Yükselen BoğaBoğa Burcu Nisan 2016 Yorumu: Maddi Konular, İlişkiler ve Bağlılık

Nisan 3, 2016by Zafer Ceyhun86

Boğa burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları boğa burcuna göre anlatıyor. Sonunda Nisan 2016 geldi çattı değerli dostlar. Eylül ayına kadar hayatınızda “ana tema” olacak gündem de böylece başlamış oluyor. Bu yılın sürükleyici enerjisi, Mars ve Satürn gerilemelerinden geliyor. Bu iki önemli gezegenin aynı zaman aralığında aynı burçta gerilemeye başlaması, hayatımızın değişeceğini garanti ediyor. Özetle şöyle diyebiliriz kıymetli okurlarım: Nisanda başlayıp Eylül ayına kadar devam edecek süreçte yaşadığınız gelişmeler, önümüzdeki yılda farklı bir hayatı yaşıyor olacağınızı işaret ediyor. İşte bu nedenle, Nisan ayı yorumunuz sadece Nisan 2016 gündeminizle sınırlı olmayacak. Hayatımızı farklı bir yöne çevirme potansiyeli olan 2016 yılına genel bir bakış olacak aynı zamanda. Boğa burcu Nisan 2016 yorumuna hoş geldiniz.

7 Nisan Yeniay Boğa Burcunu Nasıl Etkiler

Evet, 7 Nisan’da koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay bir gündem oluşturacak. Üstelik bu gündeme Uranüs enerjisi de dahil olacak. Diğer yandan, aynı günler Satürn ve Pluto da etkin olacağı için, Yeniay gündeminize paralel gelişmeler yaşanması tesadüf olmaz. Bu başlıkta, tüm bu etkilerden bahsedeceğim. Dilerseniz Yeniay ile başlayalım. Her Yeniay, taşıdığı enerji itibarı ile “bir yeni dönem” başlatır. Kendi aracınızla bir seyahate çıktığınızı düşünün; Yeniay aracınızı çalıştırdığınız ilk andır. Koç burcundaki Yeniay, genelleme yapacak olursak eğer, keyifli değildir sizin için. Bu durum hemen her zaman aynıdır. Koç burcunun temsil ettiği değerler, bu burçtaki astroloji olayları, boğa için genel olarak olumsuzdur . Peki boğa burcuna özel Yeniay konuları neler olabilir? Bazı olasılıkları şöyle sıralayabiliriz:
 1. bir ayrılık kararı alınabilir, işte/ilişkide yollar ayrılabilir
 2. bir hedefinizden, sahip olduğunuz bir şeyden vazgeçmeniz gerekebilir
 3. geçmişte verdiğiniz kararların sonuçlarıyla yüzleşmeniz gerekebilir
 4. başkaları, yaptıkları ve yapmadıklarıyla tadınızı kaçırabilir
 5. dolandırıcılık veya hırsızlık dahil üzen olaylar yaşanabilir
 6. sizden gizlenen olaylar açığa çıkabilir
 7. başkalarından gizlediğiniz ve/veya herkesçe kabul görmeyebilecek bir sürece başlayabilirsiniz
 8. sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz mümkündür, yolunuz hastaneye düşebilir
Boğa burcu yeni yılı, her zaman Mayıs ayında başlar. Yeni yıla başlamadan önce yaşanan son ay ise (Nisan), yılın kötü aylarından biridir. Şöyle bir geriye dönüp bakınca, Nisan ve Ekim aylarının, diğer aylara göre daha fazla olumsuzluk getirmiş olduğunu fark edersiniz. Neyse, felaket senaryosu çiziyor değilim tabi ki, bazen öyle algılanıyor yazdıklarım. Şurası kesin, hissiyat olarak içe dönük, belki biraz karışık olursunuz; fiziksel olarak da yorgun ve isteksiz. Bu kadarla sınırlı olabilir Yeniay etkileri… Fakat yukarıda saydıklarım, olası gündem maddeleri arasında yer alıyor, bazı boğa burcu okularım ayrılacak, bazıları ise gizli bir gündemi kovalayacak. Bu da bir gerçek. Diğer yandan, Yeniay sırasında Uranüs varlığı, gelişmelerin beklenmedik şekilde hızlı/ani gerçekleşmesini mümkün kılıyor. Şöyle de bir durum var. Uranüs sayesinde, hayatınızda daha fazla özgürlük alanı oluşabilir. Olumsuz olayların uzun vadede olumlu sonuçları olabileceğini unutmayın. Her şerde bir hayır vardır deyişi, Uranüs etkisini çok iyi anlatıyor. Demek istediğim, yaşananlar ilk başta hoşunuza gitmese bile uzun vadede lehte sonuçlanma potansiyeli taşıyacaktır. . Eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına uygun hareket etmenizi, direnç göstermemenizi öneriyorum. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken zamana/akışa bırakmak en iyisidir. Gelelim Pluto etkisine. Bir burçta uzun yıllar boyunca kalan gezegen Pluto, 2008 yılından beri oğlak burcunda. Etkilerini doğru anlamak için, onun yıllık döngüsünü takip etmek gerekiyor. Öncesinde, boğa burcuna özel Pluto kaynaklı konulara değinelim:
 1. hayatınızda sıkıcı ve gereksiz ne varsa tasfiye ediyorsunuz
 2. renkli, hareketli, capcanlı bir hayat lazım size
 3. karar ve görüşlerinize daha fazla tutunuyorsunuz, yolunuzdan şaşmıyorsunuz
 4. bilgi ve vizyonunuzu paylaşma arzunuz yüksek (öğretmenlik, danışmanlık dahil)
 5. yurt dışına yerleşmek veya yabancı ortamlarda bulunmak istiyorsunuz
 6. öğrenim hayatınızda ilerlemekte kararlısınız, doktoraya kadar yolu var
Pluto etkilerini doğru anlamlandırmak için, öncelikle bu önemli gezegenin yıllık döngüsünden bahsetmek istiyorum. Ocak 2016’da yıllık döngü başlamıştı; o günlerde nasıl gelişmeler yaşadınız? 7 Nisan’da Temmuza kadar sürecek Pluto kaynaklı gelişmelerin ilk kıvılcımı görülecek. Çok kalmadı, birkaç gün içinde gündem oluşmaya başlar. 18 Nisan’da ise Pluto gerilemesi başlayacak ve Temmuz ayına kadar sürecek süreci başlatacak. Bu zaman aralığında saydığım konularda hazırlıklar yapmak isteyeceksiniz, hırslı olacaksınız. Temmuzun ikinci yarısında Pluto kaynaklı enerjinin sona erdiğini hissedeceksiniz. Satürn etkisine gelince… Öncelikle sorayım, Aralık 2015 neyi ifade ediyor, ne yaşamıştınız o günlerde? Bu sorunun cevabı, aslında 2016 yılınızın temel gündemiyle de bağlantılı. Çünkü yılın kalanında olan biten, Aralık’ın uzantısı olacak. Satürn kaynaklı gündemi ikiye bölebiliriz. Birinci bölümde maddi ve finansal konular var:
 1. işle ilgili konular: işe girmek, iş değiştirmek, gelir elde etmek, gelirde değişim vb
 2. harcamalar ve bütçe: masraflar, yatırımlar
 3. kredi, borç ve alacak, finansal anlaşmazlıklar ve davalar
İkinci bölüm ise, ilişkiler üzerine:
 1. güven sorunları, kimle yola devam edeceğim
 2. bağlılık ve sadakat: sizden başkasına dönük ve ondan size yönelik
 3. güç mücadeleleri, hırs, kıskançlık
 4. istedikleriniz önünde engel olarak duranlar, onlara verdiğiniz cevap
 5. kontrolcü yanınız: ilişkilerde hakimiyet kimde?
 6. cinsellik ve cinsel hayatınızda beklentiler
Geçtiğimiz 1 yılda Satürn bu konuları ağır ağır hayatınıza dahil etmiş olmalı. Dediğim gibi, Aralık önemli bir dönemde çünkü olayların netleşmesi mümkün oldu, gündem şekillendi. Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki bu konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız. Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır. Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars Gerilemesi Boğa Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için konu başlıkları Satürn ile aynı:
 1. güven, sadakat bağlılık
 2. gücü ve kontrolü elde tutan kim?
 3. cinsellik
 4. para, para ihtiyacı
 5. harcama ve yatırımlar
Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor olsa da, gündeme dair ilk belirtiler Şubatın ilk haftasında görülmüştü. İkinci gelişmeyi ise 26 Marttaki Güneş/Mars etkileşimi tetikledi. Her iki dönemde yaşadığınız veya zihninizi meşgul eden konular, önümüzdeki 6 ay boyunca -birbiriyle ilişkili şekilde- 2016 yılı gündeminizin omurgasını oluşturacak. Özellikle 26 – 30 Mart arasında bir konu/fikir canlanmış olmalı. İşte bu noktada, 17 Nisanda başlayacak Mars gerilemesi devreye giriyor! Mars gerilemeye başladığında, Mart sonunda oluşan heyecan/öfke azalacak, yerini sakin fakat kararlı bir duruşa bırakacak. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorularını sormaya başladığınızı göreceksiniz, bir değerlendirme süreci başlamak üzere.. Bu süreç sonunda bir karar verip o karar doğrultusunda dikkatli ve hesaplı adımlar atmaya başlamak Mars gerilemesinin doğal ürünüdür. Henüz bu enerji tam olarak gelmediği için size uzak geliyor olabilir fakat zamanın akışında ruh halinizin değişimini bu yazıyı referans alarak takip edebilirsiniz. Eğer ki engelleri olan bir yolda ilerlemeniz gerekirse, muazzam çaba sarf etmemiz mümkün olacak çünkü gerileme gereken gücü/enerjiyi hediye edecektir. Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebilirsiniz dostlar. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır. Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, zorluklara ihtiyatlı şekilde yaklaşın, fırsatları ise görmezden gelmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Dolunayın Boğa Burcuna Etkileri

Her Dolunay, bir dönemin sona ermesine vesile olur. 22 Nisan’da akrep burcunda yaşayacağımız Dolunay da öyle olacaktır. Dolunayın getirdiği enerji 20 Nisan – 29 Nisan arasında etkin olacak, sonuçları ise çoğumuz için 27 – 29 Nisan arasında ortaya çıkacak. Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, boğa burcuna özel olarak şunlar:
 1. bir ilişki başlayabilir, bitebilir
 2. evlilik kararı almak veya tersi mümkündür
 3. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki konu netleşir
 4. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir gelişme olacak, onun için bir dönem sona erecek
 5. birlikte yaşadığınız, geleceğinizi de etkileyecek mesele bir şekilde sonuçlanır
 6. ilişkinizin seyrinde bir dönem sona erer, birbirinize karşı tutumunuz değişir
Sadece eş/sevgili değil, tüm sosyal ilişkiler Dolunay kapsamında yer alıyor aslında. Eğer ki eş/sevgiliye ilişkin gündem yoksa, örneğin iş yerinde sosyal ilişkilerinizde bir dönemi bitirip bir diğerini başlatan bir gelişme de olabilir. Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😊 Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler. Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak. Boğa burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki “yorumlar” bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum. Bu yazıyı boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

86 comments

 • Mira

  Nisan 3, 2016 at 4:55 pm

  Ceyhun bey merhaba,
  Yine beni nasil mutlu ettiniz bilemezsinoz 🙂 Cok tesekkurler.
  Size bir sorum var. Mart ayinin ikinci haftasinda bir kova burcu ile aramizda hos bir etkilesim oldu, ben bogayim, yukselenim ise terazi. Onun yukselenini bilmiyorum malesef ki.. Fakat hic sesi cikmiyor, enteresan bi durum var. 22-24 Nisan arasinda tekrar gorusme ihtimalimiz var. Sizce bir seylere baslamak uygun mudur bogalar icin? Artik yalnizlik yeteeeer 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:15 pm

   merhaba Mira hanım,
   siz ona uygunsunuz, enerjiniz kovaya uygun. sizden hoşlanıyor olduğuna emin olabilirsiniz 🙂
   mizacı nasıldır, sakin ve oturaklı mı yoksa neşeli/hareketli biri mi?

  • Mira

   Nisan 4, 2016 at 5:44 pm

   Çok fazla hareketli, neşeli, oldukça zeki ve bir o kadar da karizmatik =)
   Yalnız hiç sesi sedası çıkmıyor şu an, enteresan bir şekilde. Ne yapıcam, nasıl iletişim kurucam bilemiyorum.

  • Uzum

   Nisan 4, 2016 at 10:43 pm

   Bence kova boga oldurucu bi ask ayrica merak ettim kovanin yasini mira hanima sorabilirmiyiz

  • Mira

   Nisan 4, 2016 at 11:08 pm

   Oldurucu derken nasil yani?
   Ilk defa boyle bir enerjinin icindeyim, cok heyecanliyim oysaki. Ama aramiyor yahu ne yapmam lazim bilemiyorum? 83 dogumlu

  • Uzum

   Nisan 5, 2016 at 1:57 am

   Müthiş bi uyum demektir.öldürücü derken

  • mira

   Nisan 16, 2016 at 5:36 pm

   umursamaz bi tipler oncesi.gunlerle aramazlar mesaj yazmazlar 1 hafta sonra hic bi sey olmamis gibi geri gelirler.sonra yine ayni ayni.merak bile etmezler öldunmu kaldinmi)
   cok var ama kisacasi dusmanima bile arzulamam

  • mira

   Nisan 13, 2016 at 10:01 pm

   bana soylemek duwmez ama bogaysaniz kovadan uzak durun..hic ama hic bize gore deyiller..tamamem farkli :/

  • Üzünbuğusu

   Nisan 16, 2016 at 12:44 am

   Neden nasıl bi deneyim yaşadınız çok merak ettim

  • Üzünbuğusu

   Nisan 17, 2016 at 10:45 pm

   83 lü idi değil mi

  • Mira

   Nisan 22, 2016 at 12:28 pm

   evet 83lü. Gerçekten çok enteresan. Yani hiç sesi çıkmıyor, görünce değişiyor. Artık düzgün ve ciddi bir ilişkim olsun istiyorum. Bu kadar yalnızlık yetti ve arttı =)

  • Aysun

   Nisan 25, 2016 at 2:01 am

   Ben bir kova bayanının ve 29 yıldır özelliklerini tam taşıyan bir boğa erkeği ile evliyim nasıl olduğunu sormayın ben bile bu kadar uyumsuzluğumuza karşı 2 çocuk yapıp yaşadığımı bilmiyorum. Sadece zor olduğunu söyleyebilirim size

 • Derya

  Nisan 3, 2016 at 4:59 pm

  Teşekkürler yüreğinize sağlık. Kabus gibi geçen 3 aydan sonra artık nefes almak istiyorum. Gezegenlerin hareketleri başımı döndürdü ben bir boğayım bu çok fazla ama. 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:16 pm

   🙂 🙂 değil mi Derya hanım..zaten son birkaç yıl zor geçiyordu..
   İlginç bir yıl olacak herkes için, bir boğa olarak sizde ana gündem ne oldu?

  • Derya

   Nisan 4, 2016 at 6:48 pm

   Malesef ayrılık ve para 🙁

  • mira

   Nisan 13, 2016 at 10:07 pm

   aynen dediyiniz gibi isle ilgili sikintilar yasiyorum..hatta ayrilmak istiyorum..son noktadayim(( Ceyhun bey ne zamana kadar olur bu durum?? artik sabir bitiyor((ne yapmam lazim acaba?

 • betül

  Nisan 3, 2016 at 5:05 pm

  Tüm belirtiler var maalesef.Bir yandan çok çalışma bir yandan ilişkide sorunlar.Bu aya kadar tüm özverimle koruduğum ilişki her an bitecek gibi.Ve ben bir taraftan çok bitkin hissediyorum.Söyledikleriniz çıkmaya başladı bile.En iyisi akışa bırakmak.Teşekkürler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:18 pm

   Betül hanım merhaba,
   derler ya “her şerde bir hayır var”..
   eğer şer görünümlü gelişmeler olursa, ki inşallah o da olmaz, sonu iyi olsun.
   sevgilerimle, Ceyhun

  • betül

   Nisan 4, 2016 at 12:53 pm

   Merhaba İnşallah hayra olur her şey.Çok ama çok teşekkür ederimm.İnsanız sonuçta.Herkesin başına bir şeyler geliyor mutlaka.Ben üzülmeme kararı aldım şimdiden.Güçlüdür boğalar Ceyhun Bey. Sevgilerle 🙂

 • Ahsen

  Nisan 3, 2016 at 5:07 pm

  Gündem açıkçası korkutucu:) ama korkunun ecele faydası yoktur,biliyoruz. Ve yine öğarendik ki, yaşadığımız yaşayacağımız her şey bizim için hayra ve bir adım sonrasına vesile olacak..
  Dua ile..
  Katkınız için her zaman olduğu gibi müteşekkirim kendi adıma.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:18 pm

   çooook tşk ederim Ahsen hanım 🙂
   olasılıklar içinde en güzelini yaşamanızı dilerim her zaman.
   Ceyhun

 • Alper

  Nisan 3, 2016 at 5:07 pm

  Merhaba
  Eşimin Burcu terazi Yüksel’ini boğa iş yaşamında bu önümüzdeki 2 ay terfi söz konusunu acaba nisan mayıs aylarında 28.09.1984 Elazığ Saat 19:20 kısa bir yorum rica ederim Tşkler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:21 pm

   Alper bey merhaba,
   elbette mümkündür, inşallah terfi eder eşiniz fakat hayatın normal akışında, Eylül sonrasında ihtimal daha fazla..
   doğum haritasını incelemeden konuşuyorum, malum zaman sorunu..
   sevgiler, Ceyhun

 • mercan

  Nisan 3, 2016 at 5:11 pm

  Öncelikle bu kadar emeğiniz için teşekkür ediyorum Ceyhun bey.Çok heyecanlı sanki film senaryosu gibi. Evet eğitim konusunda çok kararlı ve azimliyim inşallah. Ama ayrılıklar korkuttu eşimle birbirimizzi seviyoruz ve şuan görünür büyük bi sıkıntımız yok kötü şeyler olmaz umarım. Sevenler ayrılmasın 😉

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:22 pm

   Olmaz hiç merak etmeyin, gündemde yoksa zihninizde bir an bile yer etmesin 🙂 🙂
   evet katılıyorum 🙂
   !!sevenler ayrılmasın!!

 • Nehir

  Nisan 3, 2016 at 5:14 pm

  Merhaba 🙂 venüsün koça geçişi venüsü koçta olanları nasıl etkiler peki, bari burdan kurtaralım. Bir de yükselen burcumuzun yorumu da etkiler mi aylık yorumlrı. Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin 🙂

  Reply

 • dila

  Nisan 3, 2016 at 5:20 pm

  Merhaba bi ara gunes burcuna gore yazdiginizi söylemiştiniz doğru mu hatırlıyorum? Benim yükselen terazi ve terazi yorumları da tutuyor…bildiğim kadariyla gelecek yorumunda yukselen e bakılması. Bu konuda bizi aydinlatirsaniz sevinirim:)

  Reply

 • Gizem

  Nisan 3, 2016 at 5:31 pm

  Merhabalar zafer bey uzun zamandir sizi takip ediyorum ama ilk defa boga burcu icin cok onemli gezegenlerin ciddi etkilerini hissedicegiz galiba. Benim size sorum sudur subat basinda bi kaza gecirdim ve arabam pert oldu ve bu hafta yeni bi arac aliyorum. Merkurunde geri gittigini duyunca acikcasi iyice bi urperdim araba kullanirken cok dikkatli olmam gereken tarihleri ogrenebilirmiyim zonguldak dogumluyum. 01051985 saat oglen bire dogru. Tesekkurler

  Reply

 • Esma

  Nisan 3, 2016 at 5:41 pm

  Merhabalar yazı için teşekkürler.Ben 27 martta konuştuğum kişiyle olumsuz bir durum yaşadım yolların ayrılmasına benziyor ama kendisi hâlâ net değil.Bu konuda ben düzeltme yapmak istiyorum ama kendisi çok inatçı ikimiz de boğa burcuyuz.Bu konu ile ilgili ilerki zamanlarda bi sonuçlanma olması mümkün müdür? Netleşmeye ihtiyaç var gibi.

  Reply

 • Selin

  Nisan 3, 2016 at 6:40 pm

  Merhabalar, beklenen boga burcu yorumu gelmis 🙂 o kadar umitliydim ki yazinin ilk baslarini okumaya baslayinca bir an tum olumsuz durumlar basima gelecekmis gibi hissettim korkuttunuz :)) Sonradan hayatimdaki durumlarla yazinin ilerisini okuyunca guzel gelismelere kapinin aralandigi dusuncesine vardim. Cunku uzerimde cok guzel bi enerji var. Bu ay haber bekledigimiz kisiden olumlu sekilde haberler alip baslangiclar yapabilir miyiz? Bir de boga burcu ve aslan burcu erkegi hic mi uyusmaz? Yukselenim yengec ama onunkini bilmiyorum.

  Reply

 • mira

  Nisan 3, 2016 at 9:54 pm

  22 nisan dolunay tamda dogum gunume denk geliyor)
  ama hic sevmiyorym dogum gunumu
  yillar geciyor yaś artiyor,ama deyisen hicbir sey yok hep ayni hep ayni
  emeginiz icin tesekkurler

  Reply

 • Nil

  Nisan 4, 2016 at 12:44 am

  Kaleminize ve yureginize sağlık. Ama şu bize iyi enerjinin gelecegi zamani sabırsızlıkla bekliyorum.biliyorumki herşey güzel olacak herkes için. Bol dua edelım.ve hep pozitif düşünelim.

  Reply

 • hilal

  Nisan 4, 2016 at 1:36 am

  CEYHUN BEY, lütfen beni görün. Şuan yorumunuzu okudum ve moralim çok bozuk. Benim erkek arkadaşım boğa burcu ben akrep burcuyum. Önümüzdeki hafta ailelerimizi tanıştıralım diye bi teklifte bulundum sevgilime ama bu konular eylül ayından aralık ayına kadar gündemimizdeydi ama bazı sorunlardan dolayı erteledik diyelim ve bu süreçte aramızda biraz açıldı. Şimdi tekrar böyle bi adım atmak istiyorum. Sanırım nisan ayı yanlış bir zamanlama. CEYHUN BEY, lütfen bir yol gösterin LÜTFEN CEVAP VERİN. Ne yapıyım nolur bana birşey diyin. Valla çok korkuyorum bıktım artık gerilmekten, herşeyi alttan almaktan.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:27 pm

   Hilal hanım merhaba,
   görünen o ki sizin sorunlarınız “hangi tarihte tanışmak iyidir” den daha büyük..
   öncelikle sorayım, emin misiniz birbirinize uygun olduğunuza ve evliliğin mutluluk getireceğine..
   ömürlük bir karar bu, şimdiden alttan almaktan bıktıysanız, 2 yıl sonra ne olur diye düşünmek gerekiyor.
   ne dersiniz?

  • hilal

   Nisan 5, 2016 at 2:34 am

   Ceyhun bey, öncelikle çook ama çook teşekkür ederim cevap verdiğini için. Sizin yorumunuz benim için çok önemli. Ceyhun bey zaten 5 yıldır beraberiz hani olması gereken şey artık bi adım atmak değil mi sizce. Ceyhun bey bu ay çok kötü geçeçek biliyorum. Ama ben artık çok daraldım bu belirsizlikten onuda sıkmak istemiyorum bu konulardan dolayı zaten işte eylül ve aralık arası yine bu mevzular oldu şimdi tekrar gündeme gelecek. Offff çok bunalımdayım Ceyhun bey bu ay bu adımı atmak sakıncalı olacak gibi ama bir yandan da istiyorum hemde çok ama sorunsuz olsun. Yani sevgilim sürekli bu konular açıldığında geriliyor bende sıkmak istemiyorum ama benim ailemde beni sıkıyor. Napıyım Ceyhun bey siz söyleyin. Nisan ayı çok gergin geçecek yaa zaten yılbaşından beri öyle bi türlü düzelmiyor. Ceyhun bey beni biraz bilgilendirin buna çok ihtiyacım var. Ve siz tekrar çoook teşekkür ederim yorumladığınız için sizin verdiğiniz bilgilerle aydınlanıyorum inanın.

 • civciv01

  Nisan 4, 2016 at 1:54 am

  Direnmek yok! Akişina Bırak gitsin””hayat felsefem oldu zaten bu sene,hakkimda hayirlisi duble boğa olarak..teşekkür ederim aydinlattiğiniz için Ceyhun bey*

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:28 pm

   hayatın akışında yolunuza hep güzellikler çıksın 🙂

 • civciv01

  Nisan 4, 2016 at 2:04 am

  Bu da mı gol değil usta. gulerim aglanacak halime,bunu da demeden gecemedim yani..
  Mayista patlatiriz belki bir gol,nedersiniz?

  Reply

 • Prensesşirin

  Nisan 4, 2016 at 3:28 am

  Ceyhun Bey , yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum herzaman. 25.04.85 doğumluyum. Aralık ayındaki olayların devamı demişsiniz yazınizda. Aralık ayında sevgilimle ayrıldım. Yani bi ayrılığın etkisi mi devam edecek yada nasıl yorumlamaliyim durumu? Teşekkür ederim.

  Reply

  • Prensesşirin

   Nisan 5, 2016 at 2:10 am

   Ceyhun Bey bana da bir cevap verırmısınız???

 • hülya

  Nisan 4, 2016 at 9:32 am

  2008’den beri boğa burcu çok zor geçiriyor. para da , iş de hiç mi iyi bir şey yok.

  Reply

  • Arzu

   Nisan 4, 2016 at 9:21 pm

   Hulya hanim ayni durumlar maalesef..

 • hazal

  Nisan 4, 2016 at 4:19 pm

  ceyhun bey, ne kadar cabalasam da ,büyük riskler alsam da ,fedakarlik yapsam da istedigimi elde edemedim.ben 23 nisan 1986 saat 04.20 dogumluyum.lütfen benim yildiz haritama bakin en azindan biseylerle ilgili farkindaligim olsun. rehavete kapilmak degil bu hayati kurtarmak istiyorum.tesekkurler

  Reply

 • Derya

  Nisan 4, 2016 at 7:52 pm

  Ceyhun bey
  Son 4 yıldır iş aşk para konuları maalesef hep üzücü geçti sanırım nisan da da umut yok
  Nolucak halimiz anlamadım doğrusu yine yaprak dökümü
  Hülya hanım aynıyım

  Reply

 • mutlu

  Nisan 4, 2016 at 10:49 pm

  Sizi dikkatle takip ediyorum. Astrolojide gerçek anlamda ve konuya hâkim ciddî bilgilendirmeler yapıyorsunuz emeğinize sağlık. … mutlu kalın. …

  Reply

 • sermi turhan

  Nisan 5, 2016 at 5:58 am

  Ne nisanlar yaşadık biz korkmayn boğalar biz doğuştan fırtınalara alısknz inanın bunuda atlatrz

  Reply

 • deniz

  Nisan 6, 2016 at 12:23 am

  Evet eşim boğa burcu capkinlik ve para var su siralar amaclari olarak cocuklari sanırım yuvamida dagiticak bu dengesizligiyle…

  Reply

 • ebruli

  Nisan 6, 2016 at 3:11 pm

  Merhabalar,
  Size bir sorum olacaktı.11.05.1974 doğumluyum ve yükselen burcum ikizler( sabah 07.30 da doğmuşum)
  Neredeyse son 5 yıl benim için her açıdan iş,aşk vb oldukça olumsuz geçti.
  Kırılma noktam dönemim ne zaman başlıyor?
  Nisan ayı itibari ile evlilik veya iş değiştirme gibi konularda hayatımda radikal bir değişiklik olacak mı?
  Yoksa bu dönem hayatım boyunca hüküm sürecek mi?
  bir de yıldımızın hem yüksek hemde düşük oduğunu düşünüyorum. Şans kapımı çalıyor ancak netice alamıyorum. Sebebi ne olabilir?
  Şimdiden cevabınız için tşkler.
  Sevgiler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 6, 2016 at 5:09 pm

   Ebru hanım merhaba,
   astroloji sayesinde edindiğimiz bilgiler, ya da tahminler de diyebiliriz, kaderimizin ne olacağını söylemez.
   Fakat, sizin ruh halinizin ve hayatızın hangi yönde seyredeceğine dair ipuçları verir, trendi anlamayı sağlar.
   Bu nedenle, “hayatımda radikal değişiklik olur mu” sorusuna vereceğim cevap şudur:
   Evet olur, siz isterseniz tabi ki olur.
   Eğer radikal bir değişiklik istiyorsanız, radikal kararlar almalısınız.
   Almak istiyor musunuz?

  • ebruli

   Nisan 6, 2016 at 5:30 pm

   Merhaba, elbette var olan bir kader var hepimizin yazılı olan bunu sadece Allah bilir . Ben sizin gökyüzü haritalarınız ve bilgileriniz doğrultusunda benim için parlak olan dönem ne zaman başlıyor bunu sormak istedim :),elbette istiyorum ama attığınız adımlar ve girişimler olumsuz sonuçlanınca ister istemez yılgınlık içine girebiliyorsunuz ve sanırım şu anda ruh halim bu.
   Radikal karar almak istiyorum elbette sonuç olarak 🙂
   Tşkler sevgiler 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 6, 2016 at 5:34 pm

   Ebru hanım bu yılın bir geçiş süreci olduğunu, cesur ve kararlı olanların 2017 yılında farklı bir hayatı yaşıyor olacağını söyleyebilirim..
   yazılarda da söyledim zaten, yani evet, astrolojik olarak uygun.
   sevgiler, Ceyhun

 • Ilgın

  Nisan 6, 2016 at 4:03 pm

  Merhaba merakla beklediğim boğa yorumunuzu okuyup okuyup duruyorum kaç gündür acaba hangisi olacak diye gerçi gündemde birkaç birşey var ama tereddüt ediyorum yinede , yazılarınızı okuyorum hımmm evet Zafer Ceyhun demişti diyorum sonrada ve yine bir iş görüşmesi var gündemimde şartlar farklı ama burda da yani şu anki işimde de mutlu değilim denesem mi yeni bir iş yerini ne dersiniz Kaleminize sağlık

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 6, 2016 at 5:13 pm

   Merhaba Ilgın hanım,
   zaten mutlu değilsiniz, öyle değil mi? ve de mutlu olmak istiyorsunuz..
   en az riski alarak en çok mutluluk elde etmek sanırım hayatın temel uğraşlarından birisi.
   yerinizde olsam mutsuz olduğum yerde durmazdım bu arada 🙂
   aylık yorumunuzda anlattıklarımı da göz önüne alarak, doğru kararı alacağınızdan eminim.
   başarı ve mutluluk dilerim.
   Ceyhun

  • Ilgın

   Nisan 6, 2016 at 6:24 pm

   Teşekkür ediyorum bukadar hızlı bir cevap almam beni umutlandırdı ve yeni ufuklara yelken açmam gerekir diye düşünüyorum

 • Aynur

  Nisan 6, 2016 at 5:05 pm

  Zafer bey merhaba, 24.04.1974 ankara sabah 10:00 dogumluyum. 1 hafta once biriyle tanıstım. 12 haziran 1978 dogumlu Aynı sehirlerde degiliz maalesef hersey cok guzeldi. İlişkilerim hep yarıda kaldıgından dolayı korkularım var. B gök kubbe bu ilişki icin olumlu gelişmeler sunar mı ? Cok tesekkürler

  Reply

 • hülya

  Nisan 7, 2016 at 9:33 am

  ceyhun bey
  ben 8 mayıs doğumluyum. yukarıdaki mesaja bakarsanız boğa’yı sormuştum. ne olcak halimiz diye. 2008’den beri zor durumdayız. Para yok, iş yok, iş olsa da para yok. Beni bir yorumlarmısınız. selamlar

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 7, 2016 at 12:00 pm

   Hülya hanım merhaba,
   8 Mayısta doğan herkesin sizin gibi bir hayatı olmadığını tahmin edebiliyorsunuzdur. Ayrıca, bütün boğalar da finansal kriz ve baskı yaşamıyor.
   Ben burcunuza bakıp sizin hayatınızı yorumlayamam, kimse yorumlayamaz.
   FAKAT, Burcuna Göre hayatınızda olanı/biteni “doğru okumanız” ve her şeyden önce “farkında olmanız” için sadece Türkiye’de değil, dünyanın başka bir yerinde olmayan, değerli içerik/bilgi üretip size sunuyor.
   Yazılarınızı düzenli olarak okuyun, mutlaka bir çıkış yolu bulacaksınız.
   Yolunuz açık olsun, umarım ki doğru tercihler yaparsınız ve ekonomik sıkıntı sona erer.
   Sevgiler, Ceyhun
   NOT: hayat/kader 2 koldan ilerliyor:
   1- önümüze çıkanlar, kontrol edemediğimiz gelişmeler
   2- seçimlerimiz, emeklerimiz, kapasitemiz
   İkinci kolda başarılı olanlar, birinci koldan gelen zorlukları aşabiliyor. Bu nedenle, bazı boğalar varlıklı bazıları değil, bazıları mutlu bazıları değil. Kader deyip teslim olunacak tek an, sanıyorum ki ölüm anı, o zamana kadar mücadele!!

 • Elif

  Nisan 7, 2016 at 3:22 pm

  Ceyhun Bey merhaba, size acil bir sorun sormak istiyorum umarım kısa sürede mesajımı görürsünüz. Bu sene bir ev almayı çok istiyordum ve dün bir imkan oluştu, bu akşamüstü bir cevap vermek gerekiyor. Yatırım yapmak için doğru bir zaman mıdır? Karlı bir alışveriş olacak mıdır? Boğa burcuyum, yükselen balık, ay oğlak burcu…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 7, 2016 at 10:03 pm

   Elif hanım merhaba, hayır bu ay kesinlikle doğru diyemeyiz, hatta ben almazdım, acil bir karar vermezdim. yazidan bu sonuç çıkmıyor mu yoksa?? Öyleyse kendimi sorgulamam gerekiyor

  • Elif

   Nisan 8, 2016 at 1:04 am

   Ceyhun Bey, teşekkür ediyorum. Ev almayı gerçekten istiyorum ve acele karar vermek zorunda bırakıldım. Yazınızı okuyunca güvenli bir alışveriş olmayacağını anlıyorum. Hatta bugün başka bir nedenden dolayı kararı konuşamadık 🙂 Sizin uyarınızdan sonra yarın olumsuz cevap vermeyi düşünüyorum. Çünkü en başından beri karşı tarafa tam bir güven duyamadım. Peki yatırım amacıyla ev almamda bu sene benim için en doğru zaman hangi ay olabilir? Sevgiler ☺

  • Elif

   Nisan 11, 2016 at 12:58 pm

   Ceyhun Bey, o evi almadım!! Ancak 2016 yılı için uygun zamanı gerçekten merak ediyorum. İlk evim olacak ve kolay olmuyor, yanılgıya düşmek istemiyorum.

 • Necati

  Nisan 9, 2016 at 4:45 pm

  Merhaba, 25 Nisan doğumluyum. Yükselenim ise akrep. Bir boğa burcu olarak kendimi bıkkın ve yorgun hissediyorum şu son birkaç aydır. Doğal taşlar üzerinden destek almak istiyorum. Hangi taşı önerirsiniz/veya taşları? Ayrıca Ceyhun Bey, balık burcu olan biri var. Şu sıralar oldukça iyiyiz fakat tam kestiremiyorum bana karşı olan durumunu. Konuşuyoruz, sohbet ediyoruz ve birkaç keredir iltifat alıyorum ama nedense aramızda bir perde var gibi geliyor. Bu duruma ne diyorsunuz. Ayrıca yanlış hesaplamıyorsam ki onun doğum saatini bilmediğimden 12:00 üzerinden alıp hesaplamama göre onun yükseleni Yengeç. Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 10, 2016 at 12:07 am

   Necati bey merhaba,
   inanın taşlar hiç ilgimi çekmedi bugüne kadar, bilgim de yok bu yüzden.
   balık burcu hanımefendiyle ilgili olarak, güneş 8. veya 9. evinde olabilir, bu durumda karakteri akrep veya yay gibi olacaktır. Hangisine uyuyor sizce? Ona göre yorum yapabilirim ancak çünkü balık burcuna özgü bir durum var, doğum saatine göre Güneşin konumunu anlamadan yapılan yorumlar manasız kalır.
   sevgiler, Ceyhun

  • Necati

   Nisan 10, 2016 at 10:35 pm

   Daha çok akrep burcuna benziyor. Bu hali benim de dikkatimi çekti fakat yine de emin olamadım. Nasıl desem onun yanında kendimi oldukça rahat ve zevkli hissediyorum. Bir şekilde benziyoruz birbirimize ama nedense bir araya gelecek bir kıvılcım olmuyor. Cevabını bekliyorum. Teşekkkürler…

 • Malkocoglu

  Nisan 16, 2016 at 3:31 am

  Yorumlariniz su surecte yasadiklarima tarihi tarihine o kadar uyuyor ki hem sasirdim hem de korktum biraz:) eylul doneminde sonuclanacak bu surecin sonu pozitif mi gorunuyor? 🙂

  Reply

  • Malkocoglu

   Nisan 16, 2016 at 3:32 am

   Bu arada benim durumum yeni bir isle ilgili

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 16, 2016 at 1:56 pm

   tam olarak konuyu bilemesem de, işle ilgili dediğiniz için, şöyle cvp vereyim:
   eğer doğru kararları alır, zamanında adımlar atar ve hesaplanmış seçimler yaparsanız, olumlu olur.
   tabi geçmiş performansınız da belirleyici olacaktır.
   kısacası, tüm boğalar için ortak bir cevap yok: başarının bedelini ödeyenler başarılı olacak, ödemeyenler ise olamayacak.
   siz ödediniz mi?

  • Malkocoglu

   Nisan 16, 2016 at 2:42 pm

   Yaklasik iki yildir bunun bedelini odedigimi ve bu surecte gereken tum calismalari yaptigimi dusunuyorum, umarim dogru dusunuyorumdur:) Yorumunuz icin cok tesekkur ediyorum. Bundan sonra da yazilarinizin takipcisiyim!

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 16, 2016 at 3:10 pm

   başarılar dilerim 🙂
   umarım beklentinizi aşacak kadar iyi sonuçlanır, ki bu ihtimal de var kesinlikle. Mars gerilemeleri fırsatlar dönemidir özünde..
   aylık yorumlarda görüşmek üzere, bekliyorum.
   sevgiler, Ceyhun

 • Dilek

  Nisan 16, 2016 at 11:37 am

  Merhaba
  Boğa burcu olarak Mars gerilemesinde evlilik yapmak doğru mudur? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 16, 2016 at 1:31 pm

   Dilek hanım merhaba, Mars gerilemesi 2 farklı burçta olacağı için sorunuza cevap vermem için şu detaylar gerekli:
   Mars gerileme sürecine yayda başladı, 27 Mayıs – 29 Haziran arasında akrepte gerileyecek.
   Sonra ilerlemeye başlayacak, 3 Ağustosa kadar yine akrepte olacak.
   Evlilik tarihiniz hangi aralıkta olacak?

  • Dilek

   Nisan 16, 2016 at 3:04 pm

   1 1,5 ay kadar sonra henüz tam gün almadık. İlginize çok teşekkür ediyorum.

 • Meltem

  Nisan 16, 2016 at 4:46 pm

  Merhaba Zafer Bey.Ben boğa burcuyum sevgilim koç burcu.Ekim 2015 de tanıştık evliliğe giden ve ikimizinde hayatımın aşkısın dediğimiz bir ilişki yaşıyorduk.Malesef 1 nisanda yaşadığımız gerginliğin sonunda ani bir ayrılık kararı aldık.Size sormak istediğim önümüzdeki günler yada aylar tekrar ilişkimizin başlama olasılığı olabilirmi? Cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz..Sevgiler..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 17, 2016 at 6:43 pm

   Meltem hanım yükselen burçları da biliyor musunuz?

  • Meltem

   Nisan 17, 2016 at 7:16 pm

   Malesef Zafer Bey Bilmiyoruz 🙁

 • Meltem

  Nisan 17, 2016 at 7:54 pm

  Yaklaşık 7 aydır sizi takip ediyorum yazdıklarınızı tarihleriyle birebir yaşıyorum harika bir insansiniz iyi ki tanıdım sizi Zafer Bey..

  Reply

 • Zubeyde

  Nisan 18, 2016 at 4:08 pm

  Merhaba Ceyhun bey, ben bir basagim. Ben sadece sizin bu kadar duyarlı olup herkese cevap vermeniz sevindirdi. Diğerleri gibi değilsiniz yani. Sevgiler ve başarılar dilerim

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 20, 2016 at 4:12 pm

   tşk ederim Zübeyde hanım
   aslında soruların büyük kısmına cevap veremiyorum, zamanım yetmiyor..bir çaresini bulmak lazım.
   sevgiler, Ceyhun

 • Ceeen aslan

  Nisan 19, 2016 at 12:19 am

  Merhaba Ceyhun bey, gunes boga yükselen terazi ay akrep durumum vahim mi? Akrepte dolunay malum. Asķi bulmak yakın mi?

  Reply

 • Nurdan

  Nisan 22, 2016 at 1:28 pm

  Merhaba Zafer bey ben başak burcuyum eski erkek arkadaşım oğlak.Barışmak için adım atmak istiyorum doğru zaman ne zaman sizce ?

  Reply

 • Gül

  Nisan 23, 2016 at 5:17 pm

  Merhaba Zafer bey,ben boğa burcuyum (bugün doğum günüm ),eşim ikizler…
  Bu önümüzdeki günlerde bizi neler bekliyor olabilir? Şimdiden teşekkürler..

  Reply

 • Seda

  Nisan 25, 2016 at 11:40 pm

  Merhaba Zafer Bey,
  İsmim Seda. Boğa burcuyum yükselenim yay, çok iyi giden bir ilişkim vardı burcu aslan yükseleni başak. Fakat ben aniden burcu koç yükseleni aslan olan başka birinden hoşlanmaya başladım tam 22 Nisan’a denk geliyor. Bir yandan çok vicdan azabı çekiyorum ve kesinlikle şu anki sevgilimle olmak istiyorum bir yandan da diğer tarafa karşı koyamıyorum. Astrolojik olarak ne zamanlarda karar almalıyım sizce ve ya ne yapmalıyım ?

  Reply

 • gozde

  Nisan 26, 2016 at 10:37 am

  Merhaba Zafer bey, ben boğa burcuyum eşim de öyle. Yükselenim Yay. Saturnun Akrepte geri gittiği son 2 yıllık dönemde hem iş hem de evlilikte çok fazla olumsuzluk yaşadım ancak şimdi düzeldi. Öte yandan şimdi de Saturn Yay burcunda geri gidiyor; bu durum benim yükselenimin Yay olması sebebiyle beni nasıl etkiler.
  Bir konu daha var : Hamileyim ve Merkür retro döneminde doğum yapmam bekleniyor , yaklaşık 19 Mayıs tarihinde. Bu durum beni ve bebeğimi nasıl etkileyebilir?
  peşinen teşekkürler.

  Reply

 • lady macbeth

  Nisan 28, 2016 at 7:23 am

  Merhabalar efendim,
  yalın sade ve oldukça sağlam tesbitlerinizden dolayı çok teşekür eder ,kutlarım sizi.
  ben 26.nisan 90 doğumluyum,yükselenim Balık.şunu söyleyebilirim ki yaklaşık bir 4,5 senedir aslına bakarsanız hiç bir şey yolunda gitmiyor,hatta tanrının beni unuttuğunu hadi kenara bana gerçekten küstüğünü düşünüyorum :)şaka maka,iş kariyer ilişi durumum karmakarışik uzun süredir işsizim ve maddi sıkıntılar boyumu aşmış durum da .işin aslı benm tüm becerilerim sanat alanında öncelikle lisansım Resim .ama çoçukluğumdan beri oyunculuk yapıyor hayatımı bu meslekten kazanıyorum .ancak gelen her proje ya askıya alınıyor ya bir prüz çıkıyor.yahut onaylanıyor ve sonra sizden vazgeçtik deniliyor.garip artık insan ilişkilerimi,sorgulamaya ve iletişim sorunlarımın olduğunu düşünmeye başladım ki bu beni ben yapan başkaca iyi olduğum bir beceriyken üstelik. 2015 8 temmuz da bir aşk yaşadım ki hala bir dargın bir barışık ve aynı şehirde olamıyoruz bir türlü kendisi bir yay burcu .aramızda ki çekim ,cinsel ilşki muhteşem olmasına rağmen ayrı şehirler belli olmayn iş güç durumları bizi koparan noktalardan.şu da var ki ıkı tarfta birbiirnden vazgeçemiyor gibi,ben güzel ve heyecanlı bir tesadüf olup kötü karma olduğunu bile düşünmeye başladım. ikinci,üniversite sınavına giriyorum yani oyunculuk konservatuar sınavına .şu inan çok garip bu sene bu sınavlar için gireceğim 4. senem olacak yani 3 senedir bir şekilde eleniyor çoğu aynı uniler üstelik.ya yaş durumdan yedekte kalıyorum yada puan sistemi,ancak sonrasında santçı hocalarımdan duyduğum çok beğendikleri,çok yetenekli olduğum ,fiziğim performansım şahneydi filan.ancak olmuyor zinciri bir türlü kıramıyorum tek isteğim sözüm ona mektepli olmak.vazgeçemiyorm bu meslek benim hayatım ve ben 4 senedir bu sınavlar için eğitimler kursalar çalışmalarla geçiriyoumgünlerimi,artık olmamsı beni üzmeyecek çünkü alıştım işimi de zaten yapıyorum .yapıcam elbeteki,ama sanırım saplantı halıne geldi.ve inan bunca zaman süren bahtsızlık,şanssızlık akılalmaz durumda ,her iş yarım kalıyor geri dönüyor,pek bir umudum da kalmadı açıkcası gelecekten,her sene bir hezimetle olaylar la geçiyor .çok uzun yazdm biliyorum ama çok etkilendim yazdıklaınızdan.artık 2016 yada bir 5 yıl da fena mı ilerleyecek hayat böylesine .kutuplarda bile 6 gece 6 ay gündüz.sevgiler

  Reply

 • Pingback: Boğa Burcu Mayıs 2016 Yorumu: İyi ki Doğdunuz

 • guluzar

  Mayıs 5, 2016 at 8:47 pm

  Yorumlariniz icin tesekkur ederim.bugun okumaya basladim ve yeni yazilariniz icin sabirsizlaniyorum.tekrardan tesekkurler.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin