28 Eylül 2015 Ay tutulması ikizler burcunu nasıl etkileyecek? Bu sorunun cevabını detaylarıyla bu yazıda bulacaksınız. 28 Eylülde Ay tutulması yaşayacağımızı duymayan var mı? 🙂 1 hafta öncesinden Ay tutulmasının ikizler burcuna etkilerini yazıyorum ki gündeme hazırlıksız yakalanmayın. Ay tutulmasının etkilerini şu alanlarda yaşayacaksınız:

 1. bir arkadaşınızla aranızdaki mesele
 2. arkadaş grubunuzda gelişen olaylar
 3. parçası olduğunuz grup içindeki yeriniz
 4. bir profesyonelden aldığınız yardım/hizmet
 5. bir tanıdıktan istediğiniz destek
 6. sizden istenilen yardım
Bu konularda süregelen bir gündeminiz var mı? Mesela, bir süredir birlikte hareket ettiğiniz arkadaşlarınızdan ayrılmanıza neden olabilecek olaylar yaşanıyor mu? Bu illa ki sosyal çevreden arkadaşlar olmak zorunda değil, iş ortamındaki profesyonel ilişkiler de bu kapsamda yer alır. Benim aklıma ilk gelen örnek bu oldu, sizin gündeminizde farklı bir konu olabilir elbette. Ay tutulması, süregelen/devam eden bir konunun sonuçlanmasına ve bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını -tutulma öncesinde- zaten biliyor oluruz. Tutulma etkisiyle gündeminiz şu şekilde sonuçlanır:
 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının ertesinde bir dönem sona ermiş olacak gibi görünüyor. Tabi bir dönemin bitişi, aynı zamanda yeni bir dönemin başlaması anlamına da gelebilir. Ne dersiniz, sizdeki durum da öyle mi?

Ay tutulmasının ikizler burcuna etkileri

Ay tutulması aslında bir Dolunay’dır ancak etkileri Dolunay’a göre daha güçlüdür. Şöyle ki, Ay tutulması aynı burçta birer yıl arayla birkaç defa yaşanıyor. Herbirinde yaşanan olaylar, aslında bir dizi olaylar serisinin parçası oluyor ve hayatımızda bir konuyu öne çıkarıyor. Ay tutulması koç burcunda gerçekleşecek, tıpkı geçen yıl Ekim ayındaki tutulma gibi. Şunu söyleyebiliriz: arkadaş çevrenizle veya parçası/üyesi olduğunuz grupla ilgili bir süreç yaşanıyordu. Bu süreç, önümüzdeki günlerde sona erecek ve bir dönem sona ermiş olacak. Ay tutulmasını daha iyi anlayabilmek için, tutulma sırasında etkin olacak Satürn ve Merkür’den de bahsetmek gerekiyor. Satürn’le başlayalım. Satürn, tutulma sırasında Güneş/Ay ile olumlu açı yapıyor. Bu nedenle, omuzlarınıza binecek yük, taşınması imkansız bir yük olmayacaktır. Bu gayet iyi bir haber çünkü Satürn etkileşimi olumsuz olsaydı, kendimizi büyük bir baskının altında bulur, çaresiz hissederdik. Neyse ki böyle bir durum yok. Yine de, Satürn varken baskı da vardır diyebiliriz. Sonuçta, “zorla güzellik olmaz” diyenlere Satürn şöyle cevap verir: “hadi oradan”. Çünkü Satürn’ün güzellik anlayışı, zayıflıkları gidermek, yanlışları düzeltmek, hataların bedelini ödemek, başarının hakkını verecek kadar çalışmak ve zorlukları sabrederek aşmaktır. Peki Satürn ikizler burcunu hangi alanda etkiliyor?
 1. eşiniz/sevgiliniz ile ilişkiniz
 2. arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 3. uzlaşma isteğiniz
 4. ortaklaşa girişilen ticari/sosyal işler
 5. ilişkiler üzerinden kendinizi tanıma fırsatları
Yazının başında bahsettiğim Ay tutulması gündeminizi hatırlıyor musunuz? Maddelerin çoğunluğu arkadaşlık ve yardımlaşma üzerineydi. Ay tutulması sırasında Satürn’ün etkisi olacağı için, Satürn gündeminiz ile Ay tutulması gündeminiz arasında bir bağlantı olabileceğini söyleyebiliriz. Örneğin, arkadaş grubunuzda yaşanan bir gelişme, ilişkilerinizin değişmesine neden olabilir, gruptan ayrılmak isteyebilirsiniz. Diğer bir örnek, sizi bir tanıdığıyla tanıştırmak isteyen arkadaşınız mı var? Bu konuda bir süredir görüşmeler yapıyorsanız, artık karar verme aşamasına gelinebilir. Son bir örnek daha vereyim: eşinizin bir sağlık meselesi varsa (belki çocuk sahibi olmak istiyorsunuz) profesyonel destek almak üzere doktora gitmeye karar verebilirsiniz veya zaten bir süredir sağlık hizmeti alıyorsanız, sonuçlar gelebilir. Sanırım mantığı anlatabildim 🙂 Bu örnekler çerçevesinde, kendi gündeminizi tahmin etmeniz kolay olacaktır diye düşünüyorum. Peki Merkür’ün etkisi ne olur? Biliyorsunuz şu anda Merkür gerileme sürecinde, tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bu nedenle, tutulma sonucunda netleşecek gündem, kesin/kalıcı olmayabilir çünkü Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir. Yani, eğer gündeminiz olumsuz sonuçlanırsa hemen korkmayın, daha sonra ikinci bir fırsat bulacaksınız. Diyelim ki az önceki örnekte bahsettiğim gibi biriyle tanıştırıldınız ama birbirinize uygun olmadığınıza karar verdiniz. Belli mi olur, belki kısa süre sonra bir başkasıyla tanışırsınız. İkizler burcuna göre Eylül Ay tutulmasının etkileri bunlar 🙂 konuya daha geniş çerçevede bakmanın zamanı geldi; bir önerim var. Ay tutulması koç burcunda gerçekleşiyor, bu yazıda adından hiç bahsetmediğim Uranüs de 2011 – 2018 arasında koç burcunda.. Aslında yaşadıklarınızla Uranüs etkisi arasında bir bağlantı var. Bu nedenle, Uranüs etkisini doğru anlarsanız, Ay tutulmasının sonuçlarını da uzun vadede doğru anlamış olursunuz. İşte geçen yıl ikizler burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs ikizler burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>