BURÇ UYUMU ANALİZİ

Yazar 

Burç uyumu üzerine yazdığım bu yazıyı, tanımadığım, yazılarımı takip eden bir okurumun isteği üzerine, doğum haritasına bakarak yazdım ama hepiniz okurken şunu göreceksiniz:

Astroloji ve doğum haritamız (yıldız haritası diyor bazıları) hayatı nasıl algıladığımızı, motivasyonlarımızı ve nasıl davrandığımızı belirler. Karakterimizi şekillendirir, kararlarımızın altında yatan gerekçeleri oluşturur.
Astroloji, sadece geleceğe dair fikir sahibi olmak, önümüzü aydınlatmak için değildir. Hatta astrolojinin asıl amacı, öncelikle kendimizi doğru anlayıp, güçlü ve zayıf yanlarımızı keşfetmek, bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizi fark etmek, böylece toplumdaki yerimizi anlamaktır.
Önemli olan, doğru kararları verebilmektir. Dolunayda gündeminizin ne olacağını bilmeniz, doğru kararlar verip bunu fırsata çevirmenizi garanti etmez. Başarının garantisi, kendini ve diğerlerini iyi tanımaktan geçer.
Başarılı bir kadının burç uyumu ve karakter analizi, ilginize sunuyorum:

KARAKTER ANALİZİ 1: 

Sosyal olmayı seviyorsun, insanlarla yakın olmak, bir şeyler paylaşmak istiyorsun ancak aynı zamanda her zaman güçlü görünme isteğin var. Zayıf olarak algılanmaktan, kırılgan görünmekten, duygularının açığa çıkmasından sakınıyorsun. Bu nedenle kendine duygusal sansür uyguluyorsun, böylece duygularını kontrol altında tutmaya çalışıyorsun.
Bu tavrın, insanlarla yakınlaşmanı engelliyor çünkü onları hep bir adım ötede tutuyorsun. Gerçek iç dünyanı anlayamayacak kadar uzakta kalıyorlar. Sonuçta yardıma ihtiyacın olduğunda, ya bunu fark edemiyorlar ya da fark ettiklerinde yardım eli uzatamayacak kadar “sana uzak” oluyorlar. Bunu sevgilinle/eşinle ilişkilerinde de yaşıyorsun.

ÇÖZÜM 1: 

Sen de herkes gibi kırılgansın, üzülüyorsun, sarsılıyorsun. Öncelikle bunu kabullenmelisin. Senin de zaman zaman zayıf olmaya hakkın var ve insanların bunu bilmesi, sana olan saygılarını sarsmaz. Aksine, bunu gizlediğin insanların bir kısmı, onları yeterince yakın görmediğin için böyle davrandığını düşünüp senden uzaklaşır, ya da senin her şeyin üstesinden gelebilecek sarsılmaz bir insan olduğuna karar verip ona göre davranır.
Bu tavrın, duygusal olarak izole olmana neden olur, seni yalnızlaştırır. Hiçbirimiz çelikten değiliz. Güçlüyü oynamaya zorlama kendini. Şimdi derin bir nefes al ve rahatla. Ağlarken de güçlüsün.

KARAKTER ANALİZİ 2: 

Beğenilme isteğin çok fazla: güzel olmak, şık giyinmek istiyorsun, zaten güzel ve bakımlısın. Ayrıca, kesinlikle sıradan değilsin, farklı biri olduğunu belli ediyorsun. Seni görenler bunu hemen anlıyorlar. Bir yere gittiğinde insanların sana bakması, seni güzel bulması ve bunu belli etmesi gururunu okşuyor. Ama sen, seni beğendiğini belli eden erkeklere ilgi göstermekten çekiniyorsun. Belki makul bir teklifi geri çevirirken dahi mutlu oluyorsun.
Peşinden koşulan kadın olmak seni mutlu ediyor. Bu tavrın, güzelliğe gereğinden fazla odaklanan, güzel olmanın tüm kapıları açtığına inanan biri olarak görülmene neden oluyor. Unutma, bu durum seni yalnızlaştırıyor.

ÇÖZÜM 2:

Sen hayatta istediği her şeyi başarmış, korkusuz ve başarılı birisin. Zaman zaman hayatı hafife alsan, işlerin bir şekilde yoluna gireceğine inansan da, başarmak için gerekli gücü her zaman buluyorsun. Başarmak için çalışmak gerektiğini senden daha iyi bilen yok. Ancak, yaptığın yanlışların sonucuna katlanmak zorunda olmadığına dair inancın, senin en zayıf yanın. Bunu hep hatırla.
Tespit kısmında bahsettiğim bakış açın, yanlışlar yapmana neden oluyor. Sebebi şu:
Beğenilmekten çok hoşlandığın için, seninle yüzeysel ilişkiler yaşamak isteyen erkekleri kendine çekiyorsun. Ciddi ve geleceğe dönük bir ilişki yaşamak isteyen erkekler, senin güzel olma isteğini ve bunun yarattığı egoyu görüyor, hatta bazıları seni sığ buluyor. Onlar, hayatının geri kalanını birlikte yaşayacağı, bir gün çocuklarının annesi olacak kadını arıyorlar ama sen, aradıkları kadın olduğunu göstermekle ilgilenmiyorsun.
İlişkilerinde dürüst, cömert ve iyimsersin. Ancak belki de fazla iyimsersin. Birlikte olduğun erkeğin senin için doğru kişi olup olmadığına emin olmak için daha dikkatli olmalısın. Çünkü, sevdiklerinin en iyi tarafını görme eğilimin, onların kusurlarının olmadığına inanman, sonu olmayan ilişkiler yaşamana neden oluyor. Sevgiline gereğinden fazla güveniyor ve inanıyorsun.Aslında net olarak söyleyeyim: istisnasız her zaman; O’nu, gerçekte olduğundan daha iyi, daha akıllı, daha başarılı görmeye meyillisin. Bu konuda gerçekçi olabilmek, kendinle yapacağın en büyük mücadelelerden biri olacak.

BURÇ UYUMU ANALİZİ

En iyi uyum: 

1. kova, ikizler ve terazi burcu olup yükseleni akrep, balık ve yengeç olanlar.
2. kova, ikizler ve terazi burcu olup yükseleni boğa, başak ve oğlak olanlar

Uyumlu:

1. Aslan, yay ve koç burcu olup yükseleni akrep, balık ve yengeç olanlar.
2. Aslan, yay ve koç burcu olup yükseleni boğa, başak ve oğlak olanlar
 
Bunun dışındakilerle anlaşamazsın demiyorum ama uzun vadede uyumlu ve mutlu bir birliktelik yaşaman daha zor.
Hepimizin çevresinde mutsuz evlilikler var, tek sebebi çiftlerin hayatı algılayış ve kendilerini ifade ediş tarzlarının uyumsuz olması.
Şunu neredeyse kesin söyleyebilirim: uyumlu olduğunu yazdığım birisiyle hiç tanımadan evlensen, mutlu olma ihtimalin %80. Burç uyumu, astrolojinin eşsiz bilgi hazinesine bakılarak kolayca sağlanabilir.
Sevgilerle.

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

17 Yorum

 1. Binay

  26/06/2014

  Sıkı takipçinizim.. bu uyum raporunu alabilir miyiz ki?

 2. sezen

  01/07/2014

  Sen nasıl birisin bilmiyorum bununla da ilgilenmiyorum fakat bu işin (astrolojinin) kurdusun bana göre! 🙂

  Merkür ile doğrudan bağlantın var bence. Ve Ay seninde yüzüne gülümsemiş 😉

  Yazını okurken aklıma kendi hayatımla ilgili sorular geliyor… Neden böyle oluyor acaba diyorum sebebi nedir falan diye düşünürken yazının devamında hemen Çattt diye cevabı alıyorum.

  Diyecekler ki normali bu değil mi? Hayir. Değil çünkü burada bahsi geçen ne benim ne de benimle ilgili herhangi bişey. Benim sorularım kendime özel ve akabinde cevapları hep senle buldum. Başka bir astrologta değil !

  Valla anca böyle anlatım olur. Canı gönülden tebrikler yol Arkadaşım :))) Teşekkürler

 3. atakan

  17/12/2014

  Teşekkürler. Nazar değmesin diye övmüyeceğim. O derece sevdim

 4. kevser

  22/12/2014

  Valla bravo.Bu işi sevdiğini belli eden ve can-ı gönülden yapan bir astrologsunuz..Yazılarda kendinden bir parça bulmamak elde değil

  • burcunagorecom

   22/12/2014

   Tşk ederim Kevser hanım, severek yaptığım doğrudur 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 5. Damla Salgın

  11/03/2015

  Ceyhun Bey merhaba,
  iletişim adresinizi bulamadım. Doğum haritası analizi, yakın gelecek analizi yaptırmak istiyorum. Bu konularda yardımcı oluyor musunuz?

  • Zafer Ceyhun

   11/03/2015

   Merhaba Damla hanım,
   15 Nisandan sonra yeniden konuşalım mı? 2 aydır çok yoğunum ve süreli bir işi bitirmem gerekiyor.
   sevgilerimle, Ceyhun

 6. Kardelen

  29/04/2015

  Ceyhun bey anlatiminiz kesinlikle mukemmel.yalniz Bau yazinizin hängt burc übereigne oldugunu anlayamadim.aydinlatirsaniz sevinirim tesekkur ederim.

 7. hülya

  18/05/2015

  iyi günler ceyhun bey yazilarinizibüyük bir begeniyle okuyorum ve icinde bulundugum karmasanin kaosun üzüntü kirginliklarin sebebini okuyarak anlamaya calisiyorum lütfen 20 11 66 iskenderun 05-06 sabaha karsi dogmusum daha nekadar sürecek bunlar birkaccümlede olsa yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkürler

 8. DENİZ

  19/05/2015

  7 aralık 92 saat 14 civarında doğdum. acaba sizden doğum ve karakter analizimi alabilirmiyim zafer bar 🙂
  not. yazdıklarınızı begenerek takip ediyorumm 🙂

 9. Ece

  27/05/2015

  Koç burcunda uranüs etkisi ve uranüs retrosu yazılarınızın tamamını ağzı açık bir şekilde hakikaten böyle oldu, aynen “kaplanın gün ışığına çıktığında hissettiği gibi coşkulu hissettim” diyerek okudum. yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim. kendimi çok daha iyi anlıyorum:)

  sitenizi incelerken burç uyumu, aşkta burç uyumu konulu yazılarınızı gördüm. eminim oldukça yoğunsunuzdur ancak rica etsem benim de burç uyum analizime ve çok oluyorum ama aşkta burç uyumu analizime bakabilir misiniz 🙂

  Sevgiler,

  • Zafer Ceyhun

   27/05/2015

   Ece hanım tşk ederim ilginiz için 🙂
   birkaç ay sonra başlayacağım inşallah, Burcuna Göre’de kalın, duyurusunu yapacağım.
   sevgilerimle, Ceyhun

 10. Nihal

  26/07/2015

  Merhaba Zafer Ceyhun by 2 aydır sizi takip ediyorum size haritama baktırmak istiyorum nasıl baktıra bilirim yardımcı olursanız sevinirim sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   26/07/2015

   Nihal hanım merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz 🙂
   harita analizlerine Ekim ayı gibi başlamayı planlıyorum, duyuracağım öncesinde, mutlaka haberiniz olur.
   sevgilerimle, Ceyhun

 11. distinguish

  22/10/2015

  Ceyhun bey merhabalar,

  yorumlarınız ıcın cok teşekkürler 🙂 özel iletişim adresinizi bulamıyoruz.harita analizim için size nasıl ulaşabilirim?

 12. Selin

  11/11/2015

  Slm,
  Aslan yükselen aslan bayan ve ikizler yükseleni aslan erkek uyumu ask, evlilik ve yuva durumunu nasil degerlendirirsiniz?

  Saygilar ve sevgiler Selin

 13. Nisan

  15/06/2016

  Merhaba,

  Ben bir yıldız haritası çıkartmak istiyorum.
  lletişim bilgileriniz olmadığı için buradan yazıyorum.
  Ne zaman uygun olursunuz ?

  Eda Nisan
  Sevgiler

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *