Yükselen BoğaBoğa Burcu: Ocak 2015

Ocak 7, 2015by Zafer Ceyhun42

3 ayın astrolojisi Ocak ayının olumsuz bir enerjiye sahip olmasının ikinci bir nedeni daha var: Uranüs -Pluto etkileşimi! Bu iki uzak gezegen, 2 yıldır hepimizi çok zorluyor, hatta dünyadaki karmaşanın en büyük sorumlusu diyebiliriz. Milyonlarca insanın evsiz kaldığı, ülkelerine terk ettiği, yüz binlercesinin katledildiği zamanları yaşamıyor muyuz? Umarım ki bu etkileşim, daha büyük çaplı bir savaşın öncüsü olmaz, ki 2. Dünya Savaşında olmuştu. Önümüzdeki günlerde bu konuya özel bir yer ayıracağım. Şimdi Ocak 2015 hakkında detaylara geçelim.

5-10 OCAK 2015

5 Ocak’ta yengeç burcunda Dolunay yaşadık, etkilerini 11 Ocak’a kadar yaşayacağız. Bu dolunay sizi iletişim, ulaşım ve öğrenme konularında etkiliyor. Güneş, Aralık ayının son haftasında oğlak burcuna geçtiğinden bu yana, içinizde belki anlam bile veremediğiniz bir heyecan olduğunu, kendinizi zaman zaman huzursuz hissettiğinizi tahmin ediyorum. “Ne işim var burada, neden bu saçma işlerle uğraşıyorum, hem ne kadar çok işim var” tarzında düşüncelerin hücumuna uğramış olabilirsiniz. Bazılarınız ise hayatından şikayetçi! Bu enerjiyi yönlendirecek alan bulabilen boğalar ise kendine yeni ilgi alanları buldu, belki aralıksız kitap okuyor, belki yeni bir kursa başladı bile. Bir seyahat ne güzel olurdu değil mi? Dolunay enerjisi 11 Ocak’a kadar gündeminizi değiştirecektir. Dolunay, bir süredir gündeminizde olan eğitim/öğrenme ve iletişim ihtiyacınıza destek olacak bir enerji getiriyor. Kendinizi anlatın, içinizde büyüyen duygu ve düşünceleri yakınlarınızla paylaşın. Açın telefonu konuşun, sevdikleriniz ne hissettiğinizi bilsinler. Öte yandan, bazılarınız harıl harıl bir şeyle uğraşıyordur, acilen bitirilmesi gereken büyük bir iş yüküyle mücadele halinde..Bu işlerin 9-11 Ocak arasında biteceğini söyleyebiliriz. Dolunay sırasında yaşanma ihtimali olan bazı olaylardan bahsedeyim:
 1. kardeşlerinizden biriyle bir mesele varsa sonuçlanacaktır
 2. evinizi mi taşıyacaksınız? zamanı geldi diyorsunuz
 3. belki bir telefon alıp kendinizi mutlu edersiniz (21 Ocak öncesi alın)
 4. okuyorsunuz ve okuduklarınız düşüncelerinizi hızla değiştiriyor
 5. iletişim kurma tarzınız, yani üslup ve diliniz değişiyor
Dolunay gündemini en hafif yaşayan burç sizsiniz, bu nedenle dolunay enerjisi sizde büyük baskı oluşturmayacak. Ancak, Dolunayı aşan karmaşık etkiler de Ocak ayında: Uranüs ve Pluto, ikisi birden Güneş’le temas etti. Nasıl etkiler? Başta bahsettim ya, Uranüs ve Pluto etkileşimi yeni değil, birkaç yıldır hayatımızın ana konusunu hep onlar belirlediler. Birlikte hareket ediyor, enerjilerini sürekli biriktiriyorlar. Biriken enerji, mutlak açı yaptıklarında veya birisi güneşle kavuşum yaptığında doğrudan açığa çıkıyor. Bu ay, Pluto ile Güneş kavuşum yapıyor. Bu nedenle, Boğa Burcu Aralık 2014 yazımda ana hatlarını anlattığım etkilere maruz kalıyorsunuz. Pluto etkisi, bu aralar hayatınızda görünür oldu. Uranüs-Pluto etkileşiminin Mart ayında güçleneceğini, Kasım ayına kadar bir şekilde gündemimizde kalacağını yeniden bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Son olarak, Dolunay’da yaşadıklarınızı bizimle paylaşarak, boğa burcu dostlara deneyimlerinizden faydalanma fırsatı vermiş olursunuz ve hepimizi mutlu edersiniz.

11-21 OCAK 2015

Ocak ayının ikinci bölümünde gündem değişecek çünkü Mars 12 Ocak’ta balık burcuna geçiyor. Bu dönemde Mars’ın hırslı ve dinamik enerjisi size çok iyi gelecek. Mars enerjisi, arkadaşlarınızı ve aslında geniş anlamda sosyal ve profesyonel çevrenizi oluşturan insanları kapsayan 11. evinizi/alanı etkisi altına alacak. Bu alanın kapsamına, çevrenizdeki insanların desteği ile büyük hedefler başarma imkanı da dahildir. Örneğin, azimli insanlar olarak, iş hayatınızda büyük bir gelişme, aşk hayatınızda güzel bir başlangıç, sağlığınızda bir iyileşme istiyorsanız, Şubat ortasına kadar sürecek Mars enerjisiyle buna yakınsınız. Yeter ki kimin size destek olabileceğini de hesaba katın. Belki yakın bir arkadaşınızın çocukluk arkadaşı, aslında sizin hayatınızın aşkı olmaya en yakın adaydır ama henüz her ikinizin de bundan haberi yoktur 🙂 Kurcalayın yani. Bir uyarı: 21 Ocak Merkür gerilemesi tarihi, ya 21 Ocak öncesi ya da Şubatın üçüncü haftasından sonra kadar kendinizi açık edin ve hedefleriniz için harekete geçin. 13-17 Ocak arasında Mars, 2 haftadır yay burcunda olan Satürn ile etkileşime giriyor. Yaydaki Satürn, güç tutkunuzu tetikleyecek, sizi bambaşka bir insan yapacak. Belki başlarda fazlaca gergin hatta zaman zaman paranoyak seviyesinde kuşkucu olacaksınız ama olsun, güzel etkidir. Bu dönemde yaşadıklarınıza bakarak, Satürn’ün 3 yıllık yay burcu yolculuğunda sizi ne şekilde etkileyeceğini tahmin edebilirsiniz. 15 Ocak civarında, arkadaşlarınızdan biriyle gürültülü bir çatışma da yaşama ihtimaliniz var, sebebi de sizin arkanızdan çevirdiği işlerin açığa çıkması olabilir mesela. Hepsi bir yana, “Ocak ayında kenara not etmem gereken tek bir gün olsa, hangisi olurdu?” diyecek olsaydınız, “19 Ocak” derdim. 19 Ocak’ta, yukarıda saydığım etkilerin dışında (Satürn, Uranüs, Pluto etkisi) şu etkileşimler de olacak:
 1. Mars-Neptün kavuşumu
 2. Venüs-Jüpiter karşıtlığı
Birincisi, hedeflerinize ulaşma isteğinizin, hayallerinizi gerçeğe dönüştürme azminizin hiç olmadığı kadar yüksek olmasına neden olacak. İkinci etki, ailenizi mutlu etmek adına, bazı kariyer hedeflerinizden ya da imajınızın bazı ögelerinden tavizler vermek olabilir.

22-31 OCAK 2015

Ocak ayının son 10 gününe Merkür gerilemesinin olumsuz havası hakim olacak. Merkür sizin gelirinizi, işinizi, mal varlığınızı ve konforunuzu temsil eden alanın yöneticisi; yani değer verdiğiniz bazı önemli konular Merkür koruması altında. Ancak bu koruma, Merkür gerilemesinde kalkacak, bazı sorunlar/aksilikler yaşanacak. Merkür gerilemesinin etkilerini bilmeyenlere kısaca özetleyelim: Merkür gerilemeleri keyifsiz, uğursuz ve çirkin dönemlerdir. Daha farklı anlatmak isterdim ama malesef mümkün değil. Gerileme sırasında boğa burcuna özel etkiler şunlar:
 1. işleriniz aksi gidebilir
 2. kendi işinizi yapıyorsanız, geliriniz azalabilir
 3. iş yerinde bazı tadilat işlemleri vb gereksinimler, işleri aksatabilir
 4. evinizin altyapısında sorunlar çıkabilir
 5. eşyalarınız bozulabilir
 6. rahatınızı kaçıracak insanlarla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz
Merkür gerilemelerinde normalde düşündüğümüzden farklı düşünürüz, zihnimizin kapıları yeniliklere tamamen açık olur ama bu iyi sonuç vermez. Bu nedenle, yabancısı olduğunuz bir şeye başlama niyetiniz varsa, bunu gerileme öncesinde ve en az bir hafta sonrasında yapın. Diğer yandan, Merkür gerilemesi, geçmişte yaşananların yeniden önümüze gelmesine neden olur. Ancak öyle günlerdir ki, bu sorunları çözme çabalarının büyük çoğunluğu sorunları çözmek bir yana, daha da büyütür. Bu nedenle size yarardan çok sadece zararı olur, hiç niyetlenmeyin. Merkür gerilemesi 21 Ocak – 11 Şubat arasında etkin olacak ancak siz etkilerinin 20 Şubat’a kadar süreceğini değerlendirin. Merkür gerilemesi, bilgi akışının bozulmasına da neden olur, yetersiz bilgi yüzünden yanlış kararlar alabilirsiniz. Geçmişten gelen bir konunun devamını yaşıyorsanız ve bu konuda yeni bir karar/adım söz konusu ise, normalde olduğunuzdan çok daha dikkatli olun, her detayı hesap edin, öğrenmediğiniz bir şey kalmadığından emin olmaya çalışın. Bir örnek vereyim: Merkür gerilemesinde biriyle tanışan kadın, bir sonraki Merkür gerilemesinde onunla evlenmiş ve sonra öğrenmiş ki, aslında adam gayrı resmi olarak evli ve 4 çocuğu var. Bu gerçek bir hikayedir; Merkür gerilemesinde eksik/yanlış bilgi akışının nasıl olabileceğini gösterir. Amerika’da yaşanmış bu olayı yaşayan kişi, birkaç yıl sonra astroloji öğrenip geçmişini incelerken bu durumu fark ediyor. Hatırlatayım, Merkür gerilemesinin tüm burçlar için ortak etkileri de vardır. Bu etkilerden haberdar değilseniz, mutlaka okumalısınız. Bu konuda daha önce yazdığım bir yazı size harika bir rehber olacak: Merkür Gerilemesi Sevgilerimle, Ceyhun]]>

42 comments

 • leyla

  Ocak 8, 2015 at 10:35 am

  yazdıklarınız gerçekten çok doğru şeyler. Artık sizin yazdıklarınızı okuyarak hareket etmeye çalışıyorum. Geçen seneden beri hem evliliğimde hem de kendimde iş ile alakalı bazı şeyler değişti. UMen yakın zamanda rahatlayacağız, tüm boğa burçları olarak. Keşke doğum haritalarını da inceleme zamanınız olsa. Böyle bir şey mümkün olunca ben ilk sıradayım. Çünkü böyle bir şeye kalkışırsam, bunun sizin yapmanızı isterim. Şİmdi bile bu kadar gerçek bilgiler veriyorsanız, özel olrak incelediğiizde neler olur bilmiyorum. Teşekkür ederim size ve başaılarınızın devamını dilerim..

  Reply

 • ece

  Ocak 8, 2015 at 5:56 pm

  Sizi merakla takip ediyrm. Dediginz gibi kasim temumuz aylarinda çok mutluydum herşey çok güzeldi.kasimda iliskim birden bire bitti ne olduğunu anlamadim sanirim saturunun işi bu 🙂
  Eski ile alakali sürekli muhasebe yapiyrm ne yaptim ne kaybettim ne kazandim diye . sunuda eklemeliyimki isler ters gitmesine rağmen içimde çok toaf bi huzur var . yazilariniz için teşekkürler devamini merakla bekliyorum teşekkürler Ceyhun bey

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 8, 2015 at 8:19 pm

   ben de size tşk ederim Ece hanım, bu aralar atmosfer bulutlu, hep birlikte bir süre idare ederiz, değil mi 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Belgin

  Ocak 8, 2015 at 8:12 pm

  5 Ocak’ta annem yayla evinin çıplak mülkiyetini bana devretti. Teyzemlerle hiç olmadığımız kadar fazla görüşüyoruz. 4 Aralık’ta arabamın Türkiye’de kalış süresi bittiğinden gemiyle Kıbrıs’a götürdüm. Yolculuk sırasında bana huzur veren bir çift ile tanıştım ve birbirimizi çok sevdik. 8 Aralık’ta arabamı bırakıp uçakla döndüm. 22 Aralık’ta da satmak üzere tekrar Kıbrıs’a gittim. 24 Aralık günü sabahı satıp akşamı döndüm. Kaldığım 3 gün boyunca önceki gidişimde tanıştığım çiftle birlikte çok eğlenceli vakit geçirdik. Şimdi hergün telefonla görüşüyoruz. 17 Ocak’ta annemle birlikte İstanbul’a gidiyoruz kısmetse. Kızım Şubat sonu gibi doğum yapacak. 4 Aralık’tan beri huzurluyum. Tedirginliklerim yok artık.Şimdi iyi bir araba almak için para biriktirmeye karar verdim. Maaşsız bir emekli olarak nasıl biriktireceğimi bilemiyorum annem ben sana yardım ederim diyor. Hayırlısı artık.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 8, 2015 at 8:17 pm

   ne güzel haberler bunlar Belgin hanım 🙂 umarım ki her istediğiniz olsun.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Beyza

  Ocak 8, 2015 at 10:12 pm

  çok isabetli bir yazı kaleme almışsınız yine,elinize sağlık. Ben yükseleni boğa olan bir kova burcuyum. Dediğiniz gibi temmuz-kasım arası nihayet buldum diyeceğim bir aşk yaşadım ama kasıma girmeden nedensiz bir şekilde bitti. Açıkçası belki bir dönüş olur diye beklemedeyim hani 🙂 Eylül ayından beri ve halen devam eden iş aşkım üstlerimin de ilgisini bir hayli ilgisini çekmekte,ömrümde ilk defa bu kadar çalışkanım,çalışmaya doyamıyorum. Ama para olayım fenaaaa durumda aşk hayatım gibi, bir müjde verir misiniz acaba? Gezegenler ne der 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 8, 2015 at 10:19 pm

   Beyza hanım müjdeyi Nisan ayına saklasam olur mu 🙂

 • Beyza

  Ocak 9, 2015 at 6:59 pm

  Ay müjde olsun da zamanı mühim değil Zafer bey

  Reply

 • merve

  Ocak 9, 2015 at 9:27 pm

  Evde oturmaktan icim curudu, is yok mu biz bogalara

  Reply

 • Emel

  Ocak 9, 2015 at 11:37 pm

  Ben boğa burcuyum ama senelerdir rutin hep aynı bir hayatım var yani rolantide neden acaba

  Reply

  • Emel

   Ocak 9, 2015 at 11:41 pm

   Hayatım hep aynı senelerdir iş ararım bulamam,sabah akşam aynı sıkıcı monoton hayat hiç iyi şeyler yokmu boğalara,ne zaman ferahlıyoruz

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 11, 2015 at 1:00 am

   Emel hanım merhaba,
   Önümüzdeki 3 yıl iş ve güç isteğiniz olmadığı kadar artacak, karakteriniz çok ama çok değişecek..bu sayede, en iyi işi bulmak ve en güzeli hayatı yaşamak için gerekeni yapacaksınız. Yani, büyük dönüşüm başladı 🙂
   Sevgiler, Ceyhun

 • Belgin

  Ocak 10, 2015 at 8:49 pm

  Zafer bey, ben boğa burcu değil miyim yoksa 🙂 Herşey bir aydır iyi gidiyor.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 10, 2015 at 8:59 pm

   Belgin hanım siz Satürn’den kurtulmuş olmanın rahatlığını yaşıyorsunuz sanırım 🙂 Aman öyle olsun, hep iyi olun inşallah.
   sevgiler

 • Gönül Aybek

  Ocak 15, 2015 at 11:37 pm

  Zafer Bey,
  Yazılarınız çok doyurucu. Kanımca uzmanlığınızı en doğru ve amacına hizmet edecek şekilde icra ediyorsunuz. Yazılarınızı okurken geçmişte ne yaşadığımı değil de ne hissettiğimi hatırlamaya çalışıyorum. Tebrikler, harika iş çıkarmışsınız.
  Sorum Belgin Hanımınki ile aynı, Ocak sıkıntılı başladı fakat şu aralar şahane olaylar cereyan etmekte. Bir iş anlaşması yaptım fakat merkür gerileme sürecinde başlamak zorundayım. 21 Şubat’ı bekleme olanağım yok. Endişelenmeli miyim?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 16, 2015 at 12:58 am

   Gönül hanım merhaba,
   öncelikle tşk ve ayrıca hayırlı olsun, umarım çok mutlu ve başarılı olursunuz.
   Gerileme sırasında yaşanması muhtemel “sorun”, sizin ve yeni tanışacağınız insanların üslubunda yaşanması muhtemel değişim olacaktır. Bunu bilerek ihtiyatlı davranın, yeni işinize gerileme süresinde çok özen gösterin, gerisini de zamana bırakın 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Emel

  Ocak 16, 2015 at 10:57 pm

  Zafer bey Ocak ayı için söyledikleriniz gün gün çıkdı.Çok şaşırdım,diğer söylediklerinizde çıkarsa mutlaka yazacağım,başarılarınızın devamını dilerim.Bu arada kız kardeşim İkizler burcu 24 Mayıs doğumlu bu sene ona evlilij var mı?

  Reply

 • kader

  Ocak 19, 2015 at 9:37 am

  Merhaba Ceyhun bey
  ben 24 nisan eşim 14 nisan yıllardır zor giden aile hayatım var. 2 ayı geçen bir zamandır yoğun şekilde evliliğimi bitirmek istiyorum. eşimde oldukça duyarsız siz ne dersiniz? çok çaresiz hissediyorum. yoruldum…

  Reply

 • Nurgül

  Ocak 19, 2015 at 8:54 pm

  Zafer Bey bir arkadaşımın tavsiyesiyle sizi takip etmeye başladım ve yorumlarınızın birebir çıkması beni şok etti.Boğa burcu kadını olarak 2015 te maaşlı işimi bırakıp kendi isimi kurmaya karar verdim.Bu yıl benim için bu girişim sizce yerinde midir?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 20, 2015 at 12:14 pm

   Merhaba Nurgül hanım,
   aramıza hoş geldiniz diyeyim öyleyse 🙂
   ne zaman bıraktınız işinizi?

 • DEniz

  Ocak 20, 2015 at 10:34 pm

  Merhaba 12-22 Ocak tarihleri kısa emekliliğimin(işsizliğimin) bitmesine neden oluyor galiba. Ufukta iş mi var.

  Reply

 • Nurgül

  Ocak 21, 2015 at 7:43 am

  Günaydınlarrrr Zafer Bey☺
  en güzel çarşambalar efenim

  Reply

 • Nurgül

  Ocak 21, 2015 at 7:44 am

  işten ayrılma tarihim 1 Aralık;)

  Reply

 • seval

  Ocak 21, 2015 at 8:29 am

  Merhaba Ceyhun bey,ben 21 Mayıs 1985 boğa,eşim 12 ekim 1983 terazi burcu aramızdaki uyumsuzlugun sebebi ne olabilir kendimi ifade edemiyorum 🙁

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 21, 2015 at 12:17 pm

   Seval hanım merhaba,
   yükselen burçlarınızı da söyler misiniz?

 • seval

  Ocak 21, 2015 at 3:17 pm

  Benim oğlak esiminkini bilmiyorum malesef

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 21, 2015 at 4:24 pm

   Seval hanım,
   boğa + oğlak olarak terazi burcuyla anlaşmanız kolay olmaz malesef 🙁
   Siz ciddi, ayakları yere basan, çalışan birisiniz, hayatı hafife almak size göre değil ama terazi burcu olan eşiniz hayatı sizin kadar ciddiye alarak yaşamaktan sıkılır.
   Mesela, sizin tarzınız ona zaman zaman sıkıcı gelebilir.
   Önce kendinizi, sonra eşinizi doğru tanımak, sizi siz yapan enerjileri doğru anlamak, uzun vadede ilişkinizin yıpranmasını engelleyecektir.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Burcu

  Ocak 21, 2015 at 7:19 pm

  Merhaba, Jüpiter ilerlemesi Temmuz’da başladı ve olumlu olacak demiştiniz, bunun tam tersi olması mümkün mü mümkünse bu neyden kaynaklanır, çünkü benim için durum böyle oldu da. Hal böyle olunca Jüpiter gerilemesi daha da mı beter olur?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 21, 2015 at 10:31 pm

   Merhaba Burcu hanım,
   Eğer özel değilse, Temmuz sonrası ne olduğunu paylaşır mısınız?

 • halil

  Ocak 22, 2015 at 1:02 am

  26 nisan85 doğumluyum. Öğle vakti doğmuşum. 15 ekimde işten ayrıldım. İş konusunda tavsiyeleriniz nedir

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 22, 2015 at 1:10 am

   Halil bey merhaba,
   Yeni Ay’da bir gelişme oldu mu bilemiyorum ancak Nisan veya Haziran ayında iş hayatınızda bir gelişme bekleyebilirsiniz.
   sevgiler, Ceyhun

 • ibrahim

  Ocak 22, 2015 at 10:17 am

  26 ocakta yapmak istediğim iş ile alakalı kurs almayı planlıyorum. 21ocak-11şubat etkisine göre bu karar olumlu mudur.boğalar için

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 22, 2015 at 12:14 pm

   İbrahim bey merhaba,
   Kurs çok verimli geçmeyebilir çünkü istediğinizi bulamama ihtimaliniz, her zamankinden yüksek.

 • Burcu

  Ocak 22, 2015 at 12:25 pm

  Hem eşimle ayrıldık hem de işimden ayrıldım 🙁 Jüpiter’in pek faydasını göremedim yani :((

  Reply

 • Burcu

  Ocak 22, 2015 at 2:29 pm

  Teşekkür ederim, aslında yazılarınızı okumuştum ve özellikle Satürn’ün akrepte olması ile Uranüs gerilemesinin beni etkilediğini farketmiştim, umarım bundan sonra güzel gelişmeler olur hayatımda ne diyim, ama kesinlikle zor ve acı da olsa yaşadıklarım öğretici oldu bunu da inkar edemem

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 22, 2015 at 2:36 pm

   Dediğiniz gibi zor olan aynı zamanda öğretiyor da..yolunuz açık olsun, sevgiler.
   Ceyhun

 • serpil

  Ocak 28, 2015 at 1:55 am

  Zafer Ceyhun , nasil olurda ben sizi bugun keşfederim. Yorumlariniz mukemmel artik sıkı bir takipcinizim

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 28, 2015 at 12:41 pm

   Serpil hanım çok naziksiniz, tşk ediyorum.
   aramıza hoş geldiniz 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • buket

  Ocak 29, 2015 at 8:42 pm

  Merhabalar Ceyhun bey size yazan herkese cevap verip yanitlamissiniz ben de astrolojiyi merakla takip edenlerdenim :)) size sormak istiyorum:su an haziran sonu temmuz basina kadar sözleşmeli olarak bir yerde calisiyorum haftaya başka bir is için başvuru yapmaya planliyorum eğer kabul gorursem 21 şubat tarihinde yazili sinavim olacak başvuru simav tarihlerindeki sansimi merak ediyorum öğrenebilir miyim? Şimdiden her şey için teşekkürler..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 29, 2015 at 8:54 pm

   Buket hanım merhaba,
   bir yazı yazacağım yarın, detaylı anlatacağım, burada iki satır cevapla yetinmeyin en iyisi 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • buket

  Ocak 30, 2015 at 7:02 pm

  Zafer bey boğa burcunun şubat ayi yazisinn istiyoruz :);)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin