İkizler Burcu Aralık 2015 Yorumu: Arkadaşlar, Tanıdıklar ve Hedefler

Yazar 

İkizler Burcu Aralık 2015 yorumunuzda, 11 Aralık Yeniay ve 25 Aralık Dolunay etkileri ile gerilemesi bitecek olan Uranüs etkisi yer alıyor.

Aralık ayına girerken kıymetli dostlar, güçlenen Satürn etkisini hissetmeye başlıyoruz. Burcuna Göre’nin düzenli okurları çok iyi biliyor, Satürn tam 1 yıl önce yay burcuna geçtiğinde, ikizler burcunun evlilik ve ilişkiler alanını etkilemeye başlamıştı fakat bu süreç gerçek manada bu ay başladı diyebiliriz.

Geçen hafta yaşadığımız Dolunay, 1 Aralıkta netleşerek, beraberinde yeni Satürn dönemini başlattı, özellikle 30 Kasımda Güneş-Satürn kavuşumu tetikleyici unsur oldu.

Satürn kaynaklı yeni dönem önümüzdeki 2 yıl devam edecek, bu nedenle detaylı olarak neler yaşanabileceğini bilmeniz çok önemli, ki böylece yanlış adımlar atma ihtimaliniz azalacak.

Önümüzdeki 2 yıl zihninizi şu sorular meşgul edecek:

 1. insanların görüşünü gerektiğinden fazla mı önemsiyorum?
 2. hangi durumlarda taviz vermeliyim, ne zaman uzlaşmalıyım?
 3. işte ve evde hak ettiğim değeri görüyor muyum?
 4. eşimle/sevgilimle ne tür sorunlar yaşıyoruz ve neden yaşıyoruz?
 5. evlilik zamanı geldi mi, doğru insanla mı evleniyorum?

Bu sorulara cevap bulmak için 2 yılınız olacak, bu süreçte ilişkiler ve evlilikle ilgili meselelere odaklanma ihtiyacı duyacaksınız. Satürn geldiğinde, daha önce göze görünmeyen veya önemsenmeyen küçük sorunlar büyüteç altında görülmeye başlanır.

Bu nedenle, son derece hassas 2 yıllık süreçte, sosyal ve profesyonel ilişkilerinizde, eşiniz veya sevgilinizle ilişkilerinizde baskı hissetmeye başladığınızda, Satürn’ün bu alandaki varlığını görmezden gelmeyin.

Aslında büyütülmeyecek meseleleri kocaman birer sorunmuş gibi görüyor olma ihtimaliniz olduğunu bilin. Özellikle Satürn gerilemesi sırasında (aylar sonra gerileyecek) ekstra gergin ve huzursuz olabilirsiniz, ki zaten zamanı geldiğinde sizi uyaracağım.

Unutmayın ki Satürn sorumluluk almayı gerektiren bir enerji getirir, bir şeylerin ters gittiğini hissettirir ve “artık harekete geçmelisin” der. Bu dönem, evliliklerin en çok sarsıldığı dönemlerdir; üstelik sarsıntı yaratan olaylar ve sebepler çoğu zaman aşılması zor olmayan türden olur. Fakat Satürn bunu görmeyi zorlaştırabilir.

Satürn süreci sona erdiğinde, eğer ki ilişkilerde sakin ve sabırlı kalmayı başarmış olursanız, çok daha sağlıklı ilişkiler yaşayacaksınız. Eğer fevri davranıp keskin kararlar almış olursanız, hayatınızda ciddi değişimler olur.

Umarım ki sevgiliniz/eşiniz veya sosyal ve profesyonel ilişkilerinizle ilgili sorunların tamamı, sizin bakış açınızdaki değişikliklerden kaynaklanıyor olsun. Diğer ihtimaller, eşinizin sizden bağımsız olarak yaşayacağı olumsuzlukların sizi de olumsuz etkilemesi veya eşinizin ve insanların tavrındaki belirgin değişimdir.

Hayatınızdaki insanlara karşı oluşabilecek olası kızgınlıkları veya alınganlıkları frenlemeye çalışmak, sizden kaynaklanmadığı için kontrol edemediğiniz sorunlarla başa çıkmaya çalışmaktan çok daha iyidir diye düşünüyorum.

Aralık 2015 yorumuna başlayalım.

İkizler burcu Aralık 2015

Zamanın ruhuna her zaman bir gezegen tek başına tesir etmez, çoğu zaman birçok gezegen aynı anda etkili olur fakat Aralık 2015’te zamanın ruhunu tek başına Uranüs temsil edecek diyebiliriz.

Uranüs varken heyecan, coşku, “en iyi ben bilirim” inancı ve bağımsız olma isteği vardır. Ayrıca sürpriz gelişmeler de sıkça yaşanır.

Uranüs 2011 yılından bu yana ikizler burcunu şu alanlarda etkiliyor:

 1. arkadaşlarınız vizyonuzu genişletiyor veya tersine size engel oluyorlar
 2. yeni tanıdıklar ediniyorsunuz ve çoğu sizden epey farklı insanlar
 3. ortam (şehir/ülke) ve insanlar sürekli değişiyor
 4. bir sebeple kültür karmaşası yaşıyorsunuz, alışık olmadığınız insanlarla bir aradasınız
 5. gurur duyacağınız bir iş/sosyal ortamınız var, çevreniz genişliyor
 6. kulüp veya derneklerle, sosyal gruplarla temasınız artıyor
 7. profesyonel desteğe bağımlı hale geldiniz (doktor, avukat, bakıcı vs.)
 8. hizmet sektöründe çalışıyorsunuz ve destek olan taraftasınız, işiniz heyecan veriyor
 9. tanıdıklarınız, hedefleriniz doğrultusunda size destek oluyorlar
 10. beklenmedik bir anda yolunuzu açan birileri çıkıyor

Uranüs’ün enerjisi özgürleşmeyle ilgilidir ve iki farklı şekilde yaşanır. Birinci ihtimal, yukarıda saydığım konularda özgürleşmek, rahat olabilmek istersiniz; yeni arayışlarla birlikte karşınıza yeni fırsatlar çıkar.

İkinci ihtimal, bu alanlarda engellenmiş hissedersiniz veya bir vesile ile gerçekten engellendiğiniz için özgürlüğe yeniden kavuşma mücadelesi verirsiniz. 2011 yılından bu yana, her iki ihtimali de yaşamış olmanız mümkün.

Aralık 2015, Uranüs’ün enerjisini çok yoğun hissedeceğiniz bir ay olacak, gündeminiz ise saydığım konular etrafında gelişecek.

Şu anda Uranüs gerileme aşamasında ve gerileme 26 Aralıkta sona eriyor. Gerilemenin son haftasında, yani 19-26 Aralık arasında ve takip eden 5 gün boyunca, yukarıda bahsettiğim alanlarında gelişmeler yaşabilir ve ayrıca gergin hissedebilirsiniz.

Diğer yandan, sürpriz bir gelişme de olabilir. Mesela bir arkadaşınızla sorunlar olabilir, şehir ve hatta ülke değiştirmeniz gerekebilir, çok önemli biriyle tanışabilirsiniz, size yeni kapılar aralayacak bir ortama girebilirsiniz gibi..

Uranüs’ün etkileri 2018 yılına kadar devam edecek, sizi nasıl etkilediğini daha iyi anlamak isterseniz geçmişte yazdığım yazınızı okumanızı öneriyorum: Uranüsün ikizler burcuna etkisi

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayında kırıklara neden olabilecek sporlardan uzak durmak (futbol gibi) ve süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil.

Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin..

Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi 🙂

Mutlaka bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz 🙂 Dikkatli olun yeter.

Son olarak, Uranüs “yeter artık” dedirten bir gezegendir, talimat almayı hiç sevmez, kendi bildiğini yapmak ister. Olur da bu his tarafından ele geçirildiğinizi hissederseniz, önce derin bir nefes alın ve “gördüm seni Uranüs” deyin 🙂

11 Aralık Yeniay’ın ikizler burcuna etkileri

11 Aralık Yeniay yaşayacağımız gün olduğu gibi, Mars-Uranüs karşıtlığının da gerçekleşeceği gün olacak. İşin içinde Mars ve Uranüs birlikte yer alacağı için, gündeminizle ilişkili olarak ya çok keyifli ya da aynı ölçüde huzursuz bir hafta geliyor diyebilirim.

Bir yandan yeni başlayan Satürn süreci, diğer yandan Yeniay ve Mars-Uranüs etkileri. Diğer tüm burçlar gibi, ikizler burcu için de Aralık ayı önemli bir ay olacak.

Olasılıklar şöyle:

 1. sevgiliniz/eşinizle ilgili bir gelişme
 2. işiniz ve arkadaşlarınızla, eşiniz/sevgiliniz arasında kalma ihtimali
 3. bir sebeple profesyonel destek alma gereksinimi
 4. nişan/evlilik için girişimlerin başlaması
 5. arkadaş ortamından biriyle yakınlaşma, ilişkiye ilk adım
 6. yaşadığınız yerin veya hayatınızdaki insanların değişmesi

Yeniay enerjisi 11 Aralık – 17 Aralık arasında etkin olacak.

2 büyük ihtimal olduğunu düşünüyorum. Birincisi, gelişmeler iş hayatınıza ve profesyonel hedeflerinize yönelik olarak gerçekleşecek, ikincisi özel hayatınızla (eş/sevgili) ilişkili olacak. Hatta, muhtemelen her ikisi aynı anda gerçekleşecek, yani iş hayatınızdaki gelişmeler nedeniyle ilişkiniz de etkilenecek veya tam tersi.

Gündeminizde şimdiden görünen bir şeyler var mı? Beklediğiniz bir haber, atılması gereken bir adım vs?

25 Aralık Dolunay’ın ikizler burcuna etkileri

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer.

25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay’ı günler öncesinde yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir. Bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okumanızı öneriyorum.

Dolunay yengeç burcunda gerçekleşiyor, bu nedenle iş hayatınıza veya parasal/maddi konulara ilişkin sonuçları olacaktır.

Zaten Dolunay sırasında Neptün de olumlu bir şekilde etki olacak ve bu gezegen kariyer/itibar alanında bulunuyor.

1 Ocak’a kadar sonuçlanacak Dolunayın etkisiyle,

 1. iş hayatınızdaki bir konu sonuçlanacaktır
 2. gelirinize etkisi olacak bir gelişmenin sonucu belli olacaktır
 3. evlilik planları netleşecektir (evlilikle itibar ilişkilidir)
 4. gayrimenkul meselesi varsa karar alınacaktır

Gördüğünüz üzere, Aralık 2015 gündemi yazmakla bitmiyor 🙂 Bunca şey yazdıktan sonra diyebilirim ki, Aralıkta sürpriz gelişmeler yaşayacak olursanız, hesaplı davranmaya çalışın.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

44 Yorum

 1. silky

  12/12/2015

  Hayatımda bu kadar güzel analizler okumadım..İkizler ve yükselen aslan olarak beni benden daha iyi analiz etmişsiniz..İyi ki varsınız.Yoksa bir ikizler olarak herşeyi fevri davranarak berbat edebilirdim.kış kış uranüs kış kış,yallah satürn yallah diye yaşar oldum…. 🙂

 2. silky

  12/12/2015

  Hayatımda bu kadar güzel analizler okumadım..İkizler ve yükselen aslan olarak beni benden daha iyi analiz etmişsiniz..İyi ki varsınız.Yoksa bir ikizler olarak herşeyi fevri davranarak berbat edebilirdim.kış kış satürün kış kış,yallah uranüs yallah diye yaşar oldum…. 🙂

 3. MELEK

  16/12/2015

  Ceyhun bey yıllık yorumlar ne zaman yayınlanacak

  • Zafer Ceyhun

   17/12/2015

   Aralık sonunda yazacağım inşallah Melek hanım, şimdi hazırlık yapıyorum..
   sevgilerimle, Ceyhun

 4. Unvan-ı edebî

  20/12/2015

  Yazınızı, başucu kitabi gibi tekrar okudugumda bir sey dikkatimi cekti ki sizinle hemen paylasmak istedim: Dişinizle fındik fistik kirmaya calismayin; Uranüs’ün etkisiyle disinizi kirabilirsiniz, demistiniz. Iki gun once leblebi yerken disim kirildi ve leblebinin nasil olur da bunu becerebildigini dusundum durdum. Buna cevap da bulamadim dogrusu. Yazinizi tekrar su anda okudugumda, bunun cevabini yazinizdan kesfetmis olmak beni daha cok sasirtti. Ne diyeyim Zafer Bey; ilminize, yureginize, kaleminize saglik. Bilgi birikiminizle bundan sonra da bizleri her daim aydinlatmaniz temennisiyle…

  • Zafer Ceyhun

   22/12/2015

   öncelikle büyük geçmiş olsun..
   inanın evde yürürken düştüm bugün, ayağım kaydı ve olacak iş değil hakikaten..
   aynen sizin dediğiniz gibi, nasıl olabilir bu diye düşünürdüm eğer Uranüsü bilmesem 🙂
   Allahtan elim kolum kırılmadı, öyle sert düştüm ki..çok şükür diyorum şu anda..
   sağlıklı ve sorunsuz günler dilerim.
   Ceyhun

 5. Unvan-ı edebî

  23/12/2015

  Cok tesekkur ederim. Size de cok gecmis olsun Zafer Bey. Cok şükür, bu etkiyi küçük sıyrıklarla atlatacağız. En azından ben oyle umut ediyorum.Iyi ve verimli calismalar!

 6. Kardelen

  24/12/2015

  Merhaba ceyhun bey son 1,5 aydir iliskimde problemler var, bir ikizler burcuyum. Cok fazla kavgalar var artik ciddi ciddi ikimizde ayrilmayi dusunuyoruz, size sorum, saturn yaydaya 2,5 sene kalacak bu surecte nasil olmaliyim nasil davranmaliyim? Gercekten yardiminiza ihtiyacim var

 7. Pınar

  25/12/2015

  Ya bu martdaki üniversite sınavına hazırlanan ikizler için nedersiniz peki

 8. Emine Tepe

  26/12/2015

  Merhaba ceyhun bey yazdıklarınızı
  Sıkı sıkı takip ediyorum. Bu ilginiz beni çok şaşırttı böyle içtenlikle yazmanız. Ben 27.05.1989 8.3o doğumluyum fakat 2009 dan beri iş hayatım özel hayatım berbat çalışamıyorum herşey aksi hep bi sorun var. Neden ve nasıl oluyor anlamıyorum yorumlarınızı bekliyorum sevgi ve saygılarımla

 9. Elif

  29/12/2015

  28 12 2015 itibariyle yani dolunaydan sonra gelirime katkısı olacak bir gelişme yaşıyorum inşallah sonuçta hayırlı olur ama özel hayatta tık yok hayırlısı tahmininize sağlık ceyhun bey; 2016 yorumlarinizi heyecanla bekliyoruz

 10. Songül

  01/01/2016

  2016 yla ilgili yorumlarınız nelerdir ceyhun bey

 11. Ayka Hesenova

  06/01/2016

  Tesekkurler Ceyhun bey.Anladigim kadari ile bu yil ikizler ucun iyi olacak.Size guvendiyim ucun cok rahatladim.Cok tesekkurler.