Boğa Burcu Mayıs 2016 Yorumu: İyi ki Doğdunuz

Yazar 

Boğa burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayı astroloji gündemini önemli hatlarıyla anlatarak hayatınıza katkı sağlamayı amaçlıyor.

Öncelikle kıymetli dostlar, sağlıklı mutlu bir yıl dilerim, iyi ki doğdunuz. 🌹🌹

Her Mayıs olduğu gibi, 2016 Mayıs da bir yıllık Güneş döngüsünün sizler için başlangıcı olacak, yani boğa burcu yeni yılı başlıyor.

Yeni yılın resmi başlangıcını, 6 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeniay olarak görebilirsiniz. İşin güzel tarafı, her ne kadar Merkür ve Mars/Satürn geriliyor olsa da, Yeniay enerjisinin güzel olması..

Lafı uzatmadan boğa burcu Mayıs 2016 yorumunuza geçeyim. Hem zaten geçtiğimiz ay sizler için keyifli olmadı diye tahmin ediyorum, daha güzel gelişmelerin yakınlarda olduğunu duymak iyi gelecektir eminim ki.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Etkileri

Güzel bir haberle başlamak istiyorum değerli dostlar: Jüpiter gerilemesi nihayet 9 Mayıs’ta sona eriyor. 👏👍 Aylar sonra yeniden, şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter’in kolaylaştırıcı etkisini hissedeceğiz. Harika haber!

Jüpiter’in mevcut etkisini Eylül ayına kadar doyasıya yaşama imkanınız olacak, umarım ki önünüze birbirinden önemli fırsatlar çıkar ve siz de değerlendirme gücü bulursunuz.

Elbette Jüpiter var diye fırsatların ayağımıza gelmesini beklemek iyi fikir değil. Biz bir hedefe doğru ilerlerken ve şartları zorlarken ve hatta gerektiğinde risk alırken Jüpiter’le karşılaşma ihtimalimiz artıyor. Hatırlatmak istedim. 😊

Jüpiter’in sizi hangi konularda etkilediğini bir kez daha belirteyim:

 1. mutluluk, aşk ve haz arayışı
 2. kendini ispat etme ihtiyacı, risk alma kapasitesi
 3. tanınma, saygı görme, farkını ortaya koyma isteği
 4. beğenilme ve takdir edilme motivasyonu
 5. bilgiyi ve yetenekleri kullanarak ilerleme çabası
 6. çocuk sahibi olma
 7. çocuklarınızla ilişkiler, onların eğitimi ve geleceği

Önümüzdeki 4 ay boyunca Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde, sosyal ve ticari girişimlere başlamak ve başarılı olmak, yeteneklerinizle parlama imkanı yaratmak, sesinizi duyurmak, iş veya etkinlerde başarıyı yakalamak, mutlu olmayı başarmak, saygı ve itibar görmek daha kolay olacaktır.

En azından şunu söylemek mümkün: Başarılı olmayı çok ama çok isteyeceksiniz, her zamankinden daha çok.

Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı getiren de büyük ölçüde budur!

Diğer yandan, Jüpiter gerilerken “ben nasıl mutlu olurum?” sorusunu defalarca sormuş olmalısınız. Şimdi bulduğunuz cevapları hayata geçirme zamanı! Bol şans dilerim, ki zaten şans sizden yana. 🍀🍀

Mayıs ayında bir gerileme biterken diğerleri devam ediyor: Merkür, Mars, Satürn ve Pluto geriliyor. Aslında her yıl birkaç gezegen aylar boyunca birlikte geriler, yani bu ara 4 gezegenin geriliyor olmasında garip bir yan yok.

Fakat, 2 yılda bir kez gerileyen Mars, Satürn ile birlikte yay burcunda geriliyor. İşte bu bir olaydır.

Bu nedenle, Mars/Satürn kaynaklı konular (bkz. boğa burcu Nisan 2016 yorumu) en az 4 ay boyunca gündeminizi meşgul edecektir mutlaka. Bu konuyu geçtiğimiz aylarda uzun uzun anlattığım için detaylara girmiyorum müsadenizle.

Ayrıca yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum. ♉️

Devam edelim çünkü vurgulamak istediğim bazı olaylar ve tarihler var:

Birincisi, Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde adım atmanız gerekiyorsa, 1-5 Mayıs arasını mutlaka değerlendirin, harika bir enerji olacak.

İkincisi, ilişkilerinize yönelik kararlar ve girişimler için 10-15 Mayıs arası ideal. Aynı günler, finansal konular için de son derece uygun..

Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı konulara ilişkin karar ve girişimleriniz 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Bu aralar acele etmemek gerekiyor. Sakin ve kararlı şekilde düşünmeye, sorgulamaya, araştırmaya ve fikir edinmeye devam..

Dördüncüsü, Mars geriliyorken fiziksel yorgunluk, isteksizlik ve odakta değişim olabilir. Özellikle fiziksel anlamda kendinizi zorlamayın, sakatlanma riski görece yüksektir. Ayrıca neden böyle garip hissediyorum diye düşünüyorsanız ben cevap vereyim: herkes aynı.

Eğer insanların düşünce ve duygularını da görebiliyor olsaydık, gezegenler gerilediğinde herkesin yaşadığı değişimi kendi gözlerimizle görürdük. Maalesef göremiyoruz, bu nedenle de Burcuna Göre’ye büyük bir görev düşüyor. 😊

Son olarak, Merkür gerilemesinin 22 Mayıs gününe kadar devam ettiğini aklınızda tutun lütfen. Ayrıca belirtmek isterim ki Merkür boğa burcunda geriliyor. Görüntü değişikliğine yönelik adımlar atmamanızı, sağlıkla ilgili önemli girişimleri (mümkünse) gerileme sonrasına ertelemenizi öneriyorum.

6 Mayıs Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

Yeniay enerjisini coşkuyla karşılayan ve sahiplenen biri olarak, burcunuzda gerçekleşen harika Yeniay için de farklı şeyler söylemeyeceğim.

Yeniay masasında yerini alan gezegenler ve yaptıkları açılar kusursuz: Jüpiter, Neptün ve Pluto etkileşimleri ile Venüs’ün Güneş’in çok yakınlarında bulunuyor olması harika.

Eğer ki Merkür ve Mars/Satürn gerilemiyor olsaydı, son yılların en güzel Yeniayı derdim, öylesine güzel. Tek mesele, zamanın ruhu, bu güzel enerjiyi doyasıya kullanmamıza imkan vermeyebilir!

Genel olarak “harekete geçmekten” ziyade “düşünüp değerlendirme” sürecinde olduğumuz için, Yeniay sırasında oluşacak kusursuz enerjiyi pas geçme ihtimalimiz var.

Yine de hatırlatayım: Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa yahut bir meseleyi güzel yoldan çözmek istiyorsanız, Mayıs ayının ilk 10 gününü değerlendirmelisiniz.

Olası Yeniay konu başlıkları:

 1. hayatınızı değiştirecek bir gelişme, önemli kararlar
 2. başlangıçlar, yeni kapıların açılması, fırsatlar çıkması
 3. tanınırlığa yönelik girişimler, öne çıkma çabaları
 4. sağlık veya görüntüyü iyileştirme isteği

Boğa burcu yeni yılı başlarken, evet zamanın ruhu atılımlar yapmayı dolu dizgin desteklemiyor fakat geleceği doğru yönde şekillendirmeyi garanti edecek değerlendirmeler yapmak için harika bir zaman aralığı.

Belki bu ay önemli adımlar atmayacaksınız fakat, eğer günlük tutuyorsanız, bu ay günlüğünüze kaydedeceğiniz notları bir gün dönüp okuduğunuzda, göreceksiniz ki aslında bu ayki eylem ve kararlarınız hayatınızı değiştirmiş…

22 Mayıs Dolunay ve Boğa Burcuna Etkileri

22 Mayıs ve öncesinde/sonrasındaki birkaç gün dikkatle takip edilmesi gereken günler olacak, her yönüyle çok önemli..

22 Mayıs ve takip eden 5 gün içinde şunlar olacak:

 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor

Mars ve Satürn yay burcunda, Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu nedenle diyebiliriz ki, Nisan 2016 yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündeminizde ilk aşama, Mayıs’ın son haftasında netleşecek.

Zaten bir süredir bu gündemi yaşadığınız için, ne olup bittiğini en iyi siz biliyorsunuz, zaten Nisan yorumunuzda detaylıca konuştuk.

Bu noktada eklemek istediğim konu, gelişmelerin Mayıs’ın son günlerinde netleşeceği olacak. Ayrıca, işin içinde Mars olduğu için, olumlu bir gündemi olanlar epey hareketli veya coşkulu günler geçirecektir. Güzel hatırlayacaksınız, emin olabilirsiniz.

Olumsuz bir gündem varsa, agresif tutum sergilemeniz veya size karşı sert tavırlarla karşılaşmanız mümkündür, zihnen hazırlıklı olmak faydalı olur.

Sakin kalmayı başarmayı önemsiyorum ve sonrasında “keşke” denilecek adımlar atmamak için bu yazıyı aklınızda tutmanızı öneriyorum. Mayıs’ın son haftası önemli bir hafta!

Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda olacak, bu nedenle Mayıs Dolunayında netleşen mesele, önümüzdeki aya uzanarak bir şekilde yeniden gündem olacak. Acele etmek, meseleyi hemen çözmek de gerekmiyor yani. 😊     

En güzelini yaşamanız dileğimle..

Zafer Ceyhun

 

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

77 Yorum

 1. Ezo

  01/05/2016

  Bildigin torpil gecmissin bu ay boga burcuna ceyhun 🙂 yorumu okuyunca kotu 5 ayin enerjisi silindi.boga burclarinin yuzu kalan aylarda gulmeye devam edecek mi dersin.sevgiler 🙂

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   🙂 🙂
   bir uçak yolculuğu yapıyoruz Ezo hanım, piste yaklaştığımız için alçalmaktayız ve bu aralar türbülanstayız aslında…
   Eylül Ekim gibi piste inmiş oluruz, o zamana kadar sarsıntı bir şekilde devam edecektir.
   bu demek değil ki güzel şeyler hiç olmayacak, fakat sürecin hangi aşamasında olduğumuzu doğru tespit etmekte fayda var. 🙂
   mutlu ve huzurlu bir Mayıs dilerim, iyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız!
   sevgiler, Ceyhun

 2. Pisipiti

  01/05/2016

  Ceyhun bey , süpersiniz tek kelimeyle.
  Güzel bir anlatım tarziniz var , anlamamak ,ogrenmemek ,farketmeden bakıp gitmek elde değil. Bir boğa olarak teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızın ve basarilarinizin devamını dilerim.

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   çoook tşk ediyorum, değer görmek gibisi yok 🙂 🙂 🙂
   her zaman beklerim Pisipiti..

 3. Ömür

  01/05/2016

  Muhteşem yorumlamışsınız çünkü boğaların şu sıralar uğraştığı meseleler var nisanda ortaya çıkan. Boğalara eski aşkın dönüşü varmış siz ne dersiniz bu konuda ?

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   çok tşk ederim 🙂
   Boğaya özel böyle bir durum yok aslında Ömür hanım, Merkür gerilemesi nedeniyle belki böyle söylemiş olabilir bazı astrologlar.
   hem herkes istemez eski aşkın dönmesini, öyle değil mi? korkutmayalım kimseyi 🙂 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 4. Zuhal

  01/05/2016

  Merhaba Ceyhun Bey..yazinizi okudum tarihlerde vermissiniz ama ben yinede size sormak istedim.9 mayis dogumluyum yukselenim aslan sevgilim burcu ikizler 14 mayista nişan yapmayi dusunuyoruz sizce uygun olurmu merkur gerilemesinden dolayi.cevap verirseniz cok sevinirim.iyi calismalar

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   ne kadar ileri erteleme imkanınız olur Zuhal hanım?

  • zuhal

   03/05/2016

   siz hangi tarihi önerirsiniz Ceyhun Bey..

 5. Esra

  02/05/2016

  Merhaba Ceyhun bey,
  Ben 21 Mayıs doğumluyum, kendimi hep boğa burcu olarak biliyorum keza burcun bir çok özelligini tasiyorum ancak bazı yerlerde boğa burcunun son günü 20 Mayıs olarak geçiyor. Sizce benim burcum nedir ? ☺️

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   doğum günü, yeri ve saatini verin burç, yükselen söyleyeyim Esra hanım, doğum günü hediyesi 🙂

  • Esra

   03/05/2016

   Sülersinizz çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum 🙂 21/05/1990 izmir-karşıyaka sabah 10:30.

 6. ebruli

  02/05/2016

  Merhabalar Ceyhun bey,

  Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler. Sizden doğum haritamı rica edebilirmiyim? 11 Mayıs 1974 doğumluyum. Sabah 7.30 civarı doğmuşum.
  Evlilik görünüyor mu haritamda bunu merak ediyorum.

  Teşekkürler .
  Sevgiler.

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   Merhaba Ebru hanım,
   doğum haritasına bakıp evlilik var/yok denemez, öncelikle bunu söylemem gerekiyor. hatta doğum haritasına bakıp “kesin olarak şunları yaşayacaksınız” denemez..
   fakat harita, POTANSİYELİNİZİ en ince detayına kadar anlatır.
   kişisel analizlere ara verdiğim için, analizlere başladığım zaman görüşmek üzere diyorum şimdi.
   sevgiler, Ceyhun

  • ebruli

   04/05/2016

   Yükselen burcum ikizler mi oluyor Ceyhun bey, bu burç boğa burcuna ne gibi özellikler katıyor acaba?

   Teşekkürler

 7. serpil

  03/05/2016

  merhaba ceyhun bey.. ben boğa yım ama birtürlü boğanın yazanlarla alaka değlim benım ay burcum ve güneş burcum nedir.1977.04.23.saat sabah 10 gibi doğmuşum.istanbul

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   Merhaba Serpil hanım,
   “Güneş burcu = burcumuz” olduğu için Güneş/burç boğa.
   ay ise ikizler, yükselen de muhtemelen yengeç..
   yalnız kalmaktan hoşlanan biri misinizdir?

  • serpil

   05/05/2016

   çok teşekkürler ceyhun bey evet yanlızlıgı severim ama birazda korkarım.benim bir türlu yüzüm gülmedi inşallah bundan sonra gülmek nasıp olur.şans artık bana uğrar..

  • Üzümbuğusu

   08/05/2016

   Ben de 15 mayıs bana da doğum haritası hediye eder misiniz☺️☺️☺️ Sevgili başarılı astroluğumuz ceyhun bey☺️

 8. elif

  03/05/2016

  Tekrar en bastan yaziyorum 🙂 ve heyecanla bekliyorum ben 1985 yilinda 9mayista saat 22.30 civari hatayda dogdum
  Erkek Arkadasim 1980 yilinda 9 ekimde saat 17.40 ta istanbulda dogmus, uyumsuz olmayalimm lutfeen ;), surekli bakıyorum cevap verdiniz mi diye ceyhun bey heyecan dorukta :)))

 9. Çigdem

  04/05/2016

  Ceyhun Bey oncelikle her ay bu kadar doyurucu bilgiyi, anlaşılır bir şekilde, usenmeden acikladiginiz icin tesekkur ederim. Emeklerinize sağlık.
  Benim sorum biraz genel. Ben ve ikiz kız kardeşim Malatya 21.04.1993 dogumluyuz. Doğum saatimiz ne yazık ki bilinmiyor. Kız kardeşim boga burcunun tüm özelliklerini taşımasına rağmen, ben çok çok ufak bir kısmını taşıyorum. Diğer burçları incelediğimde ise ışte buyum diyebileceğim bir durum olmuyor.
  Acaba boganin diğer cocugu daha çok etkilemesi, digerinin ise (21’i oldugu icin) önceki burçtan daha çok etkilenmesi söz konusu olabilir mi?
  Şimdiden teşekkür ederim. Hayat neşeniz bol olsun 🙂

 10. Tuğba

  04/05/2016

  Ceyhun bey,

  Ağzınızdan bal damlamış bal:)))

  Okudukça bir daha okuyorum.Neredeyse 1 yıl çok tirbülanslı iniş çıkışlarla geçti.İşte çok emek vermeme rağmen istediğim geridönüşleri alamadım.İşimde yükselme bekliyorum son altı aydır.Ancak yükselme durumunda şehir değişikliği yapacağım.Eğer bu dedikleriniz olurda dileyin benden ne dilerseniz.

  Farkındamısınız bilmem ama bizlere astroloji yorumundan çok daha öte yaşam rehberliği yapıyosunuz üstelik hiçbir karşılık beklemeden buna paha biçilemez getçekten.

  26 Nisan 1979 17:00 doğdum.İşimle dolayısıyla şehir değişikliği olabilirmi?

  Ayrıca bireysel analizlerinize ne zaman başlayacaksınız.

  Çalışmalarınızda başarılar,
  Tuğba

 11. Elif

  04/05/2016

  Merhaba ceyhun bey, burcum oğlak ay burcu boğa yükselenim terazi. Obezite ameliyatı için mayısın 22 sinden sonrasını mı beklemeliyim çünkü mayısın ilk on günü de yeniay var ama merkürde geriliyor. Çok tesekkürler

 12. İbrahim

  05/05/2016

  Ceyhun bey terazi burcu yükselenim yay iş hayatım çok kötü gidiyor eylül ayında düzelecek diyorsunuz Yükselenim le yorum yaparmısın.

 13. Açelya

  05/05/2016

  Ceyhun bey ben yükselen burcumun ne olduğunu bir türlü öğrenemedim. Çünkü internette araştırdığımda girdiğim her sitede farklı bir burç çıkıyor. Sizin tavsiye edebileceğiniz doğru hesaplama yapan bir site var mı acaba?

 14. Mary

  05/05/2016

  14 mayıs 1973 saat 10.30 (gündüz)istanbul zeynepkamil doğumluyum..boğa burcu yükselenim aslan biliyorum…mayısta ve sonrasında beni neler bekliyor çok merak ediyorum…iyi şeyler olmasını diliyor ve istiyorum..

 15. Malkoçoğlu

  10/05/2016

  Zafer bey yine harika bir yazı olmuş elinize sağlık! Beni çalışmalarım için daha da motive ediyor yazdıklarınız. Umarım Mayıs ayını iyi bir fırsat olarak kullanıp hayatımızda güzel bir sayfa açma şansımız olur.

 16. Ayfer

  11/05/2016

  Merhaba ceyhun bey tekrar tekrar yazılarınızı okuyorum. Emeginize sağlık. 18 mayıs 1972 akşam 17,30 da dogdum. Yaklaşık 1bucuk sene önce ciddi bir mebla dolandırıldım.geri alabilme ihtimalim varmıdır.şimdiden cok tesekkürler.

 17. Lora

  18/05/2016

  Merkur gerilemesinde Yeni iliskiye baslamak sakincalimi ceyhun bey :((((

 18. Leyla

  26/05/2016

  Merhaba,
  Ben boğa burcuyum. Erkek arkadaşım Aslan. Yükselenim Koç ve diğer tarafın terazi.nisan da evlenme teklifi aldım mayıs ayında da ailem ile tanıştırdım. Bu süreçler adım atmak için yaz sonu gibi uygun mudur ve burç olarak anlaşmamız mümkün müdür?
  Yardımlarınızı ve aydınlatıcı bilginizi rica ederim