Yeni Ay, 18 Mayıs 2015 günü boğa burcunda gerçekleşecek,  bu nedenle en çok sizi ilgilendiriyor. Yeni Ay’ın etkilerini bu yazıda bulacaksınız. Yeni Ay sizin burcunuzda gerçekleşeceği için, 18 Mayıs günü oluşan enerjiyi, boğa burcu yeni yılında gökyüzüne atılan havai fişek olarak düşünebilirsiniz. Yeni Ay önemli br olaydır; ayda 1 defa, yılda toplam 12 defa yaşanır. Oluşan enerji odaklanmayı mümkün kılar, farkındalık yaratır, harekete geçmeye teşvik eder. Yeni Ayın neden çok önemli olduğunu bu yazıda anlatmıştım: Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum

18 Mayıs: Yeni Ay

Boğa burcunda gerçekleşen astroloji olayları, hayatınızın yönünü değiştirecek gelişmelerin habercisi oldukları gibi, sağlık ve karakter meselelerini de gündeme getirebilir. Yeni Ayın doğası gereği, aylardır ağır ağır demlenen bir mesele artık hazır hale gelir. Harekete geçmenin zamanı geldiğini hissedersiniz. Belki şartlar sizi harekete geçmeye zorlar, belki de sadece içinizden gelir. Yeni Ayın hangi konularda etkin olacağını bazı örneklerle anlatayım:
 1. iş, şehir, ülke değişimi vb büyük bir karar vermek
 2. birliktelik için ilk adımı atmak
 3. mevcut ilişkinizi yeni bir aşamaya taşımak: bekarlar için evlilik, evliler için çocuk gibi
 4. sevgiliniz/eşinizle ilişkinizi gözden geçirmek, belki ayrılık
 5. sağlıkla ilgili bir konuda harekete geçmek
 6. parayla ilişkili bir konu: kendi kazancınız da olabilir; miras, borç, alacak da..
 7. insanlara karşı tavrınızı tamamen değiştirmek
 8. hayata bakışınızda ciddi bir dönüşüm, kalıcı karakter değişimi
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim, şimdi de tekrar etmekte fayda var: 19 Mayısta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, ilişkiye başlamak veya bitirmek, iş kurmak, iş değiştirmek vb kararları Haziran ayında uygulayın. Gerileme sırasında yapılan başlangıçların ve atılan adımların evdeki hesaba uymama ihtimali normalden çok daha yüksektir, bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

  Satürn, Aralık ayından bu yana yay burcunda ve Mart ayından bu yana geriliyor. Satürn gerilemesinin en önemli dönemeçlerinden birisi, Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesidir. Satürn, 22 Mayıs’ta Güneş ile karşı karşıya geliyor. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, Satürn baskısı sonucu 2 aydır oluşan çaresizlik veya yetersizlik hissinin azalmaya başlayacağı gün olacak. Değerli bir gün! Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunu bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>