Temmuzu Sevmek için 5 Sebep Ağustos ayının farklı bir ay olduğunu, bu yazının içeriğinden ve konu başlıklarından hemen anlayacaksınız çünkü ilk defa Merkür-Venüs yazıyorum. Daha önce neden yazmadığımı biliyorsunuz, Mars-Uranüs karşıtlığı varken, Satürn veya Uranüs Retrosu varken, Merkür-Venüs etkisi nedir ki? Sinek vızıltısı gibi kalır, ki öyle de oldu. Bu nedenle, siz değerli okurlarımın dikkatini doğru yöne çevirmeye, enerjinin yönünü/şiddetini doğru kavramanızı başarmaya çalıştım. İyi de yapmış olacağım ki, sizden gelen yorumlar hep çok olumlu oldu. Diğer yandan; sıkıntı, çaresizlik ve değişim enerjisi hayatımızı sarmışken, “Merkür de koç burca geçti, yürü be Merkür” veya “Venüs’ün aslan burcuna geldiği çok iyi oldu, hadi gençleeeer eller havaya” tarzında yazanlar da vardı, ki bu tarz yazıları okuyunca hatırladım, yıllar boyunca astrolojiyi neden ciddiye almadığımı. Nasıl alayım, hayatımın şifreleri yeniden yazılırken, Venüs’ten bahsediyor, “aşka doyacaksın” falan diyor 🙂 Uzatmayayım, doğru yerdesiniz işte.

10 AĞUSTOS DOLUNAY

İkizler burcu, 10 Ağustos’ta yaşanacak dolunayda, her dolunayda oluşan çelişkiyi yaşayacak ve bir dönemin fikren veya fiiline sona erdiğini fark edecek:
  1. yaşadığım yerde, yanımdaki insanlarla, mevcut işimde mutlu bir hayat yaşamam mümkün, bunlar bana yeter.
  2. dar çevreme sıkışıp kaldım, hayatım bundan ibaret olmamalı, daha fazlasını istiyorum; gezmem görmem, yeni insanlarla tanışmam, belki de başka bir iş yapmam lazım,gibi
İkizler burcu, dolunayın 15 Ağustos’a kadar sürecek çatışma enerjisiyle birlikte, enerjisini doğru şekilde harcaması gerektiğini fark edecek. Hep aynı yerde, aynı insanlarla sohbet etmek artık onu mutlu etmeyecek. Uzakları hayal edecek, başka bir yerde olmak isteyecek, özellikle tatilde olmayanlar kendilerini oldukça huzursuz hissedebilir. 10 Ağustos dolunayında tatilde olursanız, çelişkiyi yaratan enerji sizi daha az yoracaktır çünkü zaten çevrenizden uzakta bir yerde olacaksınız ve dolunayın sizi germesi mümkün olmayacak. Bir ihtimal de şu: tatildesiniz ve öyle rahat/mutlusunuz ki, ben nasıl bir hayat yaşıyormuşum Allah’ım deyip, dönmek istemeyebilirsiniz 🙂 İkizler burcu için dolunay, yeni yerler keşfetme, yeni insanlar tanıma, daha mutlu bir hayat yaşama isteği getirecek. 10 Ağustos dolunayı, her dolunayda olduğu gibi, bir dönemin sonu olacak; böylece yeni ayda başlayan yeni dönemin yerleşmesini/kesinleşmesini sağlayacaktır.

SATÜRN ETKİSİ

Satürn Retrosu, daha önce genel olarak anlattığım ancak burçlara göre detaylarına girmediğim bir astroloji olayıydı, ancak Satürn Retrosu yazımda (okumak için tıklayın: Satürn Retrosu) sizleri bir konuda uyarmıştım: “1 Temmuzda çaresizlik ve çözümsüzlük hissimiz sona erecek, çözümü bulduğumuzu düşüneceğiz ve harekete geçmek isteyeceğiz, ancak dikkatli olun, duygusal tepkiler verme ihtimalimiz yüksek” demiştim. Okurlarımdan “mesajı aldık, heyecan yapmayacağız” tarzında pek çok geribildirim aldım, umarım herkes mesajı doğru almıştır. Satürn retrosu sonucu biten çaresizlik hissi ve harekete geçme isteğimizin 2 sonucu oldu:
  1. hayatımızda köklü değişiklikler yapmadan olumlu bir çözüm üretmek mümkündü, sorunları çözdük, artık rahatız
  2. çözüm üretmenin tek yolunun bir şeye son vermek, birini terk etmek, bir tavrımızı toptan değiştirmek olduğuna karar verdik, gerekeni de yaptık ya da yapmayı planlıyoruz
İkizler burcu; Satürn baskısını işbirliği ve kusursuzluk ana başlıklarında yaşıyor, bu nedenle iş yerindeki düzeninde sorunlar yaşadı, başta arkadaşları ile…belki üstleri belki de astları ile bitmek bilmeyen bir uyumsuzluk yaşanmış olabilir mesela. Sonuçta, iş değiştiren de olmuş olabilir, arkadaş çevresini değiştiren de. Kusursuzluk başlığına gelince, anlatayım: vücudumuz kusursuz çalışan bir makinedir, arabamız da öyle. Arabamızın bir çok parçası aynı anda sorunsuz çalışmalı, her bir çark görevini doğru yapmalı ki araba sorunsuz çalışsın. Satürn etkisi nedeniyle, ikizler burcu ile ilgili her şey, bir süre kusursuz çalışmaya son vermiş olabilir, ya da öyle hissettiniz. Mesela, belki kilo aldınız, belki de sağlıksız hissettiniz, ya da arabanız vb makineler sürekli sorun çıkardı. İkizler burcu, 1 Temmuzdan sonra, aylardır yaşadığı çaresizlik hissini silkeleyip attığı için, harekete geçme zamanı olduğunu hissediyor. Bu nedenle, kilo alanlarınız spora başlamış da olabilir diyete de. Bununla birlikte, belki de arabanızı vb sorun çıkaran bir cihazınızı satmaya karar verdiniz. Son olarak, günlük hayatınızın düzenini değiştirmek üzere harekete geçmiş de olabilirsiniz, daha yoğun olmak ya da çok daha sakin yaşamak gibi. Hatırlatma: Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli! Satürn, etkilediği alanda bazen yoktan sıkıntı yaratır, bir sorun olmasa dahi  “bir sorun varmış gibi” hissetmemize neden olur. Eğer Satürn’ün etki alanında yaşadığınız sorunlar 2013 sonrasında oluştuysa, gerçeklere dayanmıyor olabilir. İki kere düşünün!

MERKÜR ETKİSİ

Merkür, 15 Ağustosa kadar aslan burcunda olacak, 16 Ağustos’ta ise başak burcuna geçip ay boyunca başak burcunda kalacak. Merkür’ün aslan burcunda olduğu süreç tam size göre, aynı nedenle Ağustos ayını da seviyor olmalısınız. 16 Ağustosa kadar çok hareketli olacaksınız, evde oturmak istemeyeceksiniz, tatil zamanlarına çok uygun bir düşünce tarzınız olacak. Arkadaşlarla bir araya gelmek, gülüp eğlenmek, güzel bir tatil yapmak, gezip tozmak tam size göre ve bunları yaptığınızda keyif alacaksınız. Okumak ve öğrenmek için de kusursuz bir zaman, çoook meraklı olacaksınız, düşünün yani, daha da 🙂 16 Ağustos sonrasında Merkür 4. evinizde olacak, hatıralarınız hakkında konuşmak, geçmişi yad etmek, sevdiklerinizle bir arada olmak için ideal bir zaman olduğunu söyleyebilirim, zamanınızı daha çok evinizde geçirme eğiliminde olacaksınız, 15 Ağustos öncesi ile 16 Ağustos sonrası arasındaki farka şaşıracaksınız 🙂 Hatırlatma: Merkür zihnimizdir, iletişim kurma isteğimizdir; bu nedenle bizi hangi alanda etkiliyorsa, zihnimiz o alana yönelmek ister.

VENÜS ETKİSİ

Venüs, 12 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 12 Ağustos sonrasında ise Eylüle kadar aslan burcunda olacak. Venüs güzelliğin ve de paranın gezegenidir, ilginç bir ikili değil mi 🙂  12 Ağustos’a kadar, sizi parasal konularda etkileyecek, bu nedenle işinizle ilgili meseleler ve parasal her türlü konuda çok yetenekli olacağınızı bilmelisiniz. İşinizde konumunuzu artırmak için insanların desteğini almayı kolayca başaracaksınız. Diplomatik ve zekice manevralar yapmaya en yatkın olduğunuz dönem. 13 Ağustos sonrasında, güzelliğin ve paranın, dolayısı ile rahatlığın gezegeni Venüs, iletişim alanında, yani ikizler burcunun alanında olacak ve ay boyunca da orada kalacak. Bu süreçte, insanlarla sohbet ederken öyle neşeli ve eğlenceli olacaksınız ki, sizi ya çok dost canlısı ya da çok çekici/seksi bulacaklar. Kimle konuştuğunuza bağlı 🙂 Sevgiler.  ]]>