Boğa Burcu Nisan 2016 Yorumu: Maddi Konular, İlişkiler ve Bağlılık

Yazar 

Boğa burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları boğa burcuna göre anlatıyor.

Sonunda Nisan 2016 geldi çattı değerli dostlar. Eylül ayına kadar hayatınızda “ana tema” olacak gündem de böylece başlamış oluyor.

Bu yılın sürükleyici enerjisi, Mars ve Satürn gerilemelerinden geliyor. Bu iki önemli gezegenin aynı zaman aralığında aynı burçta gerilemeye başlaması, hayatımızın değişeceğini garanti ediyor.

Özetle şöyle diyebiliriz kıymetli okurlarım: Nisanda başlayıp Eylül ayına kadar devam edecek süreçte yaşadığınız gelişmeler, önümüzdeki yılda farklı bir hayatı yaşıyor olacağınızı işaret ediyor.

İşte bu nedenle, Nisan ayı yorumunuz sadece Nisan 2016 gündeminizle sınırlı olmayacak. Hayatımızı farklı bir yöne çevirme potansiyeli olan 2016 yılına genel bir bakış olacak aynı zamanda.

Boğa burcu Nisan 2016 yorumuna hoş geldiniz.

7 Nisan Yeniay Boğa Burcunu Nasıl Etkiler

Evet, 7 Nisan’da koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay bir gündem oluşturacak. Üstelik bu gündeme Uranüs enerjisi de dahil olacak.

Diğer yandan, aynı günler Satürn ve Pluto da etkin olacağı için, Yeniay gündeminize paralel gelişmeler yaşanması tesadüf olmaz. Bu başlıkta, tüm bu etkilerden bahsedeceğim.

Dilerseniz Yeniay ile başlayalım.

Her Yeniay, taşıdığı enerji itibarı ile “bir yeni dönem” başlatır. Kendi aracınızla bir seyahate çıktığınızı düşünün; Yeniay aracınızı çalıştırdığınız ilk andır.

Koç burcundaki Yeniay, genelleme yapacak olursak eğer, keyifli değildir sizin için. Bu durum hemen her zaman aynıdır. Koç burcunun temsil ettiği değerler, bu burçtaki astroloji olayları, boğa için genel olarak olumsuzdur .

Peki boğa burcuna özel Yeniay konuları neler olabilir? Bazı olasılıkları şöyle sıralayabiliriz:

 1. bir ayrılık kararı alınabilir, işte/ilişkide yollar ayrılabilir
 2. bir hedefinizden, sahip olduğunuz bir şeyden vazgeçmeniz gerekebilir
 3. geçmişte verdiğiniz kararların sonuçlarıyla yüzleşmeniz gerekebilir
 4. başkaları, yaptıkları ve yapmadıklarıyla tadınızı kaçırabilir
 5. dolandırıcılık veya hırsızlık dahil üzen olaylar yaşanabilir
 6. sizden gizlenen olaylar açığa çıkabilir
 7. başkalarından gizlediğiniz ve/veya herkesçe kabul görmeyebilecek bir sürece başlayabilirsiniz
 8. sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz mümkündür, yolunuz hastaneye düşebilir

Boğa burcu yeni yılı, her zaman Mayıs ayında başlar. Yeni yıla başlamadan önce yaşanan son ay ise (Nisan), yılın kötü aylarından biridir. Şöyle bir geriye dönüp bakınca, Nisan ve Ekim aylarının, diğer aylara göre daha fazla olumsuzluk getirmiş olduğunu fark edersiniz.

Neyse, felaket senaryosu çiziyor değilim tabi ki, bazen öyle algılanıyor yazdıklarım. Şurası kesin, hissiyat olarak içe dönük, belki biraz karışık olursunuz; fiziksel olarak da yorgun ve isteksiz. Bu kadarla sınırlı olabilir Yeniay etkileri…

Fakat yukarıda saydıklarım, olası gündem maddeleri arasında yer alıyor, bazı boğa burcu okularım ayrılacak, bazıları ise gizli bir gündemi kovalayacak. Bu da bir gerçek.

Diğer yandan, Yeniay sırasında Uranüs varlığı, gelişmelerin beklenmedik şekilde hızlı/ani gerçekleşmesini mümkün kılıyor.

Şöyle de bir durum var. Uranüs sayesinde, hayatınızda daha fazla özgürlük alanı oluşabilir. Olumsuz olayların uzun vadede olumlu sonuçları olabileceğini unutmayın. Her şerde bir hayır vardır deyişi, Uranüs etkisini çok iyi anlatıyor.

Demek istediğim, yaşananlar ilk başta hoşunuza gitmese bile uzun vadede lehte sonuçlanma potansiyeli taşıyacaktır. .

Eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına uygun hareket etmenizi, direnç göstermemenizi öneriyorum. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken zamana/akışa bırakmak en iyisidir.

Gelelim Pluto etkisine.

Bir burçta uzun yıllar boyunca kalan gezegen Pluto, 2008 yılından beri oğlak burcunda. Etkilerini doğru anlamak için, onun yıllık döngüsünü takip etmek gerekiyor.

Öncesinde, boğa burcuna özel Pluto kaynaklı konulara değinelim:

 1. hayatınızda sıkıcı ve gereksiz ne varsa tasfiye ediyorsunuz
 2. renkli, hareketli, capcanlı bir hayat lazım size
 3. karar ve görüşlerinize daha fazla tutunuyorsunuz, yolunuzdan şaşmıyorsunuz
 4. bilgi ve vizyonunuzu paylaşma arzunuz yüksek (öğretmenlik, danışmanlık dahil)
 5. yurt dışına yerleşmek veya yabancı ortamlarda bulunmak istiyorsunuz
 6. öğrenim hayatınızda ilerlemekte kararlısınız, doktoraya kadar yolu var

Pluto etkilerini doğru anlamlandırmak için, öncelikle bu önemli gezegenin yıllık döngüsünden bahsetmek istiyorum.

Ocak 2016’da yıllık döngü başlamıştı; o günlerde nasıl gelişmeler yaşadınız?

7 Nisan’da Temmuza kadar sürecek Pluto kaynaklı gelişmelerin ilk kıvılcımı görülecek. Çok kalmadı, birkaç gün içinde gündem oluşmaya başlar.

18 Nisan’da ise Pluto gerilemesi başlayacak ve Temmuz ayına kadar sürecek süreci başlatacak. Bu zaman aralığında saydığım konularda hazırlıklar yapmak isteyeceksiniz, hırslı olacaksınız.

Temmuzun ikinci yarısında Pluto kaynaklı enerjinin sona erdiğini hissedeceksiniz.

Satürn etkisine gelince…

Öncelikle sorayım, Aralık 2015 neyi ifade ediyor, ne yaşamıştınız o günlerde? Bu sorunun cevabı, aslında 2016 yılınızın temel gündemiyle de bağlantılı. Çünkü yılın kalanında olan biten, Aralık’ın uzantısı olacak.

Satürn kaynaklı gündemi ikiye bölebiliriz. Birinci bölümde maddi ve finansal konular var:

 1. işle ilgili konular: işe girmek, iş değiştirmek, gelir elde etmek, gelirde değişim vb
 2. harcamalar ve bütçe: masraflar, yatırımlar
 3. kredi, borç ve alacak, finansal anlaşmazlıklar ve davalar

İkinci bölüm ise, ilişkiler üzerine:

 1. güven sorunları, kimle yola devam edeceğim
 2. bağlılık ve sadakat: sizden başkasına dönük ve ondan size yönelik
 3. güç mücadeleleri, hırs, kıskançlık
 4. istedikleriniz önünde engel olarak duranlar, onlara verdiğiniz cevap
 5. kontrolcü yanınız: ilişkilerde hakimiyet kimde?
 6. cinsellik ve cinsel hayatınızda beklentiler

Geçtiğimiz 1 yılda Satürn bu konuları ağır ağır hayatınıza dahil etmiş olmalı. Dediğim gibi, Aralık önemli bir dönemde çünkü olayların netleşmesi mümkün oldu, gündem şekillendi.

Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki bu konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak.

Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız.

Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır.

Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars Gerilemesi Boğa Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri

Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için konu başlıkları Satürn ile aynı:

 1. güven, sadakat bağlılık
 2. gücü ve kontrolü elde tutan kim?
 3. cinsellik
 4. para, para ihtiyacı
 5. harcama ve yatırımlar

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor olsa da, gündeme dair ilk belirtiler Şubatın ilk haftasında görülmüştü. İkinci gelişmeyi ise 26 Marttaki Güneş/Mars etkileşimi tetikledi.

Her iki dönemde yaşadığınız veya zihninizi meşgul eden konular, önümüzdeki 6 ay boyunca -birbiriyle ilişkili şekilde- 2016 yılı gündeminizin omurgasını oluşturacak.

Özellikle 26 – 30 Mart arasında bir konu/fikir canlanmış olmalı. İşte bu noktada, 17 Nisanda başlayacak Mars gerilemesi devreye giriyor!

Mars gerilemeye başladığında, Mart sonunda oluşan heyecan/öfke azalacak, yerini sakin fakat kararlı bir duruşa bırakacak.

“Nereye/nasıl gidiyorum?” sorularını sormaya başladığınızı göreceksiniz, bir değerlendirme süreci başlamak üzere..

Bu süreç sonunda bir karar verip o karar doğrultusunda dikkatli ve hesaplı adımlar atmaya başlamak Mars gerilemesinin doğal ürünüdür.

Henüz bu enerji tam olarak gelmediği için size uzak geliyor olabilir fakat zamanın akışında ruh halinizin değişimini bu yazıyı referans alarak takip edebilirsiniz.

Eğer ki engelleri olan bir yolda ilerlemeniz gerekirse, muazzam çaba sarf etmemiz mümkün olacak çünkü gerileme gereken gücü/enerjiyi hediye edecektir.

Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebilirsiniz dostlar. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır.

Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, zorluklara ihtiyatlı şekilde yaklaşın, fırsatları ise görmezden gelmeyin derim.

Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Dolunayın Boğa Burcuna Etkileri

Her Dolunay, bir dönemin sona ermesine vesile olur. 22 Nisan’da akrep burcunda yaşayacağımız Dolunay da öyle olacaktır.

Dolunayın getirdiği enerji 20 Nisan – 29 Nisan arasında etkin olacak, sonuçları ise çoğumuz için 27 – 29 Nisan arasında ortaya çıkacak.

Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, boğa burcuna özel olarak şunlar:

 1. bir ilişki başlayabilir, bitebilir
 2. evlilik kararı almak veya tersi mümkündür
 3. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki konu netleşir
 4. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir gelişme olacak, onun için bir dönem sona erecek
 5. birlikte yaşadığınız, geleceğinizi de etkileyecek mesele bir şekilde sonuçlanır
 6. ilişkinizin seyrinde bir dönem sona erer, birbirinize karşı tutumunuz değişir

Sadece eş/sevgili değil, tüm sosyal ilişkiler Dolunay kapsamında yer alıyor aslında. Eğer ki eş/sevgiliye ilişkin gündem yoksa, örneğin iş yerinde sosyal ilişkilerinizde bir dönemi bitirip bir diğerini başlatan bir gelişme de olabilir.

Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😊

Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak.

Boğa burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki “yorumlar” bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum.

Bu yazıyı boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

87 Yorum

 1. lady macbeth

  28/04/2016

  Merhabalar efendim,
  yalın sade ve oldukça sağlam tesbitlerinizden dolayı çok teşekür eder ,kutlarım sizi.
  ben 26.nisan 90 doğumluyum,yükselenim Balık.şunu söyleyebilirim ki yaklaşık bir 4,5 senedir aslına bakarsanız hiç bir şey yolunda gitmiyor,hatta tanrının beni unuttuğunu hadi kenara bana gerçekten küstüğünü düşünüyorum :)şaka maka,iş kariyer ilişi durumum karmakarışik uzun süredir işsizim ve maddi sıkıntılar boyumu aşmış durum da .işin aslı benm tüm becerilerim sanat alanında öncelikle lisansım Resim .ama çoçukluğumdan beri oyunculuk yapıyor hayatımı bu meslekten kazanıyorum .ancak gelen her proje ya askıya alınıyor ya bir prüz çıkıyor.yahut onaylanıyor ve sonra sizden vazgeçtik deniliyor.garip artık insan ilişkilerimi,sorgulamaya ve iletişim sorunlarımın olduğunu düşünmeye başladım ki bu beni ben yapan başkaca iyi olduğum bir beceriyken üstelik. 2015 8 temmuz da bir aşk yaşadım ki hala bir dargın bir barışık ve aynı şehirde olamıyoruz bir türlü kendisi bir yay burcu .aramızda ki çekim ,cinsel ilşki muhteşem olmasına rağmen ayrı şehirler belli olmayn iş güç durumları bizi koparan noktalardan.şu da var ki ıkı tarfta birbiirnden vazgeçemiyor gibi,ben güzel ve heyecanlı bir tesadüf olup kötü karma olduğunu bile düşünmeye başladım. ikinci,üniversite sınavına giriyorum yani oyunculuk konservatuar sınavına .şu inan çok garip bu sene bu sınavlar için gireceğim 4. senem olacak yani 3 senedir bir şekilde eleniyor çoğu aynı uniler üstelik.ya yaş durumdan yedekte kalıyorum yada puan sistemi,ancak sonrasında santçı hocalarımdan duyduğum çok beğendikleri,çok yetenekli olduğum ,fiziğim performansım şahneydi filan.ancak olmuyor zinciri bir türlü kıramıyorum tek isteğim sözüm ona mektepli olmak.vazgeçemiyorm bu meslek benim hayatım ve ben 4 senedir bu sınavlar için eğitimler kursalar çalışmalarla geçiriyoumgünlerimi,artık olmamsı beni üzmeyecek çünkü alıştım işimi de zaten yapıyorum .yapıcam elbeteki,ama sanırım saplantı halıne geldi.ve inan bunca zaman süren bahtsızlık,şanssızlık akılalmaz durumda ,her iş yarım kalıyor geri dönüyor,pek bir umudum da kalmadı açıkcası gelecekten,her sene bir hezimetle olaylar la geçiyor .çok uzun yazdm biliyorum ama çok etkilendim yazdıklaınızdan.artık 2016 yada bir 5 yıl da fena mı ilerleyecek hayat böylesine .kutuplarda bile 6 gece 6 ay gündüz.sevgiler

 2. Pingback: Boğa Burcu Mayıs 2016 Yorumu: İyi ki Doğdunuz

 3. guluzar

  05/05/2016

  Yorumlariniz icin tesekkur ederim.bugun okumaya basladim ve yeni yazilariniz icin sabirsizlaniyorum.tekrardan tesekkurler.