Yükselen BoğaBoğa Burcu: Nisan 2015

Nisan 5, 2015by Zafer Ceyhun28

Boğa burcu Nisan 2015 yorumunda, 4 Nisan ay tutulmasının etkilerini anlattım. Bu yazıyı Mart sonunda okumuş olmayı tercih ederdiniz ya da en azından tutulma yaşanmadan önce 🙂 Sizlerin hayatı gibi benim hayatım da Ay tutulması tarafından ele geçirildiği için ancak yazabildim, affedin.. Neyse ki Mayısta ilk sırada sizin yazınız olacak, doğum gününüze hazırlık yapmaya başladım bile 🙂 Bu ayın ana gündemi Ay tutulması olacak ve tam olarak 9-10 Nisanda kendini gösterecek, yani gündem birkaç gün içinde hızlanacaktır. Konuya girmeden önce, güzel bir haber de vereyim: 8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor. Aralık ayından bu yana süren olumsuz hava, sevimsiz enerji nihayet sona erecek. Nisan 2015 astroloji gündeminizde şu konular var:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının boğa burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Ay tutulmaları önemli olaylardır, bu yıl ilkini 4 Nisanda yaşadık ve etkilerini de hissetmeye başladık. Tutulmanın getirdiği gündem yavaşça olgunlaşıp 9-10 Nisan gibi zirve yaparak sonuca ulaşacak. Tutulma terazi burcunda oldu, yani Ay terazideydi, Güneş de koç burcundaydı. Çok seveceğiniz türden bir enerji yok aslında, tutulma size harika haberler getirmeyebilir. Detaylara geçmeden önce, ay tutulması neden önemlidir ve bizleri bizleri nasıl etkiler, ondan bahsedeyim:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Kısacası, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz; zaten bir süredir devam eden bir konunun/gündemin sonuçlanmasına neden olur. Peki boğaya göre etkileri nedir, hangi gündem sonuçlanacak? İşte bazı olasılıklar:
 1. çalışma hayatınızla ilgili gündeminiz sonuçlanacak, karar alacaksınız
 2. hayatınızın düzenini değiştirecek bir karar/haber alacaksınız
 3. bir zamandır bırakmak istediğiniz bir şey var mı? Bırakın, zamanı geldi
 4. sağlıkla ilgili bir konu (spor/diyet/ameliyat gibi) netleşecek
 5. iş arkadaşlarınızla ilgili mesele sona erecek
 6. iş yükünüzün artmasına/azalmasına neden olacak bir gelişme olacak
 7. bir sağlık sorunu varsa, sona erecek/netleşecek
 8. bir nedenden dolayı pişman olacaksınız, keşke diyeceksiniz
 9. fedakarlıklar yapmanız gerekecek, öncelikleriniz değişecek
 10. bir kayıp yaşayabilirsiniz, bir ayrılık  veya para iş/kaybı gibi
 11. yaptığınız iş, yaşadığınız hayat dar geliyorsa, önemli bir değişiklik yapacaksınız
Değerli dostlar, hayatınızda bu konular çerçevesinde gelişmeler varsa, bilin ki, 9-10 Nisan gibi sonuçlanacak.. Eğer gündeminizde sonuçlanmasını beklediğiniz bir mesele yoksa, “acaba konu ne” diye düşünüyorsanız, zaten bir konu yoktur. Eğer yazdıklarımdan birkaçını yaşıyorsanız, şöyle düşünün: 2012/2013 yılında başlayan bir değişim süreci içindesiniz, hepimiz öyleyiz.. Nedeni de Uranüs-Pluto etkileşimi.. Hayatımız kökten değişiyor aslında, bir istikamete doğru gidiyoruz. İşte o istikamet çerçevesinde yaşadığınız gelişmeler bir sonuca bağlanmak üzere..Yukarıdaki maddeler arasında bazıları, uzun süredir hayatınızın ana gündemi olmadı mı? 2012-2015 arasında Uranüs-Pluto etkileşimi hayatınızı şekillendiriyordu, geçen ay bu etkileşim büyük oranda sona erdi. Yani artık eskisi kadar değişim/dönüşüm olmayacak, istikrar geliyor. Ay tutulmasıyla birlikte, bu dönüşüm süreci önemli ölçüde tamamlanmış olacak, kalıcı sonuçlara vesile olacak; en azından önemli bir “ara sonuç” gelecek. Önemli günler yaşıyoruz dostlar, hayatımızdaki iniş çıkış artış bitiyor, çok şükür, sonunda! Her ne kadar gündeminiz çok iyi olmasa da, 8 Nisanda Jüpiter’in güzel enerjisi geri geldiği için, 9-10 Nisan gibi yaşanacakların sizi çok üzmeyeceğini düşünüyorum. Olur da olumsuz şeyler yaşarsanız, hemen yılmayın, sonrasında işler hızla düzelecektir. Nisan-Ağustos arasında güzel şeyler olacak. Hayatınızın son kez, harika bir şekilde değişmesi dileğimle 🙂 Ceyhun]]>

28 comments

 • Melissa Melissa

  Nisan 5, 2015 at 8:51 am

  “Aralık ayından bu yana süren olumsuz hava, sevimsiz enerji nihayet sona erecek.” bugünlerde aldığım en güzel haber..
  Yükseleni Kova burcu olan bir Boğa kadını olarak, kişisel analiz yapmaya başladığınızı en kısa zamanda duymak ta çok güzel bir haber olacak 🙂 (nisan 2014’teki güneş tutulmasından bu yana bekliyorum.. Çünkü o yazınızı twitter’dan okumadığıma çok pişman olmuştum..)
  hep mutlulukla kalın..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 5, 2015 at 10:02 pm

   Çok tşk ederim Melisa hanım 🙂
   bir türlü zaman bulamadım geçmiş aylarda, bu yıl başlayacağım inşallah..
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Mira

  Nisan 5, 2015 at 9:38 am

  ya yupiter hangi alani tetiklicek bogada?10 nisan gelsin artik biktim

  Reply

 • Seda

  Nisan 5, 2015 at 9:54 am

  günaydın Ceyhun bey yorumunuzu dünden den beri sabırsızlıkla bekliyordum yukarıda belirttiğiniz maddelerden bir kaçını yaşıyorum çalıştığım iş yeri kapanıyor benim için sıkıntılı bir durum ama yorumunuzla bir nebze olsun umutlandım gelişmeler sonuçlar olacak demişsiniz beklediğim güzel haberide vereceğim inşallah tekrar yüreğinize ve kaleminize sağlık lütfen. bilgilendirmelerinizi eksik etmeyin. Sevgiler seda

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 5, 2015 at 10:06 pm

   tşkler Seda hanım 🙂
   geleceğe dair oldukça iyimserim, iş ortamında başarılar dilerim.
   ceyhun

 • merve

  Nisan 5, 2015 at 12:07 pm

  İçimi ferahlattiniz gerçekten inş aşk hayatım düzene girer.Ceyhun bey biz boğa burçlarını 8nisandan sonraki gunler de aşk hayatından da söz ettiniz DMİ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 5, 2015 at 10:13 pm

   Merve hanım 8 Nisanda Jüpiter gelince, genel olarak hissiyat iyileşeceği için, kendinizi daha mutlu ve güvende hissedeceksiniz.
   yani evet, aşk da güzel olur elbette 🙂

 • merve

  Nisan 5, 2015 at 12:15 pm

  Şu iniş ve çıkışlar artık btsin düzene girsinn of

  Reply

 • beste tekin

  Nisan 5, 2015 at 9:38 pm

  Şimdi benim güneş burcum boğa, yükselenim ikizler(ki astrologlar bu konuda bir karar varmış değiller.Kimisi yengeç kimisi ikizler diyor. 26 nisan günü sabah 09.25te doğdum.) ay burcum akrap, alçalanım yay. Ben şimdi hangi burcun yorumunu okuyayım. Hangisinin etkileri daha fazla, iyice aklım karıştı 🙂

  Reply

 • Mira

  Nisan 6, 2015 at 11:15 am

  okumusdum bi kac kere ama yinede okudum.qaliba inanamiyorum oyle gelismeler yasayacagima yine yine duymak istiyorum belki olur diye:D

  Reply

 • Çiğdem Sarıgül

  Nisan 6, 2015 at 1:35 pm

  Teşekkürler Ceyhun beycim. 2012 den itibaren Nisan ayı benim için değişim ayı oldu. Umarım geçen sene yaz sonundan itibaren yaşadığım sıkıntılardan bu ay kurtulurum.: )))))))

  Reply

 • şaşkın

  Nisan 9, 2015 at 12:30 am

  Yine döktürmüşsünüz, içimiz rahatladı eminolun 🙂 sizin mantıklı ve olağan yorumlarınızla daha gerçekçi ve kontrollüyüm bende. Sizi tanımak şans benim için. İyiki varsınız. 🙂 Ben 2012 nisan birinde tutkulu ve sancılı bir aşka yelken açtım. İki Boğaydık, biz olduk . 🙂 Derken geçen nisan tutulma oldu ve biz o gün noktayı koyduk. Şimdi yine bir tutulma oldu ve birkaç gündür aklımdan bile geçmezdi ama yine aynı zamanlar geri dönmek isteğiyle beni aradı, ve belkide yine devam edicez. Ben bu tarihlerin bizim icin hep bi dönüm olmasına hayret etsemde, biliyodum hissetmiştim. Peki, sizce yine kalbim paramparça olur mu? Öyle zor topladımki hayatımı. Bianda değişen hemde sudan sebeplerle, o derin düzen, şimdi yine karşımda duruyor. Ne dersiniz bu tutulma devam etmemi mi ister yoksa sadece bir gölgeylemi konuşuyorum. Öyle kararsızımki. Bana astrolojik bir tavsiye vermenize ihtiyacım var. Yükselen akrep ay kova, ikimizde boğayız. Gelen İlahi mesajı çözmeme bir gökyüzü rehberi yardımcı olacaktır eminim.
  Sevgiler Gökyüzü Seyyahı 🙂
  ( sizi aklımda böyle canlandırıyorum, gezegenlerin arasında gezinen ve yeryüzüne bulduğu değerli bilgileri sunan bir seyyah.:) ) kolay gelsin…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 9, 2015 at 12:52 am

   merhaba, çok tşk ediyorum öncelikle 🙂
   bence derinlemesine astrolojik yorum dahi gerekmiyor, her şey olması gerektiği gibi ilerlemiş 🙂
   bir Nisanda kaybedilen, sonraki Nisanda gelmiş..
   eğer yükselen burcunuzun akrep olduğundan eminseniz, ki bence olmayabilir, bu şansı iyi değerlendirin..
   yüks burcunuz terazi/yay ise, zorlamayın derim.
   sevgiler, Ceyhun

 • şaşkın

  Nisan 9, 2015 at 1:01 am

  Çok teşekkür ederim 🙂 evet eminim doğum saatim kesin ve yükselen akrep, plüto 1. evde ve ayıma güneşime açıları kuvvetli boga olduguma inanan yok zaten..hatta gökyüzüyle ilgilenmeyen bile akrep misin der 🙂 Çok iyi anladım, bu güzel haber işte. Derinlerde aradığım şeye bu yorumunuz ilaç gibi geldi. İlginize sonsuuz teşekkürler.
  Herşey gönlünüzce olsun. Sevgiler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 9, 2015 at 12:03 pm

   yolunuz açık ve aydınlık olsun 🙂 🙂

 • bukeeettt

  Nisan 9, 2015 at 7:51 pm

  Merhaba Zafer Bey, 18 nisan cumartesi günü bir iş görüşmesi teklifi aldım yeni bir adım atmak için tereddüt ediyorum yıldızlar ne diyor acaba?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 9, 2015 at 7:53 pm

   Buket hanım merhaba,
   öncelikle hayırlı olmasını diliyorum 🙂
   yıldızların ne dediğini yazdım, hayatınıza göre yorumlayıp karar vermeyi ancak siz yapabilirsiniz.
   en doğru kararı vermeniz dileğimle.
   Zafer Ceyhun

 • mercan

  Nisan 10, 2015 at 2:05 am

  yıl 2009 nisan güzel bir işe başladım tam 4.5 yıl çalştım ama 2013 ekim mecburen çıkma zorunda kaldım, şimdi yazıılarınızı okurken aman benim hayatımda ne olabilir ne değişebilir derken birkaç hafta önce başvurduğum ama ümidim olmayan işten aradılar görüşelim diye ve yine bir nisan ayı o kadar kararsızım ki bu işle ilgili ne yaparsam iyi olur keşke demem pişman olmam gibi birsürü soru var ? help me Zafer bey 🙁

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 10, 2015 at 1:11 pm

   Merhaba,
   Nisan dolunayı sizin iş hayatınızla ilgili gelişmeler yaratır, bu hayatın doğasında var.
   ben olsam tereddüt etmezdim 🙂
   başarılar dilerim.

 • şilan

  Nisan 10, 2015 at 5:45 pm

  Burcum boğa yükselenim de boğa ve ve 7 aydır hayatım altüst durumda ne zaman düzelecek bu zamanlar lütfen umut ışığı lazım bugun 10 nisan sabahtan beri ağlıyorum ve nedensiz olarak çok mutsuzum bi mucize gerek sanırım 🙁 lütfen yardımcı olur musunuz

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 13, 2015 at 3:15 pm

   Şilan hanım merhaba,
   mesajınıza cevap vermemişim, yeni fark ettim.
   şimdi nasılsınız, daha iyi oldunuz mu?

 • fatma

  Nisan 10, 2015 at 7:03 pm

  Ceyhun Bey ben boğa burcuyum hep koç erkeklerinden etkileniyorum.Ama aramızda mutlaka bir sorun çıkıyor koçlarla ama koçlar da bana çok etkileyici geliyor 2015 te ben boğa o koç ne yapmalıyım sizce bir aşk şansı olabilir mi ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 10, 2015 at 10:48 pm

   Yükselen burcunuz?

 • Poh Poh Perisi

  Nisan 13, 2015 at 3:54 pm

  Merhaba Zafer,
  Uzun zamandır ilgi ile sizi takip ediyorum. Bir konuda yardıma ihtiyacım var; kadim dostlarımdan-köpeğim önemli ve riski büyük bir ameliyat olması gerekiyor bu hafta. Doğru bir zaman mıdır, ertelemek gerekir mi? Dikkat edeceğim bir tarih varsa bilgi verebilrseniz çok sevinirim.
  Sevgiler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 13, 2015 at 4:06 pm

   hayır fark etmez..umarım ki sorunsuz geçer.
   sevgiler benden 🙂 Ceyhun

 • Pelin

  Nisan 19, 2015 at 11:52 am

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Ben Aslan Burcuyum, esimse Boga Burcu. Okudugum kadariyla Aslan bu donemde gayet olumlu etkilerle karsilasacak ama bogayla ilgili o kadar da iyi hissetmedim okurken. Esim kendine ait bir sirket acmak istiyor, ben de kendi isimle ilgili bir ay icinde sirket acmak istiyorum. Enerjimiz birbirini etkileyebilir mi? Bendeki olumlu donemden o da etkilenebilir mi yoksa benim de enerjimi dusurur mu merak ediyorum? bir de para kaybi vs yasayabilirsiniz demistiniz, eger onun islerine ben yardimci olursam bu surecten olumlu cikar miyiz merak ediyorum. burclarin insanlar uzerindeki etkilerine inandigim icin boga burcunu okuduktan sonra biraz gerildim acikcasi.
  Yorumlariniz icin cok tesekkur ediyorum

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 19, 2015 at 3:30 pm

   Pelin hanım merhaba,
   tespitiniz doğru, boğa için Uranüs etkisi nedeniyle kayıplar mümkün ancak astrolojik etkiler mutlak olarak belirleyici değildir..
   yani, aslan olarak sizdeki Jüpiter şansı hayatınızı mutlaka zenginleştirmeyeceği gibi, eşinizdeki Uranüs hayatınızı mahvetmez..
   astroloji, ihtimallerin en yüksek olduğu dönemlere işaret eder, geleceğin potansiyel gerçekleri hakkında fikir verir ancak geleceği biz inşa ederiz..
   gönlünüz rahat olsun ama tedbiri elden bırakmayın ve evet eşinizin kararlarını sizin gözden geçirmenizde fayda var..
   başarılar dilerim, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin