Boğa burcu Temmuz 2016 yorumunda, zamanın ruhunda yaşanacak değişimleri anlatıyorum. Yılın ikinci yarısı farklı olacak. Değerli dostlar, Mart ayından bu yana bitmez bilmeyen bir sürecin içindeyiz hep birlikte. Hayatlarımız hızla değişiyor. Biliyorsunuz 2016 yılını bir geçiş yılı olarak tarif etmiştik. Tahmin ediyorum ki Haziran sonu itibarı ile bir seçim yapmak zorunda kaldınız. Mayıs sonu ve Haziran itibarı yeni bir durum oluştu, önümüzdeki 3 ay boyunca bu duruma uyum sağlamaya çalışacağız. 2016 yılının ana gündemini Mars ve Satürn belirliyor demiştik, biliyorsunuz. Bu iki gezegen birlikte yay burcunda gerilemeye başladıklarında (Mayıs/Nisan 2016) süreç başlamıştı. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek. 17 Temmuz, Mars enerjisi açısından son derece özel bir gün, değineceğim. Satürn ise hala yay burcunda geriliyor, 13 Ağustosta normal seyre geçiyor. Özetle, Ağustos sonundan itibaren üzerimizdeki baskı azalıyor. Zaten hep Eylül ayını bu nedenle işaret etmiştim geçtiğimiz aylarda. Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Boğa Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Sizler için Temmuz demek artan iletişim ve hareketlilik demektir. Öyle sakin geçmez, aksine canlılık getirir. Temmuz 2016 ise Güneş, Merkür/Venüs ile Mars/Neptün arasındaki uyum sayesinde keyifli olacaktır. Bu gezegenler su grubu burçlarda bulundukları için aralarında uyum olacak. Temmuzun ilk 15 günü, bu uyumlu enerjiyi hissedeceksiniz. Diğer yandan, 6 Temmuzda Venüs ile Mars arasında harika bir etkileşim var. Eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde keyifli gelişmeler olabilir. Eğer bir sevgiliniz yoksa Temmuz beklenmedik fırsatlar çıkarabilir. Gizli bir hayranınız olduğunu öğrenebilirsiniz mesela. ❤️ Temmuzun ikinci yarısında, 17-23 Temmuz arasında yaşanacak Güneş-Mars etkileşimi 3 ihtimali ortaya çıkarabilir:
 1. yeni bir ilişkinin ilk adımı
 2. eşinizle/sevgilinizle ilgili önemli gelişmeler
 3. evlilik kararı gibi adımlar
Eğer zamanı seçme şansınız varsa, 17-23 arası ideal zamanlar, bu tarihlerde harekete geçmenizi öneririm. Gündeminizde bu alanlarda bir konu var mı?

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Hareketli bir dönem başlıyor. Belki sadece Bayram nedeniyle ziyaretler ve tatil planları olur, belki ötesinde bir hareketlenme. Bu tamamen gündeminize bağlı. Bu aralar tatil havasında olmayabileceğinizi de tahmin ediyorum çünkü. Eğer sınavlar, eğitimler, yoğun tempo gerektiren çalışmalar içine girme ihtimaliniz varsa, 7-10 Temmuz arasında üzerinize düşeni yapıp bir ölçüde rahatlayacaksınız. Fakat bu gündeminiz ay sonunda tamamen netleşecek. Yeniayın olası konu başlıkları şunlar:
 1. eğitim, ders çalışma, sınavlar gibi konularda gelişmeler
 2. yoğun bir temponun başlaması, hayatınızda belirgin hızlanma
 3. seyahat ve ziyaretler
Temmuz 2016, özellikle eğitim, öğretmenlik, yayıncılık ve danışmanlık gibi konularda gündemi olan okurlarımın hayatında belirgin etkiler oluşturacaktır. Boğa burcu 1,5 yıldır çok hırslı, hayattan beklentisi artmış durumda. Siz de eminim ki daha fazlası için çabalıyorsunuzdur. Geçtiğimiz aylardaki hırs ve azminizin sonucunu almanızı diliyorum.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Dolunay sırasında birden çok etkileşim olacak değerli dostlar ve her zaman olduğu gibi, Dolunay nedeniyle bir konu sonuca bağlanacak. Tahmini sonuçlanma aralığı ise 25-27 Temmuz.. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. öğretmenlik ve danışmanlık konularındaki gelişme netleşir
 2. eğer bir yayıncılık faaliyetiniz/hedefiniz varsa sonuç alırsınız
 3. yurt dışı kaynaklı gelişmeler varsa karar verirsiniz veya gündem kendiliğinden sonuçlanır
 4. eğitim veya üniversite hayatınızla ilgili mesele netleşir
Bu noktada, 15 Temmuzdan itibaren Uranüs kaynaklı bir enerji açığa çıkacak. Uranüs olumsuz bir alanda bulunuyor son yıllarda, bu nedenle enerjisi şu alanlarda açığa çıkabilir:
 1. finansal/sosyal bir kayıp veya ayrılık
 2. hayal kırıklığı yaratan bir gelişme
 3. bir mesele beklentinizden farklı sonuçlanabilir
 4. bazı gizli meseleler açığa çıkabilir
 5. birilerinin yaptığı hatalar sizi rahatsız edebilir
 6. sağlıkla ilgili sorunlar oluşabilir
Bu noktada bir hatırlatma yapayım: Uranüs kaynaklı gelişme Temmuz ortasında yaşandıktan sonra, Temmuz sonunda başlayacak Uranüs gerilemesi ile bir süreç başlatacak. Bu süreç Ekimde bir tercih/seçim gerektirebilir. Boğa burcu Temmuz 2016  yorumunu, boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>