İkizler burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreci tarif ediyor; ikizler burcunu neler beklediğini, hangi alanlarda fırsatların ve zorlukların olacağını anlatıyor. Değerli okurlarım, yıllık yorumunuzda detaylardan uzak kalmaya çalışacağım ki büyük resme odaklanma imkanınız olsun. Aylık yorumlarınızda yakın zamana yönelik detaylı bilgiler vereceğim zaten. Yolunuzu aydınlatmasını dileyerek ikizler burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 👍 😊

İkizler Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

2016 ilginç özellikler taşıyor değerli dostlar. Mesela, şansın gezegeni Jüpiter, kendisi kadar önemli Neptün ve Satürn ile açı yaparak hayatımızın birbiriyle yakından ilişkili alanlarını etkiliyor. Bu durum nedeniyle belki Jüpiter etkisini doyasıya yaşama imkanımız olmuyor ama en azından olumsuz senaryolardan korunuyoruz farkında olmadan. Örnek vereyim: Jüpiter ev ve aile hayatınızı temsil eden alanda bulunuyor fakat Satürn de evlilik ve ilişkiler alanında.. Tabi bu durum birbiriyle çelişen sonuçlara gebe.. Mesela evliyseniz, eşinizle ilgili konular nedeniyle Satürn baskısına maruz kalacaksınız ama diğer yandan Jüpiter sayesinde evliliğiniz koruma altında.. Şimdilik Satürn etkisini bir kenara bırakıp Jüpiter’e odaklanalım. İkizler burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:
 1. bekarlar için aile kurma
 2. evliler için aileye yeni bir bebeğin katılması
 3. ailenizde huzur ve mutluluğu sağlayacak gelişmeler
 4. yeni bir ev satın alma, daha iyi bir eve taşınma
 5. aile büyüklerinin olumlu desteği
 6. ailevi sorunların çözümü
 7. birikim yapma ve değerlendirme imkanı
Geçtiğimiz Eylülden bu yana deneyimlediğiniz olumlu Jüpiter etkileri, Ocak – Mayıs 2016 arasındaki gerileme süreciyle birlikte bir ölçüde değişime uğrayacak. Yılın ilk 5 ayında “işler yolunda değil” hissine kapılmanız mümkündür. Diğer yandan, Jüpiter gerileme süreçleri sayesinde bu alanlarda ciddi yol almak mümkündür çünkü her şeyin kendiliğinden iyi gitmeyeceğini fark ederiz. Yani emek etmemiz, çaba sarf etmemiz bilinci ile hareket ederiz. Yani Jüpiter etkisi öylesine güzeldir ki, gerilemesi bile olumludur. 😄 Olur da gerileme sürecinde huzursuzluk yaşarsanız, bilmenizi isterim ki 9 – 16 Mart arasında düzelme işaretleri almaya başlayacaksınız. Özellikle 9 Mart ve takip eden günler önemli gelişmelere işaret ediyor. (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 ikizler burcu yorumu ) Diğer yandan, Jüpiter’in 2016 Eylül ayında terazi burcuna geçeceğini ekleyelim. Bu sizler için harika haber, böylesine pozitif bir gezegenin terazi burcunda olması gibisi yok sizler için.. 2016 yılının son çeyreğinden itibaren hayatınızda mutluluk seviyesinin bir kademe daha artacağını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Birçok nedeni olabilir: Çocuk sahibi olma, sorunsuz bir sosyal hayat, keyifli uğraşlar, spor ve eğlence, güzel tatiller, romantizm, harika cinsellik.. İkizler burcu 2016 yılının son çeyreğinden itibaren hayatın renginin daha parlak olduğunu düşünmeye başlayacak gibi..

İkizler Burcu 2016 Güneş Tutulması

Güneş tutulması öyle beklenmedik etkiler getirir ki değerli dostlar, bazen kendi yaşadıklarımızı ağzımız açık seyrederiz. Tutulmaların ilki 9 Mart 2016 tarihinde balık burcunda, ikincisi ise 1 Eylül 2016 da başak burcunda.. 2016 yılındaki tutulmaların ilkinde, yani Mart ayında, ikizler için olası konu başlıkları şunlar:
 1. iş hayatınız ve kariyerinize ilişkin konular
 2. itibarınızı etkileyen gelişmeler
 3. anne/baba veya eş olmak gibi unvanlar elde etme
 4. önemli bir başarı, çabalarınızın karşılığını alma
Mart ayında herkesin hayatında yeni bir istikamete yönelim olacak değerli okurlarım, 9 Mart tutulması ve takip eden gelişmeler buna işaret ediyor. Bu aralar gündeminizi meşgul eden veya yakında gündeminizde olacak konular neler? Güneş tutulması gündemine ilaveten, iş/çalışma arkadaşlarınızla ilgili gelişmeler ve zamanı daha etkin kullanıp hayatınızı derli toplu hale getirme çabalarınız da yılın büyük bölümünde zihninizi meşgul edecektir. Tabi bu konuların yanı sıra özel/profesyonel hayatınızdaki ilişkiler de Satürn etkisiyle sürekli baskı unsuru olarak kalacaktır. Bunları da eklemek istiyorum. Diğer yandan, 23 Martta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Biliyorsunuz Ay tutulmasıyla birlikte bir konu netleşir ve gündemden düşer. Bu noktada biraz geriye, 2015 Ekim’e gidelim mi? Ekimde ev/aile hayatınıza yönelik ne tür adımlar attınız? Belki önemli bir karar aldınız o zamanlar. Ay tutulmasıyla birlikte, o konunun sonuçlanması mümkündür. Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, terazi burcundaki Jüpiter’in Güneşle temasından sonra şartlar lehinize dönecektir. Güneş/Ay tutulmalarının etkilerini ikizler burcu 2016 Mart yorumunuzda detaylı anlatacağım.

İkizler Burcu 2016 Satürn Etkisi

Satürn bir şekilde hayatımıza damgasını vuruyor, öyle ya da böyle hayatımızın yapısını değiştiriyor. Başlıca etki alanı sizler için şöyle:
 1. evlenerek yeni bir dönemin başlaması
 2. evliyseniz huzursuzluklar yaşanması
 3. sevgilinizle ilişkinizin beklediğinizden farklı seyretmesi
 4. yalnızsanız doğru insanla karşılaşmamış olmanın baskısı
 5. sosyal ilişkilerinizde sorun kaynağı olması
 6. uzlaşma ve taviz vermeye yönelik tavrınızın değişme eğilimi
 7. ilişkiler üzerinden kendinizi keşfetmek, kendinize fazlaca yüklenmek
Satürn 2016 yılında bu konularda baskı oluşturacaktır, zaten ilk ayak seslerini Aralık başında duydunuz. Aralık başında ilişkilere yönelik ne olmuştu, bir baskı oluştu mu? Yeni yılla birlikte, Aralıkla başlayan sürecin farklı safhalardan geçtiğini göreceksiniz değerli dostlar. Özellikle Satürn gerilemesinin yaşanacağı 25 Mart – 13 Ağustos tarihlerini not etmek gerekiyor çünkü baskı iyiden iyiye artabilir. Zaten Satürn açısından bakınca, gerileme dönemlerinin en sıkıntılı süreçler olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca gerileme öncesinde yaşanacak duraklamada (18-24 Mart) baskı zirve yapacaktır. Eşinizden/sevgilinizden yakın arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınızdan patronunuza/yöneticinize kadar herkes bu etkinin sonucu olarak bir sorun kaynağı olarak görünmeye başlayabilir. Aman dikkat! Satürn etkisinin en zorlayıcı sonuçlarını bir süre sizler yaşayacaksınız. İlişkilerinizdeki sorun ve huzursuzluk kaynağının temelinde, kadersel bir durum olduğunu bilin. Tamamen farklı bir hayatınız olsaydı bile yine bu dönemde Satürn etkisiyle ilişkiler sorunlu olacaktı. Satürn geldiğinde bir şeyler olur çünkü.. Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli çünkü en çok gözümüze batan konular Satürn’den geliyor. Satürn etkisiyle birlikte;
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen istediğimizi tam olarak yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. Haziran ayının ortalarında Satürn kaynaklı baskı önemli ölçüde azalmış olacak, 13 Ağustos’ta gerileme sona erdiğinde tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç! Zaten önemli olan, baskının hangi tarih aralığında arttığını bilmek, farkındalık edinmek. Böylece kontrollü adımlar atmak kolay oluyor, “nasılsa geçip gidecek lanet olası” denebiliyor. 💪

İkizler Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Merkür gerilemesini yılda 4 kez, Jüpiter ve Satürn gibi meteor kuşağının ötesindeki gezegenlerin gerilemesini yılda birer kez uzun süreli olarak yaşadığımızı düşününce, 2 yılda bir gerçekleşen Mars gerilemesinin nadir bir astroloji olayı olduğunu söylemek yerinde olur. Bu nedenle alışık değiliz ve başladığında etkileri son derece belirgin ve çarpıcı oluyor. 2014 yılının ilk 5 ayında yaşamıştık Mars gerilemesinin etkilerini, o dönem Mars terazi burcunda geriledi. Terazi sizler için çocuklar, mutluluk, aşk ve romantizm gibi alanları temsil ediyor. Hatırlanmayacak gibi değildir ama yine de sorayım: O dönem neler olmuştu? Bu sefer etkileri iki farklı alanda hissedileceği için çok boyutlu olacak, birkaç mesele iç içe yaşanacak gibi görünüyor. Mars’ın yıl içindeki seyriyle ile ilgili önemli tarihleri vermek istiyorum:
 • 3 Ocak – 5 Mart arasında akrep burcunda
 • 6 Mart’ta yay burcunda
 • 17 Nisan’da gerilemeye başlayacak
 • 22 Mayıs’ta Güneşle temas
 • 27 Mayıs’ta yeniden akrep burcunda
 • 29 Haziran’da gerileme sona erecek
 • 2 Ağustos’ta yeniden yay burcunda
Görüldüğü üzere;
 1. gerileme 2 farklı burçta gerçekleşiyor
 2. Mars’ın akrep-yay teması Ekime kadar sürüyor
Mars yılın başında akrepte olacak. Akrepteki gelişmeler başta iş hayatınıza, çalışma arkadaşlarınıza ve düzeninize yönelik konuları işaret eder. Yaydaki gelişmeler ise Satürn başlığında belirttiğim gibi evlilik ve ilişkileri. Mars’ın 17 Nisan’da yay burcunda gerilemeye başlayacağını ve Eylül ayının son günlerine kadar akrep-yay burcunda bulunacağını hatırlatayım. Bu nedenle, 2016 yılında akrep-yay etkisindeki konular bütünleşik olarak yaşanabilir. Şubatta Mars etkisine bir kez değineceğim, Nisan aylık yorumunuzda ise detaylıca anlatacağım.

2016 Özet

İkizler burcu 2016 yorumu yılın belli başlı tarihleri üzerinden zamanın ruhunu çözümlemeyi amaçladı. Umarım ki 2016 yılına dair istek ve hedefleriniz doğrultusunda hayatınızın gidişatını anlamaya katkısı olmuştur. Hep birlikte zaman ilerledikçe yaşayıp göreceğiz, yeter ki sağlığımız yerinde, sevdiklerimiz yanımızda olsun. Son olarak kısaca özetleyelim: Yılın ilk yarısı çok hareketli olacak, Temmuz ayından sonra rahatlayacağız. Mart sonu – Haziran arasının zor olacağı neredeyse kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkileri eş zamanlı olarak yaşayacağız. Bir not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>