Boğa burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. 2 yılda bir hayatımız yeni evreye doğru yönelir değerli dostlar, bunun nedeni ise Mars gerilemesinin etkileridir. 2016, Mars gerilemesi yılı olacak. Mars gerilemesi Nisan ayında başlayacak olsa da, gündem erkenden oluşmaya başladı. Şubatın ilk haftası ve Mart’ın son haftası, Mars enerjisi getiren zamanlar olarak görülmeli. Şubatı bitirmek üzereyiz, bu nedenle zaten 7 Şubat civarında oluşan gündeminiz belli oldu. Mart’ın son haftasında ise gündem çeşitlenerek, yeni boyutlar kazanarak devam edecektir. Belki aynı konuda olmayacak fakat 2016 yılının genel gündemi açısından ilişkili olacak.. Mart ayındaki tek gündem Mars’tan gelmiyor. 9 Mart’ta balık burcunda Güneş tutulması yaşayacağız. Ayrıca, tutulmanın olduğu gün Jüpiter de Güneş ile karşıt konumda olacak. Jüpiter’in taşıdığı enerjinin hayatımıza dahil olması/gözle görülür olması Güneş-Jüpiter ile gerçekleşecek. İki hafta sonra, 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı/enerjik etkiler getirmese de, Ay tutulmaları da dikkate değer olaylardır. Ay tutulmasının yaşandığı günlerde, 25 Mart günü Satürn gerilemesi başlayacak. Satürn gerilemeden önce duraklayacağı için, 18-25 Mart arasında Satürn nedeniyle baskı oluşacaktır. Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊 Boğa burcu Mart 2016 yorumu her zamanki gibi Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeye, zamanın ruhunu anlaşılır kılmaya çalışacak.  Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Boğa Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulmasının etkilerinden bahsetmek istiyorum. Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır. Elbette hayatınızda hiç var olmayan bir şey tepe taklak hayatınıza girecek demiyorum fakat yeni bir durum yaratacağını söylemek yerinde olur. Her ne kadar beklenmedik gelişmelerden bahsediyor olsak da, eğer ki yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir. Mesela, zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı.. Gelelim boğa burcuna özel Güneş tutulması gündemine.

Arkadaşlar ve Ortam/Çevre

Güneş tutulması etkisiyle, sosyal ilişkilerle veya yaşadığınız ortamla ilişkili gündem oluşabilir. Örneğin,
 1. arkadaşlarınızdan biriyle ilişkili bir gündem oluşması
 2. yeni bir arkadaş çevresine girmek
 3. iş değişimi nedeniyle ortamınızın değişmesi
 4. şehir/ülke değişimiyle çevre değişimi
 5. bir tanıdıktan destek almak veya ona yardımcı olmak
 6. dernek vb. sosyal oluşumla ilgili adımlar atabilirsiniz

Profesyonel Hizmet

Tutulma enerjisi, bir vesile ile profesyonel destek almanızı gerektirebilir.
 1. sağlık, eğitim, hukuk gibi alanlarda profesyonel hizmet alabilirsiniz
 2. spora başlamaya karar verip bir kulübe üye olabilirsiniz
 3. siz hizmet veren olarak bir alanda aktif olabilirsiniz
 4. birilerinin görüşlerine/bilgisine ihtiyaç duyabilirsiniz
 5. bir konuda teknik bilgi edinmeniz gerekebilir, araştırabilirsiniz

Jüpiter Kaynaklı Gündem

Jüpiter kaynaklı gündeminiz, Güneş tutulmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşiyor ve bu başlıkta yer alıyor. 2016 yıllık yorumunuzda şöyle yazmıştım: “Ocak-Mart aralığında yaşanacak gelişmeler zor olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, sizi yorabilir. Fakat sakın duraksamayın, keyfiniz kaçsa dahi inancınızı yitirmeyin ve gerekeni yapın! Meyvelerini 9 Mart’ı takip eden günlerde toplayacaksınız.” Birkaç aydır sizi yoran, enerjinizi tüketen ve değerlendirme yapmaya zorlayan konular şimdi olgunlaşıyor. Konu başlıkları şöyle:
 1. çocuk sahibi olmak
 2. varsa çocuklarınızla ilgili mesele
 3. eşiniz/sevgilinizden beklentileriniz
 4. cinsellik/spor gibi fiziksel alanlarda oluşan gündeminiz
 5. mutlu olma yönündeki karar ve girişimleriniz
 6. kendinizi gösterme/gerçekleştirme çabalarınız
9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Boğa Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Gündem 20 Mart gibi kendini net olarak gösterecek ve muhtemelen 28-29 Mart gibi netleşecektir.
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Ay tutulmasının etkilerini şu alanlarda yaşayacaksınız:
 1. iş hayatında yaşadığınız, çalışma ortamı veya kazanca yönelik konular
 2. iş arkadaşlarınızla ilişkili meseleler
 3. zamanı doğru yönetmek, önceliklerinizi belirlemek için düzeltmeler
 4. emeklerinizin karşılığı alma çabalarınız, değer görme isteğiniz
Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum. Geçen yıl Ekim ayında yaşadığınız gelişmeleri hatırlıyor musunuz? Ay tutulmasının gündemi, o günlerde başlayan sürecin devamı/uzantısı olacaktır. Ay tutulması sırasında Satürn gerilemek üzere duraklamış olacak. Bu nedenle, Satürn kaynaklı gündeminiz baskı oluşturacak veya çabalamanızı gerektirecektir. Peki gündem maddeleri neler olacak?
 1. parasal konular, satın alma ve harcamalar
 2. banka/kredi kuruluşları ile ilişkiler, borç ve alacak konuları
 3. bir güç mücadelesi/çatışma
 4. kontrol etmek isteyeceğiniz/zorunda kalacağınız olaylar
 5. birlikte hareket ettiğiniz insanlarla (eş/sevgili, arkadaş, ortak) aranızdaki güven sorunları
 6. geleceğinizi kendi ellerinizle şekillendirme isteğiniz
Aralık ayının ilk günlerinde Satürn kaynaklı gündem resmi olarak başladığı için zaten konuyu genel hatları ile biliyor olmalısınız. Martın son haftasında o sürecin yankılarını, uzantı veya sonuçlarını yaşıyor olacaksınız. Mars kaynaklı gündeme gelecek olursak… 26 Mart günü Mars ile Güneş temas ettiğinde, yukarıda saydığım Satürn kaynaklı konularda Mars enerjisini hissedeceksiniz. Mars; atak, harekete geçmeye istekli, dinamik ve cesur bir enerji getirir. Fakat aynı zamanda çatışmaya yönelik dik başlı tutum da Mars’ın getirdikleri arasındadır. Hangisinin olacağı, tamamen gündeminize bağlı. Olumlu bir gündem varsa, sertleşmenize gerek kalmaz. Zaten Mart sonunda oluşacak Mars/Satürn gündemi işaret eden ipuçları, Mars 5 Mart’ta yay burcuna geçtiğinde görünür olmaya başlayacaktır. Ay boyunca gündem yavaş yavaş şekillenecektir. Boğa burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>