Boğa Burcu: Uranüs Gerilemesi 21 Aralık’ta Bitiyor

Yazar 

Boğa burcunun en iyi olduğu konuların başında, hayatın inişli çıkışlı yollarında, tüm virajlara rağmen istikametini yitirmemesi gelir. Bu yetenek az bulunur bir hediyedir ve gerçekten az sayıda insana nasip olur.

Tüm bu istikrarlı karakterinize rağmen, 2012 yılından bu yana çok yoruldunuz, evet hepimiz yorulduk, sadece siz değil ancak “siz bile” yolunuzdan saptınız ya da neredeyse başka yolların cazibesine kapılıyordunuz, son anda vazgeçtiniz.

Baskın enerji Uranüs ve Pluto olunca, eskiden yaptığını yapamaz kimse, bir değişim/dönüşüm kaçınılmaz olur. Kasım ayında Pluto, Aralık ayında ise Uranüs yine kendilerini gösteriyor. Uranüs’ün yükselen enerjisini şimdiden hissediyor olmalısınız. Son günlerde artan bir hareketlilik, bir coşku ve içsel enerji sizi de etkiliyor olmalı.

Diğer yandan, 2014 yılı bitmeden önce 2 önemli olay daha olacak:

 1. 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 2. 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi

Her ikisini de önümüzdeki günlerde yazacağım. Bu yazı ise, Aralık ayına hakim olacak enerjisini anlatıyor. Önümüzdeki günler kesinlikle sıra dışı bir enerji getirecek; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

URANÜS ETKİSİ: 4 – 21 ARALIK

Uranüs, başta Nisan’da ve Mayıs’ın ilk haftasında doğan boğalar olmak üzere, hepiniz iç sesinize daha fazla kulak vermek zorunda kaldınız. Yaşadıklarınız, bazı karakter özelliklerinizi, geçmiş deneyimlerinizden öğrendiklerinizi terk etmenizi gerektirdi. Bir boğa burcu olarak, size en zor geleni yapmaya çağrılıyorsunuz: sahip olduğunuz bazı özelliklerinizi terk etmek ve kendinizi hayatın akışına bırakmak..

Uranüs bir süredir enerjisini saklıyor. Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi Temmuzdan itibaren, rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta Uranüs uykusundan yavaşça uyanacak.

4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladınız) bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için şartların olgunlaşması 21 Aralık’ı bulacak. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizde biriken hareket isteği, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak.

Boğa burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:

 1. değişmeniz gerekiyor, artık geçmişte yaptığınız ve işe yarayan bazı şeyler, işe yaramıyor
 2. hep başkalarından beklemek mümkün değil, şartlara uymak zorunda olduğunuzu göreceksiniz
 3. fedakarlık yapmak, ödün vermek ve ilerlemek istiyorsunuz, geçmişinizi geride bırakarak…
 4. büyük kayıplar yaşadınız ve bunlardan ders aldınız/sonuçlar çıkardınız, şimdi kendinizi tüm olasılıklara açmaya hazır hissediyorsunuz
 5. hayatta yenmek de var yenilmek de, önemli olan kabullenip yola devam etmek; buna hazırlanıyorsunuz
 6. geçmişinizle barışmanın zamanı geliyor, kendinizi kabulleneceksiniz
 7. sizi engelleyen, gelişiminizi kısıtlayan bakış açılarınızdan kurtulacaksınız

Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Boğa Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi

Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

8 Yorum

 1. tnsefe

  25/11/2014

  Bugün bile çok enerjiktim dün yoktu ama değişim istiyorum her konuda

 2. deniz

  27/11/2014

  Yazdıklarınızın çoğu benim üzerimde birebir aynı fakat şu enerjiklik konusu tam bir fiyasko!

 3. merve

  29/11/2014

  26 yasima girmeye az kaldi,elektrik muh. bitirdim ama 2senedir issizim cunku annem yatalak ona bakiyorum, ask mesk bana haram gibi hep unutmak zorunda kaliyorum .. kucucuk bi memlekete tikildim kaldim .. mucize bekleyip kendimi kandiriyorum galiba..

  • burcunagorecom

   29/11/2014

   Allah yardımcınız olsun zor bir durum..işin içinde anne-baba olunca, hele ki onlar size muhtaçsa, hayat duruyor..sağlık varken her şey konuşulur da, yokken tek sağlık konuşulabiliyor. Sabır ve acil şifalar dilerim

 4. merve

  03/12/2014

  Sizden bisey rica etmek istiyorum bos bi vaktiniz olursa haritama bakip hayatimda iyi bi donusum olup olmayacagini soylermisiniz sadece 2cumle . Biliyorum cok yogunsunuz ama gercekten ihtiyacim olmasa istemezdim inanin 27.04.1989 saat 12.30 – 13.00 arasi merzifon/amasya saide merve cubuk

  • burcunagorecom

   03/12/2014

   malesef 🙁 kişisel analiz çok uzun zaman alıyor (2-3 saat) ve inanın zamanım yok

 5. merve

  03/12/2014

  Anliyorum yine de tesekkur ederim 🙂

 6. kubra

  06/12/2014

  Uranus pluto karesini bekliyorum heyecanla…..