Burç Uyumu Analizi: Venüs Uyumu

Yazar 

Burç uyumu analizi ve venüs uyumu analizi yaptığım yazılarımın dördüncüsünü okuyorsunuz. Daha önceki burç uyumu ve karakter analizi yazılarımı hala okumadıysanız, okumanızı öneriyorum.

Venüs burcu uyumu, burç uyumunun önemli etkenlerinden biridir. Venüs burcu aynı burç olan çiftlerde, örneğin venüs ikizler burcundaysa, venüs uyumu yaşanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durum, bilinenin aksine, burcumuz için geçerli değildir. Yani her ikisi de ikizler burcu olan çiftler uyumludur diyemeyiz. Aklınızda olsun, sadece “burcumuz” dediğimde, güneş burcumuzdan bahsediyorum. Yani, “burcun ne” diye soranlara verdiğimiz cevap, güneş burcumuzdur.
Ancak, güneş burcu, hepimizi etkileyen çok çok önemli 50 burç etkisinden sadece biridir. Biliyorum ki çoğunuz bunu ilk defa duyuyorsunuz çünkü ülkemizde “modern astroloji” hiç ama hiç anlatılmıyor. Açık konuşayım: iyi tanıdığınız astrologların bir çoğu, modern astroloji hakkında bilgi sahibi değiller. Nereden mi biliyorum? Onlar bilselerdi, siz de biliyor olurdunuz çünkü sürekli yazıyorlar ve konuşuyorlar ama hep aynı klişeleri anlatıyorlar, öyle değil mi? Bin yıl önceki “eski astroloji”, bugünün modern dünyasında işlevsel olabilir mi?
Neyse ki artık ben yazıyorum, modern astrolojinin tüm detaylarını anlatacağım 🙂
Bugünkü burç uyumu yazımın konusu, öncekilerde olduğu gibi, takipçilerimden birisi ama hepiniz kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Dikkatle okumanızı rica ediyorum.

GÜNEŞ-VENÜS İKİZLER BURCU 

İkizler burcunun özelliklerini en baştan anlatmayacağım, çoğunuz biliyorsunuz. Ancak, anlatmam gereken çok önemli bir konu var: güneş-venüs kesişimi. Kesişim, iki gezegenin belirli bir açı ile aynı burçta olması durumudur. Teknik detaylara girmeyeceğim, sıkılmanızı istemiyorum. İşte yorumu:
Senin için sevmek, sevilmek ve beğenilmek çok önemli. Bu nedenle, insanlara karşı sevecen ve uyumlu olmayı önemsiyorsun. Çatışma yaşamak veya ters düşmek, senin için son seçenek. Her zaman güzel ve bakımlı olmak senin için çok önemli, güzel olmak kimliğinin bir parçası…Senin karakterini heybetli bir kızıl ağaca benzetirsek, güzel olma ve beğenilme isteğin, ağacın gövdesi olurdu.
Güneş-venüs kesişimi nedeniyle her zaman güzel ve bakımlı olman harika bir durum ancak beğenilme isteğinin egonun bir parçası olması, senin bu konuda fazla gururlu olmana neden oluyor. Kendini güzelliğinle tanımlıyor olman, seninle ilgilenen erkekleri korkutuyor çünkü güzelliğin mıknatıs etkisi yaparak çevrendeki tüm erkekleri sana çekiyor.
Hatırlatayım, erkekler kadınlarını sahiplenmek ister ve bu konuda rekabete girmekten hoşlanmaz. Ancak senin kendini güzelliğinle tanımlaman ve sürekli herkes tarafından beğenilmek istemen, seninle ilgilenen erkekleri ister istemez zorlu bir rekabetin içine çekiyor. Seninle evlenecek olan erkek, kendini hayatı boyunca diğer erkeklerle rekabet içindeymiş gibi hissedecek, erkek psikolojisi işte 🙂 
Sen böyle bir hisle yaşamak ister miydin? Yorucu bir durum olmaz mıydı, bir ömür diyorum…
Ayrıca, daha da önemlisi, çok sevecen olduğun halde, seni beğendiğini bildiğin erkeklere karşı başka birisi oluveriyorsun. Egon kabarıyor ve tavrın değişiyor. Bana inan, seni beğendiğini belli eden ve senin de gerçekte çok beğendiğin bir erkek, senin tavrın nedeniyle kesinlikle senden çekiniyordur çünkü sen ona sert davranıyorsun. Halbuki tam tersini yapman gerekmez mi? Hoş-la-nı-yor-sun!! Neden bu sertlik 🙂
Gururu bir kenara itmeyi başarmak zorundasın, bunun üzerinde çalış lütfen. Erkekler senden çekiniyor, bu durumu değiştirmek sadece senin elinde.

YÜKSELEN ASLAN BURCU

Yükselen aslan burcu olduğu için bir taraftan çok şanslısın diğer taraftan bazı insanları korkutuyorsun.
Şanslısın çünkü ikizler burcu ve yükselen aslan burcu, birbiriyle uyumlu bir karakter özelliği oluşturur. Bu nedenle, kendine uygun, seni çok sevecek, senin çok seveceğin bir eş bulman zor değil.
İnsanları korkutuyorsun, çünkü güneş-venüs kesişiminde anlattığım güçlü egonun dışa vurumu da çok güçlü, hatta otoriter bir tavrın olduğunu söylemek kolay. Arkadaşların seni çok seviyorlar biliyorum ama konu aşk olunca, dediğim gibi, adayları korkutuyorsun 🙂 Seni “elde etmek” hiç kolay değil.

Aşta burç uyumu için:

Koç burcu bir erkekle çok mutlu olursun. En ideali o. Ama yükseleni ikizler, kova veya terazi olmalı.
Aslan burcu bir erkekle de mutlu olursun, yay burcu da olabilir. Yükselen burcu yukarı saydıklarım olacak.
Bu saydıklarımın tamamı ile, özellikle yükselen uyumu olan KOÇ BURCU erkekle %100 mutlu olursun.

NEPTÜN ETKİSİ

Doğum haritanda yoğun neptün etkisi var, çok çok önemli, aslında sadece neptün etkisi hakkında birkaç sayfa yazılması gerekir ancak yazıyı uzatıp okuyucularımı sıkmamak için iki satır değineceğim.
Her zaman yanlış kişiden hoşlanıyorsun! Arızalı ve sorunlu erkekler ilgini çekiyor. Şöyle ki, etkilendiğin erkeklerin iki ortak özelliği:
 1. Agresif, değer bilmeyen, sana değer vermeyen, sorunlu karakterli
 2. Zayıf ve yardıma muhtaç, kendi ayakları üzerinde duramayan sorunlu karakterli
Bunun üzerinde çok ama çok düşünmelisin. İlişki yaşamaya başlamadan önce devrede olan yüksek egon, ilişki başladıktan sonra form değiştiriyor.
Tahmin ediyorum ki, bugüne kadar ilişki yaşadığın erkekler, ya diğer erkeklerle rekabet etmekten hoşlanan agresif ve sorunlu insanlardı ya da hiç rekabetçi olmayan, senin yardımsever ve cömert karakterinden destek alan zayıf insanlardı.
Her iki erkek tipi de sana uygun değil, yanlış insanlardan hoşlanıyorsun!

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

20 Yorum

 1. selin

  23/01/2015

  Lutfen ben de istiyorum bu analizlerden. Askta benim kadar bahtsiz bir kadin var mi acaba? Gerci 2 kez evlendim ama ikisi de yurumefi. Bi türlü dogru insani bulamiyorum ben. Konuya bi el atsaniz Zafer Bey, nasil makbule gecer anlatamam 🙂

 2. Röya

  28/03/2015

  Bende istiyorum bu analizden :/ lutfen yaaa

 3. Kardelen

  29/04/2015

  Ceyhun bey lüften benim iCandy yaparmisiniz Bau analizden.cok Rica ediyorum.06.09.75 dogumluyum.yukselenimde basak.simdiden Tsk ederim.iyi calismalar diliyorum.

 4. Begüm

  04/05/2015

  Ceyhun bey merhaba, yazılarınızı bir süredir takip ediyordum; alternatif ve eylenceli tarzınız hoşuma gidiyor. Benim sorum şu burç uyumları konusunda; eşim yay ve ben ikizlerim; heryerde bu ikisinin zıt burç olduğu yazıyor. Venüs burçlarımız, benimki ikizler çıkıyor, onunki akrep. Bu ikisinin etkileşimi daha da kötü sanırım. Venüs burç uyumlarını nereye göre okuyacağız? Yani venüsü ikizler olan biris ile venüsü akrep olan birisinin uyumu? Aşık olup da, hiç olmayacak şartları oldurup evlendik; ülkeler falan ayrıydı, o derece yani. Biz uyumlu olduğumuzda rüyada gibi oluyorum; kavga edince sanki 3. Dünya savaşı çıkmış gibi oluyor. Ortası neden olmuyor?

  • Zafer Ceyhun

   04/05/2015

   Begüm hanım merhaba,
   yükselen burçlarınız nedir?

  • Begüm

   04/05/2015

   Eşimin yükselen burcu kova çıkıyor; güneş burcu yay. Benim yükselenim ise oğlak; güneş burcum ikizler. Doğum saatlerimiz kesin, doğum belgelerinden baktık ; Almanlar herşeyi en ince detayına kadar yazmış 🙂 teşekkür ederim bu arada ilgilendiğiniz için. Umarım ikizlere satürn etkisi bu ay çok kötü değildir. 🙁

   • Zafer Ceyhun

    04/05/2015

    Begüm hanım Satürn karşıt burcunuz yayda oluyor, aynı zamanda eşinizin de burcu olduğu için, bu süreci doğru anlamanız çok önemli..
    onun size ihtiyacı olacak çünkü kendini gergin hissedecek, siz ise ona karşı gergin olacaksınız, yani işler biraz karışık..
    yay burcunun yorumunu okuyun mutlaka, eşinizi anlayın..
    sizin yazınızı da yazacağım ama zamanım çok az, henüz başlamadım.

 5. sabırsız koç

  04/05/2015

  merhaba ceyhun bey..internet üzerinden zor şer venüs burcumun boğa olduğunu öğrendim 🙂 ne gibi etkileri olabilir sizce ?..teşekkür ederim kolaylıklar dilerim.

  • Zafer Ceyhun

   04/05/2015

   cevabı çok uzun, bir gün sizin için yazarım ama, olur mu?

 6. sabırsız koç

  05/05/2015

  söz mü 🙂

 7. sabırsız koç

  05/05/2015

  bu arada 12/04/1970..sabah 05,00- 05,30 🙂

 8. Berivan

  13/06/2015

  Zafer bey birebir beni yazmışsınız benim venüsümde ikizler burcunda o kadar çok insan olmasına rağmen dikiş tutturamıyorum bir türlü

 9. NURTEN

  11/07/2015

  Ceyhun Bey Selamlar
  Boğa Burcuyum ,Yükselen Aslan, Ay burcum Balık.Bununla igili sizden analiz yapmanızı rica ediyorum.

  • Zafer Ceyhun

   11/07/2015

   Nurten hanım analizlere Ekim gibi başlayacağım aksilik olmazsa.
   İlginiz için tşk ederim, Ceyhun

 10. Hülya

  18/10/2015

  Ceyhun bey merhaba.Burcum başak,yükselen aslan,ay koç,venüs akrep….Ama uzun süredir bir ilişkim yok ve olamıyor,nedeni astroloji olabilir mi acaba?Yorum getirebilirsrniz çok sevineceğim.15.09.1973 saat 02.50..Umarım analiz edersiniz…Tşklerr…

 11. yosun

  19/11/2015

  Ceyhun Bey merhaba, yıldız haritası çıkarıyormusunuz? Radnevu alabilirmiyim?

 12. Sesil

  27/12/2015

  Ceyhun bey merhaba
  Gunes burcum boga, yukselenim terazi, venusum koc. Erkek arkadasimin gunes burcu kova, yukseleni yay ve venusu kova. Kisa bir analiz rica edebilir miyim?

 13. Luna

  01/02/2016

  Merhabalar,

  Bende sizden ufak da olsa bi analiz isterim 🙂 Gunes burcum aslan, yukselen burcum kova, ay burcum yengec, mars koçta ve venüs yengecte.
  Bi de acaba iliski uyumu acisindan bi analiz de isteyebilir miyim? Erkek arkadasim boga burcu, yukseleni belli degil, ay burcu aslan da, venus ikizlerde ve mars kovada.
  simdiden çok çok tesekkur ederim

 14. sevgi

  12/04/2016

  Zafer bey iyi çalışmalar. Ben sevgilimle bu uyumumuzun nerden geldigini daha dogrusu uyum demeyelim çekim diyebiliriz buna merak edip arastirdim. Ancak hala aklimda sorular var. Ben terazi burcuyum ay burcum aslan yükselenim akrep venüsüm yay, merkürüm terazi, marsım terazi. Sevgilimin ise burcu akrep, ay burcu akrep, yükselenibburcu yay, venüsü terazi, merkürü akrep marsı başak ta. Aramizda fazlaca bi çekim var. Arkadasliktan dogan bi ask gibi biseydi. Ancak sevgili olarak anlasmakta cok gucluk cekiyoruz. Arkadasken cok iyi anlasiyorduk. Duygular konusunda bi anlasmamazlik var. Ama normalde cok egleniyoruz. Sureklide çatışma halindeyiz ama ne ayrilabiliyoruz nede birlikte olabiliyoruz. Bizdeki sorun ne? Aslinda ikimizde ayni seyleri dusunup ayniseyleri seviyoruz. Ayni bakis acimiz var. Ama bi turlu anlasamiyoruz. Ama sorun su ayrilamiyoruzda. Mesela o beni çözemedigini soyluyor bende onu cozemiyorum. Cok sacma ama ayrilsakta kopamiyoruz.

 15. mujde

  07/08/2016

  Ceyhun bey lutfen bende istiyorum burc uyumu analizinden burcum terazi yukselenim koc simdiden cok tesekkur ederim ilginize ve iyi calismalar dilerim

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *