koç burcunda ay tutulması etkisini, mutlu olmak için ulaşmak istediği konuda yaşayacak, bu yönüyle önemli bir ay tutulması olduğunu söyleyebiliriz. Zaten bu ay tutulması, çok önemli pek çok enerjinin bir arada olduğu ve hayatımızı/iç dünyamızı kökten değiştirecek, bizi dönüştürecek etkiye sahip… Zaten her ay tutulması esasen bir dolunaydır ama ve lakin dolunayın enerjisini 4-5 kat artırır. İkizler burcu, 8 Ekim ay tutulmasında, bu yönüyle güçlü olan dolunay enerjisini, bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duygusal yükselişin devamı niteliğinde yaşayacak. Hatırlatayım: Nisan ayındaki ay tutulmasında, gündeminizde aşk hayatınız, yani eşiniz/sevgiliniz veya çocuklarınız vardı..Nisan ayından bu yana, hayatınızda ya da iç dünyanızda değişenler şimdi sizi yeni bir dönemece götürecek ve 2 yıllık tutulmalar döngüsü tamamlanacak.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

İkizler burcu, 8 Ekim ay tutulmasında, hep gerçekleşmesini umut ettiği hayalinin olumlu sonuçlanmasını görerek mutlu olacak ya da olmayacağına karar verip yoluna devam edecek. Diğer yandan, her halükarda, olup bitenin arkadaş çevrenizle de alakası olacak. Bu durum, 13 Ekimde ay tutulmasının enerjisini zirve taşımasıyla bir dönemim tamamen son bulmasına neden olacak ve yeni düzenin kapılarını aralayacak. Eminim ki konunun ne olduğunu biliyorsunuz çünkü ay tutulması/dolunay süregelen bir gündemle alakalıdır, bu nedenle zaten birkaç aydır gündeminizde olan bir meselede bir sonuca varacaksınız. Hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız çünkü ay tutulmaları, güneş tutulmalarının aksine, çoğunlukla iç dünyamızda olur. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
  1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
  2. Güneş-Pluto karesi
  3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ İKİZLER BURCUNA ETKİSİ

İkizler burcu, Ekim ayında dikkatini (varsa) eşine/sevgilisine yöneltti, yoksa yeni bir ilişkiye başladı/başlamanın zamanı geldiğini düşünmeye başladı. Bu ay, aşk ve mutluluk beklentisi ve cinsellik, hayatınızın merkezindeki konuydu. Ayrıca, çocuklarınız ya da çocuk sahibi olma konusu da aklınızdaki konulardan… Ay tutulması, bu duruma yeni bir perspektif getirecek: mutlu olmak, hayatı doyasıya ve cesurca yaşamak için ulaşmak istediğiniz en büyük umutlarınıza, ay tutulmasının güçlü enerjisi ile bir şekilde sonuca ulaşacak. Zaten gündemi biliyorsunuz ama ben yine de bazı olasılıkları yazmak istiyorum. İkizler burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevapları:
  1. görüştüğünüz kişiyle bir ilişkiye başlayacaksınız ya da tersi
  2. eşinizle birlikte önemli bir karar alacaksınız (çocuk vb.)
  3. sevgilinizle ilişkiniz önemli bir dönemece girecek, karar vereceksiniz
  4. iş hayatınızda büyük bir gelişme olacak (iş kurmak, iş değiştirmek gibi)
  5. arkadaşlarınızdan biriyle aranızdaki mesele sonuca bağlanacak
  6. ortam değiştirmeye karar vereceksiniz (şehir/ülke)
  7. temel olarak, mutluluk için neye ihtiyacınız olduğuna karar vereceksiniz
İkizler burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>