Burç uyumu analizi ve aslında doğum haritasına göre karakter analizi yazılarımın beşincisini okuyorsunuz. Burç uyumu yazılarımı -biliyorsunuz- her zaman beni hiç yalnız bırakmayan okurlarım için yazıyorum. Sistem şöyle: twitter @burcunagorecom veya facebook  burcuna göre sayfamda yazılarımı okuyan, beğenen ve paylaşan okurlarımın isteklerini geri çevirmiyorum.

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesi olduğunu düşündüğüm burcunagore.com, astroloji üzerine düşüncelerimi paylaşmak için var olmadı. Astroloji sizin hayatınıza, tıpkı benim hayatıma getirdiği gibi, aydınlık ve farkındalık getirsin diye var oldu. Bu nedenle yanımda olduğunuz, düşüncelerinizi paylaştığınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum; ve bu duygu yüklü konuşmanın ardından, siz “hadi başla artık” demeden başlıyorum 🙂

Doğum Haritası Analizi

Doğum haritası, doğduğumuz anda güneş sistemindeki tüm gezegenlerin anlık konumudur. O anda dünyadaki enerji bilinçaltımıza yerleşir ve hayatımız boyunca adım adım karakterimizi şekillendirir. Aslında biz yıllar geçtikçe kendimizi bulmaya  başlarız. Bu nedenle, 30 yaşına kadar yükselen burcumuz, 30 yaşından sonra ise burcumuz ön plana çıkar çünkü biz kendimizi keşfetme sürecini tamamlamış oluruz ve doğum haritamıza teslim oluruz.

Balık Burcu

Astrolojideki en farklı burca sahipsin çünkü balık burcu karakteri, tamamen doğum saatine bağlıdır. Dünyanın en nazik insanları da en kaba insanları da balık burcu olabilir, başka bir burçta buna rastlamak imkansızdır.

Doğum haritanda güneş 9. evinde, yani sen yay burcu motivasyonu taşıyorsun -hem de yay burcu olan pek çok insandan daha fazla…Senin için hayat, daha fazlasını yaşamak için hiç bitmeyecek bir serüven. Yeni yerler, yeni insanlar, yeni fikirler…kısaca yeni olan her şeye karşı engellenemez bir ilgin var. Daima ufkunu genişletmeye odaklanmalısın, aksi halde mutlu olamazsın. Kesinlikle sık sık seyahat etmeli, yeni coğrafyalar, farklı kültürler tanımalısın. En az 2 yabancı dil öğrenmeni öneriyorum, emin ol kolayca öğreneceksin.

Hayatının anlamı, varlık sebebin: keşfetmek.

Ay Burcu Terazi

Harika! Nedeni anlatayım: hayatının anlamı yeni yerler ve insanlar keşfetmek olduğuna göre, iletişim kurmak senin için çok önemli olacak. Ay burcun terazi burcu olduğu için, insanlarla kolayca anlaşabiliyor, diplomatik davranabiliyorsun. Bu yeteneğin işine çok yarayacak, çünkü insanlar seni çok sevecekler.

Merkür Burcu Balık

Muhteşem, çünkü doğum haritanda Merkür de 9. evinde ve yine son derece uyumlu. Merkür zihnimizin nasıl işlediğini belirler ve senin zihnin bilgiye, öğrenmeye, keşfetmeye aç, ayrıca her zaman coşku dolu. Üstelik, herkesin sahip olmadığı bir iyimserliğe sahip olmanı sağlıyor. Daha ne ister ki insan?

Venüs Burcu Kova

Venüs, beğendiğimiz birisine kendimizi nasıl tanıttığımızı, ona nasıl davrandığımızı, yani ilişki öncesindeki tarzımızı belirler. Venüs burcun kova burcu olduğu için, sen kimseye benzemeyen, eşsiz biri olduğunu göstererek beğenilmek istiyorsun. Venüs sana şöyle diyor:

Seni sevmesi/beğenmesi için, farklı olduğunu fark etmeli.

Bu nedenle, her zaman seni farklı yapan yönlerini ön plana çıkarıyorsun. Ayrıca, Venüs’ün kova burcunda olması, bağımsız ve özgür bir duruşun olmasına neden oluyor.

Bununla birlikte, ilişkiye başladıktan sonra başka bir senaryo devreye giriyor çünkü doğum haritanda Venüs 8. evde. Bir kez ilişkiye başlayınca, ilişki öncesindeki bağımsız tarzın sona eriyor ve kendini sevgiline adıyorsun ve sevgiline de sahip olmak istiyorsun. Senin tarzını “maço” kelimesi tarif ediyor. Sadece erkekler maço değil ki 🙂

Burç Uyumu

Öncelikle şunu söyleyeyim: analizlerimde gerçekleri ve sadece gerçekleri yazacağıma yemin ediyorum 🙂 Gerçekler bazen şaşırtıcı olabiliyor. “Neden şaşırtıcı olsun ki, biz kendimizi biliyoruz” diyebilirsiniz. Evet, kendinizi biliyorsunuz ama başkalarını bilmeden aslında kim olduğunuzu hiç bir zaman bilemezsiniz. Uzatmayayım:

Öncelikle, kendini olduğundan daha “fazla” görüyorsun. Bunu sadece ilişkiler için söylemiyorum, hayatın her alanında öylesin. Hepimizin yapabileceklerinin bir sınırı var ama sen bazen yapamayacağın şeylerin peşine düşüyorsun ve işler kötüye gittiğinde sorumluluğunu almaya da yanaşmıyorsun. Bu nedenle, zaman zaman yakınlarının yardımına ihtiyaç duyuyorsun.

Çok iyi niyetli, temiz yürekli ve sevilen bir insan olduğun için yardım bulmakta kesinlikle zorlanmıyorsun ve bunun sonucunda şunu düşünüyorsun: Nasılsa işler bir şekilde yoluna girer! Hayır, sen sorumluluk almadan, üstüne düşeni yapmadan girmez. Bunu hatırla, çünkü bu, doğum haritandaki en belirgin olumsuz etkileşimin sonucu…

Sen yaşça büyük erkeklere ilgi duyuyorsun. Elbette 20 yaş büyük birinden bahsetmiyorum, burada asıl mesele şu: Klişe söylemle “olgun” biri olmalı çünkü sen sevgini döke saça gösteren biri değilsin, duyguların gayet derli toplu. Bu nedenle, sevgi gösterilerine aç olmayan bir eşin/sevgilin olmalı.

Ancak, doğum haritanda her şeyin ötesinde bir etki var ki, geri kalan tüm etkileri bastırıyor olabilir, emin değilim çünkü tam tersine neden olan başka bir etki de var. Anlatayım, hangisinin baskın geldiğini sen düşün:

Doğduğun saatte, doğum haritanda Uranüs’ün konumu, klasik ilişkiler yaşamakta zorlanmana neden oluyor. Örneğin, sevgilinle sürekli birlikte zaman geçirmek hiç sana göre değil. Senin özgürlüğün olmalı. Bunun başka bir anlamı daha var: Sen, hepimizin bildiği evliliklerden yapmak isteyecek biri değilsin çünkü evlilik, bağımsızlığının uçup gitmesi anlamına geliyor ve bu senin tarzın değil.

Doğum haritana baktığımda gördüğüm şu: Cesur, coşkulu, iyimser, mutlu ve maceraperest bir iç dünyası; kendini sevgilisine adamaya hazır, korkusuz, tutku dolu bir enerji; ancak sonuçta sevgisini göstermeye isteksiz ve özgürlüğünü teslim etmeye yanaşmayan birisi.

Hayattaki en büyük mücadelen, 10 çocuğa yetecek kadar çok çocuk sevgin ve çocuk sahibi olma isteğin ile evlenerek özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalacağına dair inancın arasındaki çatışma olacak. Bu düşünceyi silip atamazsın ancak kontrol altında tutup yönetebilirsin.

Uyumlu Burçlar

Doğum haritasında Venüs ile Uranüs etkileşimi olan bir akrep burcu ile kusursuz bir ilişki yaşarsın. Bu nedenle, tanıştığın akrep burcu erkeklerin, ideal adaylardan biri olabileceğini unutma.

Koç veya aslan burcu ile uyumlu bir ilişki yaşaman imkansız.

Yengeç, başak veya oğlak burcu olup yine Venüs-Uranüs etkileşimi olan biri de olabilir.

Yazdıklarımın iç dünyandaki karşılığını gördüğünde, farkındalığında ani bir sıçrama olacak çünkü burç uyumu yazılarımdaki her şey, bilinçaltına ışık tutmayı amaçlıyor.

Farkında olmak, yönetebilmektir.

Sevgilerimle.

Not: Bu yazı Haziran 2014 tarihinde yayınlanmıştır; müstakbel eşinizle aranızdaki burç uyumunu öğrenmek isterseniz, iletişim adresim: burcunagore@gmail.com

]]>