İkizler burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Aylardır konuştuğumuz konulardan uzaklaşacağız değerli dostlar, zamanın ruhu değişiyor. İyi ki öyle oluyor, hepimizin yakasına yapışan engeller ve belirsizlikler, hayatın tadını tuzunu alıp götürmüştü. Bundan böyle uzunca bir süre Satürn konuşmayacak ve ne güzel ki Jüpiter konuşmaya başladık bile. Jüpiter terazi burcuna geçti ve sizin için bu harika bir haber! Gerçekten öyle, her yönüyle öyle! Üstelik doğum haritanızda terazi burcunda gezegenler varsa, çift kat olumlu etkiler alacaksınız. Mesela Ay/Venüs terazideyse, terazi burcunun haritanızda yönettiği alana bağlı olarak yeni fırsatlar belirecektir. Bu kapsamda, Eylül’ün son haftasında ve Ekimin ilk haftasında oluşan her türlü gündemi, hayatınıza giren insanları, teklifleri ve yeni olasılıkları önemseyin. Neden mi? Çünkü Güneş ve Jüpiter bir arada hareket ediyorlar ve bu günlerde zihninizde ve/veya hayatınızda yankı bulan her şey, ileride önemli sonuçlar doğuracaktır. Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

İkizler Burcu Ekim 2016 Yorumu

Burcuna Göre, zamanın ruhunu ve gezegenlerin etkisini anlamaya çalışan bireylerden oluşan kocaman bir astroloji ailesi oldu kıymetli dostlar. Nisan 2014’ten bu yana hep birlikte aynı yöne/hedefe yöneldik: daha iyi bir hayat inşa etmek, zorlukları aşmak, fırsatları değerlendirmek. Bu çerçevede gezegenlerin yıllık döngülerini anlamaya, etki ve sonuçlarını öngörmeye çalışıyoruz. Tam bu noktada, yeni bir yıllık döngüden bahsetmenin zamanı geldi: Jüpiter başaktan terazi burcuna geçmişken, ikizler burcu olarak, bundan böyle farklı bir enerji dalgasına maruz kalacaksınız. Son derece keyifli bir dalgadan bahsediyorum. İkizler burcu için Jüpiter’in burç değişimiyle birlikte sizin hayatınızda değişen ne olacak? Konu başlıklarını vereyim:
 1. iyimserlik ve inanç artışı
 2. varmak istediğiniz yere cesaretle, gerekirse risk alarak yürüme kapasitesi
 3. anı yaşama isteğinin belirgin şekilde artması
 4. sevdiğiniz ve sevildiğinizi hissettiğiniz anlar, saygınlık da bonusu
 5. hayallerinizi/kendinizi gerçekleştirme imkanı
 6. heyecan verici insanlarla tanışmak, aşık olmak
 7. “evlenirim ben bu adamla/kadınla” dedirtecek birinin hayatınıza girmesi
 8. spor, dans gibi etkinliklerle çok daha aktif zamanlar
 9. cinsel isteğinizde ve deneyimlerinizde yepyeni bir seviye
 10. çocuk sahibi olmak için harika zamanlar
 11. sosyal/profesyonel hayatınızda kendinizi ispat etme imkanları
Önümüzdeki 1 yılda, Jüpiter’in en keyifli konumlarından birini yaşama fırsatını bulacaksınız. Son derece pozitif, heyecanlı ve hareketli bir enerji getireceğine emin olabilirsiniz. Geçtiğimiz 2 yılda, aralıklarla olsa da, Satürn enerjisi nedeniyle ilişkilerinizde baskı ve engellerle karşılaşmış olduğunu göz önüne alınca, Jüpiter ilaç gibi gelecek. Diyebiliriz ki, evli iseniz keyifli zamanlar yaşamak ve belki çocuk sahibi olmak, evli değilseniz doğru insana rast gelip evlilik yolunda adımlar atmak hiç şaşırtıcı olmaz. Bu arada, Jüpiter son olarak Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında terazideydi. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Jüpiter kaynaklı enerjinin Ekim 2016 ile sınırlı olacağını düşünmeyin sakın, Şubat ayına kadar tam gaz devam! Ekim 2016’ya özgü etkilere gelirsek eğer, bu noktada farklı bir enerjiden bahsetmemiz gerekecek çünkü Ekim boyunca Uranüs ve Pluto etkin olacak. Bu gezegenler Ekim’in ilk yarısında Güneş’le temas edecekler, son haftasında ise Mars’la… Diğer yandan Ekim’de Güneş ve Jüpiter terazide, Mars ve Pluto oğlakta, Uranüs ise koçta bulunuyor. Şunu belirtmek lazım: Terazi, oğlak ve koç burcunda bulunan gezegenler birbirleri ile etkileşime girdiklerinde değişimi ve engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacını tetiklerler. Kısacası Ekim ayının ilk haftası hariç yumuşak bir enerjiden söz etmek mümkün değil. Daha çok “coşkulu ve gergin” bir enerji hakim olacak diyebiliriz. Peki Uranüs ve Pluto ikizler burcunu hangi konularda etkiliyor? Öncelikle Uranüs konularından bahsedelim. Bu arada Uranüs sizi 2011 yılından beri bu konularda etkiliyor:
 1. bilgi açlığı, bilmiyorsan bilenden öğren motivasyonu
 2. tersine “ben doğrusunu bilirim zaten” takıntısı
 3. arkadaşlar ve profesyonel tanıdıklar ile ufuk açacı paylaşımlar
 4. sosyal ilişkilerinizde gözle görülür değişim: hareketlenme veya izolasyon
 5. bazı insanlarla aranıza mesafe koyma ihtiyacı
 6. sosyal ağınızda yer alan insanlardan beklenmedik tepkiler/teklifler
 7. bir sosyal çevreye dahil olup bir diğerinden çıkmak zorunda kalmak
 8. önemli konumlardaki insanlarla etkileşim, gerektiğinde destek bulmak
Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği vardır dostlar: Olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı izlemekle yetiniriz. Elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz. Sanki yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir. Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu kabullenemeyiz. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar ve coşkuyla ileri atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz ve aklımızda olanı yapmaktan başka seçenek yokmuş gibi görünür. Bu nedenle; Uranüs enerjisini güçlü, kararlı, heyecan verici olarak tanımlamak mümkündür. Her zaman kapasitemizi artırır çünkü yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Normalde kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere Uranüs kesinlikle ikna edebilir. Uranüs 15 Ekimde Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas edecek. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Pluto etkisine gelince, 2008’den bu yana sizi şu konularda etkiliyor:
 1. sahip olma tutkusunda artış
 2. kontrolcü ve kıskanç insanlara denk gelmek
 3. kendinize olan inancınızın test edildiği olaylara maruz kalma
 4. hatalı/zayıf olduğunuzu düşündüğünüz anlarda kendinizi fazlaca suçlama
 5. “kaderimde var/olmalı” şeklinde hissettiğiniz yakınlaşmalar ve olaylar
 6. parasal mücadeleler: başarı ve zenginlik hırsıyla yoğun çalışma temposu
 7. aileden devraldığınız özelliklerinizi sorgulama, kendinizi baştan yaratma ihtiyacı
 8. miras veya boşanma kaynaklı mal paylaşımı sürecini yönetme zorunluluğu
 9. cinsellikle ilişkili korkularınızın ve de tutkularınızın birbiri ile çatışması
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Pluto’nun sizi etkilediği alan, <kendinin yönettiği alan> olduğu için, 2008 sizin hayatınızda çok önemli bir milat oldu diyebiliriz.

Ekim 2016 için olasılıklar

Aklıma gelen birkaç olası gündemden bahsedeyim, fikir vermesi açısından faydalı olur diye düşünüyorum: Ekim başında; Geçtiğimiz aylara kıyasla çok daha keyifli ve olumlu hissediyor olacaksınız. Bu hisler altında tanışacağınız insanlar, enerjinize hayran kalacaktır. Sadece kendinize inanın ve zamanın akışına bırakın kendinizi. 😍 Çocuklarınız varsa, onların geleceğine yönelik girişimler için harika günler. Var olan planlarınızı hayat geçirmelisiniz. Henüz aklınızda bir şey yok mu? O zaman araştırsanız iyi edersiniz. Eşinizle/sevgilinizle keyifli ve romantik bir zaman dilimi organize edin Ekim ayının ilk haftasında! Sorunlarınız mı vardı? <Aşarız biz sorunları> dedikten sonra, gerçekten inandıktan sonra, sorunlar kendiliğinden çözülecektir. İnanç iyidir. 🍀 6-10 Ekim ve 18-22 Ekim    Para ihtiyacınız mı var? Belki de bir gayrimenkul satın alma niyetiniz vardır. Ekim ayında adımlar atmanız gerekecek. İş değiştirmek, iş kurmak, işe girmek gibi planlarınız için de ideal dönemler. Sonucundan memnun olacaksınız. Finansal bir gündeminiz yoksa, bu durumda sosyal/profesyonel ilişkilerinizle alakalı bir gündeminiz olabilir. Uzun vadeli birliktelikler kurmak, güçlü bağlar kurmak mümkün. Diğer yandan, çatışmalı bir ortamın içinde bulabilirsiniz kendinizi. Zaten bir anlaşmazlık içinde iseniz, meseleler yeniden canlanacaktır. “Buna tahammül etmek zorunda değilim ki” diyebilirsiniz. Ayrıca ilişkinin ömrünün tükenmiş olduğunu fark edip bitirici hamleler yapmak isteyebilirsiniz. Pluto enerjisi gri alan kabul etmez: ya siyahtır ya da beyaz. Hayatta kalma içgüdüsünü temsil eden bir gezegen, farklı türde görünür olamazdı zaten, öyle değil mi? Bu noktada, Pluto’nun yıllık döngüsü açısından bakınca, aslında sürecin sonuna geldiğimizi görüyoruz. Özellikle Nisan-Temmuz arasında Pluto etkisi çerçevesinde oluşan, yukarıda saydığımız konular etrafında gelişen bir gündeminiz varsa; korkular, takıntılar ve tutkularla bezenmiş gelişmeler yaşadı iseniz, son hamleyi Ekimde yapacağınızı bilin istiyorum. Eğer edilgen tarafta kaldıysanız, yine karşı taraftan bir hamle de bekleyebilirsiniz. 13-19 Ekim ve Ekim sonu Uranüs kaynaklı olaylar, sağ gösterip sol vurmak deyiminin kapsamının dışına dahi taşabiliyor. Şöyle ki, aniden bir olay yaşanıyor (15 Temmuz gibi) ve olayların içinde buluyoruz kendimizi. O kadar hızlı gelişiyor ki her şey, tepki vermek bir yana, ne olduğunu anlamak için bile zaman geçmesi gerekiyor. Ekim ortasında ve sonunda, sosyal/profesyonel ilişkileriniz etrafında gelişebilecek olaylar, Uranüs’ün yıllık döngüsünün en önemli yol ayrımını işaret ediyor. 15 Temmuz’da Güneşle temas ederek bir gündem oluşturan Uranüs, önce gerileme sürecine girdi, şimdi de Güneşle karşıt konumda olacak. İlişkileriniz ana gündem maddesi olabileceği gibi, ihtiyacınız olan fakat sahip olmadığınız bilgi ve bilgeliğe ulaşma ihtiyacı da gündem olabilir. Birilerinden destek almanız gerekebilir, isteseniz de istemeseniz de yardım talep etmeniz gerekebilir. Benzer şekilde, sizden yardım/destek talep edenler de olabilir. Özetle, Uranüs etkisini sosyal ve entelektüel bir alanda yaşıyor olacaksınız; Ekimde bir kişi veya o kişinin bilgisi/ilgisi gündem olabilir.

1 Ekim Yeniayın İkizler Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular.. Yeniay enerjisi 5 gün boyunca devam edecektir.

16 Ekim Dolunayın İkizler Burcuna Etkileri

Dolunay ise bambaşka bir senaryo! 16 Ekim’deki Dolunay koç burcunda gerçekleşecek ve oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla tamamen aynı.. Bu noktada, uzun vadeli perspektif kazandırmak açısından bir bilgi daha vereyim: 16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca; terazideki Jüpiter, Mart ayında koçtaki Uranüs ile karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekim 2016’da aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yani, yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Eylül/Ekim 2016 ile Mart/Nisan 2017 arasında doğrudan bağlantılar olduğunu söylemek mümkündür. Önümüzde 6 aylık kıymetli bir zaman aralığı var ve doğru yönetirsek hayatımızda çok güzel şeyler olabilir. Gündem ise kuşkusuz Jüpiter/Uranüs kaynaklı olacaktır. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>