Birincisi, her ayın önemli astrolojik olaylarını video ile bizzat ben anlatmaya başlayacağım, yani yakında kim olduğumu öğreneceksiniz. Yeni Ay = yeni başlangıç 😉 İkincisi, çooook önemli bir isteğim olacak, mutlaka yapmanızı istediğim bir istek: Facebook’ta, Burcuna Göre ya da İkizler Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden mi? Facebook gönderilerimi sadece 5.000 okurum görebiliyor, diğer 20.000 okurumun haberi dahi olmuyor. Bu olmamalı, tam zamanında yazılarımdan haberdar olmanızı çok önemsiyorum.

EYLÜL YORUMU

Eylül ayının genel enerjisi dinlenme ve sükunet enerjisi olsa da, siz ağustos böceği ile karınca hikayesindeki karınca olun, Eylülün sakin enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bitirin. Neden mi? Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor, işlerimiz çok yolunda gitmeyebilir, pek çok değişim enerjisi bir arada olacak. Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ayki ikinci yazımda ise sona erecek olan Pluto retrosunu detaylı olarak inceleyeceğim, ileriki günlere bırakıyorum. Şimdi detaylar 🙂

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Merkür’ün terazi burcuna geçişi harika bir haber, zihniniz mutluluk arayışında olacak. Terazi burcu ile ikizler burcu enerjisi çok uyumludur, kendinizi neşeli hissedeceğiniz kesin. Merkür etkisi 2 Eylülde başlayacak, zihniniz aşk isteyecek, güzel ortamlarda olmak isteyecek, eşinize/sevgilinize yönelecek. Ayrıca, varsa çocuklarınızla daha fazla ilgilenmek için gereken zihinsel enerjiyi bulacaksınız. Bu ay, mutlu olmanın yollarına odaklanın, romantik ortamlar ayarlayın. Eylül ayı güzel de Ekim ayında size bir kötü haber vereceğim: 10 Ekimde Merkür gerilemesi/retrosu var. Bu nedenle, önümüzdeki 40 gün boyunca önemli işlerinizi bitirin, Ekim ayına elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs rahatın ve güzelliğin gezegenidir. Venüs varken konfor ararız, dertler uzak olsun isteriz. Eylül ayının büyük bölümünde; Venüs etkisi, evinize yönelik olacak. Bu nedenle, kendinizi rahat hissetmenin en kolay yolu, evde yakınlarınızla vakit geçirmek olacak. Bazı öneriler:
 1. evinizin konforunu artırmak için çözüm arıyorsanız, tam zamanı
 2. yeni mobilyalar için beklemeyin, bu ay aldıklarınız pişman etmez
 3. çayınızı/kahvenizi alıp odanıza çekilmek gibisi yoktur ya bazen, işte o “bazen” geldi 🙂
 4. eşinizle/sevgilinizle unutulmayacak hatıralarınız olabilir, hatıralar değerlidir
 5. ev değiştirmek gibi bir planınız varsa, bu ay harekete geçin
 6. aile içi meseleleri çözmek için harika bir zaman

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Balık burcu dolunayı, kariyerinizde alakalı olacak, ayrıca gündeminizde genel statünüz de olabilir. Dolunay enerjisi, daha saygın bir konum elde etmeniz için bir ihtiyaç oluşmasına neden olacak, hafif stresli olabilir, bu enerjiye direnmeyin, gerekeni yapın. İkizler burcu dolunay gündemi:
 1. insanlara karşı sizi zayıf yapan yönlerinizden kurtulacaksınız
 2. daha fazla saygı hak ediyorum diyorsanız, onu kazanmalısınız
 3. kariyerinizi gözden geçirin, sizi güvenli bir geleceğe taşıyor mu, kararınızı vereceksiniz
 4. iş değişikliği planınız varsa, bazı görüşmeler yaptıysanız, sonuçlanacak
 5. gündeminizde yer alan imajınızı güçlendirecek konu (iş değişimi, evlenmek vb) neticelenecek
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Dolunaya kadar geçen sürede, gelişmeler yaşandıkça, konunun ne olduğunu biliyor olacaksınız, belki de şimdiden biliyorsunuzdur.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. İkizler burcu, Mars yay burcuna geçtiğinde, Ekim sonuna kadar, enerjisini eşine/sevgilisine yöneltecek. Örneğin,
 1. eşinizi/sevgilinizi mutlu etmek için gereken enerjiniz olacak
 2. ilişkinizdeki sorunları aşma cesaretini bulacaksınız
 3. ilişkinizde direksiyon sizde olacak, Mars sizle birlikte
 4. yardıma ihtiyacınız olduğunda, dostlarınızı seferber edebileceksiniz
 5. kimse size hayır diyemeyecek, girişken ve pozitif olacaksınız
 6. her türden çatışmaya cesaretle gireceksiniz
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, agresif enerjiniz eşinize/sevgilinize yönelik olacak. Aranızda ciddi sorunlar varsa, iki seçeneğiniz var: ya düzeltmek için Mars enerjisini pozitif kullanacaksınız, ya da sert ve tahammülsüz olacaksınız. Seçim sizin 🙂 Sevgilerimle.]]>