Nisan 2017 boğa burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Ne güzeldi! 2017 başladığından bu yana yönetici gezegeniniz Venüs’ün baskın olduğu 3 ay yaşadık değerli dostlar. Üstelik 4 Martta Venüs gerilemesi de başlamıştı ki Venüse doyduk. Gerçi 15 Nisana kadar devam ediyor ama sonra işler değişecek: Venüs gidecek Satürn gelecek! Bu yazıda, Nisandan itibaren zamanın ruhunun olumsuz yöne doğru değişeceğini haber vereceğim maalesef, hazırlıklı olmanızı sağlamaya çalışacağım. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵 Bu aydan itibaren yükselen burcunuza göre detaylar vermeye başlıyorum. “Burcumuza göre mi okuyalım yoksa yükselenimize göre mi okuyalım” sorusuna da kökten bir cevap bulmuş oluyoruz. 😊 Eğer burcunuz boğa ise, yükselen burcunuzun yazısını inceleyin mutlaka. Eğer yükselen burcunuz boğa olduğu için bu yazıyı okuyorsanız, size özel bilgiler vereceğim.

Nisan 2017 Boğa Burcu Gündemi

Satürn etkisiyle başlayalım, zamanın ruhunu değiştiren başlıca etken Satürn olacak. Boğa burcuna özel Satürn kaynaklı konu başlıkları şunlar:
 1. daha güçlü olabilmek, rekabet üstünlüğü yaratmak
 2. parasal imkanları geliştirmek, zengin olmak
 3. gayrimenkul yatırımları
 4. maddi/duygusal eksiklikleri gidermek (para, eş, cinsellik)
 5. parasal ihtiyaçlar: bütçenizi, borç ve kredilerinizi düzenlemek
Satürn etkisini yaşadığınız alan, tüm astrolojik etkiler arasındaki en sert 2 etkiden biridir değerli okurlarım. İnsan bu etkinin sonucunda gerçekten çılgına dönebiliyor. Hırs, kin, şüphe, öfke, para, cinsellik.. Hollywood sinemasında yer alan senaryolarında alt metinlerin tamamı buradan gelmiyor mu? Bahsettiğimiz bu konuların özünde aslında ölüm gerçeği ile yüzleşmek vardır kıymetli okurlarım. Bu nedenle bazen (her zaman değil) bu etki ilk başladığında bir sevdiğimiz/tanıdığımız vefat eder, ölüme yaklaşır veya biz ölüm riski atlatırız. Sonuç olarak “vakit dar, her şeyi maksimum yaşamak lazım” düşüncesi oluşur bilincimizin derinliklerinde. Ölüm gerçeği ile cinsellik arasında doğrudan bir bağ var desem? Psikolojiyle ilgilenenler bilir. Cinsellik işin içinde olunca, doğanın kanunları gereği, en güçlü/rekabetçi olan en fazlasını yaşıyor. İnsanlık tarihinin bu döneminde, rekabet üstünlüğü için birkaç farklı sermaye mevcut, aklıma gelenleri söyleyeyim:
 1. para, toprak: maddi sermaye
 2. bilgi: entelektüel sermaye
 3. çekicilik, güzellik: seksüel sermaye
 4. iletişim ve tanınırlık: sosyal sermaye
Satürn enerjisini rekabet üstünlüğü ile ilişkili alanda yaşayınca, yukarıda saydığım sermaye türlerinden birinde rekabet üstünlüğü yaratmak isteriz. Siz de bunu yaşıyorsunuz. Aralık yorumunuzda detaylıca konuşmuştuk: Aralıkta olumlu enerji varken bir gündem başlamıştı. İş hayatınızla ilgili olabileceği gibi tamamen parasal bir mevzu veya gayrimenkul meselesi de olabilir. Diğer yandan eşiniz/sevgiliniz, evlilik süreci veya çocuk sahibi olmak (çocuklarınızla ilgili meseleler) gündemin bir parçası olabilirdi elbette. Aralıktan bu yana köprünün altından sular aktı, bazı şeyler değişti. Nisandan itibaren, beklediğiniz sonuçları alamayabileceğinizi göreceksiniz. Şartlar değişebilir, beklenmedik engeller çıkabilir, planlar sekteye uğrayabilir ve sonuçta belirsizlik başlar. 17 Nisandan itibaren baskı oluşturan olaylar görünür olacaktır. Eylül ayına kadar da devam edecektir, bilginiz olsun. Unutmamak gerekiyor ki, ne zaman ne ile karşılaşacağımız kadersel dinamiklere bağlı. Fakat sonucun iyi mi kötü mü olacağını bizim tavrımız belirliyor.
Yükselen burcunuz boğa olduğu için mi bu yazıyı okuyorsunuz? Size özel bazı bilgiler vermek istiyorum fakat yükselen burcunuzun kaç derece boğa olduğunu bilmenizde fayda var. Eğer 1 – 10 derece arasında ise, bu konuştuklarımın ne demek olduğunu çok iyi biliyorsunuz çünkü yaklaşık 2 yıldır bunları yaşıyorsunuz. Güzel bir haber vereyim: bu yıl son! Yani bu yıl da yaşayacaksınız fakat 2018 itibarı ile bu alandaki baskı sona erecek. Eğer 10 – 20 derece arasında ise, 2016 yılında yaşadınız, önümüzdeki 20 ay civarı devam edecek. Tabi her zaman aynı yoğunlukta değil. Biliyorsunuz, zamanın ruhu değiştikçe şartlar/baskı seviyesi de değişiyor. Eğer 20 – 29 derece arasında ise, Satürn kaynaklı baskıyı ilk defa bu yıl yaşayacaksınız, duygusal gerginliğe ve maddi baskıya hazır olmalısınız. Özetle, gündeminizi net olarak anlamak istiyorsanız, doğum haritanızdaki dereceleri biliyor olmanız gerekiyor. Herkes aynı şeyi farklı yıllarda yaşıyor.
Pluto etkisini değerlendirelim mi? Pluto enerjisi, az önce detaylıca konuştuk ölümlü olmak ve cinsellik içgüdüsünün astrolojik kaynağıdır. Bu konuları Pluto temsil eder. Peki neden Satürn etkisiyle bunları yaşıyorsunuz? Çünkü Satürn transitini Pluto’nun evinde (8) yaşıyorsunuz. Peki Pluto nerede ve sizi nasıl etkiliyor?
 1. yurt dışıyla bağlantılı konular: ticaret, tatil, eğitim vb
 2. doğduğunuz ülkeden ayrılmak, başka bir ülkede yaşamak
 3. akademik eğitim ve kariyer
 4. siyasi görüşleriniz
Pluto enerjisini bu alanda yaşayınca; dış ticaret ile para kazanma girişimleri, akademik eğitimin/kariyerin rekabet üstünlüğü yaratacağı düşüncesi, yabancıları seksüel olarak çekici bulmak, farklı bir kültürden eş/sevgili seçmek, çocukların eğitim/üniversite hayatını aşırı önemsemek olasılıklar arasındadır. Üniversitedeki hocanıza veya avukatınıza da aşık olabilirsiniz. ⚡️ Öte yandan, bu konularda ilerlemek takıntı haline gelebilir, bu uğurda çok zaman da harcayabilirsiniz. Mesela ihtiyaç olmadığı halde doktora yapmak gibi..
Yükselen burcu boğa olan okurlarıma özel bilgiler vereyim, tahmini bilgi olduğunu söyleyeyim, kesin tarihleri kişisel haritanızdan görebiliriz ancak. Yükselen 1-9 derece arasında ise muhtemeldir ki 6 – 10 yıldır bu etki altındasınız. Derecesine göre değişmekle birlikte, 2 – 5 yıl içinde bu enerji kariyer ve statü ile ilgili gelişmelere kayacak. Yükselen 10 – 20 derece arasında ise, 4 – 7 yıldır bunu yaşıyorsunuz ve daha yıllarca yaşayacaksınız. Eğer yükselen burcunuz 20 – 29 derece arasında ise, birkaç yıldır yaşıyorsunuz ve aslında bu etki görece yeni. Uzunca zaman devam edecek.
Peki Pluto’nun enerjisi yıl içinde nasıl değişiyor? Ocakta ilk defa olumlu bir gündem oluşuyor, Nisanda gerileme başladığında ise odaklanma zorunluğu oluşuyor, hırs yapıyoruz, elde etmek istiyoruz, açlık yaşıyoruz. Hedefe ulaşamazsak takıntı haline bile dönüşebiliyor. Rahatlama, takıntı ve hırslardan kurtulma ancak Temmuz ortasında mümkün olur. Tekrar hatırlatayım: bu yazıyı okuyan hiç kimse bu etkiyi ilk defa bu yıl yaşamıyor, en az 2 yıldır var olan bir etkiden söz ediyoruz. Jüpiter etkisine gelelim mi? En sevdiğim 😊😊 Jüpiter her yıl farklı bir burçta olduğu için etkileri yılda bir değişiyor. Güncel Jüpiter etkisi Eylül 2016’da başlamıştı, o günlerde konuşmaya başladık zaten. Eylül 2016- Şubat 2017 arasında dört nala giden Jüpiter enerjisi, Şubatta duraksamıştı. 2 aydır bu duraklama dönemindeyiz. Şubatın ilk günü bu konuda bir video hazırlamış ve bir yavru kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini anlatmıştım. İzlemeyenler için bir kez daha paylaşıyorum. Jüpiter gerilemeye başladığında özgüven ve yön kaybı yaşıyoruz değerli dostlar. Şubat-Martta işte bunu yaşadık. Peki boğa burcu hangi konularda Jüpiter etkisi alıyor?
 1. sağlık, fitness ve beslenme
 2. tıbbi ve alternatif/bitkisel tedavi
 3. iş hayatı ve çalışma ortamı
 4. yöneticiler başta olmak üzere iş arkadaşlarıyla ilişkiler
 5. üretkenlik
Bu konularda Eylül 2016 – Şubat 2017 arasında açılımlar yaptınız, belki bir karar alıp uygulamaya koyuldunuz. Fakat Şubatta durup bir nefes almak, şartları yeniden değerlendirmek istemiş olmalısınız. Belki planları güncellemek ihtiyacı hissettiniz, olabilir, gayet doğal. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından mola bitiyor, karamsar hava dağılmaya başlıyor. Artık yönünüzü seçip güncellenen planınızı uygulamaya devam edebilirsiniz. Jüpiter gerilemesi Haziranda sona erdikten sonra her şey çok daha hızlı sonuçlanacaktır. Nisan-Haziran arasında yeni planınıza odaklanın ve kesinlikle iyimser olun. Merak etmeyin, Jüpiter sizinle olacak, Haziran kritik eşik!
Yükselen boğa olan herkes benzer şekilde etkileniyor olacak.
Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Boğa Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay terazi burcunda olduğu için (Jüpiter de terazide) gündem maddeleri ortak olacak: sağlık, tedavi süreçleri, çalışma ortamı, alınan görevler, yönetimle ilişkiler ve iş arkadaşlarınızla uyum. 8 Nisandaki Jüpiter etkileşimi takip eden günlerde, muhtemelen 16 Nisan gibi bir karar/haber alırsınız.

26 Nisan Yeniay: Boğa Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde, Satürn ve Pluto kaynaklı enerjinin yoğunluğu nedeniyle üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar. Ayrıca Merkür gerilemesi devam ediyor olacak, iki ayağımız bir pabuca girecek yine. Bu aşamada boğa burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. Önemli çünkü sizin burcunuzda! Burcunuzdaki Yeniay her zaman yeni bir dönemi işaret eder ve boğa burcu için yılın en önemli zamanlarından biridir. Mutlaka sizi harekete geçiren bir konu/heyecan olur, yeni bir hedef mutlaka vardır. Her ne kadar ters bir zamanda yaşanıyor olsa da, ters düşünmeyelim biz. Gündeminizde özellikle ilişkilerle ilgili bir konu varsa, Nisanda sonunda bir gündem/başlangıç mümkündür.
Bu noktada yükselen burcu boğa olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma ilave bilgiler vermek istiyorum. Yükselen 1 – 7 derece arasında boğa ise şanslısınız, Yeniay sizi olumlu etkiliyor. Fakat 8 – 29 derece arasında ise keyifli bir şeyler yok maalesef çünkü: Bir ayrılık olabilir, bir kayıp yaşanabilir, parasal anlamda zora düşebilirsiniz, ekonomik baskı oluşabilir, sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir, sizden gizlenen ve hoşunuza gitmeyen bir şey açığa çıkabilir. Maalesef birçok yönüyle tatsız bir gündem gibi görünüyor.
9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü.. Öte yandan, Nisanda gelişmeler peş peşe yaşanacak gibi görünüyor değerli okurlarım, hayatlarımız hızlanacaktır. Bu kadar çok astrolojik olay bir ayın içine sıkışınca kaçınılmaz olarak bir şeyler olur. Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, bahsetmemiş olsak da Nisanda da etkin olacak. Boğa burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>