Yükselen BoğaBoğa Burcu Temmuz 2015 Yorumu

Haziran 27, 2015by Zafer Ceyhun34

Boğa burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Temmuz yorumunuzda, bu ay oluşacak gündemi ana hatları ile yazacağım, işinize yarayacak faydalı bilgiler bulacağınızdan emin olmaya çalışacağım. Temmuz ayında birçok astrolojik olay yaşayacağız, hepimizin gündeminde iç içe geçmiş konular var. Temmuz 2015 astroloji gündemi şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Hadi şimdi bunların ne anlama geldiğini anlayalım.

Boğa Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuz ayının genel çerçevesini çizerken 4 etkiden bahsetmek gerekiyor: Mars, Satürn, Neptün ve Pluto.

Temmuzda Satürn etkisi

Temmuzda gündeminizin ana konusunu akrep burcuna geri dönen Satürn oluşturacak. Satürn, Eylül ayının ortasına kadar, yaklaşık 3 ay akrepte. Satürn’ün 2013/21014 yıllarında bulunduğu akrebe geri dönüşü, bir şeylerin ters gittiği, hayatın doğal akışının bozulduğu hissini getiriyor. Hepimiz aynı şeyi hissediyoruz. Geçtiğimiz 2 yılı bir düşünün:
 1. eşinizle/sevgilinizle aranızda bir gerginlik oluştu, belki gerginlikler büyüyüp geri dönülemez noktalara geldi
 2. bu süreci yara almadan atlattıysanız, artık daha olgun bir ilişkiniz var, birbirinizi daha iyi tanıyorsunuz
 3. ayrılık yaşandıysa, içinizde burukluk var ama yaşananlardan önemli dersler aldınız
 4. sadece aşk/gönül işleri değil, arkadaşlarınızla ilişkileriniz de baskı altında kaldı, bazıları ile artık görüşmüyorsunuz
 5. yaşadıklarınız sonucunda kimle ne şekilde konuşmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz, uzlaşma ve çatışma kavramlarına çok kafa yordunuz sonuçta
Bu konular 2015 yılında hayatınızdan çıkmıştı, yani konu kapanmıştı. Bir haftadır yeniden gündeminizde olması sizi rahatsız ediyor olmalı. Sonuçta, kapandığını düşündüğünüz konular yeniden gündeminize girdi. En azından yeniden zihninizi meşgul eder oldu. Bu nedenle eşinizle/sevgilinizle aranızda geçtiğimiz dönemdekine benzer gerginlikler çıkması muhtemel. Bunun nedeni eşinizin/sevgilinizin yeniden garip davranması da olabilir, sizin tahammül etmekte zorlanıyor olmanız da olabilir. Her iki durumda da artık bu durumun boğa burcunun yazgısı olduğunu biliyorsunuz. Geçmiş deneyimlere dayanarak, sorunları büyütmeden aşabilirsiniz. Unutmayın! Bu konuda tüm boğalar ortak bir hissi/kaderi paylaşıyor. Bunu bilmek büyük bir ayrıcalık değil mi? Sonuçta yaşadıklarınız sizin hayatınıza özgü değil, bunu düşünüp rahatlayın 🙂

Temmuzda Mars etkisi

Mars enerjisi, küçük bir çocuğun neşeli ve huysuz enerjisine benzer. İstediğini aldıysa gözleri ışıl ışıl olur, neşeyle güler oynar ama tersi olduğunda kızar, huysuzlanır ve ortalığı ayağa kaldırır. Mars, Temmuz ayının tamamında iletişim, öğrenme, ulaşım ve yakınlarınızla ilişkilerinizi temsil eden alanda olacak. Bunun anlamı şu: ya çok okuyacak, yazacak, çalışacaksınız ya da sürekli bir hareket halinde olacaksınız. Diğer yandan, Mars’ın iletişim alanındaki etkisi ile Satürn’ün ilişkilerinize odaklanan baskısı birleşince, sevdiklerinizle aranızda sorunlar oluşabilir, anlaşmazlıklar artabilir. Zamanın ruhuna karşı durmak mümkün değil ancak zarar görmeden atlatmak mümkün. Sorunun kaynağı olmayarak üzerinize düşeni yapabilirsiniz. Mars enerjisi iletişim alanında olduğu için çok neşeli olmanızı da sağlayabilir, huysuz bir çocuk gibi kavgacı olmanızı da… Satürn varken ikincisi daha muhtemel ama birincisini seçme hakkınız da var. Seçim sizin! Diğer yandan,ders çalışacaklar, sınava girecekler ve sunum yapacaklar için Mars’ın varlığı büyük şans.

Temmuzda Neptün etkisi

Temmuz 2015 boğalar için dışa dönük bir ay olacak, ayrıca başkalarıyla ilişkili konular öne çıkacak. Mars ve Satürn gibi Neptün etkisi de iletişime yönelik bir alanda alanda: Arkadaşlarınız, tanıdıklarınız, dahil olduğunuz ortam ve kültür. Neptün nedeniyle birkaç yıldır yaşıyor olma ihtimaliniz olan konular şunlar:
 1. sevdiğiniz bazı arkadaşlarınızla ister istemez uzaklaştınız, ayrıldınız
 2. çevrenizdeki insan sayısı ya çok azaldı ya da çok arttı (2011 öncesini düşün)
 3. iş/sosyal hayatınızda kendinizi bulunduğunuz yere ait hissetmiyorsunuz
 4. farklı bir profesyonel ortamda olmayı hayal ediyorsunuz ama emin de değilsiniz, bırakıp gidemiyorsunuz
 5. hayal kurmayı sevmeyen insanlara tahammül edemiyorsunuz, size güzel hayaller peşinde koşan veya hayalini yaşayan insanlar lazım
Dolunay sırasında Neptün de etkin olacak. Bu nedenle, Dolunay gündeminizin sosyal/profesyonel ortamınızdaki biriyle veya doğrudan ortamla alakalı olma ihtimali yüksek.

Temmuzda Pluto etkisi

Pluto etkisi kendini Dolunay sırasında göstermeye başlayacak ve Temmuzun büyük çoğunluğunda var olacak. Zaten Dolunay, Pluto’nun bulunduğu oğlak burcunda gerçekleşiyor. Pluto ilginç bir etki getirir: saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı getirir. Bu hissiyatı Nisan ayının ortalarından itibaren yoğun bir şekilde yaşıyorsunuz. Bir düşünün, geçtiğimiz 3 ayda isteyerek veya istemeden soluksuz odaklandığınız mesele ne oldu?
 1. hayatınızı toptan değiştirecek bir şeylerin peşindesiniz
 2. sürekli seyahat ediyor ya da hayalini kuruyor olabilirsiniz
 3. yaşadığınız hayat aşırı sıkıcı geliyor, bunaldınız, çatlamak üzeresiniz
 4. görüşlerinizi ve fikirlerinizi bir fanatik gibi savunuyorsunuz, siz yanlış biliyor olamazsınız
 5. bildiklerinizi anlatma, görüşlerinizi paylaşma arzunuz tavan yaptı
Tüm bu etkiler gösteriyor ki, boğa burcu okurlarımın büyük bir bölümü Temmuz ayında şunlara odaklanacak:
 1. eşi/sevgilisi ile ilişkisi
 2. sosyal/iş arkadaşları ile iletişimi
 3. eğitim/öğrenim konuları
 4. seyahatler  
Genel olarak atmosferi anladığımıza göre, Dolunay ve Yeniay sırasında neler olup biteceğini keşfedebiliriz. Önemli günler ve detaylarla devam ediyoruz.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur. Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı boğalar epey önemli gelişmeler yaşıyor olmalı çünkü Dolunay büyük dönüşümlere işaret ediyor. Bazı kuvvetli olasılıkları şöyle sıralayabiliriz:
 1. hayatınızın seyrini/yönünü tamamen değiştirecek konu netleşecek
 2. yurt dışı bağlantılı bir gelişme varsa sonuçlanacak
 3. bilginizden para kazanmakla ilgili (öğretmenlik/işe girmek gibi) bir gündeminiz mi var?
 4. tatil planlarınız netleşecek
6 – 7 Temmuz civarında gündem sonuçlanacaktır ve ayrıca Neptün bölümünde bahsettiğim konulara yönelik sonuçları da olacaktır. Bu nedenle, profesyonel hayatınızla ilgili bir gelişme daha mümkün görünüyor ama elbette hayat sizin hayatınız, en iyi siz yorumlayabilirsiniz. Buradan bakınca ihtimallerin sınırı yok 🙂

16 Temmuz Yeniay

Yeniay, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Hareketli Yeniay enerjisini en çok 16-17 Temmuz civarında hissedeceksiniz. Peki gündeminiz ne olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. yeni bir öğrenme süreci başlayabilir
 2. taşınabilirsiniz veya yeni bir yerde yaşayacağınız belli olabilir
 3. iletişim tarzınızı değiştirmeniz gerekebilir, üslubunuz/tonunuz gibi..
 4. kardeşiniz/kuzeninizle birlikte veya onunla ilgili bir gündem oluşabilir
 5. araba alıp-satmak mümkün, işin içinde ulaşım olacak
 6. ulaşım demek seyahat demek, zaten Ramazan Bayramı’na denk geliyor 🙂
Bu arada bir dipnot ilave edeyim. Dolunayda aldığınız sonuçlar, Yeniay gündeminizin de bir parçası olacaktır.

Diğer önemli günler

21 – 22 Temmuz’da eşiniz/sevgilinizle alakalı veya ilişkinize yönelik bir adım atmak isteyebilirsiniz. Erteleme şansı varsa hiç acele etmeyin, vereceğiniz karar çok da sağlıklı olmayabilir. Genel olarak önerim, 19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermemeniz yönününde. Negatif karara örnek eşinizden/sevgilinizden ayrılmak, büyük karara örnek ise önemli bir harcama yapmak veya çok az tanıdığınız biriyle sevgili olmak/evlenme kararı almak… 19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir, ayrıca yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye de yazdım bunları 🙂 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

34 comments

 • hazal

  Haziran 27, 2015 at 9:53 pm

  sıkılmak da ne demek! ölesiye bunalıyorum.29 yaşındayım ama ne yaptıysam istediğim şey gerçekleşmiyo.inadımın da farkındayım bunu kıramıyorum.artık kurtulmak istiyorum.niye sıkılıyorum ben? neyi arıyorum?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 27, 2015 at 11:03 pm

   Kesinlikle doğru soruyu sordunuz Hazal hanım, neden sıkılıyorsunuz? Cevabı, hayatınıza yeni bir ufuk çizgisi çizdiğinizde siz vermiş olacaksınız, aksi halde hayatınızın mevcut sınırları size yeterli gelmeyecek..

 • Ezgi

  Haziran 27, 2015 at 10:58 pm

  Şu satürn boğadan gitsin artık…2013_2014 de yaşanan ve hala zihnimi meşgul eden durumun sonu ne olacak acaba?bir de eylül gibi çok önemli bir sınavım var, umut var mı ?

  Reply

 • burcu

  Haziran 28, 2015 at 5:56 am

  Gerçekten bu yılın en iyi yorumuydu aylık bazda. Cok iyi durum tespitleri. Astrolojinin en guzel yani farkindalik kazandirmasi.Insan gercekten de küçük kainat.Teşekkür ederiz.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 28, 2015 at 2:31 pm

   “İnsan gerçekten de küçük kainat” harika bir ifadeymiş 🙂
   Cosmos belgeselini izliyorum bu ara, görsel olarak da anlatıyor bu durumu..
   Ben de tşk ederim ilginiz ve katkınız için.

 • suna

  Haziran 28, 2015 at 7:45 pm

  Bomba gibi bi yorum! tesekkurler!
  minik bi sorum olacak\ eski iliskileri nasil goruyorsunuz bu ay

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 28, 2015 at 7:54 pm

   çook tşk 🙂
   Satürn ve Venüs gerilemesi nedeniyle gündeme gelme ihtimali çok çok yüksek ancak sonuçları nasıl olur sorusunun cevabı net değil. Fakat aranızdaki burç uyumunun ne kadar iyi olduğuna bağlı diyebilirim Suna hanım 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • şükran

  Haziran 28, 2015 at 11:02 pm

  16 mayıs 1970 istanbul saat 07.00 de dogdum.bu yıl 4 nısan kanlı ay tutulması ıle beraber iş ve kariyer evimde bitti .işimden ayrıldım tüm dost dedıklerim aramaz sormaz oldugu gibi aradığımda telefonlarıma çıkmaz oldulsr. Bu yıl yeni işbulacagım ve iş kariyer para evım ne zaman düzelir bir bilen söhlesin lütfen

  Reply

  • merve

   Temmuz 1, 2015 at 9:33 pm

   Bu arkadaş meselesinden bende çok muzdaribim. Sanki sürekli beni istemiyorlar gibi. Halbuki ben arkadaslarimsiz yaşayamam. Tek başıma avmlerde dolaşıyorum

 • leyla

  Haziran 29, 2015 at 10:13 pm

  Yani Ceyhun bey bu kadar mi dogrulur …Yazdiginiz her seyi detayina kadar yasiyorum! Esimle sebebsiz tartismalar, sıkılmalar.kitap cikarmak istyorum fakat yayinevlerinden gelen olumsuz cevaplar.Sanki elimi nereye atsam kuruyor!! Ne zaman bitecek???

  Reply

 • ayse

  Haziran 30, 2015 at 1:09 pm

  Ceyhun bey

  Reply

 • nazli

  Temmuz 1, 2015 at 10:45 pm

  Doğum Tarihim 21 mayis dogum saatim 14:40 ceyhun bey acaba hangi burcum 🙂

  Reply

 • mira

  Temmuz 7, 2015 at 12:47 pm

  merhaba Ceyhun bey.size bir sorum olucakti.yalnis bilmiyorsam bu yil austosa dek yupiter 4 cu evde bogalarda.buda aile ile ilgili guzel seylere isaret diyorlar..ama benim bu yila kadar hic babamla sorunum olmazken bu yil baslayali hep sorunlar kavqalar hic anlasamiyoruz..ama bu yila kadar ailede anlasdgm sadece babamdi simdi neden boyle olduk anlamadm..yupiter bulundugi eve guzel etkiler vermiyormudu?bende neden ters etki yapti acaba?((

  Reply

 • merve

  Temmuz 10, 2015 at 12:36 am

  Ceyhun bey bu aşkk ilişkileri ne zaman düzene girecekkkk

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 10, 2015 at 1:40 am

   Merve hanım Ağustos başında rahatlama olur, Eylülden sonra ise düzelir diyebiliriz, Satürn etkisi yaşadıklarınız..
   Gönlünüze göre olsun.
   Ceyhun

 • senaa

  Temmuz 10, 2015 at 4:56 am

  Ceyhun bey öncelikle merhaba , benim güneş burcum boğa ve yükselenim kova . boğayla birlikte kovayı da okumalı mıyım ? Ve okursam hangisini ne kadar agırlıkta dikkate almalıyim sizce merak ettim. Şimdiden tesekkurler ☺

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 10, 2015 at 10:05 am

   Sena hanım merhaba 🙂
   temel olarak boğayı alın ama her ikisini de okuyun, bir süre sonra zaten hangisinin hangi durumlarda daha etkin olduğunu kendiniz ayırt edebileceksiniz.
   Sevgiler, Ceyhun

 • elif

  Temmuz 11, 2015 at 4:40 pm

  Yeni bir ilişkiye basladim 1 temmuz da sizce nasil bir karar

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 11, 2015 at 8:05 pm

   Mutluluklar dilerim.

 • Ebru

  Temmuz 12, 2015 at 3:13 pm

  Yanı ancak bu kadar uyar dı bır bana esımle alakalı kısım ama kafam cok karısık napmalıyım

  Reply

 • ali

  Temmuz 12, 2015 at 3:26 pm

  Karamsarlığa öyle kaptırmışım ki kendimi yalnızlıktan bu denli bunalan tek benim sanıyordum meğer ne çokmuşuz biri tek başıma avmlerde dolaşıyorum yazmış güzel ıtiraf biri eski ilişkisini sormuş o da epeydir yenisi olmadığından sanır

  Reply

 • ali

  Temmuz 12, 2015 at 3:33 pm

  Sanırım yazcaktım göndere bastım gitti neyse böyle herkes derdini yazsın bari de okudukça yalnız olmadıginimızı bilip rahatlayalalım boğaların şansı ağustosta da düzelmezse siteyi sitenin formatını psikolojik danışmanlığa çevircez zaten yazık bize ceyhun bey

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 12, 2015 at 4:16 pm

   Ali bey merhaba,
   Burcuna Göre’de soru-cevaplara çok önem veriyor olmamın nedeni bu zaten 🙂
   Ortak kaderin farkında olmak hepimizi rahatlatıyor…

  • ali

   Temmuz 13, 2015 at 8:23 pm

   kesinlikle !
   bu arada epeydirde takip ediyorum sizi ceyhun bey hala güvenim sarsılmadı her ay büyük oranda gerçeklik söz konusu oluyor yazılarınızda rastladığım en başarılı astrologsunuz gerçekten

 • Melissa Melissa

  Temmuz 14, 2015 at 1:20 pm

  Ceyhun Bey,
  yazılarınızı her ay tekrar tekrar açıp okuyorum. gerçekten yol göstericiler..
  bu ay ise iş hayatıyla ilgili yazdığınız tarihler için “cuk diye oturdu” tabirini kullanmamı gerektiriyor 🙂 dolunayda yeni iş görüşmesi yapıp, 7 temmuzda ikinci görüşme için tekrar çağrılıp; yeni ay döneminde de benim cevabımı bekliyorlar.. Ege’den İstanbul’a taşınacağım gibi duruyor 🙂
  Kararsızlığım; yeni bir şirkette çalışmak mı doğru yoksa halen çalıştığım şirketin merkez ofisinde çalışmak mı doğru? belki astroloji bu konuda da bana bir fikir verebilir 🙂
  bu arada sabırsızlıkla bireysel olarak harita yorumlayacağınız günleri bekliyorum..
  sevgiler,
  Melisa

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 14, 2015 at 2:37 pm

   Melisa hanım öncelikle hayırlı olsun, belli ki Temmuz sizin için dönüm noktası olmuş bile 🙂
   İş tercihinize gelince, hayatınızın şartlarına göre ancak ve en doğru siz karar alabilirsiniz.
   En doğru kararı almanız dileğimle, Ceyhun

 • Kayra

  Temmuz 14, 2015 at 9:41 pm

  Ceyhun bey ben bu ayın 21 de büyük bir amaliyat olucam olucam …ben boğa burc uyum ayin 19 itibarile büyük kararlar almayın yazmış sınız ya acaba amaliyat tarihini dehissemmibi ce
  va p yazarsanız sevinirim.sağlıcakla kalın.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 14, 2015 at 10:55 pm

   Sağlık konusunda kesin yorumlar yapmıyor harita analizi yapmadan ancak ben olsam değiştirmezdim diyebilirim.
   Karar sizin, şimdiden geçmiş olsun..

 • Ilgın

  Temmuz 15, 2015 at 4:19 pm

  Merhaba ceyhun bey bu yıl özellikle tüm aksiliklerin bir araya toplandığı bir dönem diyebilirim 23 nisan ’84 doğumlugum ve biraz düşüncelerimi hafifletmek birazda şu stresli ve gerçekten zor olan günleri daha rahat atlatmak adına burç yorumlarını okumaya başladım ve sizin yazılarınızda boğa burcu için iyi gelişmeler söz konusu olduğunu görünce takip etmeye başladım. Aşk iş sağlık hepsi karmakarışık umarım düzelir. Teşekkürler yorumlarınız için

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 15, 2015 at 4:57 pm

   Aramıza hoş geldiniz Ilgın hanım.
   Yazılarımı kaçırmadan okuyun, göreceksiniz ki bugün ve gelecek daha anlamlı hale gelecek…doğru astroloji bilgisi paha biçilmez değerdedir, Burcuna Göre de doğru adrestir.
   Sevgiler, Ceyhun

 • aysun

  Temmuz 16, 2015 at 2:48 am

  Merhaba Ceyhun bey , boğalar icin bence genel anlamda bu yıl bir garipti. Yani yasanan acılar olgunlastirdi beni. Bana bazı yanlış bildiğim doğruları da öğretti . ama artik biz boğaların yüzü gulecek mi bunu çok merak ediyorum. Özellikle de aşkta ? Ve geçmişi retro gibi hatırlamaktan vazgecebilecek miyiz ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 16, 2015 at 11:42 am

   Aysun hanım merhaba,
   Evet aşk hayatınız geçmişe göre (2013-2014) çok daha iyi olacak..
   Satürn ilişki/aşk hayatınızı etkilemeyecek artık..

 • coskun

  Temmuz 22, 2015 at 6:22 pm

  HALKALI BELA SATÜRN,İŞ BAŞINDA BU ARA .TEMMUZ AYI BENİ ÇOK YIPRATTI.KİMYAM BOZULDU HALKALI BELA SATÜRN SAYESİNDE.ZAFER BEY NE ZAMAN YAY BURCU GERI DÖNECEKTI.BU ARA AKREPE GELMİŞ BIZ BOĞALARI TEKRAR HIRPALAMAYA BAŞLADI.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 22, 2015 at 9:54 pm

   Merhaba Coşkun bey,
   aynen, akrep burcundaki Satürn boğaları epey sarsıyor, çok ters bir etki çünkü hassas bir alanda..
   şimdi Venüs gerilemesinin de etkileri başladı ki, ilişkileri/evliliği sorgulamak, hataları ve sorunları görüp huzursuz olmak kaçınılmaz.
   önemli olan, bu süreçte keskin kararlar almamak, geri dönüşü olmayan adımlar atmamak; sadece gözlemleyin ve sabredin, en doğrusu bu..
   umarım bu baskıyı hasarsız atlatırsınız, Venüs gerilemesi ve Satürn etkisi Eylül ortasında sona erecek.
   sevgiler, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin