20 Mart 2015 güneş tutulması ikizler burcunu nasıl etkileyecek? İkizler için daha önce yazdığım yazıları okuduysanız, hayatınızdaki olası krizlerin ve dönüşümün nedenini biliyorsunuzdur. Bu sefer daha güzel haberler vermeye geldim 🙂 20 Mart güneş tutulması balık burcunda olacak ve etkileri de genel olarak iyi olacaktır, tutulmaya eşlik eden gezegenlerin enerjisi hiç fena değil. Öncelikle güneş tutulmasının neden en önemli astroloji olaylarından biri olduğunu anlatayım: hayatımızı değiştirdiği için! Cevabı basit ve etkileyici değil mi 🙂 Güneş tutulmaları yepyeni bilgiler getiren ve hayatımızı kalıcı olarak, geri dönüşü olmayan şekilde değiştiren, heyecan verici olaylardır. İzlemesi de çok güzel zaten. Apocalypto isimli bir film var, izleyenler bilir, güneş tutulması filmdeki herkesin hayatını tamamen değiştirir, göz açıp kapayıncaya kadar hem de..işte tutulma böyledir, film de çok güzeldir, izlemeyenlere öneririm. 20 Mart güneş tutulmasının hayatınızı değiştirme yolları şöyle olacak:

 1. gündeminizde olan bir meselede çok önemli gelişme yaşanacak
 2. hiç gündemde olmayan bir konu sürpriz şekilde gündeme yerleşecek
 3. bir süredir cesaret edemediğiniz bir konuda harekete geçeceksiniz
Peki bu tutulmanın ikizler burcuna etkisi neler olacak? Hemen anlatayım. Alternatif 1: Kariyer Çalışma çağında değilseniz, bu bölümü atlayabilirsiniz çünkü konu iş hayatı. Kariyerinizde önemli bir gelişme bekleyebilirsiniz.
 1. iş değişikliği, işe girme
 2. iş yerinde görev değişikliği
 3. daha fazla kazanç için fırsat
 4. önemli bir başarı elde etme imkanı
Eğer iş hayatınızda bir gelişme yaşanmaya yakınsa, bilin ki 20 – 27 Mart arasında yaşanacak ve muhtemelen size daha fazla sorumluluk yüklenecek, yani başarılı olduğunuz düşünülerek terfi edeceksiniz. Alternatif 2: Statünüz ve İmajınız Hepimizin hayatta bazı rolleri var: mesleğimizden dolayı bir adımız var, mesela mühendis, ya da çocuğumuz varsa anne/baba, birinin çocuğuyuz aynı zamanda. Bunlar bize farklı roller biçiyor toplum hayatında. İşte bu konuda bir gelişme olabilir.
 1. evlilik veya nişan
 2. çocuk sahibi olmak, güzel bir haber
 3. işte statü değişimi
Diğer taraftan, bir de imajımız var, her ortamda insanların bizi bildiği/tanıdığı bir yüzümüz, bir tavrımız, bir itibarımız. Güneş tutulması, işte bunu etkileyecek bir gelişmeye neden olabilir. Mesela, insanların sizi tanıdığından farklı olmaya karar verebilir, herkesi şaşırtabilirsiniz. Bunu hem görüntünüzle hem de karakterinizle yapabilirsiniz. Buna saçınızda renk/şekil değişimi gibi küçük bir şey de neden olabilir, karakterinizde ve tavrınızdaki köklü bir değişim de..Kesin olan, daha havalı olmak, saygı görmek, dikkat çekmek isteyeceksiniz. Alternatif 3: Ev/Aile Hayatınız Balık burcundaki tutulmanın yansımalarını ev ve aile hayatınızda da yaşayabilirsiniz.
 1. aile büyüklerinizle alakalı bir gelişme
 2. evliyseniz, kendi ailenizle ilgili bir konu
 3. evinizi değiştirmek/yenilemek
İkizler burcu için 20 Mart güneş tutulmalarının etkileri bu çerçevede olacak ancak son olarak hatırlatayım: kendinizi çok ama çok gergin hissetme ihtimaliniz var. Saygı talep edeceksiniz, göstermeyene gıcık olacaksınız. Kızmamaya çalışın, kolay olmasa da.. Sevgilerimle, Ceyhun  ]]>