Hayat neden hepimizi bu kadar zorluyor

Etkili olduğu zaman dilimi
2012 – 2024

Herkese merhaba 🌼

Karmaşık zamanlardan geçiyoruz. Zamanın ruhu, hepimizi, yaşayan her insanı kayıplar vermeye zorluyor. Şanslı olanlarımız telafisi olan kayıplar veriyor fakat telafisi olmayan kayıplar verenlerimiz de az değil.

Peki ama neden bu kadar zorlu olaylara maruz kalıyoruz? Bu sorunun cevabını alabileceğimiz tek bir güvenilir kaynak var, o da astroloji.. Öyleyse astrolojiye, yani gezegenlere soralım, bizleri neden zorluyorlar?

Neptün

Hatırlayanlar vardır mutlaka, Burcuna Göre’yi 2014 yılının Nisan ayında kurmuş ve ilk yazılarımı paylaşmaya başlamıştım.

Türkiye’nin ilk astroloji sitesini kurmuştum ve adına yakışır bir şekilde her burç için sayfalar dolusu aylık yorumlar yazıyordum. Aslında astroloji yazmak, çok zevk aldığım bir tanecik hobimdi çünkü ben o sırada Ticaret Bakanlığında (eski adıyla Ekonomi Bakanlığı) dış ticaret uzmanı olarak çalışıyordum.

2011 yılının sonunda Adana’da Garanti Bankasındaki işimden ayrılmış, 2012 yılının başında Ankara’ya taşınmış ve Bakanlıkta çalışmaya başlamıştım. O zamanlar tıpkı sizler gibi bir astroloji takipçisiydim.

Bu tarihleri özellikle paylaştım, şimdi bu tarihlerin sizleri de ilgilendiren manasını anlatayım:

2012’de Neptün kova burcundan çıkıyor ve balık burcuna geçiyordu.

Bunun ne kadar büyük bir olay olduğunu, bizleri nasıl etkileyeceğini, balık burcunda kalacağı 14 yıl boyunca neler yaşayacağımızı bilen, anlatan bir astrolog yoktu. Çünkü neler olacağını bilmiyorlardı.

Bu olayın ne kadar büyük bir astroloji olayı olduğunu bir astroloji takipçisi olarak ben de bilmiyordum. İlerleyen yıllarda bir astrolog olarak Neptünü çözmem kolay olmadı fakat detaylarıyla çözdüğümü düşünüyorum.

14 yıl ağır ağır ruhumuza işleyen Neptünün hayatımızı nasıl etkilediğini ve bundan sonra nasıl etkileyeceğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kendi hayatımdan yola çıkarak başlıyorum:

2012 yılında Ankara’ya taşınıncaya kadar (1981 doğumluyum) hayatım genel olarak eğlenceliydi. Hangi yaştan olursa olsun, çevremdeki insanlar da mutluydu. Evet hayatın zorlukları vardı fakat mutlu olmak için sebeplerimiz vardı.

2012 yılından itibaren bu durum peyder pey değişti. Peşi sıra komşu ülkelerdeki savaş ve insani dram, ülkemizde patlayan bombalar, darbe girişimi, ekonomik krizler, küresel salgın ve nihayet yaşadığımız depremle birlikte adım adım korku ortama hakim oldu, karamsarlık üzerimize sindi ve zihinlerimizi negatif duygular işgal etti.

Hangi yaşta olursa olsun, çevremdeki insanlar ümitlerini yitirmiş, karamsar, mutsuz, kaygılı ve ürkek. Geleceğe umutla bakan, neşeli bir insan bulmakta zorlanıyorum.

Bu duygu halinin ana nedeni herkesi etkileyen ortak felaketlerin yarattığı korku ortamı olsa da, yaşanan küçüklü büyüklü bireysel yıkımlar da tuz biber oluyor.

Nihayetinde gördüğüm şudur okurlarım: hemen herkesin hayatında bir çölleşme oldu. Peki bu durumun nedeni 2012 yılından bugüne balık burcunda hareket eden Neptün olabilir mi? Evet, ta kendisi!!!

Son 10 yıldır adım adım, sinsi sinsi bizleri mutsuzluğa, karamsarlığa ve yalnızlığa doğru sürükleyen NEPTÜN; korku filmlerinde çalan müzikler gibi hayatımızın arka planında bizlere eşlik ediyor.

Yanlış anlaşılmasın, Neptünün kendisi korkunç değil, korkunç olan Neptünün balık burcunda olması… 1998-2011 arasında Neptün kova burcunda iken harika yıllar yaşadık çünkü kovanın temsil ettiği olaylar güzeldir.

Teknoloji nasıl bir hızla yaygınlaştı hatırlayın lütfen: internet, cep telefonları, sonrasında akıllı telefonlar, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya araçları 1998’den önce yoktu, 2011’e geldiğimizde ise hayatımızın ayrılmaz parçasıydı.

2011’den sonra balık burcunun temsil ettiği şeylere maruz kalmaya başladık ve başımıza gelmeyen kalmadı: sel ve deprem gibi doğal afetler; korku ortamı, adaletsizlik, yalnızlık, karamsarlık ve en önemlisi çaldırdığımız mutluluk/neşe..

Neptün 2025 Mart’ta koç burcuna geçiyor. Neptün koç burcunda iken hayatımızın arka planında eğlenceli müzikler çalmaya başlayacak. İçine düştüğümüz endişe ve korku çukurundan çıkacağız, kaybettiğimiz neşemizi geri alacağız,  uçup giden mutluluğumuz geri dönecek.

Özetle çoğu gitti çok azı kaldı, bu yazıyı yazdığım Temmuz 2023 itibari ile 1,5 yıldan biraz fazla…

Tabi öncesinde hep birlikte dibi görmüş olacağız, orası apayrı bir gerçek…

Güzellikler diliyorum 🍀🍀

Zafer Ceyhun

Soru Sor – 750₺

Sorunu sor, Zafer Ceyhun cevaplasın.

Cevabı ses kaydı olarak mail atacağız.

Doğum bilgilerini ve sorunu yazdıktan sonra online randevu sayfasına yönlendirileceksin. Cevap alacağın tarihi seçebilecek ve ödemeni yapabileceksin.