Boğa burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. Geçtiğimiz ayın ruh hali yerini tamamen farklı bir enerjiye bırakarak kaybolup gidiyor değerli dostlar. Önümüzdeki aylarda hareketli ve hararetli bir dönem bizleri bekliyor. Merkür/Jüpiter gerilemesi ile başlayan 2016 yılı gündemimiz, Merkür’ün normal seyre dönmesi ve özellikle Mars enerjisinin devreye girmesiyle birlikte oluşmaya başlıyor. Canlı, dinamik, atılgan ve agresif Mars enerjisi, Şubatın ilk günlerinden itibaren varlığını hissettirmeye başladı. Değişimin farkındasınız değil mi? Zaten yılın en önemli olayları arasında Mars gerilemesi listenin ilk sıralarında yer alıyor. Mars gerilemesi Nisanda başlayıp Eylüle kadar devam ederek gündemin omurgasını oluşturacak. Bu çerçevede, Şubatta yaşanan gelişmelerin Nisan-Eylül arasında oluşacak gündemle bağlantılı olacağını söylemek de mümkündür. Hadi detaylara geçelim.

8 Şubat Yeniay boğa burcunu nasıl etkiler?

Yeniay 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor. Yeniay için yeni dönemin başlangıcı diyoruz, 8-14 Şubat arasında yeni dönem başlayacaktır. Peki boğa burcu için gündem ne olacak?
 1. kariyerinize ilişkin gelişmeler
 2. işe girmek, iş değiştirmek veya bu hedef için gayret etmek
 3. itibar ve saygınlık elde etme çabaları
 4. evlilik kararı alınması
Yeniay sırasında olumlu enerjileri ile Mars, Satürn ve Uranüs de etkin olacaklar. Bu noktada özellikle Mars etkisini vurgulamak gerekiyor. Mars halihazırda akrep burcunda, ki 2013-2014 yıllarında Satürn akrepte idi. Biliyorsunuz akrep karşıt burcunuz olduğu için, ilişkiler ve evlilik alanında bir gündem oluşturuyor. Geçmiş Satürn etkisinden dolayı, akrepteki enerjinin nasıl olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Peki Marsın zamanın ruhuna katkısı nasıl olacak?

Şubatta Mars boğayı nasıl etkiler?

Aslında Mars Ocak başından bu yana akrepte fakat Şubat 2016 da kendini gösteriyor çünkü Güneşle temas halinde. Dinamik, atılgan ve de agresif olabilen Mars enerjisini şu alanlarda hissedeceksiniz:
 1. eşinizle ilişkinizin dinamikleri ve geleceği
 2. nişan/evlilik adımları, nereye gidiyorsunuz?
 3. arkadaşlarla iletişim, ortak paydada buluşma
Mars enerjisi kendini iki farklı şekilde gösterir: Olumlu bir gündem varsa, moral desteği ve enerji verir. Eğer ki gündem olumsuzsa, tersine sinirli ve tahammülsüz bir ruh hali oluşturur. Evliyseniz, eşinizle ilişkinizde daha sert/baskın bir tavrınız olacağı için, “işler iyi gitmiyor” düşüncesinin varlığı halinde, böyle gitmez demek kolaylaşır. Tersine, eşinizle güzel/uyumlu bir ilişkiniz varsa, Mars geldiğinde en güzel rüyayı yaşıyor gibi hissedebilirsiniz. Onun desteğe ihtiyacı varsa, güçlü bir şekilde yanında olursunuz. Evli olmayan ve ilişkisi olan boğalar içinse artık evlilik zamanı geldi, ilişkimizi sonraki aşamaya götürelim düşüncesi oluşur. Yeterince güven vermeyen bir ilişkiye tahammül etmek zorlaşır. Bu noktada ilişkiniz bir testten geçiyor gibi düşünebilirsiniz. Eğer ki zaten evlilik konuşuluyorsa veya hazırlık aşamasındaysanız, Mars’ın varlığı gibisi yoktur. Sizi pozitif enerji ile dolduracak ve yorulmadan gereken adımları atmanızı sağlayacaktır. Tabi sadece gönül ilişkileri değil, sosyal ilişkiler de Mars’ın enerjisiyle hareketlenecektir. Arkadaşlarınız ve çalışma ortamında bir arada olduğunuz herkes (iş arkadaşları, üstler, müşteriler gibi) size direnmekte zorlanacaktır. Mars geldiğinde pozitif bir gündemi kovalıyor olmak gibisi yoktur. Aksi durumda, sinir katsayısı artacağı için, tavizsiz ve sert tavır takınmak neredeyse standart oluyor. Siz hangisini yaşıyorsunuz? Umarım ki güzel olanı yaşıyorsunuzdur. Önerim, Mars enerjisi nedeniye sevdiklerinize/dostlarınıza karşı farkında bile olmadan hırçın davranıyor olma ihtimaliniz olduğunu fark etmeniz. Mars gittiğinde hırçınlık/tahammülsüzlük de çekip gider. Mars 2016 yılında uzunca süreler gitmeyecek, aklınızda olsun. Yeniay sırasında Mars enerjisi bir yandan, saygı/değer görme talebiniz diğer yandan bastıracağı için, alıngan/hassas bir ruh hali oluşabilir. Farkındalık ise iyidir. 💪

22 Şubat Dolunay boğa burcunu nasıl etkiler?

Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşiyor! Dolunay da bir şekilde egonuza dokunan konularla ilişkili olacak, gündem ise 26-27 Şubat gibi netleşecektir. Dolunayla birlikte sonuca ulaşacak olası konular:
 1. sevgiliniz/eşinizden talepleriniz ve beklentiniz
 2. fark edilme, değer görme isteğiniz
 3. çocuklarınızla ilgili bir konu
 4. aşk/mutluluk getirecek bir konunun netleşmesi
 5. spor/cinsellik gibi pozitif enerji getiren gündeminiz
Dolunay mevcut gündemin netleşmesine vesile olduğu için, bu konularda zaten var olan bir gündem sonuçlanacaktır. Böylece bir dönem, sembolik olarak olsa dahi, sona erecektir. Diğer yandan, Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacak. Neptün, 2011 yılından bu yana sosyal çevrenizin genişlemesine, yeni ortamlara girmenize destek oluyor. Sosyal ilişkileriniz, dostlardan aldığınız destek, farklı yaş/kültürden insanlarla temasınız Neptün kapsamında.. Dolunayla birlikte sonuçlanan gündem, bir şekilde bu alandaki gelişmeleri de tetikleyecektir. Mesela, çocuğunuzun yeni bir eğitim programına başlaması nedeniyle siz de yeni bir ortama girebilirsiniz. Sizden tamamen farklı bir kültürden gelen biriyle aşk yaşamaya başlayabilirsiniz, gibi.. Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Boğa burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 😊 Sevgiler, Ceyhun]]>