Boğa Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. Nisan ayının koç burcu sahasında gerçekleşen olaylar sizin için keyifli olmuyor genel olarak, kötü olmak zorunda da değil elbette. Neyse ki Jüpiter geri geldi ve sizi gayet güzel etkiliyor. Bu nedenle, Nisan’ın yorucu ve belki bir miktar da melankolik hissiyatını hafifletiyor olmalı. Aslında Nisan ayının kendi gündeminden çok daha önemli bir olay yaşanıyor bu günlerde, hepimizi yakından ilgilendiren bir olay: 3 yıldır süren Uranüs-Pluto etkileşimi azalmaya başladı. Çok önemli bir haber çünkü istikrarsızlık getiren, denge bozan bu etki sonunda kaybolup gidecek. Önümüzdeki Kasım ayına kadar hayatımızda istikrarı yavaş yavaş yeniden inşa edebileceğiz, ki buna en çok sizin mutlu olmanız gerekiyor. Bu etki son 3 yılda sizi çok ama çok zorlamıştı. Artık çabalarınızın karşılığını daha kolay alabilir, hayatınızın düzenini sağlayabilirsiniz. 2012 yılından bu yana yaşadığınız olumsuzlukları ortadan kaldırmak için verdiğiniz tüm emekler, karşılığını vermeye başlayacaktır. Sonuçta olarak diyorum ki değerli dostlar, “Gelecek günlerimiz, bu günden daha iyi olacak” 🙂 Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Boğa Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Boğa Burcuna Etkisi

Yeni Ay yaklaşık 24 saat önce, 18 Nisanda yaşandı ama etkilerini 23 Nisan’a kadar hissettirecek. Yeni Ay’ın neden önemli olduğunu, şu yazıda açık ve net olarak anlattım: Yeni Ay Nasıl Etkiler Bir de hatırlatma yapayım: Facebook ve Twitter sayfalarını henüz takip etmiyorsanız, sizi de bekliyoruz. Yeni Ay gündemi size uygun olmayan koç burcunda gerçekleştiği için, en güzel haberleri veremeyeceğim ama artık son, önümüzdeki yazıda hem ilk sırada olacaksınız hem de haberler daha iyi olacak. Yeni Ay boyunca neler olabileceğine dair bazı olasılıklar şöyle:
 1. bir sevdiğinize yardım/destek olmanız gerekebilir
 2. bir sağlık sorunu ile ilgilenebilirsiniz
 3. önemli bir meselede hata yaptığınızı fark ettiğiniz için keyfiniz kaçabilir
 4. uzun süredir görmediğiniz biri ile karşılaşabilirsiniz
 5. eski sevgiliniz/eşiniz sizi görmek isteyebilir veya siz onunla konuşmak isteyebilirsiniz
 6. özlem/hasret hissi artabilir
 7. “keşke böyle olmasaydı” dedirtecek bir şey aklınıza gelebilir
 8. bir sevdiğinizden uzaklaşmanız/ayrılmanız gerekebilir
 9. eşinizden/sevgilinizden ayrılmak isteyebilirsiniz, ya da tersi, o isteyebilir
 10. güzel havaya rağmen kendinizi sınırlamanız gereken, evde kalmanıza neden olan bir mesele olabilir
 11. gizli saklı işler yapmaya karar verebilirsiniz
 12. size karşı yapılan gizli/düşmanca bir olay açığa çıkabilir
Yeni Ay enerjisi dün başladığı için, gündeminize bir konu girmiştir diye düşünüyorum. Dediğim gibi, Yeni Ay enerjisi size güzel gelecek türden değil ama haftaya işler değişecektir. Eğer gündeminizde sıkıntılı bir konu yoksa, inşallah olmaz, kendi sesinizi dinleyeceğiniz sakin bir ortamda düşüncelerinizi yazmanız, kendinize zaman ayırmanız en ideali. Bunu yapabilecek durumda değilseniz, mutlaka sevdiklerinizle ilgilenin, onlara destek olun ve sevginizi açık seçik gösterin.

Jüpiter’in Boğa Burcuna Etkisi

Jüpiter etkisini bir süredir hissetmiyorduk ama neyse ki artık bizimle. Aile hayatınız, geleceğinizi daha sağlam temeller üzerine inşa etme ihtiyacınız ve güvende olma isteğinizi temsil eden alanda işleri kolaylaştırdığı için çok şanslı olduğunuzu bilin istiyorum. Bu dönem, geleceğe yatırım yapmak için harika bir dönem ve bu yönüyle sizin tarzına gayet uygun bir enerjisi var. Jüpiter, Ağustosa kadar 4 ay boyunca şu konularda destek olacak:
 1. finansal yatırımlar yapma imkanınız olacak, şansınız da yerinde
 2. kendinize yatırım yapma fırsatı da bulacaksınız
 3. evinizi değiştirmek veya güzelleştirmek için harika bir dönem
 4. aile hayatınız keyifli olacak
 5. kendinizi huzurlu ve güvende hissedeceksiniz
 6. aile büyüklerinizin desteği sizinle birlikte olacak
 7. ailenizi büyütmek istiyorsanız, çocuk sahibi olmak için ideal bir dönem
Önümüzdeki 4 ay boyunca Jüpiter’in desteğini hissedeceksiniz, geçtiğimiz 4 aydan farklı bir 4 ay sizi bekliyor. Yazılarımda artık yeni bir bölüm olsun istiyorum değerli dostlar. Fırsat buldukça, gündemle alakalı olarak, hayatınızı güzelleştireceğini düşündüğüm önerilerde bulunacağım. Önümüzdeki 4 ay için geçerli önerilerim şunlar:
 1. evinizi güzelleştirin, belki yeni mobilya ve hatta aklınızda varsa yeni ev
 2. evinizde daha çok zaman geçirin
 3. birikim yapmaya başlayın, ya da en azından planını yapın
 4. aile büyüklerinizle daha çok zaman geçirin
Boğa burcu burcu Nisan 2015 yorumu, diğer burçlara verdiğim kadar güzel haberlerle dolu olmasa da, yılın en güzel yazısı oldu. Daha iyileri de yolda 🙂 Umarım hep en iyisini yaşarsınız, her şey gönlünüze göre olsun. Sevgilerimle, Ceyhun]]>