Boğa burcunda güneş tutulması Ne yıl ama!!! 2013 yetmezmiş gibi, 2014 de boğa burcu için çok büyük yol ayrımları, yeni başlangıçlar yılı oluyor. Umarım bu dönemde yaptığınız seçimler sizi daha iyiye götürür. Mayıs ayı, 29 Nisan’da sizin burcunuzda, boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:

  1. temel kişiliğiniz ve ego’nuz.
  2. evlilik hayatınız, eşiniz veya sevgiliniz
  3. imajınız
Gündeminizi sadece siz biliyorsunuz, saydığım konulardan hangisi zihninizi meşgul ediyorsa, gündeminizde hangisi varsa, o konuda köklü bir değişim yaşamaya başladınız, geriye dönüş olmayacak. Güneş tutulmaları, daha önce haberdar olmadığınız yeni bilgilerle birlikte gelir, bu nedenle “hakkaten yaaa” dedirtir. Ben, evlilik konusunun gündeminizin merkezine yerleştiğini düşünüyorum. Ya evlilik hazırlıklarına başladınız, ya evliliğinizi ciddi ciddi gözden geçiriyorsunuz çünkü öyle bir şey oldu veya öğrendiniz ki, artık adım atmanızın zamanı geldi. Bu büyük bir dönüm noktasıydı. Geçen yıl bu zamanlarda, tam olarak 7 Mayıs’ta gerçekleşen güneş tutulması da yine sizin burcunuzdaydı, o zaman başlayan sürecin ikinci safhasına giriyor olduğunuzu düşünüyorum. Bu dönem gökyüzünün konumu kimsenin işini kolaylaştırmıyor. Doğum haritanızı göremediğim için bilemiyorum, eğer bugüne kadar ödevinizi iyi yaptıysanız hayatınız iyi bir dönemecin arifesinde olacaktır, ki umarım öyledir. Ama tersi geçerliyse, gergin bir enerjiyle bu döneme girdiğinizi tahmin etmek zor değil. Boğa sabit bir burç olduğu için, kendini kolayca değiştirmek istemez. Bugüne kadar değişmediğiniz için kendinizi sıkıntılı bir sürece soktuysanız, bu dönem iyi bir değişim fırsatınız var.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay. Dolunayın gündemi, güneş tutulmasıyla ortaya çıkan gündeminizle ilişkili olacak, benim tahminim evlilik veya sevgilinizle olan ilişkiniz. Burada biraz detaya gireyim: dolunay 7.evinizde olacak – ki kapsamında arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz de var. Yani, gündeminizde evlilik veya sevgilinizle ilgili bir şey yoksa, yakın arkadaşlarınızla ilişkilerinizin yarattığı bir gündem olabilir. Alternatif olarak, arkadaşlarınızla ilişkilerinizdeki tavrınız veya onların size karşı tavrı da gündeminizde olabilir. Konu hangisi olursa olsun, çözüm bulmak için arayışa girmek, sonuca varmak isteyeceksiniz. Örneğin, eşinizle konuşup bir meseleyi halletmek, arkadaşlarınıza karşı daha mesafeli olmak hatta gerekli görüyorsanız ilişkinizi kesmek isteyeceksiniz. Buradaki seçiminizi elbette siz yapacaksınız. Şunu hatırlatayım, satürn de akrep burcunda, yani zaten birkaç yıldır ilişkilerinizde sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu ay, bu konuda istediğiniz, içinize sinen çözüme ulaşmakta yetersiz kaldığınızı düşünüp kendinize sert eleştiriler yapabilirsiniz. Tedbiri elden bırakmayın ancak endişelenmeyin de…Jupiter, dolunay ile uyum içinde olacak. Sonuçta sizi rahatlatacak bir çözüme ulaşacağınızı düşünüyorum. Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Nisan’da etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir. Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım. Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂 Her zaman yanınızda olacağım :)]]>