Yükselen BoğaBoğa Burcu Şubat 2015

Şubat 2, 2015by Zafer Ceyhun24

Boğa Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubatta sizleri bekleyen önemli gün ve olayları anlattım. Şubat ayları için boğa burcunun gergin dönemlerinden biri diyebiliriz. Sadece 2015 Şubat değil, bütün Şubatlar üç aşağı beş yukarı aynı etkiye sahiptir. Sizi gerilmiş bir yaya dönüştürür, okları hedefe göndermek için ihtiyacınız olan her şey vardır. Bu enerji, başarılı olma isteğinizden geliyor. Kariyeriniz, saygınlığınız, imajınız ve toplumdaki rolünüz konusunda yaşanan her türden gelişmeye karşı tüm duyularınız açık. Geçen ayın son haftasındaki (20-25 Ocak ) Yeni Ay sırasında bu enerjiyi yaşamıştınız. Kariyer ve itibar meseleleri o zamandan gündeminize girmiş olmalı. Her ne kadar Merkür ve Jüpiter gerilemesine denk gelmiş olsa da, bazılarınızın iş hayatında bir yenilik, iş/sosyal unvanında çok güzel değişimler olduğuna eminim. 20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Gündeminizde kariyeriniz, statünüz ve imajınız olacak, kim bu konularda hassas değildir ki? Daha çok başarı, daha çok saygı görme beklentisiyle birlikte, karşınıza çıkabilecek aksiliklere büyük bir kararlılıkla meydan okuyacağınızı söyleyebiliriz. Yeni Ay başlangıç enerjisi getirir, bu nedenle iş hayatınızda veya toplumdaki imajınızda gelişim sağlayacak atılımlar için büyük bir isteğiniz olacak. Başarının formülü bu enerjide saklı, hazırlıklı olun.
Şubat ayının genelinde gündem kariyer olsa da, 1 – 10 Şubat arasında gündem farklı ve enerji çok yoğun. Bu nedenle lafı hiç uzatmadan Şubat ayının analizini yapmaya başlayalım.

1 – 10 Şubat 2015

1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacaktır. İki nedeni var:
 1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
 2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
4 – 9 Şubat arasında etkin olacak Dolunay zaten yoğun bir enerji açığa çıkaracakken, 6 Şubatta yaşanacak Jüpiter karşıtlığının enerjisiyle de birleşince, bizleri yoğun ve hareketli günlerin beklediğini söylemek mümkün. Üstelik, her ikisi de hayatınızın aynı alanını etkileyecek: Aile hayatınızı, aile büyüklerinizi, evinizi ve evinizdeki düzeni/huzuru, ayrıca geleceğinizi güven altına almak için yaptığınız girişim ve yatırımlarınızı temsil eden 4. ev. Konuyu detaylarıyla anlatmadan önce, Dolunayı doğru anlamanızı istiyorum: Dolunay, güneş ve ay arasında oluşan karşıtlıktır, yani Güneş ve Ay karşıt burçlarda olurlar. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Sonuçta, Dolunay bizi hangi alanda etkiliyorsa, o alanda yaşanan bir gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. Diğer yandan, Güneş – Jüpiter karşıtlığı da çok çok önemli bir olaydır. Jüpiter, 2 aydır gerileme sürecinde olduğu için bir çeşit uykuya yatmış ve hepimizi güzel enerjisinden mahrum bırakmıştı. Şimdi uyanmaya hazırlanıyor ve bunu kendi gözlerimizle göreceğiz, hep birlikte hissedeceğiz. 1 – 10 Şubat arasındaki gündeminize dair bazı tahminlerim şöyle:
 1. aile büyüklerinizle alakalı mesele sonuçlanabilir
 2. eşinizle/çocuklarınızla ilgili bir konu çözülebilir
 3. gündemdeki gayrimenkul işiniz sonuçlanabilir
 4. ev, şehir ve hatta ülke değişimi olabilir
 5. evinizin konforunda iyileştirmeler yapmanız gerekebilir (tadilat gibi)
 6. huzursuz hissetmenize neden olan konu her neyse, bir çözüm bulunabilir
 7. aile düzeninizi sarsan biri varsa konuşmanız gerekebilir
 8. yakınlarınızın desteğini bekliyorsanız bu günlerde gelebilir
Dolunay gündeminin merkezinde, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan insanlar ve eviniz olacak. Zaten ev de güvende hissettiğiniz, huzur içinde uyuduğunuz yer değil mi? Sokakta uyumak güvenli sayılmaz sonuçta.. Diğer taraftan, yine bu günlerde, yani 1 – 10 Şubat arasında, bazılarınızın hayatı tamamen değişecek ve konu ev-aile meselesi de olmayacak. Aslan burcundaki Jüpiter ile burcunuz arasındaki etkileşim nedeniyle bazılarınız “yeter artık” bazılarınız “şimdi tam zamanı” diyecektir. Bu nedenle hatırlatmalıyım: aynı günlerde Merkür gerilemesi devam ediyor olacak, hesapsız/ani kararlar verip sonrasında hızlı adımlar atmak için yanlış zamanlarda olacaksınız. İşlerin planladığınız gibi gitmeyebileceğini de değerlendirmenizi öneriyorum çünkü Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmelerle/engellerle karşılaşabilirsiniz. İki farkı gündemden de birer örnek vereyim: (1) iş yerinize daha yakın olsun diyerek hızlı bir kararla evinizi taşırsınız ancak yeni evinizden memnun olmazsınız, (2) şimdi tam zamanı diyerek maaşlı işinizden ayrılıp kendi iş yerinizi açarsınız ancak zamanla yanlış karar aldığınızı görürsünüz. Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız, muhtemelen bir şey olmayacaktır. Bu durumda, dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alan da yok demektir. Sonuçta, nereye gideceğini bilmeyen enerji, bahsettiğim tarihlerde sinirli ve alıngan olmanıza yol açacaktır.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık yapmak için kullanmanız gerekiyor, bu nedenle iyi değerlendirin çünkü Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

Kova burcundaki ikinci Yeni Ay, 19 Şubat günü yaşanacak, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar güçlü bir enerji ile kariyer hedeflerinize yönelmenizi sağlayacak. Yeni Ay zamanında Güneş ve Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Aydan sadece dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi, yazının başında bahsettiğim kariyerinizi, imajınızı, itibarınızı ve toplumdaki rolünüzü/yeri temsil eden 10. ev kapsamında olacak. İkincisi ise; başta yakın arkadaşlarınız olmak üzere tüm tanıdıklarınızı ve dahil olduğunuz profesyonel ve sosyal grupları temsil eden 11. evin kapsamında olacak. Ben olası gündeminize iki örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: Kariyerinizle ilgili bir meselede (10. ev)  size destek olması için bir tanıdık/yakınınızla görüşürsünüz (11. ev). Malum, dünyanın her yerinde olduğu gibi bizde de, son zamanlarda “referans”, eskiden torpil dediğimiz bir kavram var 🙂 Diğer alternatif, arkadaş ortamınızda yaşanan bir olay (11. ev) nedeniyle imajınız/itibarınız (10. ev) güçlenebilir ve elbette tersi de olabilir. Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, kariyer ve başarı hayallerinize çok yakın olacaksınız.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars koç burcunda olacak. Bunun anlamı, bütün enerjinizi işinize ve sorumluluklarınıza vereceksiniz. Hedeflerinizi perde arkasından halletmeye çalışmanızda fayda var, mümkün olduğu kadar kimseyle çatışmayın. Mars’ın etkin olduğu alan 12. ev olduğu için, bu süreçte kavgadan/zıtlaşmalardan uzak durun, sizi sevmeyen insanlara karşı dikkatli olun ve ayrıca riskli işlere girişmeyin. 12. ev tarihin eski zamanlarında hastane ve hapishaneyi temsil ediyormuş..Ne olur ne olmaz, hatırlatmadan geçmeyeyim dedim 🙂 Boğa Burcu Şubat 2015 için önemli bir ay diyebilir çünkü bu ay her yönüyle Ocak 2015 ten farklı olacak..Bazılarınızın hayatında çok önemli değişimler olacağını, yolunuza büyük fırsatlar çıkacağını düşünüyorum. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>

24 comments

 • hülya

  Şubat 2, 2015 at 7:41 pm

  04.05.1981 1648 istanbul üsküdar boşandım beni 2015 yılında neler bekliyor

  Reply

 • gizem

  Şubat 2, 2015 at 9:12 pm

  Bi su bogalara bu ay ask yok.heyecan mutluluk yok. ne bu ayi ? 2 senedir kuruduk bee.. e be Yildizlar.. topunuzun cani cehenneme Emi ! 🙂

  Reply

 • merve

  Şubat 2, 2015 at 9:28 pm

  İs basvurularima bi cevap gelse yeter yaa 🙁

  Reply

 • cigdem

  Şubat 2, 2015 at 9:55 pm

  Zafer bey merhaba bi sey sormak istiyorum izninizle. Ben ikizler erkek arkadasim boga. Yazdığınız gibi ocak ayinin sonlarinda aramizda bazı sorunlar cikti ve bugune kadar gorusmuyoruz. Ayni ortamlarda bulundugumuzdan dolayi kirginligin ortadan kalkmasi icin (geri donmese bile) konusmak istiyorum uygun zamani rica etsem soyleyebilirmisiniz. Malum retro devam ediyor ama dolunay zamanini da kacirmamak lazim gibi geliyor. Simdiden ilginize teşekkür ederim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 2, 2015 at 9:58 pm

   Çiğdem hanım merhaba,
   karar tabi size ait ama ben olsam Gerileme bitsin isterdim 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • emriye

  Şubat 2, 2015 at 10:14 pm

  Ceyhun bey nasılsınız bizlere bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.06.11.1969 doğumluyum yukselenim büyük ihtimalle boğa. şubat 2015 için akrep ve boğa burçlarına kariyerde güzel gelişmelerden bahsetmişsiniz şubat ayı için şubat sonunda olan gelişmeleri aktarayım size teşekkürler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 2, 2015 at 10:38 pm

   heyecanla bekliyorum Emriye hanım 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • cigdem

  Şubat 2, 2015 at 10:39 pm

  Teşekkürler zafer bey dinleyecegim 🙂

  Reply

 • buket

  Şubat 4, 2015 at 12:41 am

  Merhaba Ceyhun bey, ben 7 mayis 1990 doğumluyum kişiye özel bir yorum ya da yildiz haritası bakiyor musunuz?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 4, 2015 at 12:43 am

   Buket hanım merhaba,
   zamanım olmadığı için malesef ancak ilerleyen aylarda kişisel analizler yapmaya başlayabileceğim..
   ilginizden dolayı çok tşk ediyorum, başladığımda duyuracağım.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • buket

  Şubat 4, 2015 at 12:49 am

  Öyleyse takipte olacagim teşekkürler Ceyhun bey..

  Reply

 • serpil

  Şubat 4, 2015 at 4:12 am

  Merhaba Ceyhun bey, bu dolunayda bir boga olarak diyete baslamak istiyorum sizce baslasammi yoksa retronun bitmesinimi bekleyim ?

  Reply

 • hülya

  Şubat 4, 2015 at 10:11 pm

  04.05.1981 16:48 İstanbul Üsküdar 2015te iş ve sağlık ta beni neler bekliyor

  Reply

 • ysglyvz

  Şubat 5, 2015 at 5:23 pm

  Merhabalar,
  Bilgilendirme ve uyarilariniz icin tesekkur ederim. 16 mayis 1987 saat 14.01 ankara dogumluyum. Evliyim. 15 ocakta isten ayrildim, sikintili bir donem geciriyorum. Yorumlariniza gore hazirani beklemem gerekior. Ancak yukselenimin etkisiyle daha once icin guzel gelismeler olabilir mi? Vakit ayirdiginiz icin tesekkurler.
  SSaygilarimla.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 5, 2015 at 5:47 pm

   Merhaba, Haziranı beklemeniz gerekmiyor..Merkür gerilemesinin hemen ardından girişimlere başlayın.
   sevgiler, Ceyhun

  • ysglyvz

   Mart 16, 2015 at 10:22 am

   Zafer Bey merhaba,
   Şubat ayında yaptığınız güzel yorumunuz doğrultusunda Merkür gerilemesinin ardından başvurularda bulunmuştum. Geçen hafta bir görüşmenin ilk ayağını gerçekleştirdim. Bugün ikinci ayağı gerçekleşecek. Yardım ve teşviğiniz için teşekkür ederim.

  • Zafer Ceyhun

   Mart 16, 2015 at 9:08 pm

   Harika, çok sevindim adınıza 🙂
   başarılar dilerim.
   Ceyhun

 • eda

  Şubat 8, 2015 at 3:20 pm

  Mrb ceyhun bey
  05/05/1987 yazdginiz etkleri tam olarak hissedblyorm ve bu ay gercekten en zor donemlerden birinden gecyorum.ailem sevdigmle evlenmeme izin vermyor hangi tarihlerde konusmaliyim yada harekete gecmelyilm ne yaptiysam fayfa etmedi ne yapmaliyim.simdiden tesekkurler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 8, 2015 at 5:17 pm

   Eda hanım merhaba,
   hemen şimdi konuşmanız gerekiyor mu? eğer gerekmiyorsa acele etmeyin, Nisan-Aralık arasında daha uygun zamanlar olacak.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • eda

  Şubat 8, 2015 at 7:03 pm

  Tekrardan merhabalar ceyhun bey
  konusmamz lazim cunku psikolajik olarak cok sikntli bir donemdeyiz iliskim bitme noktasina geldi kurtarmak ve topralnmak istyoruz.

  Reply

 • nmt

  Şubat 10, 2015 at 6:22 pm

  zafer bey 14.05.1987 doğumluyum hayatım alt üst oldu ne işte ne aşkta mahvoldum lütfen bi yorum yapın lütfen

  Reply

 • kolej

  Şubat 17, 2015 at 6:02 pm

  merhaba Zafer Bey,
  astrolojiyi takip ediyor diyebilirim kendime..şu 3 ay konusu zaten alımda vardı…Ama nasıl diyeyim, iş konusu artık benim için sakin kalınmayacak bir noktaya geliyor,bir boğa kadını olmama rağmen, sabır noktası bile sınırsızlaşmaya başladı, bunu iyi anlamda söylemiyorum…:S
  Sabrın sonu,bu kadar birikmişlik filan doluyken pek içaçıcı noktalara gidecek mi acaba? Üstelik bir sürü yardım alıyorum, nefes çalışması, kendimle başbaşa kalıyorum, soruyorum, ne istiyorsun diye? yani bildiniz özüme 🙂
  Bu yeniay bana yaramayacak galiba..şimdiden etkisini gergin hissediyorum,üstelik bir önceki dolunay tam tersiyken , ne tuhaf dimi ?
  artık yeni iş arayışına girmem gerekiyor…Aslında iş bile değil, mutlu olduğum,artık insan kaprisleri,egolarıyla uğraşmayacağım ,üretebileceğim şeyler yapmak ! bunu da söylemiştiniz di mi ? Bir boğa için riskli alanlara girmek ne kadar zor biliriz 🙂 Ama içimden geçenler bunar….Hayatımda bu kadar yorulduğumu ve bu yorgunluğun karşılığını alamayacağını bildiğim bir yerde / insanlarla çalışmak oldukça yıpratıcı…ne kadar nisanı bekleyin deseniz de, Bu konuda ek bir tarih,kesinlikle bekleyin şu durumu,zamanı,anı neyse var mıdır?

  Reply

 • ece

  Şubat 19, 2015 at 8:45 pm

  Slm Ceyhun bey …kafami kurcalayan bitmiş ama kendi icimde bitiremedigim bi ikiskim oldu.karsima alip uzun uzun konuşmak istiyorum ama doğru ne zaman yapmaliyim bir fikrim yok . sizce beklemeli miyim eskiyi bitirmek ve yeni bir başlangiç yapmak için ?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin