Boğa burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların boğa burcuna özel etkilerini içeriyor. Kışın ortasında yeni yıla mı girilir Allah aşkına, Melbourne’de olmak varmış. ❄️🌨 Değerli dostlar, bu ay yaşanacak her şeyin içinizi ısıtmasını dileyerek Ocak 2017 yorumunuza başlıyorum. Ocak ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım önce:

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Hazır mısınız? Önümüzdeki 4 ay hızlı geçecek gibi görünüyor. 2017 yılını, Nisana kadar ve Temmuz sonrası şeklinde ikiye bölebiliriz. Bu yazıda Nisan sonuna kadarki gelişmelere dair ipuçları bulacaksınız değerli okurlarım. Önümüzdeki aylarda peş peşe önemli astrolojik olaylar gerçekleşecek. Nasıl etkiler getireceğinden bahsedelim.. Önümüzdeki birkaç ayda temel olarak 2 ana gündem maddesi var. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi boğa burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim. Bu gündem çerçevesinde şansınız bol olacak çünkü olayları Mars/Venüs tetikliyor. 🍀🍀
 1. sağlık, hukuk, eğitim gibi konularda profesyonel hizmet alabilirsiniz
 2. hayatınıza yeni insanlar girer, size destek olma kapasitesi olan insanlar olacaktır
 3. arkadaşlarınızın ilgisi ve sıcaklığını hissedersiniz
 4. yardımınıza ihtiyacı olan dostlarınız olabilir
 5. şehir/ülke değişikliği yapmak için doğru zamanlardır
 6. üyesi olduğunuz bir kurum varsa, şanslı gelişmeler olabilir
Lütfen unutmayın! Söz konusu gündem çerçevesinde Ocak’ta yaşanacak gelişmeler, 26 Şubattaki güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. Geçtiğimiz 2 yılda Mart ayında gerçekleşen Güneş tutulmalarının sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. (Not: doğum haritanız bu durumu değiştirebilir) İkinci gündeminize değinelim! Boğa burcunu 2011 yılından bu yana en çok zorlayan gündemden bahsediyorum, henüz bitmiş de değil ama sonuna doğru yaklaşıyoruz. Kaynağını merak edenler için: Uranüs! Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demişiz:
16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak.
Bu noktada bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum: bahsettiğim gündem birbirine benzer olaylar silsilesi değildir. Mantığını açıklamak için bir örnek vereyim: sürecin başlangıcında işe girersiniz, sonra iş ortamında biriyle tanışırsınız ve bir ilişki başlar. Yani ilişkinin başlaması, işe girdiğinide başlamış olur; sürecin bir uzantısı olarak… Kısacası, her olay bir sonrakini tetikler ve zaman içinde süreç olgunlaşarak farklı bir aşamaya gelir! Zaten hayat da böyle değil midir? Bu noktada astroloji, hangi zamanda hangi olayların birbirinin peşi sıra gerçekleşeceğini anlamamızı sağlıyor. 2017 Nisan’da Venüs gerilemesi sona erdiğinde söz konusu süreç önemli ölçüde tamamlanmış olacak. 👍Tamamen sonuçlanmasına daha 2 yıl var. Konular mı?
 1. her şeyi kontrol edemeyeceğinizi kabulleniyorsunuz
 2. kendinize, insanlara ve hatta kadere güvenerek yaşamayı keşfediyorsunuz
 3. özel/iş hayatınızda kayıplar oluyor, belki yalnız kalıp izole oluyorsunuz
 4. geçmişten/aileden gelen davranış kalıplarınızdan kurtulup rahatlıyorsunuz
 5. bazı şeylerin tek çaresinin “zamana bırakmak” olduğunu görüyorsunuz
 6. insanların size ihtiyacı oluyor, sizin de onlara, yardımlaşıyorsunuz
 7. yakınınızdaki insanların beklenmedik davranışlarına maruz kalıyorsunuz
 8. gizli işler yapıyorsunuz, üstü örtülü olaylarda heyecan arıyorsunuz
 9. sizden bazı şeyler gizleniyor, öğrenince şaşırıyorsunuz
Bahsettiğim konular aslında Uranüs etkileri kapsamında uzun zamandır hayatınızın bir parçasıydı değerli okurlarım. Geçmişte Uranüs başlığında defalarca konuştuk. Bu etkinin 2017 yılında artık olumlu yönde seyredeceğine yürekten inanıyorum. 2017 yılı, bu uzun sürecin sonuçlarının olumlu şekilde alınacağı bir yıl olacak. Gevşeyip geriye yaslanın, her şeyin bir zamanı olduğunu kabul edin ve geleceğin güzel olacağına inanın! Bazen kontrol etmeye çalıştıkça işler sarpa sarabiliyor. Uranüs enerjisine direnmeyin, bu söylediklerimi önemseyin lütfen! Uranüs Mayıs 2018’de sizin burcunuza gelecek, sonrasında bambaşka bir dünya sizi bekliyor. ❤️ Bu konuyu detaylıca anlattığım bir yazı var, henüz okumayanlar için: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada yıllık yorumunuzu okumanızı öneriyorum: Boğa Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar bu konular gündeminizin omurgasını teşkil edecektir. Şubat-Mart-Nisan boyunca konuşmaya devam edeceğiz. Arka planda sürekli bu konular var olsa dahi, her ay odaklandığımız farklı konular oluyor. Dolunay ve Yeniay, işte bu konuları anlamamızı sağlıyor. Yeniay/Dolunay yaklaşık 1 hafta boyunca etkili olurlar, sonra gündemi yine ana konulara bırakırlar.

12 Ocak Dolunay: Boğa burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olsa gerek: Dolunay yaşandıktan kısa süre sonra bir konu sonuçlanarak gündemden düşer. Peki 12 Ocak Dolunayında konu ne olabilir?
 1. bir süredir yoğunlaşıp uğraştığınız işler sona erer
 2. tez, sınav gibi eğitimle ilgili süreç sonuçlanır
 3. iş görüşmesi yaparsınız, yaptıysanız sonucu belli olur
 4. araç alım-satım işinizi halledersiniz
 5. kuzen/kardeşle ilgili konu netleşir
 6. seyahate çıkarsınız, sevdiklerinizle görüşürsünüz
Aslında Dolunay sırasında gökyüzü çok ama çok hareketli olacak, bu nedenle birçok farklı konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Şunu da eklemek isterim: Dolunay günü yaşanacak Güneş-Jüpiter etkileşimiyle birlikte, sağlıkla ilgili bir konu varsa, o konuda adımlar atılması gerekebilir.

28 Ocak Yeniay: Boğa burcuna etkileri

Dolunayın aksine, 28 Ocak’ta kova burcunda gerçekeleşecek olan Yeniay bir gündemi başlatır! Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. işe girersiniz, çalışmaya başlarsınız
 2. iş değiştirirsiniz
 3. toplumdaki rolünüzü etkileyecek bir gelişme olur
 4. ünvanınız değişebilir
 5. daha fazla kazanç/saygı beklentisiyle bir girişimde bulursunuz
 6. birilerine alınıp/kızıp bazı adımlar atabilirsiniz
Çalışmayanlar için iyi bir fırsat olacak, umuyorum ki istedikleri işe girerler. Boğa burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>