2015 Mart boğa burcu yorumunuz, gündeminize ışık tutacak önemli bilgiler içeriyor. Boğa burcunun 2011 yılından bu yana yaşadığı gelişmeler genel hatları ile “keyifsiz bir gündem” olarak tanımlanabilir. Özellikle Uranüs etkisi nedeniyle beklenmedik şeyler yaşadınız, yaşamaya devam ediyorsunuz. Astroloji yorumlarında genelde Merkür-Venüs-Mars üçlüsü anlatılıyor ama hayatımızın düzenini değiştiren asıl etkiler hemen her zaman Uranüs, Pluto ve Satürn’den geliyor. Burcuna Göre’nin en farkı da burada başlıyor zaten, bu gezegenlerin getirdiği enerjiyi derinlemesine analiz ediyoruz, hep birlikte olanı biteni anlamaya çalışıyoruz. Mart 2015 yorumuz da yine ağrılıklı olarak bu gezegenlerin etkileri üzerine olacak. Hadi başlayalım. Mart çok önemli bir ay, 2 yılı aşkın süredir devam eden Uranüs-Pluto etkileşimi son kez yaşanacak. 2012 yılından bu yana hayatımızın dinamiklerini değiştiren bu olay, Mart ayında son kez yaşanacak ve hep birlikte değişim rüzgarıyla sarsılacağız. “İyi mi olacak kötü mü?” diye soran okurlarım oldu, cevap olarak “bu enerji iyi/kötü değil, bu enerji bir şekilde değişim getiriyor; bazılarımızın hayatı iyi, bazılarımızın hayatı kötü yönde değişecek” dedim. Diğer yandan, boğa burcu için ibre biraz daha olumsuz gelişmelerden yana olabilir, detaylara geleceğiz. Mart ayında geçmişte ektiklerimizi biçeceğiz aslında, yani hasat zamanı geldi diyebiliriz. 2012 yılından bu yana gündeminizi meşgul eden meselede yeni bir perde açılacak ve artık sonuca yaklaşacaksınız. Mart ayında bir çok astroloji olayı var ama ben sadece ikisi hakkında yazacağım:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu konular uzun uzun anlatılması gereken konular olduğu için ancak 2 yazıya sığar, bu nedenle şimdi sadece birincisini yazacağım, diğeri de önümüzdeki günlerde inşallah. Hadi başlayalım.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Aramıza yeni katılan okurlar için, kısaca Uranüs-Pluto etkileşiminden bahsedeyim, onlar bu konuya henüz yabancı sayılırlar. Bu etkileşim 2012 yılında başladı ve bugüne kadar yaşadığınız hemen her şeyin arka planında etkisini gösterdi, sizi dönüştürdü, başka bir insan olmanıza neden oldu. Artık olaylara farklı yaklaşıyorsunuz, hayatı başka gözlerle izliyorsunuz. Düşünsenize, son yıllarda başka biri olup çıkmadınız mı? Uranüs-Pluto enerjisi geri planda sürekli var olsa da, bugüne kadar toplam 6 kez zirve yaptı. Bu ay son kez zirveye çıkacak, hayatınızı değiştirecek bir olay yaşatacak ve sonrasında yavaş yavaş uzaklaşıp gidecek. Peki sizi nasıl etkileyecek? Geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlıyor musunuz? Bu ay benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum, hayatım ve hayata bakışım tamamen değişti. Sizin gündeminizde şuna benzer şeyler yaşanmış olmalı:
 1. yapmak isteğiniz şeyi yapamadınız, başarısız oldunuz
 2. yaşanan bir olay sonrasında çaresiz hissettiniz
 3. bakmanız gereken biri var ve hayatınızı istediğiniz gibi yaşayamıyorsunuz
 4. beklenmedik bir sağlık sorunu nedeniyle hayatınız zorlaştı
 5. büyük bir pişmanlık yaşadınız, hatanızı telafi etmeye çalışıyorsunuz
 6. sevdiğiniz biri (sevgili, akraba, arkadaş) hayatınızdan çıktı
 7. başka bir şehre/ülkeye gitmeniz gerekti, hayatınız değişti
 8. yaşadınız yer değişimi, hayatınızı çok zorlaştırdı, hiç istemediğiniz şeyler oldu
 9. desteğe/yardıma ihtiyacınız var, çok şanslısınız ve olmadık yerden destek geldi ya da tersine  yalnız kaldınız, kimse yardım edemedi
 10. bir sebepten eşinizin/ailenizin desteğinden mahrum kaldınız
 11. üniversite eğitimi nedeniyle artık özgürsünüz, ailenizin gözetimi de yok artık, gelişiyorsunuz
 12. yeni şeyler öğreniyorsunuz, ufkunuz genişliyor, kolay olmayacak ama olması gereken oluyor
 13. hayatınıza yeni insanlar girdi, uyum sağlamakta zorlanıyorsunuz
 14. gizli kapaklı işler yapıyorsunuz, ya da size karşı yapılıyor
 15. sizi sevmeyen, düşmanca davranan insanlara karşı mücadele etmeniz gerekti
 16. gündeminize bir aldatma konusu girdi, aldatan ya eşiniz/sevgiliniz ya da bizzat siz aldattınız
 17. yönünüzü/hedefinizi şaşırmanıza neden olan, kafanızı karıştıran olaylar oldu
Bu saydıklarımdan en az birisi, 2012 yılından bu yana sizin hayatınızın en büyük konusu olmuş olmalı, tabi hangisi olduğunu sadece siz biliyorsunuz. Yukarıda saydıklarımın ötesinde bir çok ihtimal var elbette, onları da genel hatları ile yazayım: Uranüs’ün yüksek kapasite, aydınlanma ve beklenmedik gelişmeler getiren enerjisi; kayıpları, sağlık sorunlarınız, pişmanlıkları, başarısızlığı, hatalar yapmayı, yardım etmeyi ve yardım almayı temsil eden 12. evinizde. Bu nedenle, olmadık ayrılıklar yaşadınız, belki çok sevdiğiniz işinizi kaybettiniz, belki eşiniz/sevgilinizle aranız bozuldu ve artık ayrısınız. Yardımlaşma ve merhamet de gündeminize girdi bir şekilde, ya sizin yardıma/desteğe ihtiyacınız oldu ya da birileri sizden bu desteği bekledi (bakmanız gereken bir çocuğunuz veya aile büyüğünüz var, gibi). Diğer yandan, sorunlarla yüzleşmek istemiyorsunuz, “ne olacaksa olsun artık” diye düşünmeye başladınız. Geçmişe göre daha kaderci bir duruşunuz var, başarısızlığı/yenilgiyi kabullendiniz yani. Ayrıca sezgilerinize güveniyorsunuz ama bazen sizi yanıltıyorlar. İsteklerinize ulaşmak için zorlamaktansa, edilgen bir şekilde ne olacağını görmek için bekliyor olmanız bazen sonuç veriyor, bazen olumsuz sonuçlanıyor. Pluto etkisi ise tamamen farklı bir alanda etkiliyor sizi: yaşadınız krizler nedeniyle hayatınızın sınırları daraldı, belki küçük bir alana hapsolmuş hissediyorsunuz. Bunu aşmak için yeni insanlarla tanışmak, farklı görüşler edinmek, sizin gibi düşünmeyen kişilerle bir arada olmak istiyorsunuz. Yani kapılarınızı yeni insanlara, yeni görüşlere, yeni fikirlere açmanın zamanı geldi. Bu kapsamda kitaplar ve filmler en büyük dayanağınız, size farklı dünyaların kapılarını açıyorlar. Ayrıca iyi bir eğitim almanın size güç katacağını gördünüz, yüksek lisans/doktora dahil, üniversite ve diğer eğitim kurumlarına yolunuz sık düşüyor. Geçtiğimiz 2 yılda, Uranüs etkisiyle yaşadıklarınız ile Pluto etkisiyle yaşadıklarınız arasında bir bağlantı vardı, siz bu etkiyi ne şekilde yaşadınız, düşünün lütfen. Hadi şimdi Martın hangi günlerinde nasıl bir atmosfer olacağını da anlayalım ve yazıyı bitirelim.

3 Mart – 10 Mart

3 Mart – 10 Mart arasında Venüs’ün güzelleştirici enerjisi ortama hakim olacak. Yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz vardır mutlaka, eğer ki bir adım atmak istiyorsanız, bu süreçte atabilirsiniz. Ortamın enerjisi ideal olacak. Venüs başta eş/sevgili olmak üzere, hayatınızdaki insanlarla ilişkileri yönettiği için, sorunları ilişkileri onarmak/tamir etmek için ideal bir enerji olacak. Sorunlar varsa, iyi değerlendirip çözün. Diğer yandan, eşinizle/sevgilinizle ilgili sorunlar aşılması zor gibi görünüyorsa, çok zorlamayın, Nisan sonrasına bırakın derim. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Martın ilk 10 gününü fırsat olarak görmelisiniz.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında tamamen farklı bir senaryo olacak çünkü Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Marsın enerjisi sinirlidir, istediğini hemen elde etmek ister ve hesaplı davranmaz. Kısaca agresiftir, kavgadan yanadır. Bu nedenle, 11 – 15 Mart arasında, atmosfere öfke hakim olacak. Bundan en az siz etkileneceksiniz diye düşünüyorum ama diğer insanlar sizin gibi olmayacak. Bu nedenle kavga gürültü artabilir. Siz sakin olun, tansiyonu yükseltmemeye çalışın çünkü 15 gün içinde bu enerji geçip gidecek. 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>