Burç UyumuBURÇ UYUMU ve KARAKTER ANALİZİ

Mayıs 17, 2014by Zafer Ceyhun20

Burç uyumu ve karakter analizi yazılarımdan üçüncüsünü okuyorsunuz, hoş geldiniz. Önceki ikisini henüz okumadıysanız şimdi okumanızı öneriyorum.

Burç uyumu, mutlu ilişkilerin en temel dayanağıdır. İlişkilerimiz, özellikle evliliğimiz, kendi tercih ve kararlarımızın sonucudur. İkincisini yaşayamayacağımız hayatımızın mutlu ve kaliteli olmasını sağlayabileceği gibi, sorunlar, huzursuzluk ve mutsuzluk nedeniyle kalitesiz olmasına neden olabilir. Bu nedenle, genel anlamda astroloji, özelde ise burç uyumu, hayatımızın iskeletini oluşturan bazı büyük kararlar alırken yapacağımız değerlendirmelerde, kriterlerimizden biri olmalıdır.
Şimdi okuyacağınız burç uyumu ve karakter analizini, önceki ikisinde olduğu gibi, beni twitter (@burcunagorecom) ve facebook (fb.com/burcunagore) sayfalarımdan takip eden, yazılarımı okuyan, aranızdan birinin doğum haritasını inceleyerek yaptım. Beğenilerinize sunuyorum.

Doğum Haritası ve Karakter Analizi

Oğlak burcu olduğu için, hep daha fazlasını istiyor, kendini daha fazlasına ulaşmak için zorluyorsun. Başarı yolunda ilerlerken 3 büyük engelin var.
Her zamanki gibi önce olumsuzları yazıyorum, fark edip değişme fırsatı bulabilesiniz diye, iyi zaten iyidir ve düzeltilmesi gerekmez.
 1. İsteklerin ve duygusal ihtiyaçların arasında çatışma var.
 2. Kendini engellenmiş hissediyorsun.
 3. Sahip olduklarını kaybedeceğinden çok korkuyorsun. 
 

Güneş-Ay Olumsuz Etkileşimi

İstekler ve ihtiyaçlar arasındaki uyumsuzluğun sonucunu bir örnekle anlatayım. Diyelim ki, birlikte vakit geçirmekten mutlu olduğun (ihtiyaç) bir eşin/sevgilin var. Onunla bir akşam yemeğinde, şık bir restoranda bir arada olmak, mutluluktan ayaklarını yerden kesiyor. Ancak, O ne zaman seni bir yere davet etse, gitmek istemiyorsun (istek). Bunun akla yatkın bir sebebi de olmuyor, her zaman türlü bahaneler üretip, başka şeyler yapmanın daha uygun olacağını düşünüp gitmek istemiyorsun. Seni mutlu eden şeyler, senin önceliklerin olamıyor.
Bu ikilem, doğduğun anki güneş-ay olumsuz etkileşiminin sonucu. 2 gün sonra doğmuş olsaydın, bunu hissetmeyecektin. İşte buna, binlerce yıldır “kader” diyoruz. Peki kaderden kaçış, gerçekten yok mu? Evet yok. Ancak, bunun farkında olmak, hayatını değiştirir. Şöyle ki, seni mutlu eden şeyleri öncelik sıralamanda hep arka sıralara atma eğilim olduğunu bilmen çok önemli. Senin bilinçaltın, seni yanlış yönlendiriyor. Her zaman, GERÇEKTEN daha önemli bir işin olduğunu söylüyor. Ben ise, bilinçaltının sana YALAN söylediğini söylüyorum. Üzerinde düşün lütfen.

Güneş-Satürn Olumsuz Etkileşimi

Engellenmiş hissetmen, oğlak burcu olman ile birleşince yoğun bir etki yapıyor olmalı. İsteklerine ulaşmak için yeterince iyi olmadığına, ne yaparsan yap başarılı olamayacağına inanıyorsun. Zaman zaman doğuştan şansız olduğunu düşünüyor olabilirsin. Burada “zaman zaman” dedim çünkü güneş-jüpiter uyumlu etkileşimi sayesinde; şanssızlık hissinin kronik hale gelmiyor, seni kesintisiz etkisi altına alamıyor. Önerim şu: hepimiz, istediğimizi elde etmek için yapılması gerekenleri yaptığımızda, aynı oranda başarılı oluyoruz. Bu nedenle, bu hisse karşı ısrarla ilerlemeye devam et, sakın durma, sakın vazgeçme. Bir şey mi istiyorsun, kocaman bir kağıda yaz, duvara as ve şanssızlık hissine her kapıldığında o yazıyı okuyup “bunu başaracağım” de. Unutma, hayat kesinlikle adil. Adil olmayan bilinçaltımızdır çünkü bize “sen başaramazsın” diyen O’dur.
Ara Not: Nöropsikolojik araştırmalar, bilinçli olarak yaptığımız tüm davranışlarımızın kaynağının bilinçaltımız olduğunu gösteriyor. Yani hayatımıza biz değil bilinçaltımız yön veriyor. Modern astroloji burada devreye giriyor ve bilinçaltımızın kaynağını -mucizevi bir şekilde- açığa çıkarıyor.
(detaylı okumak için ingilizce wiki, malesef türkçe yok…buyrun: neuropsychology)

Güneş-Pluto Olumsuz Etkileşimi

Kaybetme korkuna gelince, onun elinden kurtulman daha zor çünkü korku, tüm canlıları tehlikelere karşı koruyan çok çok çok güçlü bir duygu. Hepimizi hayatta kalmak için dikkatli olmaya zorlayan, yeri geldiğinde fight or flight (savaş ya da kaç) dürtümüzü açığa çıkaran en hayati duygumuz. Peki, vahşi doğada bir ceylanı hayatta tutan korku, atalarımızın binlerce yıldır inşa ettiği medeniyetin zirvesinde yaşayan bizler için, bir ceylana gerekli olduğu kadar gerekli mi? Tabi ki değil. Ama sen farklı düşünüyorsun.
Sahip olduğun şeyleri kaybetmekten çok korkuyorsun. Her an tetikte, her an tedbirli…Ailen, eşin/sevgilin, evin, işin, arkadaşların, kısaca senin için değerli olan her şey, bir gün avuçlarından kayıp gidecek diye korkuyorsun. Evet korku gerekli bir duygu ama seninki seni yoruyor, hatta gözünü karartıyor olabilir. Korkunun kaynağında, güneş-pluto olumsuz etkileşimden başka bir şey yok…Suni bir korku seninki, herkeste olmayan bir korku. Merak etme, sen zaten oğlak burcusun, yeterince tedbirlisin, kötü şeyler de iyi şeyler de hepimizin başına geliyor. Hayat sana karşı herkese olduğundan daha gaddar olmayacak. Şimdi sana “rahatla” desem rahatlamayacağını biliyorum ama şunu öneriyorum: korkunun kaynağı gerçekler değil, sen suni bir korku yaşıyorsun. En azından bunu hep hatırla.

Burç Uyumu ve Aşk Analizi

Her ne kadar neşeli, ışıl ışıl parlayan biri olsan da, hoşlandığın biri varsa, yanında dut yemiş bülbüle dönüyorsun. Flört etmek senin tarzın değil, sen ciddi ve sorumluluk sahibi bir kadın olarak eşinden/sevgilinden saygı görmek, takdir edilmek istiyorsun. Eminim arkadaşların bu haline çok şaşırıyordur 🙂 Onların yanında şen şakrak ama sevgilinin yanında ciddi ve kontrollü…
Uyumlu burçları söyleyeyim:
En temel kriter, hatta olmazsa olmaz diyelim, venüs’ü başak, oğlak veya boğa burcu olan bir erkek olmalı. Bir ihtimal daha var: venüs yengeç burcu da olabilir. Venüs’ü diğer burçlarda olanlarla anlaşman çok zor, net olayım: an-la-şa-maz-sın :)) Birçok erkek sana ciddiyetsiz geliyor ya, işte sebebi bu.
Aynı zamanda, güneş burcu (yani burcu) koç, yay veya aslan burcu olmalı ve yükseleni de oğlak, boğa veya başak burcu olursa süper olur.
Burç uyumu için formülü yazdım, geriye adayların doğum tarihlerini öğrenmek kalıyor 🙂
Sevgiler.
]]>

20 comments

 • elif

  Ocak 23, 2015 at 2:55 pm

  astroloji haritası çıkarıyormusunuz?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 23, 2015 at 3:04 pm

   Elif hanım henüz kişisel analizler yapmıyorum ancak ilerleyen günlerde başlamayı planlıyorum.
   Başladığımda mutlaka haberiniz olur ve hala harita istiyor olursanız memnuniyetle..
   sevgilerimle, Ceyhun

  • Aylin

   Ağustos 11, 2016 at 10:43 am

   Merhaba
   Nasılsınız ?
   Bu yorum 2015 ‘e ayit olduğunu gördüm ve acaba astroloji haritası çıkarmaya başladınız mı ? 🙂

  • gonca

   Şubat 10, 2015 at 5:41 pm

   Yazılarınzı harika

 • Özlem

  Ocak 23, 2015 at 7:59 pm

  25.051974 gece 02 sularında doğmuşum.bazı sitelerde balık,bazende koç gözüküyor yükselenim.sizin yorumlarınızı beğendim birde sizden öğrensem☺birde iyi anlaştığım burçları özellikle erkek❤teşekkürler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 23, 2015 at 8:19 pm

   Özlem hanım merhaba,
   doğum yerinizi de söyler misiniz?

 • nuray

  Ocak 25, 2015 at 5:15 pm

  Bende istiyorum yaa harika yazılar bunlar keşke benim içinde bi yazan olsa

  Reply

 • betül

  Şubat 2, 2015 at 6:54 pm

  zafer bey güneş oğlak, ay koç, yükselen yay, venüs kova 🙂 burç uyumu ve karakter analizi istiyorumm lütfeeenn 🙂

  Reply

 • burcu

  Mayıs 2, 2015 at 11:29 pm

  Zafer bey doğum haritasına göre uyumları yapsanız çünkü çok güzel yorumluyorsunuz

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 3, 2015 at 12:09 am

   yağacağım Burcu hanım, birkaç ay sonra inşallah.

 • Sevay

  Ağustos 6, 2015 at 1:26 am

  Zafer bey öncelikle sitenizi yazılarınızı yeni keşfettiğimi ve de çok etkilendiğimi belirtmek isterim.Ekim sonu kasım başı sevgilimle evlenmeyi planlıyoruz.Ben 19 ocak 1986 Sabah 10.30 da Eskişehirde sevgilim de 19 ocak 1978 14.00 da Eskişehir de doğdu.Uyumumuzu ve görüşlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum

  Reply

 • Fatos

  Kasım 1, 2015 at 2:00 am

  23.10.1976 saat; 7:00 İzmir. Lütfen bende istiyorum rica etsem.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Kasım 1, 2015 at 2:04 am

   Fatoş hanım merhaba 🙂
   harita ve uyum analizi için bana ulaşmak isterseniz: burcunagore@gmail.com
   sevgiler, Ceyhun

 • Gönül

  Kasım 7, 2015 at 9:25 pm

  Ben de oğlak burcuyum Zafer Bey. Yukarıdaki yazıda bahsettiğiniz kişinin yükseleni ne acaba? 17 Ocak 1990 doğumluyum saat 16.00 civarında doğdum. Bazı sitelerde yengeç bazılarında ikizler diyor yükselene. Yardımcı olursanız çok sevinirim

  Reply

 • ilknur

  Aralık 28, 2015 at 5:55 pm

  29 eylül 1978 tokat doğumluyum.(doğum tarihim kadar yaşlı diilim amaa :)) Kafkas kökenliyim çerkesim 😉 doğum haritamı acaba rica etsem.takip ediyorum cok iyisiniz.yolunuz açık olsun

  Reply

 • sevilay

  Mart 7, 2016 at 10:10 pm

  Ceyhun bey!ne diyeyim?Harikasıniz.astrolojiyi yeniden ogreniyorum,bilgileniyorum sayenizde.iyi varsınız! !ben venus burcum oğlak diye buldum.07 02 1976 doğumluyum. Yükselen aslan.oğlakla anlaşmak zorundayım! !venysum oğlak samümkün değil sanırım. Yardım lütfen! !!venus burcum ne?

  Reply

 • Gül

  Mart 10, 2016 at 12:12 am

  Astrolojiye inanılmaz meraklıyım ama yükselen burcumu bulamıyorum. Bircok sitede hesapladım terazi cikiyorum ama dogru oldugunu düsünmüyorum çünkü kendimi terazi gibi hissetmiyorum. 10 kasım 1993te sabah karsi dogmusum 5 civari tam saatini bilmiyorum ben dogduktan biraz sonra ezan okunmus falan annem öyle diyor 🙂 yardimci olursaniz coook mutlu olurum lütfeeennnnn

  Reply

 • Gül

  Mart 10, 2016 at 1:33 am

  Bu arada uşakta doğdum onuda ekliyim

  Reply

 • yaprak

  Kasım 23, 2016 at 1:51 pm

  Zafer bey merhaba, bende doğum haritam ile ilgili bilgi almak istiyordum lütfen… 19 ocak 1986 sabah karşı 6.00 -7.00 arası bir mahkeme olayı var ve çok endişeliyim

  Reply

 • Ceylan

  Ocak 18, 2017 at 11:14 am

  Merhaba 21 eylul 1996 da akşam 17.00 19.00 sularında dogmusum lütfen bana yorum yapar misiniz özellikle eğitim aşk sağlık konularında yükselen burcunu da söyler misiniz şimdiden teşekkür ederim

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin