Boğa burcu Nisan 2015 yorumunda, 4 Nisan ay tutulmasının etkilerini anlattım. Bu yazıyı Mart sonunda okumuş olmayı tercih ederdiniz ya da en azından tutulma yaşanmadan önce 🙂 Sizlerin hayatı gibi benim hayatım da Ay tutulması tarafından ele geçirildiği için ancak yazabildim, affedin.. Neyse ki Mayısta ilk sırada sizin yazınız olacak, doğum gününüze hazırlık yapmaya başladım bile 🙂 Bu ayın ana gündemi Ay tutulması olacak ve tam olarak 9-10 Nisanda kendini gösterecek, yani gündem birkaç gün içinde hızlanacaktır. Konuya girmeden önce, güzel bir haber de vereyim: 8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor. Aralık ayından bu yana süren olumsuz hava, sevimsiz enerji nihayet sona erecek. Nisan 2015 astroloji gündeminizde şu konular var:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının boğa burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Ay tutulmaları önemli olaylardır, bu yıl ilkini 4 Nisanda yaşadık ve etkilerini de hissetmeye başladık. Tutulmanın getirdiği gündem yavaşça olgunlaşıp 9-10 Nisan gibi zirve yaparak sonuca ulaşacak. Tutulma terazi burcunda oldu, yani Ay terazideydi, Güneş de koç burcundaydı. Çok seveceğiniz türden bir enerji yok aslında, tutulma size harika haberler getirmeyebilir. Detaylara geçmeden önce, ay tutulması neden önemlidir ve bizleri bizleri nasıl etkiler, ondan bahsedeyim:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Kısacası, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz; zaten bir süredir devam eden bir konunun/gündemin sonuçlanmasına neden olur. Peki boğaya göre etkileri nedir, hangi gündem sonuçlanacak? İşte bazı olasılıklar:
 1. çalışma hayatınızla ilgili gündeminiz sonuçlanacak, karar alacaksınız
 2. hayatınızın düzenini değiştirecek bir karar/haber alacaksınız
 3. bir zamandır bırakmak istediğiniz bir şey var mı? Bırakın, zamanı geldi
 4. sağlıkla ilgili bir konu (spor/diyet/ameliyat gibi) netleşecek
 5. iş arkadaşlarınızla ilgili mesele sona erecek
 6. iş yükünüzün artmasına/azalmasına neden olacak bir gelişme olacak
 7. bir sağlık sorunu varsa, sona erecek/netleşecek
 8. bir nedenden dolayı pişman olacaksınız, keşke diyeceksiniz
 9. fedakarlıklar yapmanız gerekecek, öncelikleriniz değişecek
 10. bir kayıp yaşayabilirsiniz, bir ayrılık  veya para iş/kaybı gibi
 11. yaptığınız iş, yaşadığınız hayat dar geliyorsa, önemli bir değişiklik yapacaksınız
Değerli dostlar, hayatınızda bu konular çerçevesinde gelişmeler varsa, bilin ki, 9-10 Nisan gibi sonuçlanacak.. Eğer gündeminizde sonuçlanmasını beklediğiniz bir mesele yoksa, “acaba konu ne” diye düşünüyorsanız, zaten bir konu yoktur. Eğer yazdıklarımdan birkaçını yaşıyorsanız, şöyle düşünün: 2012/2013 yılında başlayan bir değişim süreci içindesiniz, hepimiz öyleyiz.. Nedeni de Uranüs-Pluto etkileşimi.. Hayatımız kökten değişiyor aslında, bir istikamete doğru gidiyoruz. İşte o istikamet çerçevesinde yaşadığınız gelişmeler bir sonuca bağlanmak üzere..Yukarıdaki maddeler arasında bazıları, uzun süredir hayatınızın ana gündemi olmadı mı? 2012-2015 arasında Uranüs-Pluto etkileşimi hayatınızı şekillendiriyordu, geçen ay bu etkileşim büyük oranda sona erdi. Yani artık eskisi kadar değişim/dönüşüm olmayacak, istikrar geliyor. Ay tutulmasıyla birlikte, bu dönüşüm süreci önemli ölçüde tamamlanmış olacak, kalıcı sonuçlara vesile olacak; en azından önemli bir “ara sonuç” gelecek. Önemli günler yaşıyoruz dostlar, hayatımızdaki iniş çıkış artış bitiyor, çok şükür, sonunda! Her ne kadar gündeminiz çok iyi olmasa da, 8 Nisanda Jüpiter’in güzel enerjisi geri geldiği için, 9-10 Nisan gibi yaşanacakların sizi çok üzmeyeceğini düşünüyorum. Olur da olumsuz şeyler yaşarsanız, hemen yılmayın, sonrasında işler hızla düzelecektir. Nisan-Ağustos arasında güzel şeyler olacak. Hayatınızın son kez, harika bir şekilde değişmesi dileğimle 🙂 Ceyhun]]>