20 Haziran Yay Burcunda Dolunay: Nihayet Gündem Sonuçlanıyor

Yazar 

Değerli dostlarım, 20 Hazirandaki Dolunayla ilgili yazıyı 22 Haziran gecesi yazıyor olmamdan anlayabileceğiniz üzere, Mayıs sonundan bu yana (tıpkı sizler gibi) önemli seçimler yapmak zorundayım. Gecikmemin nedeni, 2016 yılının doğasını oluşturan “geçiş sürecinde” şahsi olarak gündemimi doğru oluşturma çabalarımdır.

Affınızı istiyorum. 🙏

Dolunayla ilgili olarak burcunuza göre ayrı ayrı yazılar yazmak istedim fakat olmadı. Ne diyelim? Kendimi affettirmenin bir yolunu bulmaya çalışacağım artık. ❤️

Konuya geçeyim.

Biliyorsunuz, aylardır diyorum ki, Mars ve Satürn eş zamanlı olarak yay burcunda, ayrıca Mayısta ve Haziranda gerçekleşen Dolunaylar peş peşe yay burcunda…

Bu ciddi bir işarettir, bu kadar olay bir şeylerin habercisidir. Hayatlar değişir, bir çeşit yeni dönem başlar. Belki kendiniz değiştirmek için gayret edersiniz, içsel bir atak durumu yani.

Veya, dışsal nedenlerle, kontrolünüz dışında yaşananlar sonucunda hayatınız değişmek zorunda kalır.

Her koşulda,”değişimin bir şekilde gerçekleşmesi kaçınılmazdır” demiştik. Eğer ki değişim gözle görülür değilse bile, bu dönemde vereceğiniz kararlar, “artık az yemek yiyeceğim” kadar basit bir karar da olabilir, “farklı bir sektörde çalışmalıyım, şimdi mutlu değilim” gibi daha güçlü bir düşünce de olabilir, “ben neden çocuk yapmıyorum ki” tarzında hayatı dönüştüren bir fikir de..

Yani, hemen değişmese bile, bugünlerde alacağınız kararlar kesinlikle hayatınızı değiştirici etkiler getirecektir. Gözlemleyin, ne demek istediğimi zamanla anlarsınız.

Tabi diğer yandan hayatı toptan değişen, tüm şartları ve koşulları ile yeni bir hayat kuranlar da var zaten, onlar belki de büyük şaşkınlıkla “sanki başka birisiymiş gibi” kendi yaşadıklarını izliyorlar. Nasıl oldu da bunlar gerçekleşti diyenler az değildir, eminim.

Evet kıymetli dostlar, uzun lafın kısası, geçiş sürecinde sona geliyoruz. Bugünlerde alınacak kararların sonucu olarak, Ağustos ayının ilk günlerinden itibaren bir hareketlilik oluşacaktır. Ekimle birlikte artık yepyeni bir dönem başlıyor. Daha önce bahsettik, biliyorsunuz.

Temmuz ayına ilişkin gelişmeleri yakında yazacağım için şimdi değinmiyorum, fakat şunu söyleyeyim: Temmuz gündemi ile Mayıs/Haziran gündemi arasında farklılık olacaktır.

Bu aralar sonuçlanan gündem nedeniyle bir çeşit “yeni dönem” başlamış oluyor. Temmuzda bir mola veriyoruz hep birlikte. Yeni döneme alışma çalışmaları Ağustos başından itibaren devam edecek, Ekimde artık adaptasyon/uyum süreci sona ermiş olacak.

Gündeminizin ne olduğunu çok iyi biliyorsunuz mutlaka fakat geçmişte neler konuştuğumuzu hatırlamak isterseniz eğer, Mayıs ve Haziran 2016 yorumlarınızı okuyun lütfen.

Yolunuz açık olsun, umarım her şey gönlünüze göre olur.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

31 Yorum

 1. Yeşim

  25/06/2016

  Ahh ceyhun bey ahh…
  Ne seneydi ama! 40 yıllık dostlarımı bi çırpıda değiştirecek kadar HIZLI, hayatımı kötü anlamda değiştirecek kadar ŞANSSIZ bir yil!!!! Akrep burcuyum bu arada… siz “geçiş dönemi bitiyor” dediniz ya dünyalar benim oldu 2016 benim hafizama kötü kazindi. Sadece bir yıl öncesine kadar bambaşka iyi bir insandim. Ama şimdi eskisinden çoook uzagim. Tabiki benim gibi olanlar vardır.. Ben onlar için en iyisini diliyorum. Size de çoook teşekkür ediyorum HARİKA yorumlarınız için. Hep yanimdaydiniz sizi cok . Inşallah herkez için iyi yorumlar okumak dileğiyle

 2. Sewimli

  25/06/2016

  Sevgili Ceyhun bey sizi cok seviyorum (ama yorumlarınızı daha çok☺) ben akrep burcuyum♏. Bir değişim yaşadım ki, ne değişim!! Ben, ben değilim artık ve bu yeni halimden de memnun değilim. Ruhsal olarak daha çok değiştim. Hep böyle kalmaktan çok korkuyorum.inşallah eski ben olurum ya da eskisinden daha iyisi… belki Küllerden yeniden doğmak gerçekten mümkündür umarım bundan sonraki zamanda umduğumu bulurum. UMARİM OKURSUNUZ Teşekkürler….

 3. Sbl

  25/06/2016

  Merhaba, ceyhun bey,
  Değişimmi dediniz, yaklaşık 9 yıldır yaptığım spordan vazgeçemiyecegimi düşünürdüm hep ama 4 ay ara ile iki kez kaza yaptım,ve omuriliğimde bir kırıkla bu sefer vazgeçtim uçmaktan.yaşadığım korku,acı ve ailemin üzüntüsü beni vazgeçirdi.son kazamı 30 mayısta geçirdim. Burcum ve yükselenim terazi, ay burcum boğa.
  Sevgiler, güzel günler.

 4. RUYA

  26/06/2016

  DİKKAT! CEYHUN BEEEYYYY !
  umarım geç olmadan benim yazımı okursunuz…
  1 haziran dogumluyum. mayısın 21nde ayagımı kırdım ve ertesi gün KPSS sınavına o agrıyla girdim. 25 gün alçıya alındı evden çıkamadım hiç…
  Tam alçı çıktı diye sevincem ki nişanlımla kavga ettik ve yüzükleri atmaya kadar geldi. Ben düşünecegimi söyledim ve zaman istedim. Karar aşamasındayım aynı yazınızda dediğiniz gibi. Bana yardımcı olun olumsuz bi karar verip pişman olmak istemiyorum Kasımda düğünümüz olcak ama karar veremiyorum devam mı tamam mı ? Çok zor bi 2016 oldu yazılarınızı hep takipliyorum. İKİZLER burucyum yükselenim başak.. nişanlım oglak burcu..

 5. Nesrin

  26/06/2016

  Ceyhun bey yorumlarınız gerçekden çok farklı ve güzel bir süredir yorumlarınızı takip etmekteyim. Henüz hayatımda bir değişim yaşamadım kova burcuyum acaba maddi şartların düzelmesi , şehir diğişikliği gibi durumlar söz konusumu cevaplandırırsanız çok sevinirim. Yükselenim aslan diye biliyorum ne derece doğru bilmiyorum.şimdiden çok çok teşekkür ederim

 6. ceyda

  26/06/2016

  Ceyhun bey merhaba temmuzda degisimler yok alisma evresi demissiniz.yengecteki yeni ay temmuzda yeni olusumlar getirmez mi.benim burcum aslan.yengecim 10. Ve 11. Evde.bekldigim degisimler yasanir mi.heyecanladim.umarim bir cevabiniz olur.tesekkur ederim:)

 7. aylin

  26/06/2016

  Ceyhun bey ben yukseleni akrep olan aslan burcuyum dolunay günü beni etkilediği çok güvendiğim insanın bambaşka biri olduğunu öğrendim ve hayatımdan üzülerek cikardim.şuan ise depresyon sürecindeyim gerçekten söylediğiniz gibi dolunay köklü kararlar almamızı sagliyor.eğer cevap yazarsanız çok memnun olurum herşey gönlünüzce olsun.

 8. ceyda

  26/06/2016

  Artik cevap vermiyor musunuz ???

 9. ANIL

  26/06/2016

  Öncelikle emeğiniz sağlık. Benim bir maruzatım var bu konuda yardımcı olabilirseniz size minnettar olurum.
  Adana’da 6 Kasım 1987 Tarihinde akşam 20:00-21:00 arasında doğmuşum.Yükselen burcum kimi yerde ikizler, kimi yerde yengeç olarak görünüyor. Hangisine bakmalıyım?

 10. İkbal

  26/06/2016

  Temmuzu dört gözle bekliyorum. Terazi olarak, Beklenilen gelişmeler olmazsa bile sürpriz gelismeler olur insallah 🙂