Boğa Burcu Mart 2017 Yorumu: Yanında Olduklarımız, Yanımızda Olanlar

Yazar 

Mart 2017 boğa burcu yorumu; 12 Mart Dolunay, 28 Mart Yeniay ile bazı önemli astrolojik olayların etkilerini burcunuza göre anlatıyor.

Mart ayında Venüs gerilemesini konuşacağız değerli dostlar. Zaten önümüzdeki 40 gün boyunca zamanın ruhuna hakim olacak olan da Venüs gerilemesi olacak.

4 Mart’ta başlayıp 15 Nisana kadar devam ediyor, aklınızda olsun.

Başlamadan önce Mart 2017’de gerçekleşecek dikkate değer tüm astrolojik olayları sıralayayım:

 1. Güneş-Neptün kavuşumu: 2 Mart
 2. Jüpiter-Uranüs karşıtlığı: 3 Mart
 3. Venüs gerilemesi başlıyor: 4 Mart
 4. Güneş-Merkür kavuşumu: 7 Mart
 5. Başak Burcunda Dolunay: 12 Mart
 6. Güneş-Satürn etkileşimi: 17 Mart
 7. Güneş-Venüs kavuşumu: 25 Mart
 8. Koç Burcunda Yeniay: 28 Mart

Hadi başlayalım.

Boğa Burcu Mart 2017 Yorumu

Aramıza yeni katılan okurlarımız vardır mutlaka, öncelikle kendilerine hoş geldiniz diyelim ❤️ ve bir hatırlatma yapalım:

Eğer Ocak-Şubat yorumlarınızı okursanız, Mart-Nisan aylarını daha iyi anlarasınız. Biz iki aydır konuşuyoruz ve hazırız, siz bir miktar geriden takip ediyor olabilirsiniz.

Burcunuzun Ocak ve Şubat yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz:  Şubat 2017 yorumu ve Ocak 2017 yorumu ☀️ ☀️

Venüs gerilemesi ile devam edelim.

Venüs Gerilemesine Dair

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca zamanın ruhunu Venüs gerilemesi belirleyeceğine göre, Venüs’ü ve gerilemenin getirdiği enerjiyi doğru anlamalıyız. Ancak bu şekilde karlı çıkarız, olası zararlardan uzak durmayı başarırız.

Venüs iki burcu/evi yönetir değerli okurlarım; sırasıyla boğa ve terazi, ikinci ve yedinci ev..

Boğa burcu ve ikinci ev, sürdürülebilir huzur ve konforla ilgilidir, bu nedenle işin içinde kazancımız ve harcama yapabilme kapasitemiz vardır. Özetle; iş/gelir, devamlılık, konfor ve harcama alanıdır.

Terazi burcu ve yedinci ev ise uzun vadeli güzel ilişkiler kurabilmekle, sevdiklerimizle ortak zeminde bir arada olabilmekle alakalıdır. Bu nedenle ilişkiler, evlilik ve sosyal/ticari yoldaşlık, yani ortaklık alanıdır.

Her iki burcu/evi yöneten Venüs gerilemeye başladığında, Güneşle Dünya arasına girer, bir nevi Yeniay oluşur. Tek fark (Ay değil) Venüs Güneş’in önündedir.

Sonuç nettir: Venüsün yönettiği konulara odaklanmak isteriz veya şartlar öyle gelişir ki odaklanmak zorunda kalırız.

Biraz daha açalım mı? Venüs güzellikleri getiren gezegendir. Rahatlık ve mutluluk, güzel olan her şey Venüs varken olur.

Fakat gerileme döneminde Venüs enerjisine öyle çok maruz kalırız ki, mutluluğa ve konfora ulaşmak için doğru zamanın gelip gelmediğini düşünmeden acele kararlar alabiliyoruz.

Mesela, yeterince tanımadığımız biriyle ilişkiye başlayoruz veya aniden evimizi değiştirme kararı alıyoruz. Kısacası Venüs devrede iken hızlı karar alıyoruz. Mutlu olmak istiyoruz, bunda yanlış olan bir şey var mı? 😊 😊

Kolay olan cevap şu: Hayır, ilkesel olarak yanlış bir durum yok, herkes mutlu olmak ister. Zor olan cevap ise aslında kolay bir sorudan ibaret: Mutlu olmak için attığımız her adım, bizi her zaman mutlu ediyor mu?

“Ne olur ne olmaz” ekolünden gelen biri olarak, gerileme sırasında acele verilen kararlara karşı dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Sindirella’yı konuştuğumuz bu videodaki ihtimaller aklınızda olsun. 10 dakikanın üzerinde bir video, dayanabildiğiniz yere kadar izleyin derim.. 😊

Venüs gerilemesini, Merkür gerilemesi ile karşılaştırarak devam edelim mi?

Venüs gerilemesi, “astronomik olarak” Merkür gerilemesiyle birebir aynı olaydır, gerileme sırasında her ikisi de Güneş ile Dünya arasından geçerler.

Astrolojik olarak bakacak olursak, farklı enerjiler taşıyan 2 gezegenin enerjisine fazlaca maruz kalıyoruz, olayın özeti bu..

Örnekle anlatacak olursak;

Merkür gerilemesinde iletişim/ulaşım cihazlarına ihtiyacımız olduğunu fark edip yeterince araştırmadan hemen satın almaya niyetleniyoruz (ikizler) veya ihtimal ettiğimiz işlere odaklanıp çözmeye çalışıyoruz, aynı anda 10 tane iş yapmak istiyoruz/zorunda kalıyoruz (başak).

Venüs gerilemesinde de yeterince düşünmeden bir ilişkiye başlıyoruz, mutsuz olduğumuz için bir çırpıda ilişkimizi bitiriyoruz, görüntü/estetik değişikler yapıyoruz (terazi) veya işimizi değiştirmek istiyoruz, bütçemizi aşabilecek harcamalar yapıyoruz, ev/araba alıyoruz (boğa).

Venüs gerilemesinin mantığı tam olarak budur değerli dostlar. Bu bilgiler ışında süreci okumak daha kolay değil mi? Diyorum ya! Burcuna Göre okuru olmak ayrıcalıklıdır! 😎 😎

Önceki Venüs gerilemesi sırasında yapmış olduğum uyarıların özünde de bunlar vardı. Gözünüz korkmasın yani, olayın mantığını bilerek hareket ettikten sonra, gerileme sırasında her şey yapılabilir.

Bir sırrımı paylaşmak istiyorum: eğer yeni bir telefon/bilgisayar alacaksam Merkür gerilemesini seçiyorum ben. Sadece öncesinde ne alacağıma karar veriyorum, gerileme sırasında kararımı değiştirmemeye gayret ediyorum. 😊

Sanıyorum konuyu enine boyuna değerlendirmiş olduk, artık Mart ayındaki Dolunay ve Yeniay etkileri ile devam edebiliriz..

12 Mart Dolunayın Boğa Burcuna Etkileri

Her Dolunay benzer bir durum yaratır kıymetli okurlarım. Dolunay ertesinde bir karar verilir, bir tercih yapılır, istikamet seçilir ve bazen bazı kapılar kapanır. Artık bir dönem bitmiştir!

Bu çerçevede Dolunayla ilişkili 3 ihtimalden söz edebiliriz:

 1. bir yol ayrımına geliyoruz ve karar vermek zorunda kalıyoruz
 2. beklediğimiz bir haberi alıyoruz, konu netleşiyor
 3. bir konu olgunlaşıp kendiliğinden gündemden düşüyor

12 Marttaki Dolunay başak burcunda gerçekleşiyor, burcunuza özel gündem maddeleri ise şunlar:

 1. aslında arkadaşınız olan biriyle ilişki kararı alınabilir
 2. arkadaşlarınızın tanışmanızı istediği kişiyle bir araya gelirsiniz
 3. yeni bir ortama girmişsinizdir, keyifli bir ortam oluşur
 4. eşinizin/sevgilinizin size yeterince değer vermediğini hissetmeye başlayabilirsiniz
 5. mimarı olduğunuz, sizin sürüklediğiniz bir projede önemli bir safha geçilir
 6. spora başlama kararı alabilirsiniz, salon değiştirirsiniz vb.

Bu konuların haricinde, çocuk sahibi olmakla veya çocuklarınızla ilgili bir gündem varsa yine bu günlere denk gelecektir.

Gündem 10 Mart gibi başlayıp 18 Mart gibi netleşecektir.

28 Mart Yeniayın Boğa Burcuna Etkileri

Yeniay 28 Martta koç burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım.

Venüs gerilemesi de Mart boyunca koç burcunda gerçekleştiği için şimdi konuşacaklarımız aslında Mart ayının tamamında gündem olacak.

İşte olası konu başlıkları:

 1. eşten/sevgiliden ayrılık kararı almak daha kolay olur
 2. iş değişikliği ve işten ayrılmak için de şartlar olgunlaşabilir
 3. bir sebeple yalnızlaşma başlayabilir
 4. gerçekte öyle olmasa bile, sosyal izolasyon hissi/ihtiyacı oluşabilir
 5. dinlenmek, mola vermek için harika zamanlardır
 6. sevdiklerinizin desteğini alarak sorunlarınızı aşmak için ideal dönemdir
 7. fedakarlıklar yapmanız gerekebilir

Diğer yandan, bu etkiler varken bizi tanıyanların haberdar olmasını istemeyeceğimiz işler yapmaya daha meyilli oluruz.

Son bir ihtimal daha var: sevdiklerimiz, biz daha söylemeden bizim ihtiyaçlarımızı anlayıp gerekeni yapsınlar isteriz ya bazen, işte bu dönem sizin için öyle bir dönemdir.

Bu noktada tekrar edeyim:

Konuştuğumuz bu konular 28 Mart’ta başlamıyor, Martın ilk günlerinde Venüs gerilemesiyle birlikte başlıyor. 28 Martta gerçekleşecek Yeniay ile birlikte gündem zirve yapacaktır.

Venüs gerilemesi devam ediyor olacak, hatta 25 Martta Güneş-Venüs kavuşmuş olacak. Bu nedenle her türlü Venüs konusu gündemin önemli parçası olacaktır.

Boğa burcu Mart 2017 yorumunu müsadenizle burada bitiyorum. Eğer yükselen burcunuz boğa olduğu için bu yazıyı okuduysanız ve gündem size uygun değilse, aradığınızı ikizler burcu yorumunda bulacaksınız.

Nedenini bir video ile anlatacağım yakında. Bu arada Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip ediyor musunuz? Takip etmenizi öneriyorum, videoları ve canlı yayınları kaçırmamış olursunuz.

Bu yazıyı boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen. Böylece onları ne kadar önemsediğinizi de göstermiş olursunuz. ❤️

Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;

 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa

kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Benzersiz bir deneyim olacağını söylememe gerek var mı?

Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil. Mail: burcunagore@gmail.com

Güzellikler diliyorum ❤️

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

23 Yorum

 1. mehmet

  28/02/2017

  Şubat iş hayatım için çok kötü geçti,aşk hayatından bahsetmiyorum bile uzun zamandır kimse yok hayatımda. Martta düzelme olacak mı acaba Zafer Bey. 23 nisan 1989 sivas doğumluyum

  • Taner

   28/02/2017

   Hayırlı akşamlar zafer bey 25 Nisan doğumluyum benim aşk hayatım bir türlü yolunda gitmiyor nerde hata yapıyorum ne yapsam yaranamadım özellikle yanlış anlaşılmalar çok yaşadım duygularımı yerle bir eden kişi ikizler Burcu kadını benim zıt karekterim kaçkez terk ermek ve barışmak sürekli bir öyle bir böyle dengem bozuldu sevmekten anladığınada inanmıyorum zaten bitti bunla olmaz biliyorum ama bari daha dengeli bir ilişki bulabilecekmiyim dünya gözüyle yeryüzünde birtane varmıdır bilmem

 2. Büşra

  28/02/2017

  Herzaman ki gibi bir solukta okudum kaleminize sağlık Ceyhun Bey
  Şubat ayında beklediğim is haberim gelmedi hala beklmedeyim inşallah hem iş hemde ilişkimde bir atak olurda mutlu son olur diye umut ediyorum…Desenize bu ay gne boğa burçları için şans kapıda değil:(
  25.04.1984 02.00 dogmluyum rica etsem birazcıkta olsa yorum yaparsnız sevnrim..Bu arada yukselenim her yerde farklı net değil söylermsnz yukselenim oğlakmi acaba:)

 3. Selda

  01/03/2017

  Yorumlarınız yine harika Zafer bey. Teşekkürler. Çocuk sahibi olma konusundan bahsetmişsiniz. Ama benim haritamda çok sert etkiler var. Yine de çocuk sahibi olur muyum bilemiyorum. 15.05.1985 saat 05.00 Eskişehir doğumluyum.

 4. gamze

  01/03/2017

  zafer bey bundan snr hep tum burclarin giris kismina ayni yaziyi mi yazacaksiniz. venus gerilemesini tum burclarda cok uzun ayni yaziyla anlatmissiniz ama burca ozel icerikler cok kisa. sitenin ilk zamanlarindan beri takip ediyorum sasirdim acikcasi biraz.

  • Yaren

   05/03/2017

   Katılıyorum size. Her zamanki gibi genel yorumlar

 5. selgunn

  01/03/2017

  Boğa burçları ne zaman biraz rahatlayacak 2008 den beri kendi adıma bir ohhh diyemedim.Ay burcum Akrep yükselen Oğlak…Teşekkürler

 6. ebruli

  01/03/2017

  u ay , bu yıl bana evlilik aşk getirecek mi . şu anda iş ortamı değişikliği yaptım bu ortam bana mutluluk başarı getirecek mi* Ceyhun bey 3 aydır yazıyorum artık lütfen banada cevap 🙂 🙂
  11 mayıs 1974 sabah 7.30 doğum saatim
  sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   01/03/2017

   Ebru hanım merhaba 🙂
   doğum saatinizin doğru olduğunu ve İstanbulda doğduğunuzu varsayıp diyorum ki, iş değişikliği doğru zamanlarda olmuş.
   evlilik içinse 2017 sonu – 2018 başında şartlar sizin lehinizde olacak, Temmuz-Ağustos aylarında tanıştığınız insanları da önemseyin, 2018 yılında bakmışsınız ki biriyle evlisiniz 🙂
   sevgiler ZC

  • ebruli

   03/03/2017

   TŞKLER
   SEVGİLER 🙂

  • Yaren

   05/03/2017

   Altta mail adresi yazmis. Ucreti karsiliginda cevabinizi verir herkese nasil yorum yazabilir diimii?

 7. Sultan

  01/03/2017

  Tlf numarası rica edlyorum

  • Sultan

   09/03/2017

   Aramadınız

 8. Elif

  01/03/2017

  Ceyhun bey,03/05/1976 06:02 Burhaniye/Balıkesir,iş değişikliği yapmak istiyorum ,iki iş görüşmesi yapacagim ,acaba doğru zamanlarmi

  • Zafer Ceyhun

   01/03/2017

   evet Elif hanım, iş değiştirme kararı içinize siniyorsa doğru zamanlar..
   başarılar dilerim
   ZC

 9. nazz

  01/03/2017

  merhaba .10.05.1970 Ankara dogumluyum.bu cuma mahkemem var yurt disinda. dolandirildik ve dolandiranlarla yuzlesiklecek.2.5 yildir suren bir durum. ilk resmi atilim bu ama. ne olur sizce .tesekkurler

 10. seda

  02/03/2017

  Merhabalar Zafer Bey;

  Boğa burçları geneli böyle mi bilmiyorum ama özellikle yaklaşık 5 yıldır hayatımda sıkışmış, kapana kısılmış hissediyorum. Hani sanki önüme birileri demir parmaklıklar koyuyor ve ben bir türlü geçemiyorum. Geçemedikçe öfkeleniyorum, sıkılıyorum, sanki birileri sebep olmuş gibi suçluyorum. Yani ruhum bedenimde hapsolmuş gibi nicedir. Karar alma mekanizmam bile devreye giremiyor. Sürekli uzun ve karmaşık rüyalar görüyorum 🙂 Böyle anlatınca delirmiş gibi görünüyor olabilirim 🙂 yani sanki içimden bir başka bir ben doğacak da bir türlü doğamıyor gibi ama tüm bu süreç beni inanılmaz yordu. tüm bunlar gezegenlerin yaşattığı sürecin bir parçası mıdır?.. yani ben delir miyorum demi? :)) ve en önemlisi; bir boğa burcu olarak soruyorum (yükselenim aslan) kendinden doğma süreci başlayacak mı bizim için. en sonunda o derin ve rahatlatıcı nefesi alabilecek miyiz? Şimdiden teşekkür ederim.

  • özlem

   06/03/2017

   Öncelikle merhaba seda hanım ismim özlem bende boğa burcuyum ve inanın bu 5 yıl içinde başıma gelmeyen kalmadı hastalandım nişanlandım sonra nişanlım hasta olduğumu öğrenince beni terk etti ve bu böyle nereye kadar devamutlu edecek bilmiyorum artı yavaş yavaş umudumu herşeyden kesiyorum ama yinede okuyorum burç yorumlarını ki yarına biraz güçlü uyana biliyim diye

 11. Emel

  03/03/2017

  Zafer bey lütfen bu soruma cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.2001 yılında çok büyük bir üzüntü yaşadım.2009 da arabam çalındı ve bulunmadı.2017 De boğa burcu olarak beni ne bekliyor sizden çok rica ederim saat 2:30,3:30 Ankara 26 Nisan,75 doğumluyum

 12. özlem

  04/03/2017

  Venüs gerilemesi ay tutulması güneş tutulması yeni ay dolunay ne yazarsanız yazın boğa Burcu da bi milim değişiklik olmayacak çünkü bizim bahtımız kara

 13. bade

  06/03/2017

  Merhabalar Zafer bey ismim Bade ben 19 eylül 1986 İzmir saat 03:00 doğumluyum ve ilişkiylee alakalı durumu merak ediyorum eşimle yeni boşandım barışma gözüküyor mu başak ve boğa burcunda şimdiden teşekkürler

 14. GULCAN

  08/03/2017

  Zafer bey merhaba, emeğinize sağlık! Ben boğa burcuyum ve yükselenim de boğa. 10 Mart cuma günü lazer göz ameliyatı denen küçük bir operasyon geçirecektim. Bunun için yanlış bir zamanlama olur mu 🙂
  Sevgiler
  Gülcan

 15. Sultan

  09/03/2017

  Facebook’a tlf no yazın mail ile olmuyor acil destek almalıyım