Boğa burcu Mayıs 2015 yorumu, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkilerini içeriyor, Merkür gerilemesine dikkat çekiyor. Öncelikle iyi ki doğdunuz 🙂 Sağlıklı, mutlu, başarılı bir yıl dilerim. Boğa burcu için yeni yılın gerçek anlamda başlangıcı 1 Ocak değildir, yeni yılınız boğa burcundaki Yeni Ay ile başlar, ki bu yıl 18 Mayıs günü yaşanacak. Yeni Ay hakkında bir yazı yazıp sizle paylaşacağım. Yeni yıl, etkilediği alanda harekete geçme isteği oluşturur. Yeni Ay burcunuzda olacağı için hayatınızın yönünü etkileyecek önemli bir karar almak isteyeceksiniz. 18 – 23 Mayıs arasında harekete geçme isteğiniz artacaktır. Ancak, önemli bir uyarı yapmam gerekiyor: 19 Mayıs – 11 Haziran arasında Merkür gerilemesi yaşanacak. Yeni Ay enerjisi, Merkür gerilemesine denk geliyor. Bu nedenle, yeterince düşünülmemiş, ham bir karar alma riski var. Bunun önüne geçmeniz gerekiyor. Önerin, Yeni Ay’da alacağınız kararları 18 Haziran sonrasında uygulamaya koyun, biraz sabır faydalı olacak.

Satürn boğa burcunu nasıl etkiliyor?

Satürn etkisi sona erdiğinde, yani 2017 yılının sonlarda, çok daha güçlü biri olacaksınız, bunu şimdiden söyleyebilirim.
 1. net hedefleriniz olacak, ne istediğinizi çok iyi biliyor olacaksınız
 2. başkalarının isteklerinden çok kendi önceliklerinize odaklanacaksınız
 3. cesaretiniz artacak, korkularınız azalacak
 4. başkalarına daha az ihtiyaç duyuyor olacaksınız
 5. sosyal statünüz gelişecek, daha fazla saygı göreceksiniz
 6. insanlara sözünüzü dinletmeyi öğrenmiş olacaksınız
 7. çıkarlarınızı korumaya yönelik keskin kurallar belirleyeceksiniz
 8. cinsel hayatınız çok daha iyi olacak
 9. parasal güç elde edeceksiniz veya her anlamda kendinize yetiyor olacaksınız
Satürn enerjisi, etkilediği alanda kendimizi yetersiz hissetmemize neden olur. O alandaki kusur ve noksanlar gözümüze batar, görmezden gelemeyiz. Rahatlamak için sorunlarla yüzleşmek ve çözüm bulmak zorunda hissederiz. Tabi böyle anlatınca güzel, yaşarken pek de öyle olmuyor çünkü Satürn rahatsız eder, huzuru kaçırır. Zaten öyle olmasaydı, önceden görmezden geldiğimiz sorunları çözmek için çaba sarf etmezdik, değil mi? Belki yıllarca umursamadığımız meseleleri neden şimdi dert edelim ki? Satürn varken, başka çare kalmaz. Satürn gerilemesi Mart ayının ortasında başladı ancak 23 Nisan’dan beri etkisini artırdı. Bu sürecin bazı önemli dönüm noktaları var. Birincisi 22-23 Mayıs, ikincisi 21-22 Haziran, üçüncüsü 21-22 Temmuz ve son olarak gerilemenin sona erdiği 2 Ağustos. Bu yazıda Mayıs gündemini anlattığım için sadece 22-23 Mayıs tarihlerine dikkatinizi çekmek istiyorum. O tarihler, Satürn enerjisini en yoğun hissedeceğiniz, kendinizi oldukça gergin hissedeceğiniz günler olacak. Zaten muhtemelen 23 Nisan’dan bu yana bir kriz ortamında buldunuz kendinizi. Bir şeyler oluyor ve siz engel olamıyorsunuz, tehdit edilmiş hissediyorsunuz ve kontrolü de kaybettiniz. Konu en yüksek ihtimal ilişkilerinizle ilgili, itibarınızı etkileyecek bir durum olabilir. Diğer yandan, finansal konular da olacaktır bu süreçte. Borç meseleleri yüzünden sorun yaşayabilirsiniz ya da paraya ihtiyacınız olur ama bulamazsınız, gibi. Kısacası, önümüzdeki 3 yıl içinde sizi hedef odaklı, tutkulu ve güçlü biri yapacak olan bu etki, Mayıs ayında şimdi öyle olmadığınızı görmenizi sağlayacak olaylar yaşamanıza neden oluyor. Elbette başta soğuk duş etkisi yapacak, sarsacak; yani sinirleriniz bozulacaktır. Ben bu etkiyi yaşadığımda sakinleştirici ilaçlar kullanmaya başlamıştım ve henüz 13 yaşındaydım 🙂 Hayatımın en verimli dönemi olduğunu da söyleyebilirim, iyi ki o günleri yaşamışım. Şimdiki karakterimi o günlere borçluyum desem abartmış olmam, o derece etkiliydi.

Pluto boğa burcunu nasıl etkiliyor?

Pluto, etkilediği alanda, gerçekçi olmayan ve işe yaramayan ne varsa yıkar, sonrasında modern ve güçlü olacak şekilde inşa eder. Bu süreci kentsel dönüşüm süreci gibi düşünün: gecekondu mahallesine önce iş makineleri girer ve yıkım başlar, akabinde mühendisler ve ustalar gelir ve günün şartlarına uygun, yaşanılası bir mahalle için çalışmaya başlar. Yıllar sonra o mahalleye gelenler, karşılaştıkları manzara karşısında şaşırırlar, değil mi? Aynı etkiyi bizler de yaşıyoruz. Pluto etkisine maruz kalan alanda öyle değişiyoruz ki, uzun süredir görmediğimiz insanlar bizi görünce şaşırıyor çünkü artık farklı bir şey görüyorlar. Diğer yandan, Pluto etkisi 1o yıldan uzun sürer ve bilinç altımızın derinlerine ağır ağır tesir eder. Bu nedenle, üzerine düşünmedikçe etkisini anlayamayız. Örneğin, Satürn etkisini nasıl yaşadığınızı çok iyi biliyorsunuz çünkü bütün konsantrasyonunuz ona yönelmiş durumda. Satürn 3 yıl içinde sizi değiştirmek için acele etmek zorundadır çünkü zamanı 3 yıl ile kısıtlıdır. Pluto’nun bol bol zamanı vardır. Peki hangi alanlarda yaşıyorsunuz? Pluto etkisi şu alanlarda etkili:
 1. dünya görüşünüz ve fikirleriniz
 2. inançlarınız, dini görüşünüz ve uygulama biçiminiz
 3. hayatı algılama biçiminiz: ben kimim, ne yapmak istiyorum?
 4. hayatınızın sınırlarının genişliği: işten eve, evden işe mi?
Pluto etkisi 2008 yılında başladı ve daha uzun yıllar devam edecek. Bu süreçte, hayatınızın gerçek anlamını bulmanıza yardımcı olacak, kim olduğunuzu keşfetmenizi sağlayacak. Önerim
 1. çok okuyun, inşa sürecinde yapı taşlarına ihtiyacınız var
 2. çok gezin, farklı kültürleri ve hayat tarzlarını keşfedin
Unutmayın, Burcuna Göre ailesi olarak, gezegenlerin etkilerini öngörebilme ayrıcalığına sahibiz. Bu bilgileri kullanarak, güzel/zor günlerin nedenini anlayalım ve geleceğinin potansiyelini en iyi şekilde kullanalım. Boğa Burcu Mayıs 2015 Yeni Ayının Etkileri yazınızda buluşmak üzere 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>