Burç UyumuBurç Uyumu Analizi 5

Haziran 1, 2014by Zafer Ceyhun40

Burç uyumu analizi ve aslında doğum haritasına göre karakter analizi yazılarımın beşincisini okuyorsunuz. Burç uyumu yazılarımı -biliyorsunuz- her zaman beni hiç yalnız bırakmayan okurlarım için yazıyorum. Sistem şöyle: twitter @burcunagorecom veya facebook  burcuna göre sayfamda yazılarımı okuyan, beğenen ve paylaşan okurlarımın isteklerini geri çevirmiyorum.

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesi olduğunu düşündüğüm burcunagore.com, astroloji üzerine düşüncelerimi paylaşmak için var olmadı. Astroloji sizin hayatınıza, tıpkı benim hayatıma getirdiği gibi, aydınlık ve farkındalık getirsin diye var oldu. Bu nedenle yanımda olduğunuz, düşüncelerinizi paylaştığınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum; ve bu duygu yüklü konuşmanın ardından, siz “hadi başla artık” demeden başlıyorum 🙂

Doğum Haritası Analizi

Doğum haritası, doğduğumuz anda güneş sistemindeki tüm gezegenlerin anlık konumudur. O anda dünyadaki enerji bilinçaltımıza yerleşir ve hayatımız boyunca adım adım karakterimizi şekillendirir. Aslında biz yıllar geçtikçe kendimizi bulmaya  başlarız. Bu nedenle, 30 yaşına kadar yükselen burcumuz, 30 yaşından sonra ise burcumuz ön plana çıkar çünkü biz kendimizi keşfetme sürecini tamamlamış oluruz ve doğum haritamıza teslim oluruz.

Balık Burcu

Astrolojideki en farklı burca sahipsin çünkü balık burcu karakteri, tamamen doğum saatine bağlıdır. Dünyanın en nazik insanları da en kaba insanları da balık burcu olabilir, başka bir burçta buna rastlamak imkansızdır.

Doğum haritanda güneş 9. evinde, yani sen yay burcu motivasyonu taşıyorsun -hem de yay burcu olan pek çok insandan daha fazla…Senin için hayat, daha fazlasını yaşamak için hiç bitmeyecek bir serüven. Yeni yerler, yeni insanlar, yeni fikirler…kısaca yeni olan her şeye karşı engellenemez bir ilgin var. Daima ufkunu genişletmeye odaklanmalısın, aksi halde mutlu olamazsın. Kesinlikle sık sık seyahat etmeli, yeni coğrafyalar, farklı kültürler tanımalısın. En az 2 yabancı dil öğrenmeni öneriyorum, emin ol kolayca öğreneceksin.

Hayatının anlamı, varlık sebebin: keşfetmek.

Ay Burcu Terazi

Harika! Nedeni anlatayım: hayatının anlamı yeni yerler ve insanlar keşfetmek olduğuna göre, iletişim kurmak senin için çok önemli olacak. Ay burcun terazi burcu olduğu için, insanlarla kolayca anlaşabiliyor, diplomatik davranabiliyorsun. Bu yeteneğin işine çok yarayacak, çünkü insanlar seni çok sevecekler.

Merkür Burcu Balık

Muhteşem, çünkü doğum haritanda Merkür de 9. evinde ve yine son derece uyumlu. Merkür zihnimizin nasıl işlediğini belirler ve senin zihnin bilgiye, öğrenmeye, keşfetmeye aç, ayrıca her zaman coşku dolu. Üstelik, herkesin sahip olmadığı bir iyimserliğe sahip olmanı sağlıyor. Daha ne ister ki insan?

Venüs Burcu Kova

Venüs, beğendiğimiz birisine kendimizi nasıl tanıttığımızı, ona nasıl davrandığımızı, yani ilişki öncesindeki tarzımızı belirler. Venüs burcun kova burcu olduğu için, sen kimseye benzemeyen, eşsiz biri olduğunu göstererek beğenilmek istiyorsun. Venüs sana şöyle diyor:

Seni sevmesi/beğenmesi için, farklı olduğunu fark etmeli.

Bu nedenle, her zaman seni farklı yapan yönlerini ön plana çıkarıyorsun. Ayrıca, Venüs’ün kova burcunda olması, bağımsız ve özgür bir duruşun olmasına neden oluyor.

Bununla birlikte, ilişkiye başladıktan sonra başka bir senaryo devreye giriyor çünkü doğum haritanda Venüs 8. evde. Bir kez ilişkiye başlayınca, ilişki öncesindeki bağımsız tarzın sona eriyor ve kendini sevgiline adıyorsun ve sevgiline de sahip olmak istiyorsun. Senin tarzını “maço” kelimesi tarif ediyor. Sadece erkekler maço değil ki 🙂

Burç Uyumu

Öncelikle şunu söyleyeyim: analizlerimde gerçekleri ve sadece gerçekleri yazacağıma yemin ediyorum 🙂 Gerçekler bazen şaşırtıcı olabiliyor. “Neden şaşırtıcı olsun ki, biz kendimizi biliyoruz” diyebilirsiniz. Evet, kendinizi biliyorsunuz ama başkalarını bilmeden aslında kim olduğunuzu hiç bir zaman bilemezsiniz. Uzatmayayım:

Öncelikle, kendini olduğundan daha “fazla” görüyorsun. Bunu sadece ilişkiler için söylemiyorum, hayatın her alanında öylesin. Hepimizin yapabileceklerinin bir sınırı var ama sen bazen yapamayacağın şeylerin peşine düşüyorsun ve işler kötüye gittiğinde sorumluluğunu almaya da yanaşmıyorsun. Bu nedenle, zaman zaman yakınlarının yardımına ihtiyaç duyuyorsun.

Çok iyi niyetli, temiz yürekli ve sevilen bir insan olduğun için yardım bulmakta kesinlikle zorlanmıyorsun ve bunun sonucunda şunu düşünüyorsun: Nasılsa işler bir şekilde yoluna girer! Hayır, sen sorumluluk almadan, üstüne düşeni yapmadan girmez. Bunu hatırla, çünkü bu, doğum haritandaki en belirgin olumsuz etkileşimin sonucu…

Sen yaşça büyük erkeklere ilgi duyuyorsun. Elbette 20 yaş büyük birinden bahsetmiyorum, burada asıl mesele şu: Klişe söylemle “olgun” biri olmalı çünkü sen sevgini döke saça gösteren biri değilsin, duyguların gayet derli toplu. Bu nedenle, sevgi gösterilerine aç olmayan bir eşin/sevgilin olmalı.

Ancak, doğum haritanda her şeyin ötesinde bir etki var ki, geri kalan tüm etkileri bastırıyor olabilir, emin değilim çünkü tam tersine neden olan başka bir etki de var. Anlatayım, hangisinin baskın geldiğini sen düşün:

Doğduğun saatte, doğum haritanda Uranüs’ün konumu, klasik ilişkiler yaşamakta zorlanmana neden oluyor. Örneğin, sevgilinle sürekli birlikte zaman geçirmek hiç sana göre değil. Senin özgürlüğün olmalı. Bunun başka bir anlamı daha var: Sen, hepimizin bildiği evliliklerden yapmak isteyecek biri değilsin çünkü evlilik, bağımsızlığının uçup gitmesi anlamına geliyor ve bu senin tarzın değil.

Doğum haritana baktığımda gördüğüm şu: Cesur, coşkulu, iyimser, mutlu ve maceraperest bir iç dünyası; kendini sevgilisine adamaya hazır, korkusuz, tutku dolu bir enerji; ancak sonuçta sevgisini göstermeye isteksiz ve özgürlüğünü teslim etmeye yanaşmayan birisi.

Hayattaki en büyük mücadelen, 10 çocuğa yetecek kadar çok çocuk sevgin ve çocuk sahibi olma isteğin ile evlenerek özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalacağına dair inancın arasındaki çatışma olacak. Bu düşünceyi silip atamazsın ancak kontrol altında tutup yönetebilirsin.

Uyumlu Burçlar

Doğum haritasında Venüs ile Uranüs etkileşimi olan bir akrep burcu ile kusursuz bir ilişki yaşarsın. Bu nedenle, tanıştığın akrep burcu erkeklerin, ideal adaylardan biri olabileceğini unutma.

Koç veya aslan burcu ile uyumlu bir ilişki yaşaman imkansız.

Yengeç, başak veya oğlak burcu olup yine Venüs-Uranüs etkileşimi olan biri de olabilir.

Yazdıklarımın iç dünyandaki karşılığını gördüğünde, farkındalığında ani bir sıçrama olacak çünkü burç uyumu yazılarımdaki her şey, bilinçaltına ışık tutmayı amaçlıyor.

Farkında olmak, yönetebilmektir.

Sevgilerimle.

Not: Bu yazı Haziran 2014 tarihinde yayınlanmıştır; müstakbel eşinizle aranızdaki burç uyumunu öğrenmek isterseniz, iletişim adresim: burcunagore@gmail.com

]]>

40 comments

 • aylin çayğaracı

  Haziran 11, 2014 at 12:22 pm

  çok ama çok doğru.. 🙂 ^^ özellikle Doğum haritana baktığımda gördüğüm şu: cümlesinden sonraki kısımlar kesinlikle bennn 🙂 ama bir sorum var 18 hazirana kadar bir ilişkiye başlamamak gerekiyor sanırım, öyle anladım. ondan sonra olur mu? çünkü çok hoşlandığım bir çocuk var.. 🙂 yardımcı olursanız çok mutlu olurum.. :)twitter adresim korekolikaylin oradan ulaşırsanız çok mutlu olurum. ^^

  Reply

 • aylin çayğaracı

  Haziran 11, 2014 at 12:25 pm

  olamazzz 1 temmuza kadar yeni bir ilişkiye başlamayın demişsiniz…. 🙁 🙁 25 hazirandan sonra o çocuğu bir daha göremeyeceğim zaten .. 🙁

  Reply

  • burcunagorecom

   Haziran 11, 2014 at 1:38 pm

   ben dönemin enerjisini tüm yönleriyle anlatıyorum ama tabi kararı siz vereceksiniz 🙂

 • Bedia

  Haziran 17, 2014 at 5:21 pm

  terazi Kadin ve boga erkek anlasir mi

  Reply

 • asuman

  Kasım 18, 2014 at 10:51 pm

  Merhabalar,
  Ben 13.05.1975 te saat 19 00 da İzmir’ de doğdum.
  erkek arkadaşım 26.10.1966 da İzmir de doğmuş.
  Burç uyumumuzu ve yükselen burcumu öğrenebilir miyim.
  İyi çalışmalar dilerim

  Reply

  • burcunagorecom

   Kasım 19, 2014 at 9:23 am

   erkek arkadaşınızın doğum saatini de öğrenip söyler misiniz?

  • asuman

   Ocak 20, 2015 at 10:29 pm

   Merhabalar Ceyhun Bey,
   üstteki notuma ilaveten; erkek arkadaşımın doğum saati sabah 8.30.
   size çoook teşekkür ediyorum.
   ilginiz için..

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 21, 2015 at 10:51 pm

   Asuman hanım merhaba,
   yükselen burcunuz akrep, yani ciddi ve güçlü bir kişiliğiniz olduğu kesin, saygı gören birisiniz.
   Bir not: ciddi/sakin değil de neşeli, hoşsohbet, güler yüzlü iseniz yükseleniniz terazidir, 18.30 terazi çünkü)
   erkek arkadaşınızın yükseleni de verdiğiniz saate göre akrep.
   bu şartlarda, burç uyumunuzu %65 olarak verebilirim, ki bu uyum oranı, uzun vadede sorunlara neden olsa da, ilişkiyi yıkıma götürmez.
   sevgilerimle, Ceyhun

  • asuman

   Şubat 1, 2015 at 6:13 pm

   Ceyhun bey,
   Çoook teşekkürler ediyorummm.
   Elde olmayan sebeplerden bazen aksatarak takip edebilsem de , bilin ki sizin astroloji bakış açınız beni çok bilgilendiriyor ve mutlu ediyor.
   tekrar teşekkür ederimm.
   sevgiler… iyi çalışmalrr…

 • Arzu

  Aralık 9, 2014 at 2:58 pm

  Tekrar merhaba Ceyhun Bey,
  Eşim 26.12.1969 İstanbul Çapa da sabah saat 08:00 da doğmuş. Ben malumunuz 21.11.1971 İzmir Yeşilyurt da akşam üzeri saat 17:04 de.
  Eşimin yükselen burcunu ve burç uyumumuzu öğrenebilir miyim? Lütfen…
  Yaşadıklarımıza anlam vermekte bazen zorlanıyorum…
  Sevgiler,
  Arzu

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 9, 2014 at 8:57 pm

   kişisel analizler yapmıyorum ki ama 🙁

 • bahar

  Ocak 2, 2015 at 6:30 pm

  Akrep burcuna sahibim 14,11,1992 16:45 saatinde rizede dunyaya geldim ve yengeç burcuyla olan etkileşimimi merak ediyorum, uyum ve anlaşmalarımız nasıl olmalı, uzak durmalımıyım durmamalımıyım?

  Reply

  • melisai

   Ocak 8, 2015 at 11:38 am

   ben 14.04.1983 saat:00.10 da erkek arkadaşım 1.8.1977 saat:00.10 da doğumlu.burç uyumumuzu öğrenebilirmiyim?ikimizde istanbul doğumluyuz.

 • dilek

  Ocak 11, 2015 at 10:00 pm

  Merhabalar yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Ben 25 Kasım 1986 doğum tarihinde sabah 06:00 da İzmirde doğdum bazı sitelerde Yükselinim akrep bazılarında yay çıkıyor emin olamıyorum yükselen burcumu söyleyebilirmisiniz teşekkürler

  Reply

  • berat

   Haziran 2, 2015 at 8:29 pm

   akrep

 • gülay

  Şubat 5, 2015 at 3:40 pm

  ben 29.10.1982 saat 09:05 Van doğumluyum. ve sanırım hayatım boyunca beni mutlu edecek kişiyi bulamayacağım 🙂 bu kadar zor olmayı istemiyorum ama 2015 yılı bir umut vaad ediyor mu ? yazdıklarınızı takip ediyorum ; hevesleniyorum ama ben genelde burç yorumlarının dışında kalıyorum her defasında 🙁 ve bu kova burcu benim kaderim mi ?dokunduğum herkes kova çıkıyor 🙁 ? ve mutsuz olan ben oluyorum … çok soru sordum sanırım… ama soru sorma zamanım buaralar … şimdiden teşekkür ederim….

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 5, 2015 at 4:17 pm

   Gülay hanım merhaba, ilginiz için çok tşk ederim 🙂
   yükselen burcunuz yay…
   kova burcu ilişkileriniz tesadüf değil aslında, kova için (akrep + yay) uygundur ama onlar size uygun olmamış, demek ki (kova – yükselenleri) doğru değilmiş.
   siz muhtemelen sizi en çok ilgi gösterene yönelmişsiniz..zaten doğal olan da bu..
   doğum haritanıza da baktım, gayet iyi aslında, sorunsuz ilişkiler yaşayabilirsiniz, tek ihtiyacınız olan doğru kişiyi bulmak..
   inanın doğru insanı bulmak hiç kolay değil, sanıldığından çok daha düşük ihtimal..
   burç yorumlarınızı okurken siz önce yay burcunu okuyun, olur mu?
   sevgilerimle, Ceyhun

 • gülay

  Şubat 5, 2015 at 4:55 pm

  çok teşekkürler Zafer bey ; doğum haritamı merak etttim aslında :):) vaktiniz olur da bir kaç cümle yazarsanız sevinirim… buarada gerçekten teşekkürler ; sorunu kendimde aramaktan vazgeçmeliyim aslında…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 5, 2015 at 5:01 pm

   Sizi kırmak istemem ama daha fazlası artık kişisel analiz olur, tahmin ettiğinizden çok zaman alır..ki henüz o zamanım yok 🙁

 • nesil

  Mayıs 20, 2015 at 4:41 pm

  06/01/1979 doğumluyum gece 11:35 gibi doğmuşum.bu yaptığınız analizden bende istiyorum:)

  Reply

 • merve

  Mayıs 26, 2015 at 12:28 pm

  Ben 03.05.1995 saat 06:00 gaziantep dogumluyum sevgilim 18.04.1988 saatini bilmiyorum yani kndide bilmiyor bnim hayatimda en cok sevdigim ve en uzun iliskim ve gercekten cok farkli seviyorum bunun dogum haritasinda bi aciklamasi var biliyorum ama ne bu kadar bni ona baglayan veya o da bna karsi oyle mi birbirimizden kopamiyoruz ömürlük olsun istiyoruz baskasiyla yapabilecegimi dusunmuyorum onu tanidiktan sonra yorumunuzu bekliyorum tesekkurler 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 26, 2015 at 3:26 pm

   Merve hanım merhaba,
   eğer 1 yılı geçtiyse ve giderek daha güzel oluyorsa, bana laf düşmez 🙂

 • derya

  Haziran 26, 2015 at 5:45 pm

  merhaba,
  ben 5 haziran 87 bursa, 10:30 doğumluyum,
  eşim 21 aralık 87, 15:45 de doğmuş, burç uyumumuz sizce nasıl ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 26, 2015 at 7:26 pm

   Derya hanım merhaba,
   kişisel analizlere birkaç ay sonra başlayacağım.
   Ceyhun

 • melek

  Ağustos 5, 2015 at 11:09 am

  03.11.1991 Kayseri doğumluyum sabah 5-5.30 civarı doğmuşum benim anlaşacağım kişinin burcu ve yükseleni ne olmalı sizce:)

  Reply

 • büşra

  Ekim 20, 2015 at 3:16 am

  Ceyhun bey yazilarinizi okudum ve gercekten etkilendim twitterda dm den mesaj atilamiyor olmasina ayrica uzuldum bilgileriniz gercekten etkileyici. Astrolojiye cok fazla ilgiliyim bilgilerinizden faydalanmak istiyorum ve yardimci olmanizi rica ediyorum.benim dogum tarihim 26.02.1997 saat 09:00 erkek arkadasimin ise 23.12.1996 dogum saati 21:30 sizce durumlar nasil yardimci olursaniz sevinirim umarim bunu cevaplarsiniz simdiden tesekkurler 🙂

  Reply

 • filiz

  Ekim 21, 2015 at 12:27 pm

  ceyhun bey merhaba,
  12.06.1985 izmir doğumluyum.doğum saatim sabah 10-11 arası.yükselen burcum ve su aralar yaşadığım kafa karışıklıkları ile ilgili biraz yorum alabilirsem çok mutlu olurum.
  teşekkürler şimdiden,

  Reply

 • Şeyda

  Kasım 4, 2015 at 3:10 pm

  Zafer bey merhaba , doğum haritamı yorumlatmak istiyorum , nasıl yardımcı olabiliyorsunuz bilgi alabilirmiyim ?

  Reply

 • Gülden

  Kasım 6, 2015 at 12:06 am

  Merhaba ben 18.07.1997 de 13:02 Ankara da doğdum yükselen burcum için akrep de diyen var terazi de hangisine inanacağımı şaşırdım lütfen yardımcı olur musunu? Bir de yaz saati Uygulaması yükselen burcu değiştirir diyorlar iyice kafam karıştı TEŞEKKÜRLER

  Reply

 • Pelin

  Kasım 26, 2015 at 11:52 pm

  Merhaba zafer bey benim burcum balık yükselenimi merak ediyorum. Doğum yerim Nevşehir 24.02.1985 öğlen 12 ile 13 arası doğmuşum bakarsanız sevinirim.

  Reply

 • Elif

  Aralık 28, 2015 at 11:06 am

  Normalde aylık yorumlarınızı okuyordum.. Bugün denk geldi bu yazılarınızı da okudum.. Yine tabi arada tek kaşımı kaldırıp arada bir de gülümseyerek.. Farkındalığımızın genişlemesine sebep olduğunuz için teşekkür etmek istedim.. Ocak ayına ait Akrep burcu yorumunuzu heyecanla bekliyorum.. Tahmin ettiğiniz üzere Aralık enteresan bir ay oldu:)

  Reply

 • Duygu Kızılay AKINCI

  Ocak 1, 2016 at 1:30 pm

  30 mayıs 1974 doğumluyum ikizler burcuyum yükselenimde ikizler . 2016 YILINDA İKİZLER BURCUNU NELER BEKLİYOR MERAK EDİYORUM YORUMLARINI BEKLİYORUM. TEŞEKKÜRLER 🙂

  Reply

 • Aslı Aydoğdu Ünlü

  Ocak 15, 2016 at 8:12 am

  Sayın Ceyhun Bey,
  05/01/1980 saat 02.30 doğumluyum. Doğum haritama göre karakter analizimi rica edebilir miyim sizden..
  Teşekkürler, Sevgiler

  Reply

 • deniz

  Nisan 14, 2016 at 5:00 pm

  26.08.1971 doğumluyum, çok zor bir durumdayım, bana yardım etmeniz söz konusu olabilir mi? Süreçte zorlanıyorum, ne yapmalıyım?? Şimdiden teşekkür ederim. Deniz .

  Reply

 • ceren

  Mayıs 31, 2016 at 10:22 am

  bir balık burcu olarak neden aşka bu kadar aşık olupta hep aşksız kaldığımı bir türlü anlıyamıyordum :))bağlanma korkusu olarak yorumluyordum ve yalnız kalmak kaderim diye düşünmeye başlamıştım taki sizin bu yazınızı okuyana kadar. harka yazmışsıız. çok tşk.

  Reply

 • gözde

  Haziran 23, 2016 at 12:53 am

  24.02.1990(doğum saati 18.00) balık kadını ile 31.10.1986 akrep erkeği(doğum saati 18.00) anlaşır mı

  Reply

 • İrem

  Kasım 13, 2016 at 12:57 am

  Anam keşke benimde yanımda istediğim kişi olaydı da bende istiyoeum banada falan deseydim… of. Neyse zaten doğum saatini bilmiyorum

  Reply

 • Meral.

  Ocak 11, 2017 at 2:19 am

  Mrh. Koç burcuyum ve sabaha doğru doğmuşum. Tipik koç burcuyum dolayısıyla yükselenim de koç sanırım. Aşk konusunda talihsizlikler yaşıyorum ben hep ve yalnızlığa mahkum olduğumu düşünmeye başladım. Ne yapabilirim önerileriniz neler. Burç yorumlarınızı beğeniyorum. Önerileriniz önem arz edecek. Şimdiden tskler

  Reply

 • semra

  Mart 22, 2017 at 6:13 pm

  28.11.1967 saat 12.30 dogmusum hayrabolu dogumluyum erkek arkadasim 08.10.1974 aydin saat 00.15. Dogmus iliskimizin gelwcegini merak ediyorum evlilik varmi

  Reply

 • Nülifer

  Eylül 8, 2018 at 2:08 am

  Ssyın Zafer bey 24.09.1976 Yozgat şefattli sabah 5.30 doğum haritamı yorumlarmisiniz simdiden tskr ederim

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin