COVİD-19 SALGINI NASIL İLERLEYECEK?

Değerli okurum hoşgeldiniz. 🍀

Koronavirüs salgınıyla ilgili yıl başından bu yana öngörülerimi paylaşmıştım. Mart-Nisandaki yorumlarımda iyi ve kötü 2 farklı senaryo oluşturmuştum, belki hatırlarsınız.

İyi senaryonun gerçekleşmeyeceğini ise 10 Temmuzdaki yazımda anlattım, o yazıda şunları söylemiştim:

(Marttaki yazımda) Eğer Haziran ve Temmuzda sokağa çıkma yasakları sona erdiğinde korona hayatımızdan çıkmamış olursa, 2021 yılına girerken yeniden korona konuşuyor olabiliriz demiştim.

Öyle görünüyor ki bu kötü tablonun gerçekleşme ihtimali epey yüksek.

Peki neden?

Eylülde Jüpiter’in, Ekimde ise Pluto’nun gerilemesi sona erecek. Ekim ortasında Merkür akrepte gerilemeye başlayacak ve 17 Aralıkta Satürn yeniden kova burcunda olacak..

Bunun anlamı şu: Güneş Sisteminin 2020 sonundaki görüntüsü; Şubat, Mart ve Nisandaki görüntüsüne çok ama çok benziyor olacak.

Bu tabloyu masaya yatırdığımızda, aslında koronadan kurtulmadığımızı söylemek mümkün. Evet belki Jüpiterin Aralık ayında kova burcuna gelmesiyle 2021’de aşı hazır gelecek fakat aşıya kolay erişim imkanına belki de Ekim 2021’de ulaşabileceğiz.

10 Temmudaki o yazımda öngörülerimi şu şekilde bitirmiştim:

Özetle değerli okurum, eğer korona 2021 yılına girerken gündemin parçası olursa, 2020’den daha fazla yankı oluşturacağını düşünüyorum.

Örneğin, bir grip salgınıyla birleştiğini düşünün veya bir mutasyon sonucu gençleri ve çocukları daha fazla etkilediğini.. aman Allah’ım!

İşte aklıma gelen daha kötü senaryo bu!

Doğrusu en kötü senaryo olan koronavirüsün daha da öldürücü hale gelmesi ihtimalini çok şükür ki yaşamıyoruz fakat salgın hızını artırarak devam ediyor.

Maalesef ki değerli okurum, tarih kitapları covid-19 küresel salgının çarpıcı sonuçlarını yazarken 2021 yılını referans alacaktır diye düşünüyorum. 2020 sadece salgının görünür olduğu ilk yıldı fakat görünen o ki 2021 yılında salgının zirvesini yaşıyor olacağız. Hatta güçlü bir ihtimal olarak söylemeliyiz ki 2022 yılında da hayatımızda olacak. Satürnün kova burcuna gelmesiyle hayatımıza girip hepimizi sarsan covid-19, Satürn kovada kaldığı sürece hayatımızda olmaya aday!! Zor da olsa bunu kabul etmeliyiz diye düşünüyorum.

COVİD-19 AŞISI

Temmuzdaki yazımda bahsettiğim üzere, aşının herkese yapılması veya güvenli hissettirecek ölçüde yaygınlaşmasını Ekim 2021’ye işaretliyorum. Maalesef ömrümüzün uzunca bir kısmında böylesine çirkin bir gerçekle yüzleşmek zorundayız, bu süreçte umarım ki siz ve sevdikleriniz güvende olursunuz.

Sevgiler, Zafer Ceyhun 🍀🍀🍀

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Güncel yazıları okumak için tıklayın. 

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.