Yükselen İkizlerİkizler Burcu 28 Eylül Ay Tutulmasının Etkileri

Eylül 19, 2015by Zafer Ceyhun39

28 Eylül 2015 Ay tutulması ikizler burcunu nasıl etkileyecek? Bu sorunun cevabını detaylarıyla bu yazıda bulacaksınız. 28 Eylülde Ay tutulması yaşayacağımızı duymayan var mı? 🙂 1 hafta öncesinden Ay tutulmasının ikizler burcuna etkilerini yazıyorum ki gündeme hazırlıksız yakalanmayın. Ay tutulmasının etkilerini şu alanlarda yaşayacaksınız:

 1. bir arkadaşınızla aranızdaki mesele
 2. arkadaş grubunuzda gelişen olaylar
 3. parçası olduğunuz grup içindeki yeriniz
 4. bir profesyonelden aldığınız yardım/hizmet
 5. bir tanıdıktan istediğiniz destek
 6. sizden istenilen yardım
Bu konularda süregelen bir gündeminiz var mı? Mesela, bir süredir birlikte hareket ettiğiniz arkadaşlarınızdan ayrılmanıza neden olabilecek olaylar yaşanıyor mu? Bu illa ki sosyal çevreden arkadaşlar olmak zorunda değil, iş ortamındaki profesyonel ilişkiler de bu kapsamda yer alır. Benim aklıma ilk gelen örnek bu oldu, sizin gündeminizde farklı bir konu olabilir elbette. Ay tutulması, süregelen/devam eden bir konunun sonuçlanmasına ve bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını -tutulma öncesinde- zaten biliyor oluruz. Tutulma etkisiyle gündeminiz şu şekilde sonuçlanır:
 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının ertesinde bir dönem sona ermiş olacak gibi görünüyor. Tabi bir dönemin bitişi, aynı zamanda yeni bir dönemin başlaması anlamına da gelebilir. Ne dersiniz, sizdeki durum da öyle mi?

Ay tutulmasının ikizler burcuna etkileri

Ay tutulması aslında bir Dolunay’dır ancak etkileri Dolunay’a göre daha güçlüdür. Şöyle ki, Ay tutulması aynı burçta birer yıl arayla birkaç defa yaşanıyor. Herbirinde yaşanan olaylar, aslında bir dizi olaylar serisinin parçası oluyor ve hayatımızda bir konuyu öne çıkarıyor. Ay tutulması koç burcunda gerçekleşecek, tıpkı geçen yıl Ekim ayındaki tutulma gibi. Şunu söyleyebiliriz: arkadaş çevrenizle veya parçası/üyesi olduğunuz grupla ilgili bir süreç yaşanıyordu. Bu süreç, önümüzdeki günlerde sona erecek ve bir dönem sona ermiş olacak. Ay tutulmasını daha iyi anlayabilmek için, tutulma sırasında etkin olacak Satürn ve Merkür’den de bahsetmek gerekiyor. Satürn’le başlayalım. Satürn, tutulma sırasında Güneş/Ay ile olumlu açı yapıyor. Bu nedenle, omuzlarınıza binecek yük, taşınması imkansız bir yük olmayacaktır. Bu gayet iyi bir haber çünkü Satürn etkileşimi olumsuz olsaydı, kendimizi büyük bir baskının altında bulur, çaresiz hissederdik. Neyse ki böyle bir durum yok. Yine de, Satürn varken baskı da vardır diyebiliriz. Sonuçta, “zorla güzellik olmaz” diyenlere Satürn şöyle cevap verir: “hadi oradan”. Çünkü Satürn’ün güzellik anlayışı, zayıflıkları gidermek, yanlışları düzeltmek, hataların bedelini ödemek, başarının hakkını verecek kadar çalışmak ve zorlukları sabrederek aşmaktır. Peki Satürn ikizler burcunu hangi alanda etkiliyor?
 1. eşiniz/sevgiliniz ile ilişkiniz
 2. arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 3. uzlaşma isteğiniz
 4. ortaklaşa girişilen ticari/sosyal işler
 5. ilişkiler üzerinden kendinizi tanıma fırsatları
Yazının başında bahsettiğim Ay tutulması gündeminizi hatırlıyor musunuz? Maddelerin çoğunluğu arkadaşlık ve yardımlaşma üzerineydi. Ay tutulması sırasında Satürn’ün etkisi olacağı için, Satürn gündeminiz ile Ay tutulması gündeminiz arasında bir bağlantı olabileceğini söyleyebiliriz. Örneğin, arkadaş grubunuzda yaşanan bir gelişme, ilişkilerinizin değişmesine neden olabilir, gruptan ayrılmak isteyebilirsiniz. Diğer bir örnek, sizi bir tanıdığıyla tanıştırmak isteyen arkadaşınız mı var? Bu konuda bir süredir görüşmeler yapıyorsanız, artık karar verme aşamasına gelinebilir. Son bir örnek daha vereyim: eşinizin bir sağlık meselesi varsa (belki çocuk sahibi olmak istiyorsunuz) profesyonel destek almak üzere doktora gitmeye karar verebilirsiniz veya zaten bir süredir sağlık hizmeti alıyorsanız, sonuçlar gelebilir. Sanırım mantığı anlatabildim 🙂 Bu örnekler çerçevesinde, kendi gündeminizi tahmin etmeniz kolay olacaktır diye düşünüyorum. Peki Merkür’ün etkisi ne olur? Biliyorsunuz şu anda Merkür gerileme sürecinde, tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bu nedenle, tutulma sonucunda netleşecek gündem, kesin/kalıcı olmayabilir çünkü Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir. Yani, eğer gündeminiz olumsuz sonuçlanırsa hemen korkmayın, daha sonra ikinci bir fırsat bulacaksınız. Diyelim ki az önceki örnekte bahsettiğim gibi biriyle tanıştırıldınız ama birbirinize uygun olmadığınıza karar verdiniz. Belli mi olur, belki kısa süre sonra bir başkasıyla tanışırsınız. İkizler burcuna göre Eylül Ay tutulmasının etkileri bunlar 🙂 konuya daha geniş çerçevede bakmanın zamanı geldi; bir önerim var. Ay tutulması koç burcunda gerçekleşiyor, bu yazıda adından hiç bahsetmediğim Uranüs de 2011 – 2018 arasında koç burcunda.. Aslında yaşadıklarınızla Uranüs etkisi arasında bir bağlantı var. Bu nedenle, Uranüs etkisini doğru anlarsanız, Ay tutulmasının sonuçlarını da uzun vadede doğru anlamış olursunuz. İşte geçen yıl ikizler burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs ikizler burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>

39 comments

 • pinar

  Eylül 20, 2015 at 12:27 am

  Yorumlar bu kadarmi bana uyar sabirsizlikla her yazinizi bekliyorum gercektende is hayatim ikili iliskilerimde sorunlar yasiyorum bide bu tutulmalar gunes burcum koc yukselim ikizler ay burcum terazide gerceklesiyor umarim beni kotu vurmaz :)))))sayenizde azda olsa hayatima nasil yon vermem gerektigini ogreniyorum

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 1:11 am

   olasılıklar içinden en güzelini yaşamanızı dilerim Pınar hanım 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Yıldız

  Eylül 20, 2015 at 12:30 am

  Ceyhun bey biz bu hafta ev aldık ama seneye tasinicaz.sizce doğru bi zamandami karar verdik

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 1:12 am

   mutlu güzel günlerde oturun Yıldız hanım, ne iyi yapmışsınız 🙂
   güneş tutulmasında bahsetmiştim zaten, tam da öyle olmuş..
   sevgiler, Ceyhun

 • nur

  Eylül 20, 2015 at 12:47 am

  Teşekkür ederiz. Benim aklım karıştı bekleyip gorucez bakalım ne olacak Uranüs yeni hedeflerde ilerlememizi sağlıyor,başardı da 2018 e kadar demişiniz ben hedefim uğruna okumaya karar verdim 2019 da bitiyor son sene çakılmam inşallah

  Reply

 • Selma

  Eylül 20, 2015 at 12:51 am

  Çok ilginç gerçekten. Tam da dediğiniz gibi uzun yıllar hem “yoldaş” hem iş arkadaşı olduğum ekiple ipler kopma noktasında ve dediğiniz gibi bayram sonrası tarihlerde olumsuz yönde bir gelişme bekliyorum.Satürn’ün bedelini ödüyorum; ancak bir yandan da özgürlüğün tadını almaya başladım. Bu beni hayatta daha bağımsız, daha güçlü yapacak eminim. Sanki bana yazmışsınız bu metni.
  Teşekkürler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 1:15 am

   Selma hanım astroloji bence de son derece ilginç, mucizevi bilgi kaynağı 🙂
   sizin hayatınıza dair benim bu kadar net saptamalar yapabiliyor olmam??
   kader denilen bu olsa gerek..inşallah beklediğiniz gibi kötü olmaz.
   sevgiler, Ceyhun

  • Selma

   Eylül 20, 2015 at 1:20 pm

   Tevafuklar önemli hayatta 🙂 Olumsuz sonuçlansa bile süreç içerisinde değişeceğini düşünüyorum; öyle ya da böyle bir paylaşım var. Bir önceki yazınızda kalıcı değişimlerden bahsetmiştiniz. Eylülde yurtdışına taşındım ve planlarıma göre temmuzda döneceğim. Ancak o yazınızı okuyunca şok oldum; bu taşınmanın kalıcı etki yaratabileceği hiç aklıma gelmemişti. Bu bir ihtimal tabi; olmayadabilir.Ama “ya olursa ” düşüncesi bile kendimi tuhaf hissetmeme yetti.Pazar kahvaltısı nedir bilmeyen bir yerde kalıcı olacağım fikri çok uzak geliyor 🙂 Sizce yüzdelik olarak kalıcı yerleşmiş olma ihtimalim kaç? (Falcı değilsiniz biliyorum; ama gezegenler o kadar da mı etkili yani)

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 6:14 pm

   bekleyip görelim, haberler sizde 🙂

 • feryal

  Eylül 20, 2015 at 12:53 am

  Ceyhun bey yine harikasiniz.veee iyiki varsiniz .Zamani yetiremiyorum ve hersey sanki cok karışık gidiyor. Çok önemli bir karar aldım daha önce alınmış bir karardı artık hayata dökülüyor. Nısanlanıyorum sizce hangi gün yapmalıyım ? Nacizhane sorum bu. Fikrinizi beyan ederseniz çok mutlu edersiniz.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 1:17 am

   Feryal hanım hayırlı olsun 🙂 🙂 ne güzel haber…
   tarih verebilmem için gün gün incelemem gerek ama buna imkan bulamam, siz bana bir ay verin yazılarımı bitirdikten sonra, ben de gün söyleyeyim, olur mu?
   sevgilerimle, Ceyhun

  • feryal

   Eylül 21, 2015 at 12:04 am

   Öncelikle cok kibarsiniz.yazima cevap verdiginiz icin cooookkk teşekürler ederim Ekim ayı ceyhun bey 17 18 sizce nasıl.

 • canan

  Eylül 20, 2015 at 12:59 am

  Yazini okuyunca icimi bir umut kapladi insallah tutulmasi sonrasi işsizligim sona erer 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 1:19 am

   birisinin referansıyla iş arıyorsanız, tam da zamanıdır Canan hanım 🙂
   yeni bir işe girme ihtimaliniz, yeni insanlar, yeni arkadaş çevresi..
   kesinlikle mümkündür.
   başarılar dilerim, güzel haberlerinizi bekliyorum…
   Ceyhun

 • canan

  Eylül 20, 2015 at 1:00 am

  Yazınızı olacakti 🙂

  Reply

 • Alihan

  Eylül 20, 2015 at 1:29 am

  Biz asc ikizleri de etkileyecek mi bu durum , birde ceyhun bey ay burcum oğlak ve gercekten hayatımı batırıyor asc ikizlerim ve en büyük korkum yalnız kalmak ve satürn 11. Evde inanın arkadaş dünyam berbat bana yani ay oğlağına önerebileceğinix bir tavsiye varmı ? (Bazen elime oğlak burcunun simgesini cizip oğlao gibi davranmam gerek diyorum soğuk hırslı ve çalışkan

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 1:53 am

   Alihan bey merhaba,
   pluto ve uranüs etkilerine odaklanmanızı öneriyorum, bu ikisi ikizleri son yıllarda arkadaş ortamlarında zorlayan temel etkiler oldu.
   ay oğlak olmanız, bu etkileri kolayca atlatmanızı engelliyor ama temel sebep oğlak değil…
   ay oğlak ne kadar sakin olsa da, yine Pluto ve Uranüstan zorlu açılar alıyor, sonuçta duygu dünyanız da güneş/yükselen burcunuz üzerindeki zorlayıcı etkilere direnmenize müsade etmiyor..
   ikizler için yazdığım uranüs ve Pluto yazılarımı okuyun mutlaka.
   sevgiler, Ceyhun

  • Alihan

   Eylül 20, 2015 at 1:41 pm

   Tamamdir çok teşekkür ederim. Güneş koç olduğumu söylemeyi unuttum 🙂 ikizler arkadaş ortmamımı etkiler , terazi burcuna olan karşıtlığım böbrek rahatsızlıkları verir bide lise sondayım sınavımda var . Sınav başarım için transit haritada hangi gezegenenin kaçıncı evde olacağına bakmam gerekir ? sınav martta ve haziranda ayrı ayrı bakıcam sanirim yoksa progress dan mı bakılıyor

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 6:19 pm

   bence bol bol ders çalışmak en iyisi 🙂
   astroloji hakkında hiçbir fikri olmayan binlerce başarılı insan var, onların tek yaptığı kararlı şekilde hedefleri doğrultusunda ilerlemek, çalışmak ve fedakarlık yapmaktan kaçmamak..
   astroloji geleceğe dönük umutsuzluk veya tersine güven veren bilgiler içeriyor, her ikisi de tehlikeli olabilir.
   nasıl olsa olmaz deyip vazgeçmek de, nasıl olsa olur deyip yeterince çalışmamak da tehlikeli.
   en güzeli odaklanıp çalışmak, başarılar dilerim şimdiden 🙂
   Ceyhun

  • alihan

   Eylül 21, 2015 at 11:19 pm

   yess
   ben jupiterin başağa geçmesiyle harekete geçtim zaten haha tek enerjiim o şuanda . eylül 2016 ya kadar benimsin jupiterr !!hedeflerimii daha 14 yaşında belirledim zaten . istanbuldaki en iyi liselerden birinii kazanmıştım azmimle bunu da hallederim inşallah .
   ayrıca teşekkür ederim zaten bir koç olarak isteyip elde edemeyeceğim şey yok bunu da hallederim . ah o odaklanmalar . odaklanma sorununu aşsam zaten başarılıyım 10. evdeki jupiter ve güneş in bana iyi geleceğini biliyorum onun için çok çalışmalı
   bide ufacik bir sorum olucak benim haritamda güneş kare ay açısı ve mars satürn kavuşumu var ve siz bunun iiçin ne yorum yapabilirsiniz ?
   iyi çalışmalar sizede üniverstede astrolojiye daha da yoğunlaşacağım ozanman tekrar karşılaşmak diileği ile
   sevgiler

 • Başak

  Eylül 20, 2015 at 3:26 am

  Yorumlardaki örnekler nokta atışı hepimizin hayatını bir yerden yakalıyor sanırım teşekkürler merakla bekliyordum çünkü☺️☺️

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 3:36 am

   ilginiz için çooook tşk ederim Başak hanım 🙂

 • Happy

  Eylül 20, 2015 at 7:12 am

  Ceyhun bey kendi burcum ve yükselenim ikizler ay burcum yay ilişkilerim üzerinde etkisi nasil olur?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 6:20 pm

   Satürn etkisi önümüzdeki 2 yıl belirleyici olacak, yazılarımı okuyun mutlaka.
   sevgiler, Ceyhun

 • nur

  Eylül 20, 2015 at 12:08 pm

  Bende soru soruyorum sorularım askıda kalıyor

  Reply

 • Sera

  Eylül 20, 2015 at 2:57 pm

  Merhaba ceyhun bey her ay yazilarinizi sasirarak takip ediyorum cunku anca bu kadar hayatima uygun yorumlar yapilabilir. Kova burcuyum yukselenim ikizler. Uzun zamandir begendigim birisiyle arkadasimin tanistirmasini rica ettim. Venus retrosunun bitmesini bekledim. 1 hafta once Tanistik fakat hic bir sey olmadi. Yorumunuzdan hic olmayacagini mi anlamaliyim yoksa yinede ihtimal var mi ? Cok tesekkur ederim simdiden

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 6:22 pm

   merhaba Sera,
   Ay tutulmasında bir şeyler olur ve Ekim ayının ortasında netleşir diyorum 🙂
   umarım gönlünüze göre olur.
   Ceyhun

 • muge

  Eylül 20, 2015 at 4:23 pm

  yazılarınız tam nokta atışlı, bilgiler için teşekkür ederim.umarım uzun süredir işimde yaşadığım sıkıntılardan bir an önce kurtulur, yeni bir iş dönemine başlarım:)

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 20, 2015 at 6:24 pm

   Müge hanım tşk ederim 🙂
   aslında hayatımızdaki iyi şeyleri de kötü olanları da ilginç bir şekilde bizler “üzerimize çekiyoruz”.
   bunun böyle olduğunu da farklı hayatları yaşayan aynı burçtan insanların, gezegen etkileriyle hayatlarında benzer sorunlar ve güzellikler olduğunu görünce anlamak kolaylaşıyor.
   gezegenlerin etkilerini doğru anlamanız için hepsini detaylıca yazıyorum, mutlaka kendi hislerinizi anlamlandıracak kadar hakim olun konuya..
   özellikle Jüpiter, Satürn ve Uranüs..
   sevgiler, Ceyhun

 • Nevin

  Eylül 21, 2015 at 8:25 am

  bu sene hayatimin her alaninda cok zorlandim bir ikizler 14.06.75 olarak. isimi kaybettim, ailemin sagligi vs. en fazlada ikili iliskimde. gecen sene tanistigim askimla boga 09.05.84 hayatimda ilk defa bu kisi Dogru oldugunu düsünüyorum ve hayatimi onunla paylasmak istiyorum oda hep aynisini dedi. kapali olan hisler dünyami acti. bu sene ruhsal cok zorluk cektim özlemden dolayi o türkiyede ben alamanyada. son subatta görüstük bidaha kasimda görüsmeyi planlamistik. oda isinde zorluk cektigi icin geri cekildi bana hissettirmemek icin. onu cok zorladim oda dayanamadi 28 agustosta ara verelim dedi böyle devam edersen biter dedi. bunun üzerine ben kendimi frenleyemedim ve baya yorumlar yaptim. acaba geri birlesirmiyiz? benim onu zorlamami affedip bana geri dönermi? beraber olan hayallerimizi gerceklestirebilirmiyiz?
  yardimci olursaniz sevinirim. haftalardir günlerim hep aglamakla geciyor.

  Reply

 • emine

  Eylül 22, 2015 at 11:36 am

  iyi günler hocam.ben öncedende yazmıştım size bu konuyla ilgili.ablamın 10 yıldan beri teşhis edilemeyen bi hastalığı var ve yürüyemez durumda demiştim.ablam ikizler burcu.benim sizden ricam analizini yapabilirmisiniz.adı özlem soyadı demircili 03.06.1979
  kızının ismi ezgi sarıca 15.07.2008 doğumlu.ablam bu sene boşandı.baba adı tevfik anne adı şerife.reikiye gitmiştik.2015 yılında bişey biticek demişti.biz hastalığını düşünmüştük ama boşanma olayını yaşadı.sizden ricam açık bi analiz yapabilirmisiniz.
  ben oğlak burcuyum.yazınızı okudum çok mutlu oldum.ve kendimle ailemle ilgili çok şeyler buldum o yazıda.teşekkür ederim.iyi bayramlar

  Reply

 • saadet

  Eylül 27, 2015 at 2:17 pm

  Tesekkurler. Her seyin iyi olmasi dileyi ile.2 senedir ikizler burcu olarak her seyimi isimi ,askimi ,parami ,kayp etdim . Insha allah bu tutulmadan sonra her sey duzelir.tamda 29 eylulde is icin sefere cikiyorum hayirlisi.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 27, 2015 at 2:58 pm

   Saadet hanım merhaba,
   iş görüşmesinde başarılar dilerim,
   Merkür gerilediği için, gecikmelere ve olası aksaklıklara karşı dikkatli olun ve hepsinden önemlisi, kontrollü olun, gerilemenin bilinci olmak büyük fark yaratır, hatan korur.
   sevgilerimle, daha güzel günler dileğimle.
   Ceyhun

 • elif

  Eylül 27, 2015 at 2:30 pm

  Öncelikle mutlu bayramlar… Umarım bu tutulmayı en az zararla atlatanlardan oluruz diyerek bir şey sormak istiyorum. Bir ikizler olarak hayat artık sürekli zorlaşan bir sınav haline geldi benim için. Kendimi teselli edemiyorum bir türlü. Olumlu bir şeyler, zamanlar yok mu yakında? Ya da varsa en yakın ne zaman? Direncim kırılmak üzere ki ikizlerin yüksek direncini bilirsiniz yüksektir. :)) Tekrar mutlu bayramlar size ve herkese… :))

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 27, 2015 at 2:56 pm

   Elif hanım merhaba,
   son aylarda peş peşe Venüs gerilemesi, Güneş tutulması, Merkür gerilemesi ve Ay tutulması yaşıyoruz.
   Özellikle tutulmalarının Merkür gerilemesinin gölgesinde gelişmesi işleri zorlaştırıyor.
   hiç merak etmeyin, 10 gün sonra gerileme sona erince hisleriniz değişir 🙂
   biliyorsunuz Merkür ikizlerin yöneticisi, gerilediğinde hayat sizin için kolay olmaz.
   en güzelini dilerim.
   Ceyhun

 • Elif

  Eylül 28, 2015 at 1:10 am

  Benim burcum ikizler ve yukselenim de ikizler fakat ay burcum terazi. Ay burcumuzda ayni sekilde bizi etkiler mi merak ediyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 28, 2015 at 1:16 am

   hayır Elif hanım, yazıda belirttiğim gibi olmaz çünkü burçlara göre yazıyorum..
   gündeminiz teraziye uyuyor mu ki?

 • Begüm

  Eylül 29, 2015 at 5:54 pm

  Ceyhun bey, bir sorum olacak; ikizler burcunu sağlık alanında zorlayan satürn etkisi ne zaman tamamen son bulacak? ikizler ne zaman rahata erecek? 2014 yılının sonunda bir kaza geçirdim, mucizevi bir şekilde kurtuldum. Tamamen iyileştim. Sonra başka sorunlar çıktı, ancak kariyerim, evliliğim ve ailevi herşey yolunda giderken, her ay bir sağlık sorunu gündeme geliyor. Bu ne zaman bitecek?

  Reply

 • GÜLBİN

  Ekim 4, 2015 at 6:08 pm

  Belirsizlik ortadan kalktı ceyhun bey.netleşti.ama tam anlamıyla karar veremiyo.ben ve ailesi,çevresi arasında kalmış.benimle olması demek.herkesi karşısına alması demekmiş.olayı biliyosunuznişan attım..Ama istemeden bir anda oldu ve sonrası çok zordu.sizde bir boğa burcusunuz.sizce seçimi kararı ne yönde olur?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin