Yükselen BoğaBoğa Burcu Mayıs 2015 Yeni Ay'ından Nasıl Etkileniyor

Mayıs 18, 2015by Zafer Ceyhun24

Yeni Ay, 18 Mayıs 2015 günü boğa burcunda gerçekleşecek,  bu nedenle en çok sizi ilgilendiriyor. Yeni Ay’ın etkilerini bu yazıda bulacaksınız. Yeni Ay sizin burcunuzda gerçekleşeceği için, 18 Mayıs günü oluşan enerjiyi, boğa burcu yeni yılında gökyüzüne atılan havai fişek olarak düşünebilirsiniz. Yeni Ay önemli br olaydır; ayda 1 defa, yılda toplam 12 defa yaşanır. Oluşan enerji odaklanmayı mümkün kılar, farkındalık yaratır, harekete geçmeye teşvik eder. Yeni Ayın neden çok önemli olduğunu bu yazıda anlatmıştım: Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum

18 Mayıs: Yeni Ay

Boğa burcunda gerçekleşen astroloji olayları, hayatınızın yönünü değiştirecek gelişmelerin habercisi oldukları gibi, sağlık ve karakter meselelerini de gündeme getirebilir. Yeni Ayın doğası gereği, aylardır ağır ağır demlenen bir mesele artık hazır hale gelir. Harekete geçmenin zamanı geldiğini hissedersiniz. Belki şartlar sizi harekete geçmeye zorlar, belki de sadece içinizden gelir. Yeni Ayın hangi konularda etkin olacağını bazı örneklerle anlatayım:
 1. iş, şehir, ülke değişimi vb büyük bir karar vermek
 2. birliktelik için ilk adımı atmak
 3. mevcut ilişkinizi yeni bir aşamaya taşımak: bekarlar için evlilik, evliler için çocuk gibi
 4. sevgiliniz/eşinizle ilişkinizi gözden geçirmek, belki ayrılık
 5. sağlıkla ilgili bir konuda harekete geçmek
 6. parayla ilişkili bir konu: kendi kazancınız da olabilir; miras, borç, alacak da..
 7. insanlara karşı tavrınızı tamamen değiştirmek
 8. hayata bakışınızda ciddi bir dönüşüm, kalıcı karakter değişimi
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim, şimdi de tekrar etmekte fayda var: 19 Mayısta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, ilişkiye başlamak veya bitirmek, iş kurmak, iş değiştirmek vb kararları Haziran ayında uygulayın. Gerileme sırasında yapılan başlangıçların ve atılan adımların evdeki hesaba uymama ihtimali normalden çok daha yüksektir, bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

  Satürn, Aralık ayından bu yana yay burcunda ve Mart ayından bu yana geriliyor. Satürn gerilemesinin en önemli dönemeçlerinden birisi, Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesidir. Satürn, 22 Mayıs’ta Güneş ile karşı karşıya geliyor. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, Satürn baskısı sonucu 2 aydır oluşan çaresizlik veya yetersizlik hissinin azalmaya başlayacağı gün olacak. Değerli bir gün! Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunu bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>

24 comments

 • sevil

  Mayıs 18, 2015 at 9:02 pm

  Merhabalar Ceyhun bey,
  Ve gene harika ve aydınlatıcı bir yazı ile yolumuzu aydınlattınız.Rahatsızlığımdan dolayı yayınladığınız yazıları takip edememiştim. Venüs kızı olarak mayıs ayı pek de iç açıcı olmadı istediğim işten olumsuz haber aldım. Aşk zaten yıllardır unutturdu kendini, artık iyi şeyler olması dileği ile Sevgiyle kalın.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 19, 2015 at 3:52 pm

   her zaman her şeyin en güzelini yaşamanızı dilerim Sevil hanım..
   sevgiler, Ceyhun

 • Seda

  Mayıs 19, 2015 at 9:34 am

  Tşk Zafer bey heyecanla bekliyordum yazınızı inşallah istediğim şeye ulaşacağım Sevinçli ve sabırsızlıkla bekliyorum yazılarınız benim için çok önemli ellerinize yüreğimize sağlık

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 19, 2015 at 4:33 pm

   siz de sağ olun Seda hanım 🙂

 • aycel

  Mayıs 19, 2015 at 5:58 pm

  merhaba ceyhun bey ben 12 mayıs doğumluyum ve sizin sitenizi yenilerde takip etmeye başladım gerçekten yazılarınızı çok beğeniyle takip ediyorum sizi ilk okumaya başladığımda 4 mayısta hayatımızdaki olumsuzlukların bi nebze azalacağını ve bi dönüm noktası olduğunu okumuştum ben 4 mayısta iş görüşmesine gittim ve 5 inde çalışmaya başladım özgüvenimi yeniden kazandığımı hissediyorum bu sebeple son zamanlarda. fakat gerilemenin etksimidir bilemedim sevgilimle uzak şehirlerdeyiz ve buluşma planları yapıyoruz sürekli bir engelle karşılaşıyoruz.. son olarak mars-satürn karşıtlığı nın etkili olduğu 15 mayısta büyükannemi kaybettim:( bu zor ve sıkıntılı günler ne zaman son bulacak 22 mayıs daha güzel günlere gebe olabilir mi sizce??? yazılarınız ve ilginiz için teşekkür ederim sevgiyle kalın…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 19, 2015 at 6:37 pm

   Merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz Aycel hanım..Burcuna Göre, güzel insanların bir arada olduğu harika bir aile ortamı.
   başınız sağ olsun, büyükannenizin mekanı cennet olsun.
   yazılarımda korkutucu alternatifleri söylemeyi sevmiyorum ama evet, Mars-Satürn karşıtlığı boğalar için ölüm/bitiş sembolü olan 8.evde gerçekleşti…Satürn 2017 sonlarına kadar 8. evinizde olacak, bu ev bir tırtılın kelebeğe dönüştüğü tarzda dönüşümleri temsil eder. Biliyor musunuz o dönüşüm nasıl oluyor? Önce tırtıl koza içine giriyor, sonra bir enzim salgılıyor, o enzim tırtılı yok ediyor, sonra kozanın içinde en baştan bir kelebek oluyor.
   yani 8. evin temsil ettiği dönüşüm, aslında ölümü de temsil ediyor ancak bu her zaman fiziksel anlamda olmuyor, hatta çoğu zaman manevi olarak gerçekleşiyor.
   Önümüzdeki dönem, karakterinizin yapı taşları, tırtılın yaşadığı tarzda bir dönüşüm yaşayacak..önce kendinizi reddedeceksiniz sonra yeniden inşa edeceksiniz, daha güçlü olarak..
   en güzelini dilerim.

 • aycel

  Mayıs 19, 2015 at 6:51 pm

  çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için beni mutlu ettiniz. hayatımızdaki bütün değişim ve dönüşümlerin güzellikler getirmesini temenni ediyorum bu güzel aile için…

  Reply

 • Burçin

  Mayıs 19, 2015 at 10:25 pm

  Ceyhun Bey merhabalar,
  Yeni takipçiniz olarak yazılarınızı çok beğendim, astrolojiyi bu kadar yalın dille anlatmanız çok hoşuma gitti. Bende
  sağlığımla ilgili bir konuda danışmadan edemedim. 11 mayısta aldığım sonuca göre ameliyat olmam
  gerektiği söylendi. Sizce uygun zaman ne zamandır? Özellikle haziran ayı içerisinde..
  İlginize teşekkür ederim..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 20, 2015 at 1:25 am

   Burçin hanım merhaba,
   öncelikle geçmiş olsun, sağlık mutluluk dilerim.
   söz konusu sağlık olunca, öneride bulunmakta zorlanıyorum doğrusu..özellikle acil bir tedavi gerekiyorsa.
   ancak çok acil bir durum yoksa, Merkür gerilemesi etkisini değerlendirerek, birkaç doktora daha görünmenizi, edinebildiğiniz kadar çok bilgi edinmenizi önerebilirim.
   Böylece yanlış teşhis, yanlış tedavi veya yanlış doktor ihtimallerini bertaraf etmiş olduğunuza emin olursunuz.
   Gerileme 11 Haziranda sona eriyor.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • burçin

  Mayıs 19, 2015 at 10:28 pm

  Ceyhun bey az önce doğum tarihimi yazmayı atlamışım.. 24/04/1976. Ankara saat: 10-11 arası.
  Teşekkürler..

  Reply

 • AYLİN IŞIK

  Mayıs 21, 2015 at 12:30 pm

  Ceyhun bey sitenizi yeni takip etmeye başladım ve çok beğendim.
  28.04.1977 Silistre(Bulgaristan) doğumluyum İstanbulda yaşıyorum 2014 mayıs ayından beri hayatımda değişiklikleri ben bile takip edemiyorum eşimin işinde yükselip Ankaraya gitmesi satmaya çalıştığım evin bir anda satılması anneannemin vefatı (yaklaşık yıldır yatalak hastaydı) annemin aniden diz ameliyatı olması benim de şehir ve iş değişkliği yapmam gerekiyor bu değişimler ne kadar sürecek Ceyhun bey 🙂
  tabiiki her değişimi iyi nitelendirmek istiyorum bu arada tek tek cevap verdiğiniz için de ayrıca teşekkür etmek istedim.
  Herkesin herşey gönlünce ve hayırlı olsun
  sevgiler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 21, 2015 at 3:15 pm

   Aylin hanım aramıza hoş geldiniz 🙂
   başınız sağ olsun, bazı ölümler kurtuluş oluyor -geride kalanlar için çok zor olsa da..
   sağlık dışında değişimler genel olarak iyi gibi göründü bana..
   Mayıs 2015 yorumunuzda Satürn etkisi var, tüm Satürn etkilerini dikkatli takip etmenizi öneriyorum.
   ayrıca geçmişte Uranüs hakkında yazdım, boğa için Uranüs etkilerini de okuyun mutlaka..
   sevgiler, Ceyhun

  • AYLİN IŞIK

   Mayıs 22, 2015 at 2:06 pm

   Ceyhun bey çok teşekkür ederim.

 • Bahar

  Mayıs 21, 2015 at 4:35 pm

  İyi günler Ceyhun Bey, yorumlarınızda çok genel şeyler yazdığınızı söylemek zorundayım.
  “birliktelik için ilk adımı atmak
  mevcut ilişkinizi yeni bir aşamaya taşımak: bekarlar için evlilik, evliler için çocuk gibi
  sevgiliniz/eşinizle ilişkinizi gözden geçirmek, belki ayrılık”
  yani insanlar ya bir birlikteliğe adım atarlar, ya ilişkilerini başka boyuta taşırlar ya da ayrılırlar. yorumunuzdan nasıl ve hangi şekilde yararlanabileceğimi anlamadım.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 21, 2015 at 6:37 pm

   Bahar hanım merhaba,
   anlamayacak bir şey yok aslında: tüm boğalar için ortak payda ilişkiler.
   kendi hayatınıza göre yorumlayacaksınız, hepsi bu..
   sevgiler, Ceyhun

 • mira

  Mayıs 21, 2015 at 9:12 pm

  merhaba Ceyhun bey
  benim haritamda saturun neptun ve uranus 7 ci evde oglakta.bu evliliyin olmayacagi anlaminami geliyor?bazi sitelerde saturunun 7 ci evde olmasi oyle yorumlaniyor.dogru olub olmadigini sizden duymak isterim.zaten o konularda hep sansizim,acaba gercek ola bilirmi

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 22, 2015 at 1:31 am

   hayır Mira hanım, doğru değil…hem Satürn sorun yaratmaz..yaratırsa Neptün yaratır.
   7. evdeki Neptün etkisini anlamak için, başak burcu yazıları arasından “başak burcu Neptün etkisi” yazısını okuyun mutlaka..
   başak burcu olmanıza gerek yok, şu anda Neptün başakta olduğu için benzer etkiler yaşıyorlar.
   sevgiler, Ceyhun

 • mira

  Mayıs 22, 2015 at 10:00 am

  cok sagolun. aynen yazdiginiz gibi cok zor benim icin uygun kisiyi bulmak.hep uygun olmayanlari cekiyorum sanki(( peki bunun bitme ihtimali yokmu?
  tesekkurler..

  Reply

 • necmiye

  Mayıs 26, 2015 at 1:00 am

  Ceyhun bey merhaba 23 nisan 1980 dogumluyum.24 nisandan itibaren hayatim ters taklak geldi sanki isimi kaybettim iliskim bitti.hersey berbat gidiyor hayatimds yorumlarinizi okuyorumda.ben bu sikintilardan bu isin icin cikmak icin ne yapmalim.lutfen biseyler soyleyin.tesekkurler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 26, 2015 at 3:41 pm

   Necmiye hanım merhaba,
   boğa burcu Mayıs yorumunuzda şunları yazmıştım:
   “Konu en yüksek ihtimal ilişkilerinizle ilgili, itibarınızı etkileyecek bir durum olabilir. Diğer yandan, finansal konular da olacaktır bu süreçte. Borç meseleleri yüzünden sorun yaşayabilirsiniz ya da paraya ihtiyacınız olur ama bulamazsınız, gibi.
   Kısacası, önümüzdeki 3 yıl içinde sizi hedef odaklı, tutkulu ve güçlü biri yapacak olan bu etki, Mayıs ayında şimdi öyle olmadığınızı görmenizi sağlayacak olaylar yaşamanıza neden oluyor. Elbette başta soğuk duş etkisi yapacak ve sarsacaktır.”
   Necmiye hanım işte bu etkileri yaşıyorsunuz şu anda. Bu işin içinden çıkmak için, başka biri olmanız gerekecek: gözü kara, korkusuz, hırslı, ne gerekiyorsa yapan! şimdi öyle değilseniz, 2 yıl sonra olmuş olacaksınız. Satürn geldiğinde, alternatif bırakmaz.
   sonuçlardan memnun olacağınızı düşünüyorum ama şimdilik bu duygusal/finansal travma ile başa çıkmak zorundasınız gibi görünüyor, zaten olay da bu.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • necmiye

  Mayıs 26, 2015 at 7:59 pm

  Ceyhun bey yorumunuz icin cok tesekkur ediyorum.3 yildan bahsediyosunuz peki biraz psikolijimin ve ruhsal ve isle alakali belli bir ay yokmudur.yani su doneme kadar disinizi sıkmaniz gerekiyor dediginiz kac ay var.inanin herseyi kaybettim gibi.isimle ilgilide dava actim Hicbir hakkimi alamadim.bu surec benim lehime mi olucak.yoksa heptenmi biticem.yani ufakta olsa bana iyi gelecek yakin zamanda bi gelisme hicmi olmayacak.3 sene cok uzun bir zaman.tekrar tesekkur ediyorum.hoscakalin

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 27, 2015 at 1:00 am

   sorularınızın cevabını astroloji veremez çünkü bundan sonraki süreçte sizin ne yapacağınıza göre değişecek..
   yani astroloji kaderimizi söylemez, neler olabileceğini söyler. sonrasını bizler belirleriz.
   en güzelini dilerim Necmiye hanım

 • Filmci

  Haziran 4, 2015 at 3:09 am

  Merhabalar.. Sizinle henüz tanıştım.. Mayıs ayı yorumlarımıza da şimdi denk geldim,Haziran Ayında 🙂 size bir soru sormak istiyorum.. 18 Mayıs da evlendim. 11 yıllık ilişkimiz Merkür’ün hareketine 1 gün kalaya denk geldi.. Üstelik hiç hesapta yokken aniden karar verdik evlenmeye.. Ben boğa burcuyum eşim de balık… Şu Merkür kafama takıldı,yorumunuz ne olur acaba??
  Teşekkürler,sevgiler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 4, 2015 at 2:08 pm

   merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz..Burcuna Göre eşsiz bir ortamdır, zaman içinde fark edersiniz 🙂
   ani karar kısmı Merkür gerilemesi konseptine uygun olsa da, arka planda 11 yıllık ilişki varken, evliliğin Merkür gerilemesi nedeniyle yanlış karar olması imkansız…
   gönlünüz rahat olsun, mutluluklar dilerim.
   evlilik zorlu bir süreç, eviydi, eşyasıydı, düğündü derken yoruyor..gerileme belki bu süreci daha zor hale getirmiştir..
   umarım her şey gönlünüze göre olur.
   sevgiler, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin