İkizler burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in başak burcuna geçişinin etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Zorlu geçen bir aydan sonra Ağustos geldi. Geçen yıl Ağustosla ilgili güzel haberler vermiştim ancak 2015 Ağustos 2015 o kadar güzel etkilere sahip değil doğrusu. Tek bir nedeni var diyebilirim: Venüs gerilemesi. Diğer yandan, Ağustos’ta verilecek güzel haberler de var. Mesela Jüpiter’ başak burcuna geçiyor, şansın ve bolluğun gezegeni burç değiştirdiğinde, hepimizin hayatının şanslı alanı da değişir. Ağustosu takip eden 1 yıl için “yepyeni bir dönem” demek yerinde olur. Bir güzel haber daha var: Haziran 2015’e kadar yay burcunda ilerleyen Satürn, geri hareketine başlamış ve akrep burcuna dönmüştü. Ağustos ayında Satürn akrep burcunda kalmaya devam edecek ancak gerileme bitiyor. Satürn gerilemesin zaten, hiç keyifli olmuyor 🙂 Ağustos ikizler yorumunda tüm bu konuları detaylandıracağım ama öncesinde, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Hadi Ağustos 2015’in çözümlemesini yapalım birlikte…

İkizler Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Ağustos ayının tamamında tüm burçları etkisi altına alacak konu, Venüs gerilemesi… Eminim ki son günlerde ruh halimizde belirgin, gözlemlenebilir bir değişim yaşanıyor, ben farkında değilim diyen var mı bilemiyorum, bana kalırsa fark etmemek imkansız. Zaten ülke gündeminden de anlaşılıyor. Ne zaman ki Venüs, gerileme öncesinde yavaşlayıp durakladı (öyle oluyor gerilemeler), diplomatik ilişkilerde hareketlilik başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar iptal ediliyor vs. Hep birlikte görüyoruz işte! Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükselir malesef. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi ikizler burcu Ağustos 2015’te hangi etkileri yaşayacak sorusuna cevap arayalım.

Satürn gerilemesi bitiyor

Gökyüzünde duraklayan tek gezegen Venüs değil, Satürn de geri hareketinde duraksadı, yakında ileri gitmeye başlayacak. Bu iki önemli gezegenin durmasının elbette iç dünyamızda önemli yansımaları var, yaşadığımız farklı hissiyatın sorumlusu büyük ölçüde bu iki gezegen.. İyi haber, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesi sona eriyor; Satürn normal/ileri seyrine dönecek. Peki ikizler için bunun anlamı nedir? Haziran’da başlayan Satürn kaynaklı gündeminiz şu konular çerçevesinde gelişmiş olmalı:
 1. iş hayatınızdaki düzeniniz ve sorumluluklarınız
 2. iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 3. hobileriniz ve diğer gündelik uğraşlar
 4. sağlığınız, alışkanlıklarınız ve beslenme düzeniniz
 5. zamanı ve enerjiyi verimli kullanma ihtiyacı
Satürn gerilemesi Haziran’dan bu yana bu alanlardan en az birinde “bir şeylerin eksik olduğunu” hissettiriyordu veya zaten eksikti. Bu nedenle baskı altında kaldınız, bir şekilde bu konularla ilgilendiniz. Birçoğunuzun iş hayatında baskı yaşadığını düşünüyorum. Ağustos’un ilk haftasından itibaren rahatlayacaksınız. Satürn gerilemesinin bitmesi, üzerindeki yükü bir daha gelmemek üzere azaltacak, Eylül ortasından itibaren yükünüz tamamen yok olacak. Satürn’ün yay burcuna geçmesiyle birlikte (Eylül ortası) odağınız değişecek ve bir daha bu konularla ilgilenmek istemeyeceksiniz. Bu nedenle, iş hayatınızla ilgili yapılması gerekenler, önemli görevler vs varsa, Ağustosta elinizden gelenin en iyisini yapın ve sonuç alın. Diğer yandan, “geçmişte gündemde olmayan” bir adım atma ihtiyacı hissederseniz (iş değişikliği gibi), öncelikle Venüs gerilemesi yazımı okumanızın çok faydalı olacağını bir kez daha hatırlatayım.

Mars aslan burcunda

Mars’ın konumu iş hayatınızın hareketlenmesini, belki de gerginlikler yaşamanızı tetikliyor. Satürn’le birlikte düşününce, son zamanlarda iş hayatınızda hareketlilik olduğu kesin. “İyi de ben çalışmıyorum ki” diyenler de ya işe girmekle meşgul ya da zevk/sefa ve güzellik peşinde koşuyor olmalı 🙂 Bol bol alışveriş yaptığınızı düşünüyorum. Bu dönem sona eriyor çünkü Mars 9 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor ve Ağustos boyunca aslanda kalacak. Mars’ın varlığının iyi ve kötü yanları vardır. İyi olan, etkilediği alanda enerji ve cesaret vermesidir, kesin sonuçlar almaya sevk eder, güçlü hissettirir. Kötü yanı ise gergin ve agresif yapabilir, özellikle istediğinizi elde edemediğinizde veya zorluklarla karşılaştığınızda. Mars ikizleri şu alanda etkileyecek:
 1. iletişim, sohbet ve muhabbet
 2. yakın akraba/arkadaşlarla alakalı meseleler
 3. öğrenme, gelişim
 4. seyahat ve hareketli günler
Mars’ın yeni konumu, özellikle üslubunuzun sertleşmesine neden olabilir, Ağustos’ta buna dikkat edin, gergin olabileceğinizi bilin. Diğer yandan, insanlar size karşı sert olmaya başlayabilir, zaten Venüs gerilemesi uzlaşmanın ve anlaşmanın zorlaşmasına neden oluyor. Bu dönemde bol bol gezmek, rahatlamak, sevdiklerinizle bir arada olmak ve neşeli sohbetlerin parçası olmak en güzeli olur. Ayrıca okumak ve yazmak için de harika bir dönem. Eğer sınava/mülakata girecek olan varsa şanslı olacak çünkü Mars sizi destekliyor. Mars varken insan yenilmez oluyor, Mars etkisi bilinçli şekilde kullanıldığında harikalar yaratır. Burada uyarım, farkında olmadan kaba olma ihtimaliniz olduğunu bilin, bunu engelleyin, kelime seçimlerinize dikkat edin vs.

31 Temmuz Dolunay

Biliyorsunuz ki her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Burcuna Göre okurları bunu çok iyi biliyor. 31 Temmuz’da kova burcunda gerçekleşecek Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle Dolunay kaynaklı olumsuz bir gündem beklemiyorum. İkizler burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. eğitim hayatınızla ilgili gelişme sonuçlanacak
 2. yurtdışı bağlantılı bir konu varsa netleşecek
 3. hayatınızın yönünü değiştirecek önemli bir konuda karar alacaksınız (iş, ilişkiler vb)
Dolunay’ın gerçekleştiği alan, hayatını mevcut sınırlarının genişlemesini temsil eden alandır. Bu alanda yaşanan şeyler, yeni deneyimler ve insanlar demek olabileceği gibi, vizyonunuzu artıracak bir eğitim olabilir. Bu alan, büyük ve önemli olayların alanı, geleceğinize tesiri de öyle olur. Mesela evlilik, insanın hayatının sınırlarını değiştiren önemli bir olaydır, işe girmek de öyle.. Dolunay gündeminizi böyle değerlendirin, ki zaten sonucunu beklediğiniz bir olay olma ihtimali yüksek, ne olacağını tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Dolunay gündeminiz 4-5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır.

14 Ağustos Yeniay

Dolunaydan farklı olarak Yeniay başlangıçları temsil eder. Her Yeniay, gelecekte hasat etmek üzere dikilen bir tohum olarak değerlendirilmelidir. İkizler burcu, 14 Ağustos Yeniay gündemine dair bazı olasılıklar şunlar, Mars’ın desteği de aynı alanda olacak:
 1. eğitim/öğrenme ile ilgili bir adım
 2. yaşadığınız veya çalıştığınız ortamla ilgili bir değişiklik
 3. iletişim tarzınızda bir yenilenme ihtiyacı
 4. çevrenizdeki insanlarla alakalı bir karar/tavır
 5. sık sık seyahat etmenize veya daha hareketli yaşamanıza neden olacak bir gelişme
Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak. Bu nedenle Yeniay gündeminizin finansal yansımaları olabileceği gibi, ilişkilerinizle ilgili sonuçları da olabilir diye düşünüyorum. Son bir hatırlatma: Evet, Yeniay’ın ruhunda yeni adımlar atmak var ama Venüs gerilemesi varken yeni fikirlere tedbirli yaklaşmak gerekiyor. Detaylar Venüs gerilemesi yazımda! Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in İkizler Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos hepimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Jüpiter burç değiştiriyor! Ne büyük haber, hayatımıza yansımalarını biliyor olmak, fırsatları lehimize kullanma ihtimalini artıracaktır. Jüpiter’in başak burcuna geçişinin ikizleri nasıl etkileyeceğini birkaç başlıkta anlatacağım, detayları ise ileride Jüpiter’e özel bir yazıda anlatmayı planlıyorum:
 1. finansal olarak rahatlayacaksınız, endişeleriniz azalacak
 2. yatırımlar ve birikimler yapacaksınız
 3. özellikle gayrimenkul alanında şanslı olacaksınız
 4. evinizi güzelleştirme imkanı bulacaksınız
 5. aile büyüklerinizle bağlarınız güçlenecek, onlardan destek bulacaksınız
 6. evliyseniz, aile hayatınızdaki sorunlar (varsa) bitecek
 7. çocuk sahibi olmak için de çok ideal bir dönem, aileniz büyüyecek
 8. yurtdışına taşınmak isteyenler, yurtdışında okumak isteyenler fırsat bulacak
Bu dönemin özellikle finansal anlamda çok iyi olacağını düşünüyorum. Neyse ki kısa sürmüyor, Ağustos’ta başlayacak ve tam 1 yıl sürecek. Aceleye gerek yok yani, atacağınız adımlar varsa Ekimi bekleyin. En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>