Boğa burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar boğa burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz boğa ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Burcu ve yükseleni boğa olan okurlarım için ortak: Dolunay şu konulardan biriyle ilgili sonuçlar getirecek değerli dostlar, hangisi olduğunu doğum haritanız söyler.
 1. iş hayatı
 2. sağlık
Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor. Takip eden 5-6 gün içinde etkilediği konularda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Aynı günlerde Venüs/Uranüs kavuşumu da yaşanıyor. Deneyimlerim, bu etkiler varken işten ayrılma isteğinin/gereksinimin oluştuğunu söylüyor. Olası sonuçlar şunlar:
 1. iş ortamının, ekibin değişmesi
 2. işten ayrılmak
 3. yeni iş için görüşmeler yapıp beklemede kalmak
 4. sağlıkla ilgili sorunlar varsa, tedavi başlayabilir
Dolunayın etkisiyle birlikte gündem netleşir, karar alınır ve bir konu olgunlaşmış olur. Artık yeni bir dönem başlar.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Boğa burcu okurlarım için: Oğlak burcundaki gelişmeler sizler için şu ihtimalleri oluşturur:
 1. yurt dışı bağlantılı konular
 2. eğitim, akademik gelişmeler
 3. spor vb fiziksel aktiviteler (mesela dans)
Mars/Satürn kavuşumu ile birlikte bu konular etrafında gündem oluşacaktır. Fazladan yük almanız gerekebilir, gittiğinizden yolda engeller oluşabilir. Ciddi çaba sarf etmeksizin başarmak zorlaşacaktır. Yükselen burcu boğa olan okurlarım için: Eğer yükselen burcunuzun derecesi 0-18 arasında ise,
 1. yurt dışı bağlantılı konular
 2. eğitim, akademik gelişmeler
 3. spor vb fiziksel aktiviteler (mesela dans)
Eğer yükselen burcunuz 19-29 derece arasında ise,
 1. parasal hırslar ve baskılar
 2. borçlar/krediler
 3. cinsellik
 4. çocuk sahibi olma isteği/süreci
 5. gayrimenkul konuları, evinizle ilgili meseleler
2 Nisandaki Mars/Satürn kavuşumunun etkilediği konular bunlar, ki zaten güçlü bir gündem oluşmuştur Martta! Fazladan sorumluluk almak, uzun vadeli yüklerin altına girmek zorunda kalmış/bunu istemiş olabilirsiniz. Belli ki emek etmemiz gerekecek, savaşmak zorunda kalacağız, bazılarımızın ise cesareti kırılacak. Endişe, agresiflik ve huzursuzluk oluşturabilen bir etkidir. Bazı ihtimaller:
 1. parasal konularda anlaşmazlık olabilir
 2. önemli borç edinirsiniz
 3. finansal darlık oluşur, olmadık borçlar/ödemeler çıkar
 4. işten ayrılmayı tetikleyebilir, ekonomik stres oluşabilir
 5. yurtdışına seyahat/yerleşme planınız sekteye uğrayabilir
 6. bir süre içe kapanmak zorunda kalabilirsiniz
Nisanın ilk yarısında pozitif amaçlarla atılacak adımların bir süre beklemede kalması veya yorucu olması mümkündür. Bu günler geçecek, içiniz rahat olsun.😊

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Boğa burcu okurlarım için: Jüpiter ilişkiler alanınızda bulunuyor kıymetli dostlar, etkilerini de geçen yılın sonundan beri yaşıyoruz. Bu etki varken ilişkisi olmayanlar yeni ilişkiye başlar, ilişkiler evliliğe doğru gider, var olan ilişki/evlilik enerjisi artar, eşin/sevgilinin hayatında pozitif gelişmeler olur, size de yansır. Biliyorsunuz Jüpiter şans getiren gezegendir. Yükselen burcu boğa olan okurlarım için: Eğer yükselen burcunuz 0-21 derece arasında ise, bu etki etkiyi ilişkiler/ortaklık alanında yaşayacaksınız değerli dostlar. Eğer yükselen burcunuz 22-29 derece arasında ise gündem iş hayatınız olacaktır. Bu etki varken, sürecin beklediğimiz şekilde/hızda sonuçlanmayacağını fark ederiz. Elbette fırsatları en güzel şekilde nasıl sonuçlandıracağımızı anlamak için emek etmemiz gerekiyor. Bu etkiyle birlikte yeni çözüm yollarına odaklanmamız gerekir. Sizin için bazı olasılıklar vereyim:
 1. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki değişiklik sonucunda ilişkinizde güncelleme gerekir
 2. ilişkinin mevcut şartlarda devam etmesi zorlaşır, başka yol denenmesi gerekebilir
 3. evlilik hazırlıklarında yeni gelişme olur
 4. flört aşamasında bazı uyum sorunları oluşabilir
Unutmadan söyleyelim: Jüpiter etkisini yaşadığımız alanda, Jüpiter gerilemesi bittikten hemen sonra emeklerimizin meyvelerini toplamaya başlarız. Gerileme Temmuzda bitecek. 11 Nisandaki etkileşim, bu konularda yaşanan sürecin farklı bir aşamaya geçmesine neden olacaktır.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Burcu ve yükseleni boğa olan okurlarım için: Yeniay 16 Nisanda koçta gerçekleşiyor. Hangi konuda etkili olduğuna değinelim hemen:
 1. sağlık sorunları
 2. fiziksel enerji dalgalanmaları
 3. yaşantımızın dengesinde bozulmalar
 4. ayrılıklar, kayıplar
 5. gizli işler
16 Nisandaki Yeniay, sizler için her yıl Nisanda gerçekleşen olumsuz Yeniaylardan biri olarak işaretlenebilir. Hepimiz için böyle bir Yeniay var, her yıl bir kez yaşıyoruz. Aynı günlerde Uranüs döngüsü başlıyor, ayrıca Satürn de gerilemeye başlayacak. Bunların her biri ayrı ayrı önemli olaylardır. Sonuçlarını somut olaylar ile hayatımızda, enerji değişikliği ile bedenimizde veya düşüncelerimizdeki yoğunlaşma ile zihnimizde yaşayacağız. Peki 16 Nisandaki Yeniay sırasında neler beklemeli?
 1. planlarınızda kusurlar/sorunlar oluşur, hevesiniz bir süre kaçabilir
 2. enerjiniz düşebilir, çalışmak istemezsiniz, yalnız kalma isteği artar
 3. hedeflerinize odaklanmakta zorluk yaşarsınız
 4. yolunuz hastaneye düşebilir
 5. devam eden ilişkinin ahengi bozulabilir, ona içerleyebilirsiniz
 6. biten bir ilişki varsa hatıraları üzüntü verebilir
 7. gizlemek zorunda olduğunuz bir ilişki başlar
 8. sevdiklerinize destek olmanız gerekir
Evet kabul ediyorum, Mart-Nisanda zamanın ruhu keyifli olmayabilir fakat 2018 toplamda iyi bir yıl olmaya aday… İş hayatınızla ilgili önemli gelişmelerin olacağı zamanlar geliyor, ilişkiler anlamında şanslı olduğunuz bir yıl olacak. Bu yılı seveceksiniz fakat şimdilerde geçici zorluklar olabilir. Sonucu iyi olacak ya, bence önemli olan da bu. 👍

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Boğa burcu okurlarım için: Dolunayın konusu ilişkiler olacak değerli okurlarım. Jüpiterle ilgili konuşurken değinmiştik, ilişkiler zaten bu yılın şanslı gündemi… Dolunay sırasında yaşanacaklar, mutlaka eşiniz/sevgilinizle ilgili bir konunun veya aranızdaki bir meselenin netleşmesine neden olacaktır. Yükseleni boğa olan okurlarım için: Dolunay 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor.
 1. Eğer yükselen burcunuz 0-10 derece arasında ise, sizin için konu ilişkiler olacaktır.
 2. Eğer 11-29 derece ise konu, önceki Dolunayda olduğu gibi iş hayatı veya sağlık olur.
Dolunay esnasında Pluto gerilemesi başlıyor ve Mars/Pluto kavuşumu yaşanıyor. Bu olayın pozitif sonuçları harika iken, negatif sonuçları yıkıcı olabiliyor değerli okurlarım. Aklıma gelen olasılıklardan bahsedeyim, olabildiğince güzel olanlardan:
 1. iş ortamında daha fazla özgürlük/hareket ihtiyacı olabilir, sıkılabilirsiniz
 2. eğlenceyi yurt dışında arayabilirsiniz (bu aralar dikkatli olmalı)
 3. yabancı ülkede/şirkette işe girme çabanız sonuçlanır
 4. akademik kariyerle ilgili süreç varsa netleşecektir
 5. sağlık sorunları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz
Nisan sonundaki Dolunay günlerinde, Mars-Pluto kavuşumu da yaşanıyor olacak. Bu etkiyle ilgili olarak herkes için ortak uyarılar yaptım sizin için de yapayım. Şu konulara dikkat:
 1. agresiflik, şiddet, kaza vb olaylar
 2. fiziki zorlanmalar
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla olmadı, olmayacak da.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki Nisanın özellikle 2. yarısından itibaren yaşadıklarınızda riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Mars/Pluto kavuşumu agresif bir enerji getirir. Tabi şöyle bir durum da var: Mars/Pluto kavuşumu sırasında pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız. Yüksek motivasyon hali yaratır, tavizsiz ve keskin! Fakat eğer negatif bir gündem varsa, bela ve öfke olasılıklar arasında ise, dikkatli olmalı.. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Boğa burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor kıymetli dostlar, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>