Burç uyumu analizi ve venüs uyumu analizi yaptığım yazılarımın dördüncüsünü okuyorsunuz. Daha önceki burç uyumu ve karakter analizi yazılarımı hala okumadıysanız, okumanızı öneriyorum.

Venüs burcu uyumu, burç uyumunun önemli etkenlerinden biridir. Venüs burcu aynı burç olan çiftlerde, örneğin venüs ikizler burcundaysa, venüs uyumu yaşanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durum, bilinenin aksine, burcumuz için geçerli değildir. Yani her ikisi de ikizler burcu olan çiftler uyumludur diyemeyiz. Aklınızda olsun, sadece “burcumuz” dediğimde, güneş burcumuzdan bahsediyorum. Yani, “burcun ne” diye soranlara verdiğimiz cevap, güneş burcumuzdur.
Ancak, güneş burcu, hepimizi etkileyen çok çok önemli 50 burç etkisinden sadece biridir. Biliyorum ki çoğunuz bunu ilk defa duyuyorsunuz çünkü ülkemizde “modern astroloji” hiç ama hiç anlatılmıyor. Açık konuşayım: iyi tanıdığınız astrologların bir çoğu, modern astroloji hakkında bilgi sahibi değiller. Nereden mi biliyorum? Onlar bilselerdi, siz de biliyor olurdunuz çünkü sürekli yazıyorlar ve konuşuyorlar ama hep aynı klişeleri anlatıyorlar, öyle değil mi? Bin yıl önceki “eski astroloji”, bugünün modern dünyasında işlevsel olabilir mi?
Neyse ki artık ben yazıyorum, modern astrolojinin tüm detaylarını anlatacağım 🙂
Bugünkü burç uyumu yazımın konusu, öncekilerde olduğu gibi, takipçilerimden birisi ama hepiniz kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Dikkatle okumanızı rica ediyorum.

GÜNEŞ-VENÜS İKİZLER BURCU 

İkizler burcunun özelliklerini en baştan anlatmayacağım, çoğunuz biliyorsunuz. Ancak, anlatmam gereken çok önemli bir konu var: güneş-venüs kesişimi. Kesişim, iki gezegenin belirli bir açı ile aynı burçta olması durumudur. Teknik detaylara girmeyeceğim, sıkılmanızı istemiyorum. İşte yorumu:
Senin için sevmek, sevilmek ve beğenilmek çok önemli. Bu nedenle, insanlara karşı sevecen ve uyumlu olmayı önemsiyorsun. Çatışma yaşamak veya ters düşmek, senin için son seçenek. Her zaman güzel ve bakımlı olmak senin için çok önemli, güzel olmak kimliğinin bir parçası…Senin karakterini heybetli bir kızıl ağaca benzetirsek, güzel olma ve beğenilme isteğin, ağacın gövdesi olurdu.
Güneş-venüs kesişimi nedeniyle her zaman güzel ve bakımlı olman harika bir durum ancak beğenilme isteğinin egonun bir parçası olması, senin bu konuda fazla gururlu olmana neden oluyor. Kendini güzelliğinle tanımlıyor olman, seninle ilgilenen erkekleri korkutuyor çünkü güzelliğin mıknatıs etkisi yaparak çevrendeki tüm erkekleri sana çekiyor.
Hatırlatayım, erkekler kadınlarını sahiplenmek ister ve bu konuda rekabete girmekten hoşlanmaz. Ancak senin kendini güzelliğinle tanımlaman ve sürekli herkes tarafından beğenilmek istemen, seninle ilgilenen erkekleri ister istemez zorlu bir rekabetin içine çekiyor. Seninle evlenecek olan erkek, kendini hayatı boyunca diğer erkeklerle rekabet içindeymiş gibi hissedecek, erkek psikolojisi işte 🙂 
Sen böyle bir hisle yaşamak ister miydin? Yorucu bir durum olmaz mıydı, bir ömür diyorum…
Ayrıca, daha da önemlisi, çok sevecen olduğun halde, seni beğendiğini bildiğin erkeklere karşı başka birisi oluveriyorsun. Egon kabarıyor ve tavrın değişiyor. Bana inan, seni beğendiğini belli eden ve senin de gerçekte çok beğendiğin bir erkek, senin tavrın nedeniyle kesinlikle senden çekiniyordur çünkü sen ona sert davranıyorsun. Halbuki tam tersini yapman gerekmez mi? Hoş-la-nı-yor-sun!! Neden bu sertlik 🙂
Gururu bir kenara itmeyi başarmak zorundasın, bunun üzerinde çalış lütfen. Erkekler senden çekiniyor, bu durumu değiştirmek sadece senin elinde.

YÜKSELEN ASLAN BURCU

Yükselen aslan burcu olduğu için bir taraftan çok şanslısın diğer taraftan bazı insanları korkutuyorsun.
Şanslısın çünkü ikizler burcu ve yükselen aslan burcu, birbiriyle uyumlu bir karakter özelliği oluşturur. Bu nedenle, kendine uygun, seni çok sevecek, senin çok seveceğin bir eş bulman zor değil.
İnsanları korkutuyorsun, çünkü güneş-venüs kesişiminde anlattığım güçlü egonun dışa vurumu da çok güçlü, hatta otoriter bir tavrın olduğunu söylemek kolay. Arkadaşların seni çok seviyorlar biliyorum ama konu aşk olunca, dediğim gibi, adayları korkutuyorsun 🙂 Seni “elde etmek” hiç kolay değil.

Aşta burç uyumu için:

Koç burcu bir erkekle çok mutlu olursun. En ideali o. Ama yükseleni ikizler, kova veya terazi olmalı.
Aslan burcu bir erkekle de mutlu olursun, yay burcu da olabilir. Yükselen burcu yukarı saydıklarım olacak.
Bu saydıklarımın tamamı ile, özellikle yükselen uyumu olan KOÇ BURCU erkekle %100 mutlu olursun.

NEPTÜN ETKİSİ

Doğum haritanda yoğun neptün etkisi var, çok çok önemli, aslında sadece neptün etkisi hakkında birkaç sayfa yazılması gerekir ancak yazıyı uzatıp okuyucularımı sıkmamak için iki satır değineceğim.
Her zaman yanlış kişiden hoşlanıyorsun! Arızalı ve sorunlu erkekler ilgini çekiyor. Şöyle ki, etkilendiğin erkeklerin iki ortak özelliği:
  1. Agresif, değer bilmeyen, sana değer vermeyen, sorunlu karakterli
  2. Zayıf ve yardıma muhtaç, kendi ayakları üzerinde duramayan sorunlu karakterli
Bunun üzerinde çok ama çok düşünmelisin. İlişki yaşamaya başlamadan önce devrede olan yüksek egon, ilişki başladıktan sonra form değiştiriyor.
Tahmin ediyorum ki, bugüne kadar ilişki yaşadığın erkekler, ya diğer erkeklerle rekabet etmekten hoşlanan agresif ve sorunlu insanlardı ya da hiç rekabetçi olmayan, senin yardımsever ve cömert karakterinden destek alan zayıf insanlardı.
Her iki erkek tipi de sana uygun değil, yanlış insanlardan hoşlanıyorsun!
]]>