Boğa burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayı astroloji gündemini önemli hatlarıyla anlatarak hayatınıza katkı sağlamayı amaçlıyor. Öncelikle kıymetli dostlar, sağlıklı mutlu bir yıl dilerim, iyi ki doğdunuz. 🌹🌹 Her Mayıs olduğu gibi, 2016 Mayıs da bir yıllık Güneş döngüsünün sizler için başlangıcı olacak, yani boğa burcu yeni yılı başlıyor. Yeni yılın resmi başlangıcını, 6 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeniay olarak görebilirsiniz. İşin güzel tarafı, her ne kadar Merkür ve Mars/Satürn geriliyor olsa da, Yeniay enerjisinin güzel olması.. Lafı uzatmadan boğa burcu Mayıs 2016 yorumunuza geçeyim. Hem zaten geçtiğimiz ay sizler için keyifli olmadı diye tahmin ediyorum, daha güzel gelişmelerin yakınlarda olduğunu duymak iyi gelecektir eminim ki.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Etkileri

Güzel bir haberle başlamak istiyorum değerli dostlar: Jüpiter gerilemesi nihayet 9 Mayıs’ta sona eriyor. 👏👍 Aylar sonra yeniden, şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter’in kolaylaştırıcı etkisini hissedeceğiz. Harika haber! Jüpiter’in mevcut etkisini Eylül ayına kadar doyasıya yaşama imkanınız olacak, umarım ki önünüze birbirinden önemli fırsatlar çıkar ve siz de değerlendirme gücü bulursunuz. Elbette Jüpiter var diye fırsatların ayağımıza gelmesini beklemek iyi fikir değil. Biz bir hedefe doğru ilerlerken ve şartları zorlarken ve hatta gerektiğinde risk alırken Jüpiter’le karşılaşma ihtimalimiz artıyor. Hatırlatmak istedim. 😊 Jüpiter’in sizi hangi konularda etkilediğini bir kez daha belirteyim:
 1. mutluluk, aşk ve haz arayışı
 2. kendini ispat etme ihtiyacı, risk alma kapasitesi
 3. tanınma, saygı görme, farkını ortaya koyma isteği
 4. beğenilme ve takdir edilme motivasyonu
 5. bilgiyi ve yetenekleri kullanarak ilerleme çabası
 6. çocuk sahibi olma
 7. çocuklarınızla ilişkiler, onların eğitimi ve geleceği
Önümüzdeki 4 ay boyunca Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde, sosyal ve ticari girişimlere başlamak ve başarılı olmak, yeteneklerinizle parlama imkanı yaratmak, sesinizi duyurmak, iş veya etkinlerde başarıyı yakalamak, mutlu olmayı başarmak, saygı ve itibar görmek daha kolay olacaktır. En azından şunu söylemek mümkün: Başarılı olmayı çok ama çok isteyeceksiniz, her zamankinden daha çok.
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı getiren de büyük ölçüde budur!
Diğer yandan, Jüpiter gerilerken “ben nasıl mutlu olurum?” sorusunu defalarca sormuş olmalısınız. Şimdi bulduğunuz cevapları hayata geçirme zamanı! Bol şans dilerim, ki zaten şans sizden yana. 🍀🍀 Mayıs ayında bir gerileme biterken diğerleri devam ediyor: Merkür, Mars, Satürn ve Pluto geriliyor. Aslında her yıl birkaç gezegen aylar boyunca birlikte geriler, yani bu ara 4 gezegenin geriliyor olmasında garip bir yan yok. Fakat, 2 yılda bir kez gerileyen Mars, Satürn ile birlikte yay burcunda geriliyor. İşte bu bir olaydır. Bu nedenle, Mars/Satürn kaynaklı konular (bkz. boğa burcu Nisan 2016 yorumu) en az 4 ay boyunca gündeminizi meşgul edecektir mutlaka. Bu konuyu geçtiğimiz aylarda uzun uzun anlattığım için detaylara girmiyorum müsadenizle. Ayrıca yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum. ♉️ Devam edelim çünkü vurgulamak istediğim bazı olaylar ve tarihler var: Birincisi, Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde adım atmanız gerekiyorsa, 1-5 Mayıs arasını mutlaka değerlendirin, harika bir enerji olacak. İkincisi, ilişkilerinize yönelik kararlar ve girişimler için 10-15 Mayıs arası ideal. Aynı günler, finansal konular için de son derece uygun.. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı konulara ilişkin karar ve girişimleriniz 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Bu aralar acele etmemek gerekiyor. Sakin ve kararlı şekilde düşünmeye, sorgulamaya, araştırmaya ve fikir edinmeye devam.. Dördüncüsü, Mars geriliyorken fiziksel yorgunluk, isteksizlik ve odakta değişim olabilir. Özellikle fiziksel anlamda kendinizi zorlamayın, sakatlanma riski görece yüksektir. Ayrıca neden böyle garip hissediyorum diye düşünüyorsanız ben cevap vereyim: herkes aynı. Eğer insanların düşünce ve duygularını da görebiliyor olsaydık, gezegenler gerilediğinde herkesin yaşadığı değişimi kendi gözlerimizle görürdük. Maalesef göremiyoruz, bu nedenle de Burcuna Göre’ye büyük bir görev düşüyor. 😊 Son olarak, Merkür gerilemesinin 22 Mayıs gününe kadar devam ettiğini aklınızda tutun lütfen. Ayrıca belirtmek isterim ki Merkür boğa burcunda geriliyor. Görüntü değişikliğine yönelik adımlar atmamanızı, sağlıkla ilgili önemli girişimleri (mümkünse) gerileme sonrasına ertelemenizi öneriyorum.

6 Mayıs Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

Yeniay enerjisini coşkuyla karşılayan ve sahiplenen biri olarak, burcunuzda gerçekleşen harika Yeniay için de farklı şeyler söylemeyeceğim. Yeniay masasında yerini alan gezegenler ve yaptıkları açılar kusursuz: Jüpiter, Neptün ve Pluto etkileşimleri ile Venüs’ün Güneş’in çok yakınlarında bulunuyor olması harika. Eğer ki Merkür ve Mars/Satürn gerilemiyor olsaydı, son yılların en güzel Yeniayı derdim, öylesine güzel. Tek mesele, zamanın ruhu, bu güzel enerjiyi doyasıya kullanmamıza imkan vermeyebilir! Genel olarak “harekete geçmekten” ziyade “düşünüp değerlendirme” sürecinde olduğumuz için, Yeniay sırasında oluşacak kusursuz enerjiyi pas geçme ihtimalimiz var. Yine de hatırlatayım: Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa yahut bir meseleyi güzel yoldan çözmek istiyorsanız, Mayıs ayının ilk 10 gününü değerlendirmelisiniz. Olası Yeniay konu başlıkları:
 1. hayatınızı değiştirecek bir gelişme, önemli kararlar
 2. başlangıçlar, yeni kapıların açılması, fırsatlar çıkması
 3. tanınırlığa yönelik girişimler, öne çıkma çabaları
 4. sağlık veya görüntüyü iyileştirme isteği
Boğa burcu yeni yılı başlarken, evet zamanın ruhu atılımlar yapmayı dolu dizgin desteklemiyor fakat geleceği doğru yönde şekillendirmeyi garanti edecek değerlendirmeler yapmak için harika bir zaman aralığı. Belki bu ay önemli adımlar atmayacaksınız fakat, eğer günlük tutuyorsanız, bu ay günlüğünüze kaydedeceğiniz notları bir gün dönüp okuduğunuzda, göreceksiniz ki aslında bu ayki eylem ve kararlarınız hayatınızı değiştirmiş…

22 Mayıs Dolunay ve Boğa Burcuna Etkileri

22 Mayıs ve öncesinde/sonrasındaki birkaç gün dikkatle takip edilmesi gereken günler olacak, her yönüyle çok önemli.. 22 Mayıs ve takip eden 5 gün içinde şunlar olacak:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
Mars ve Satürn yay burcunda, Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu nedenle diyebiliriz ki, Nisan 2016 yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündeminizde ilk aşama, Mayıs’ın son haftasında netleşecek. Zaten bir süredir bu gündemi yaşadığınız için, ne olup bittiğini en iyi siz biliyorsunuz, zaten Nisan yorumunuzda detaylıca konuştuk. Bu noktada eklemek istediğim konu, gelişmelerin Mayıs’ın son günlerinde netleşeceği olacak. Ayrıca, işin içinde Mars olduğu için, olumlu bir gündemi olanlar epey hareketli veya coşkulu günler geçirecektir. Güzel hatırlayacaksınız, emin olabilirsiniz. Olumsuz bir gündem varsa, agresif tutum sergilemeniz veya size karşı sert tavırlarla karşılaşmanız mümkündür, zihnen hazırlıklı olmak faydalı olur. Sakin kalmayı başarmayı önemsiyorum ve sonrasında “keşke” denilecek adımlar atmamak için bu yazıyı aklınızda tutmanızı öneriyorum. Mayıs’ın son haftası önemli bir hafta! Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda olacak, bu nedenle Mayıs Dolunayında netleşen mesele, önümüzdeki aya uzanarak bir şekilde yeniden gündem olacak. Acele etmek, meseleyi hemen çözmek de gerekmiyor yani. 😊      En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun  ]]>