Yükselen BoğaBoğa Burcu Mart 2016 Yorumu: Güneş ve Ay Tutulmaları

Şubat 29, 2016by Zafer Ceyhun37

Boğa burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. 2 yılda bir hayatımız yeni evreye doğru yönelir değerli dostlar, bunun nedeni ise Mars gerilemesinin etkileridir. 2016, Mars gerilemesi yılı olacak. Mars gerilemesi Nisan ayında başlayacak olsa da, gündem erkenden oluşmaya başladı. Şubatın ilk haftası ve Mart’ın son haftası, Mars enerjisi getiren zamanlar olarak görülmeli. Şubatı bitirmek üzereyiz, bu nedenle zaten 7 Şubat civarında oluşan gündeminiz belli oldu. Mart’ın son haftasında ise gündem çeşitlenerek, yeni boyutlar kazanarak devam edecektir. Belki aynı konuda olmayacak fakat 2016 yılının genel gündemi açısından ilişkili olacak.. Mart ayındaki tek gündem Mars’tan gelmiyor. 9 Mart’ta balık burcunda Güneş tutulması yaşayacağız. Ayrıca, tutulmanın olduğu gün Jüpiter de Güneş ile karşıt konumda olacak. Jüpiter’in taşıdığı enerjinin hayatımıza dahil olması/gözle görülür olması Güneş-Jüpiter ile gerçekleşecek. İki hafta sonra, 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı/enerjik etkiler getirmese de, Ay tutulmaları da dikkate değer olaylardır. Ay tutulmasının yaşandığı günlerde, 25 Mart günü Satürn gerilemesi başlayacak. Satürn gerilemeden önce duraklayacağı için, 18-25 Mart arasında Satürn nedeniyle baskı oluşacaktır. Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊 Boğa burcu Mart 2016 yorumu her zamanki gibi Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeye, zamanın ruhunu anlaşılır kılmaya çalışacak.  Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Boğa Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulmasının etkilerinden bahsetmek istiyorum. Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır. Elbette hayatınızda hiç var olmayan bir şey tepe taklak hayatınıza girecek demiyorum fakat yeni bir durum yaratacağını söylemek yerinde olur. Her ne kadar beklenmedik gelişmelerden bahsediyor olsak da, eğer ki yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir. Mesela, zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı.. Gelelim boğa burcuna özel Güneş tutulması gündemine.

Arkadaşlar ve Ortam/Çevre

Güneş tutulması etkisiyle, sosyal ilişkilerle veya yaşadığınız ortamla ilişkili gündem oluşabilir. Örneğin,
 1. arkadaşlarınızdan biriyle ilişkili bir gündem oluşması
 2. yeni bir arkadaş çevresine girmek
 3. iş değişimi nedeniyle ortamınızın değişmesi
 4. şehir/ülke değişimiyle çevre değişimi
 5. bir tanıdıktan destek almak veya ona yardımcı olmak
 6. dernek vb. sosyal oluşumla ilgili adımlar atabilirsiniz

Profesyonel Hizmet

Tutulma enerjisi, bir vesile ile profesyonel destek almanızı gerektirebilir.
 1. sağlık, eğitim, hukuk gibi alanlarda profesyonel hizmet alabilirsiniz
 2. spora başlamaya karar verip bir kulübe üye olabilirsiniz
 3. siz hizmet veren olarak bir alanda aktif olabilirsiniz
 4. birilerinin görüşlerine/bilgisine ihtiyaç duyabilirsiniz
 5. bir konuda teknik bilgi edinmeniz gerekebilir, araştırabilirsiniz

Jüpiter Kaynaklı Gündem

Jüpiter kaynaklı gündeminiz, Güneş tutulmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşiyor ve bu başlıkta yer alıyor. 2016 yıllık yorumunuzda şöyle yazmıştım: “Ocak-Mart aralığında yaşanacak gelişmeler zor olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, sizi yorabilir. Fakat sakın duraksamayın, keyfiniz kaçsa dahi inancınızı yitirmeyin ve gerekeni yapın! Meyvelerini 9 Mart’ı takip eden günlerde toplayacaksınız.” Birkaç aydır sizi yoran, enerjinizi tüketen ve değerlendirme yapmaya zorlayan konular şimdi olgunlaşıyor. Konu başlıkları şöyle:
 1. çocuk sahibi olmak
 2. varsa çocuklarınızla ilgili mesele
 3. eşiniz/sevgilinizden beklentileriniz
 4. cinsellik/spor gibi fiziksel alanlarda oluşan gündeminiz
 5. mutlu olma yönündeki karar ve girişimleriniz
 6. kendinizi gösterme/gerçekleştirme çabalarınız
9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Boğa Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Gündem 20 Mart gibi kendini net olarak gösterecek ve muhtemelen 28-29 Mart gibi netleşecektir.
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Ay tutulmasının etkilerini şu alanlarda yaşayacaksınız:
 1. iş hayatında yaşadığınız, çalışma ortamı veya kazanca yönelik konular
 2. iş arkadaşlarınızla ilişkili meseleler
 3. zamanı doğru yönetmek, önceliklerinizi belirlemek için düzeltmeler
 4. emeklerinizin karşılığı alma çabalarınız, değer görme isteğiniz
Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum. Geçen yıl Ekim ayında yaşadığınız gelişmeleri hatırlıyor musunuz? Ay tutulmasının gündemi, o günlerde başlayan sürecin devamı/uzantısı olacaktır. Ay tutulması sırasında Satürn gerilemek üzere duraklamış olacak. Bu nedenle, Satürn kaynaklı gündeminiz baskı oluşturacak veya çabalamanızı gerektirecektir. Peki gündem maddeleri neler olacak?
 1. parasal konular, satın alma ve harcamalar
 2. banka/kredi kuruluşları ile ilişkiler, borç ve alacak konuları
 3. bir güç mücadelesi/çatışma
 4. kontrol etmek isteyeceğiniz/zorunda kalacağınız olaylar
 5. birlikte hareket ettiğiniz insanlarla (eş/sevgili, arkadaş, ortak) aranızdaki güven sorunları
 6. geleceğinizi kendi ellerinizle şekillendirme isteğiniz
Aralık ayının ilk günlerinde Satürn kaynaklı gündem resmi olarak başladığı için zaten konuyu genel hatları ile biliyor olmalısınız. Martın son haftasında o sürecin yankılarını, uzantı veya sonuçlarını yaşıyor olacaksınız. Mars kaynaklı gündeme gelecek olursak… 26 Mart günü Mars ile Güneş temas ettiğinde, yukarıda saydığım Satürn kaynaklı konularda Mars enerjisini hissedeceksiniz. Mars; atak, harekete geçmeye istekli, dinamik ve cesur bir enerji getirir. Fakat aynı zamanda çatışmaya yönelik dik başlı tutum da Mars’ın getirdikleri arasındadır. Hangisinin olacağı, tamamen gündeminize bağlı. Olumlu bir gündem varsa, sertleşmenize gerek kalmaz. Zaten Mart sonunda oluşacak Mars/Satürn gündemi işaret eden ipuçları, Mars 5 Mart’ta yay burcuna geçtiğinde görünür olmaya başlayacaktır. Ay boyunca gündem yavaş yavaş şekillenecektir. Boğa burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>

37 comments

 • Pingback: Boğa Burcu 2016 Yılı Yorumu: Sizi Bu Yıl Neler Bekliyor

 • Selin

  Şubat 29, 2016 at 11:26 pm

  Merhaba beklenen boga burcu yorumu sonunda geldiii. Bu ay sevdigimiz ama baglarimizin kopuk oldugu insanlarla ilgili guzel gelismeler olacak mi? Geri donusler vs. Olacak mi acabaaaaa ben bunu merak ediyorum. Gectigimiz sene basindna bu yana caba gosterdigimiz ancak sonuclanmayan, netlesmeyen seyler netlesecek mi ikili iliskiler konusunda? Emeginize saglikkk 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:15 pm

   Selin hanım merhaba 🙂
   mümkündür tabi..sonuçta boğalar için kimle yola devam edileceğine karar verme zamanlarındayız..
   önümüzdeki ayların konusu bu olacak..elbette oturup onun gelmesini beklemekle, makul bir yol bulup bir araya gelmeye çalışmak arasında tercih yapılmalı..
   sevgiler, Ceyhun

 • yasemin

  Şubat 29, 2016 at 11:36 pm

  Teşekkürler Ceyhun Bey emeginize saglik

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:15 pm

   siz de sağ olun Yasemin hanım 🙂

 • Gizem

  Şubat 29, 2016 at 11:45 pm

  Subat ayinda inanilmaz binegatif enerji vardi ustumde ki hala var. sevdiklerime karsi hep supheci guvenilmez bi tavir icindeydim Mart ayinda boga burcuna guzel enerjiler gelirmi?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:17 pm

   Gizem hanım merhaba,
   Satürn enerjisi aylar içinde güçlendikçe, bahsettiğiniz kuşku artacaktır.
   kontrol altına almaya çalışmanızda fayda var, Satürn etkisine kapılıp duygularla sürüklenmek en iyi seçim değil..
   sevgiler, Ceyhun

 • civciv01

  Şubat 29, 2016 at 11:49 pm

  Okmadan bir haykirmak istedim İNANAMİYORUMMMM,simdi okuyabilirim.thank youuuu

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:17 pm

   🙂 🙂

 • Esra grgn

  Şubat 29, 2016 at 11:54 pm

 • Gamze obay

  Mart 1, 2016 at 12:07 am

  Yine super bir yorum ceyhun bey, tesekkurler. Bu sene dogum haritasi yorumlayacaktiniz, bu hizmetiniz mevcut mu guncel olarak?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:17 pm

   Gamze hanım merhaba, tşk ediyorum öncelikle 🙂
   her zaman bekliyorum.
   evet, mail ile ulaşabilirsiniz:
   burcunagore@gmail.com

 • civciv01

  Mart 1, 2016 at 12:08 am

  Şu meyve toplama işini yani 9 Martí dört değil 12 falan gözle bekliyor olacağim,hadi hayirlisi Ceyhun biraz moral oldu gibi,ama yine karabulutlar devam etmekte,birde şu Jüpiter etkisinden az hasarla çikarmiyimki??

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:19 pm

   ben derim ki yazıyı bir kez daha okuyun 🙂 Jüpiter hasar bırakmaz, iyidir..
   sevgiler, Ceyhun

 • Ezgi

  Mart 1, 2016 at 12:25 am

  Ceyhun bey, burcum boğa yükselenim başak, başak mart yorumundan neleri önemsemeliyim acaba, ben başak martı daha çok sevdim galiba, bizde yine işler karışık gibi :()(((

  Reply

 • civciv01

  Mart 1, 2016 at 12:54 am

  Ceyhun bey,benim burç boğa,
  Yükselen boğa,
  Güneş boğa,
  Ay koç,
  Alçalan akrep. Ordan bakinca iyimi sizce. 11mayis1980 05:30 kurtarirmiyim marti,güzel günlere esimden(basak) iyi hbr.ler alarak yelken acabilirmiyim..rumuzu değistircem :çARESİZ

  Reply

  • Selda

   Mart 1, 2016 at 2:10 pm

   Burcu boğa yükseleni boğa ay Burcu Koç olan biri olarak söyleyeceğim şu ki iyi günler bekliyor olacak. Şu son 3-4 ay berbat geçti benim için de. Karanlıktan sonra güneş doğacak inşallah

  • civciv01

   Mart 1, 2016 at 5:21 pm

   İnşallah Selda hnm.hepimiz için hayirlisi olsun.teşekkür ederim cvp.için.

 • Dilek

  Mart 1, 2016 at 1:08 am

  Bence Ceyhun Bey sizin Koç’lara bir gareziniz var. Hatta elinizden gelse bu burcu gökyüzünden silersiniz ☺ sürekli en sona kalmaktan sıkıldık artık.Üstelik baharın habercisi Mart ayının sahibi olarak,torpil geçmeniz gerekirdi neyse bekliyoruz canınız sağolsun.

  Reply

 • yansimalar

  Mart 1, 2016 at 3:31 am

  Hayatim alt ust oldu. Hep birseyler yapmaya calisiyorum, cabaliyorum. Birseyler degismeli artik diyorum.Bu kadar mi ters gitmeli. Bir insan ne kadar pozitif olursa olsun, karsisindaki insan surekli negatifse, ona ragmen yapacagim da dese insan baska engellerle karsilasiyor. Surekli mi dibe cekmeli, surekli mi basa donmeli..Suan oyle bir noktadayim ki hayatimin donum noktasi belki.Bosanmanin esigi… Karar vermek istemiyorum. Tekrar ayni seyleri yasamak istemiyorum. Keskin bir bicak gibi. Ne yapsam, ne yapsam. Kaldim yine ortada

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:22 pm

   Geçtiğimiz yıllarda Satürn etkisi tüm boğaları evlilik/ilişkileri konularında baskı altına aldı.
   o süreç bitti/atlattınız derken, demek ki yaralar hala kapanmadı?
   Yeni Satürn etkisini doğru anlamak önemli, umarım ki bu konuda yazdığım yazılar faydalı olur, evlilikten yana tavır alırsınız tüm zorluklara rağmen..
   sevgiler, Ceyhun

 • seren

  Mart 1, 2016 at 10:01 am

  Çok teşekkürler Ceyhun Bey. Olumlu bir ay olacağını umuyorum. Emeğimize sağlık

  Reply

 • Pingback: Mart 2016 Burç Yorumları: Güneş-Ay Tutulmaları

 • Aslı

  Mart 1, 2016 at 9:02 pm

  Yazdıklarınızı defalarca okudum Zafer Bey.sizinle yeni tanisma firsati buldum.yorumlar ve detaylar fazlasıyla gerçekçi.mart ayında gireceğim sınav için ilan gelmesini bekliyorum.iki yıldır buna hazırlanıyorum ve tutulmalarla bu ay ve bu yıl kariyer alanimda güzel sonuçlar doğurur umarım.ay tutulması için ekim ayında yaşadıklarımız la bağlantılı olabileceğinizi söylemişsiniz.o dönemde ayrilik kararini kendisi alan sevgilim benden af dilemisti.belirsizlikler uzerine tam da kopmamisken yaklasik iki hafta önce sozlendi nasil bir baglanti kurmaliyim bilemedim. Şimdiden teşekkürler:))

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 4, 2016 at 3:25 pm

   Alı hanım merhaba,
   öncelikle sınavda başarılar dilerim size 🙂
   Ay tutulmasının gündemi, ayın Martın ikinci yarısında belli olur muhtemelen, yani yeni bir şeyler olacaktır; belki eski bir arkadaşın hayatınıza farklı bir şekilde yeniden dahil olması gibi..
   en güzelini dilerim, Ceyhun

  • Aslı

   Mart 4, 2016 at 3:49 pm

   İlginiz icin Teşekkürler 🙂

 • Elif

  Mart 3, 2016 at 2:48 pm

  Merhaba Ceyhun Bey,
  84 doğumluyum. Boğa burcuyum, yükselenim balık, ay burcum oğlak.. 7. evde gezegen yok ama başak burcunda. Doğru kişiyi ne zaman bulacağım? Oğlak burcu biriyle ne kadar uyum olabilir? Teşekkür ederim.

  Reply

  • Elif

   Mart 4, 2016 at 9:45 am

   Ceyhun Bey, bu ayın boğa burcu yorumlarını unuttunuz mu 🙂 hiçbirini cevaplamadınız henüz..

 • Zafer Ceyhun

  Mart 4, 2016 at 3:26 pm

  Elif hanım merhaba, evet haklısınız, boğa yorumlarına cevap vermemişim nasıl olduysa..telafi ediyorum şu anda 🙂 🙂
  oğlak burcunun yükselenini biliyor musunuz?
  astrolojik olarak ilişkiler alanında şanslı zamanlardasınız bu arada..

  Reply

  • Elif

   Mart 7, 2016 at 11:22 am

   İlginiz için teşekkür ederim Ceyhun Bey 🙂 Ne yazık ki yükselen burcunu bilmiyorum. Öğrenince size tekrar yazarım 🙂

 • Derya

  Mart 7, 2016 at 10:24 pm

  Malumunuz korkunç 2 ay geçirdik. Bir umut ışığı bulurum ümidiyle astroloji sitelerinde gezerken tanıştım sizinle. Geçmiş ayların yorumlarını bile kelime kelime hayretle okudum. İsabetli yorumlarınızın yanı sıra üslubunuz da muhteşem. İyiki varsınız…

  Reply

 • Özlem

  Mart 9, 2016 at 4:39 pm

  Güneş tutulması çok hızlı gündem yarattı gerçekten eşim işitme sorunu yaşıyordu .bugün çok ciddi riskli bir ameliyat olasılığı oluştu.olmalı mı olmasa daha mı iyi olur bilemedik.siz nasıl yorumlarsınız.eşim 12 mayıs doğumlu

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 9, 2016 at 5:06 pm

   Geçmişler olsun Özlem hanım, hakikaten büyük haberlerle gelmiş tutulma..
   Sağlıkla ilgili böylesine önemli/hassas bir konuda doktorun yorumunu dikkate alın derim.
   bir zaman önerisi/planı oluştu mu?

 • Hilal

  Mart 10, 2016 at 11:09 am

  Ceyhun bey merhaba, boğa burcu yorumuzu hergün hergün yeniden okuyorum acaba birşey kaçırdım mı diye. Erkek arkadaşım boğa burcu gerçekten yeni yıla girdiğimizden beri bana karşı sürekli olumsuz bende akrep burcuyum. Sizin dediğiniz gibi ekim ayı civarında ailelerimizi tanıştırma kararı almıştık ama olmadı. Bu süreci tekrar gündeme getirmek bu ay için ne kadar doğru olur çünkü 23 marttaki tutulma beni ürküttü sizce ne yapmalıyım. Erkek arkadaşım bu konularda hep olumsuz cevaplar veriyor.Konuyu tekrar açmalımıyım.

  Reply

  • Hilal

   Mart 23, 2016 at 1:13 am

   Ceyhun bey, neden bana cevap vermiyorsunuz çooook üzülüyorum.
   Ceyhun bey merhaba, boğa burcu yorumuzu hergün hergün yeniden okuyorum acaba birşey kaçırdım mı diye. Erkek arkadaşım boğa burcu gerçekten yeni yıla girdiğimizden beri bana karşı sürekli olumsuz bende akrep burcuyum. Sizin dediğiniz gibi ekim ayı civarında ailelerimizi tanıştırma kararı almıştık ama olmadı. Bu süreci tekrar gündeme getirmek bu ay için ne kadar doğru olur çünkü 23 marttaki tutulma beni ürküttü sizce ne yapmalıyım. Erkek arkadaşım bu konularda hep olumsuz cevaplar veriyor.Konuyu tekrar açmalımıyım

 • Duru

  Mart 16, 2016 at 1:25 pm

  Her yazdığınızı dolu dolu yaşıyorum 🙂 Dediğiniz gibi Ceyhun bey sağlık alanında profesyonel hizmet almaya başlayacağım bugün bir zamanlar kronikleşmiş korkulardan bahsetmiştiniz tek başına bunun üstesinden gelemediğimi anladığım için psikiyatriste gideceğim siz ne dersiniz bu konu da doğru yolda mıyım sizce de Ceyhun bey bir türlü halledememistim kronikleşmiş korkuların üstesinden gelememistim had safhaya ulaşmadan gitmek istedim

  Reply

 • Buket

  Mart 20, 2016 at 12:07 am

  Ben boga burcuyum ,sevdigim oglak Bu aralar iliskimizde video adimlar Atmak istiyoruz,hersey cok guzel ‘ve kendiliginden gelisiyor by aralar bunun icin dogru bir zaman degil mi ? Peki iliskinin atildigi Bu zaman bizim icin saglam ‘ve dogru zaman mi ?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin