Yükselen BoğaBoğa Burcu Mart 2015: Bölüm 1

Mart 1, 2015by Zafer Ceyhun38

2015 Mart boğa burcu yorumunuz, gündeminize ışık tutacak önemli bilgiler içeriyor. Boğa burcunun 2011 yılından bu yana yaşadığı gelişmeler genel hatları ile “keyifsiz bir gündem” olarak tanımlanabilir. Özellikle Uranüs etkisi nedeniyle beklenmedik şeyler yaşadınız, yaşamaya devam ediyorsunuz. Astroloji yorumlarında genelde Merkür-Venüs-Mars üçlüsü anlatılıyor ama hayatımızın düzenini değiştiren asıl etkiler hemen her zaman Uranüs, Pluto ve Satürn’den geliyor. Burcuna Göre’nin en farkı da burada başlıyor zaten, bu gezegenlerin getirdiği enerjiyi derinlemesine analiz ediyoruz, hep birlikte olanı biteni anlamaya çalışıyoruz. Mart 2015 yorumuz da yine ağrılıklı olarak bu gezegenlerin etkileri üzerine olacak. Hadi başlayalım. Mart çok önemli bir ay, 2 yılı aşkın süredir devam eden Uranüs-Pluto etkileşimi son kez yaşanacak. 2012 yılından bu yana hayatımızın dinamiklerini değiştiren bu olay, Mart ayında son kez yaşanacak ve hep birlikte değişim rüzgarıyla sarsılacağız. “İyi mi olacak kötü mü?” diye soran okurlarım oldu, cevap olarak “bu enerji iyi/kötü değil, bu enerji bir şekilde değişim getiriyor; bazılarımızın hayatı iyi, bazılarımızın hayatı kötü yönde değişecek” dedim. Diğer yandan, boğa burcu için ibre biraz daha olumsuz gelişmelerden yana olabilir, detaylara geleceğiz. Mart ayında geçmişte ektiklerimizi biçeceğiz aslında, yani hasat zamanı geldi diyebiliriz. 2012 yılından bu yana gündeminizi meşgul eden meselede yeni bir perde açılacak ve artık sonuca yaklaşacaksınız. Mart ayında bir çok astroloji olayı var ama ben sadece ikisi hakkında yazacağım:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu konular uzun uzun anlatılması gereken konular olduğu için ancak 2 yazıya sığar, bu nedenle şimdi sadece birincisini yazacağım, diğeri de önümüzdeki günlerde inşallah. Hadi başlayalım.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Aramıza yeni katılan okurlar için, kısaca Uranüs-Pluto etkileşiminden bahsedeyim, onlar bu konuya henüz yabancı sayılırlar. Bu etkileşim 2012 yılında başladı ve bugüne kadar yaşadığınız hemen her şeyin arka planında etkisini gösterdi, sizi dönüştürdü, başka bir insan olmanıza neden oldu. Artık olaylara farklı yaklaşıyorsunuz, hayatı başka gözlerle izliyorsunuz. Düşünsenize, son yıllarda başka biri olup çıkmadınız mı? Uranüs-Pluto enerjisi geri planda sürekli var olsa da, bugüne kadar toplam 6 kez zirve yaptı. Bu ay son kez zirveye çıkacak, hayatınızı değiştirecek bir olay yaşatacak ve sonrasında yavaş yavaş uzaklaşıp gidecek. Peki sizi nasıl etkileyecek? Geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlıyor musunuz? Bu ay benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum, hayatım ve hayata bakışım tamamen değişti. Sizin gündeminizde şuna benzer şeyler yaşanmış olmalı:
 1. yapmak isteğiniz şeyi yapamadınız, başarısız oldunuz
 2. yaşanan bir olay sonrasında çaresiz hissettiniz
 3. bakmanız gereken biri var ve hayatınızı istediğiniz gibi yaşayamıyorsunuz
 4. beklenmedik bir sağlık sorunu nedeniyle hayatınız zorlaştı
 5. büyük bir pişmanlık yaşadınız, hatanızı telafi etmeye çalışıyorsunuz
 6. sevdiğiniz biri (sevgili, akraba, arkadaş) hayatınızdan çıktı
 7. başka bir şehre/ülkeye gitmeniz gerekti, hayatınız değişti
 8. yaşadınız yer değişimi, hayatınızı çok zorlaştırdı, hiç istemediğiniz şeyler oldu
 9. desteğe/yardıma ihtiyacınız var, çok şanslısınız ve olmadık yerden destek geldi ya da tersine  yalnız kaldınız, kimse yardım edemedi
 10. bir sebepten eşinizin/ailenizin desteğinden mahrum kaldınız
 11. üniversite eğitimi nedeniyle artık özgürsünüz, ailenizin gözetimi de yok artık, gelişiyorsunuz
 12. yeni şeyler öğreniyorsunuz, ufkunuz genişliyor, kolay olmayacak ama olması gereken oluyor
 13. hayatınıza yeni insanlar girdi, uyum sağlamakta zorlanıyorsunuz
 14. gizli kapaklı işler yapıyorsunuz, ya da size karşı yapılıyor
 15. sizi sevmeyen, düşmanca davranan insanlara karşı mücadele etmeniz gerekti
 16. gündeminize bir aldatma konusu girdi, aldatan ya eşiniz/sevgiliniz ya da bizzat siz aldattınız
 17. yönünüzü/hedefinizi şaşırmanıza neden olan, kafanızı karıştıran olaylar oldu
Bu saydıklarımdan en az birisi, 2012 yılından bu yana sizin hayatınızın en büyük konusu olmuş olmalı, tabi hangisi olduğunu sadece siz biliyorsunuz. Yukarıda saydıklarımın ötesinde bir çok ihtimal var elbette, onları da genel hatları ile yazayım: Uranüs’ün yüksek kapasite, aydınlanma ve beklenmedik gelişmeler getiren enerjisi; kayıpları, sağlık sorunlarınız, pişmanlıkları, başarısızlığı, hatalar yapmayı, yardım etmeyi ve yardım almayı temsil eden 12. evinizde. Bu nedenle, olmadık ayrılıklar yaşadınız, belki çok sevdiğiniz işinizi kaybettiniz, belki eşiniz/sevgilinizle aranız bozuldu ve artık ayrısınız. Yardımlaşma ve merhamet de gündeminize girdi bir şekilde, ya sizin yardıma/desteğe ihtiyacınız oldu ya da birileri sizden bu desteği bekledi (bakmanız gereken bir çocuğunuz veya aile büyüğünüz var, gibi). Diğer yandan, sorunlarla yüzleşmek istemiyorsunuz, “ne olacaksa olsun artık” diye düşünmeye başladınız. Geçmişe göre daha kaderci bir duruşunuz var, başarısızlığı/yenilgiyi kabullendiniz yani. Ayrıca sezgilerinize güveniyorsunuz ama bazen sizi yanıltıyorlar. İsteklerinize ulaşmak için zorlamaktansa, edilgen bir şekilde ne olacağını görmek için bekliyor olmanız bazen sonuç veriyor, bazen olumsuz sonuçlanıyor. Pluto etkisi ise tamamen farklı bir alanda etkiliyor sizi: yaşadınız krizler nedeniyle hayatınızın sınırları daraldı, belki küçük bir alana hapsolmuş hissediyorsunuz. Bunu aşmak için yeni insanlarla tanışmak, farklı görüşler edinmek, sizin gibi düşünmeyen kişilerle bir arada olmak istiyorsunuz. Yani kapılarınızı yeni insanlara, yeni görüşlere, yeni fikirlere açmanın zamanı geldi. Bu kapsamda kitaplar ve filmler en büyük dayanağınız, size farklı dünyaların kapılarını açıyorlar. Ayrıca iyi bir eğitim almanın size güç katacağını gördünüz, yüksek lisans/doktora dahil, üniversite ve diğer eğitim kurumlarına yolunuz sık düşüyor. Geçtiğimiz 2 yılda, Uranüs etkisiyle yaşadıklarınız ile Pluto etkisiyle yaşadıklarınız arasında bir bağlantı vardı, siz bu etkiyi ne şekilde yaşadınız, düşünün lütfen. Hadi şimdi Martın hangi günlerinde nasıl bir atmosfer olacağını da anlayalım ve yazıyı bitirelim.

3 Mart – 10 Mart

3 Mart – 10 Mart arasında Venüs’ün güzelleştirici enerjisi ortama hakim olacak. Yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz vardır mutlaka, eğer ki bir adım atmak istiyorsanız, bu süreçte atabilirsiniz. Ortamın enerjisi ideal olacak. Venüs başta eş/sevgili olmak üzere, hayatınızdaki insanlarla ilişkileri yönettiği için, sorunları ilişkileri onarmak/tamir etmek için ideal bir enerji olacak. Sorunlar varsa, iyi değerlendirip çözün. Diğer yandan, eşinizle/sevgilinizle ilgili sorunlar aşılması zor gibi görünüyorsa, çok zorlamayın, Nisan sonrasına bırakın derim. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Martın ilk 10 gününü fırsat olarak görmelisiniz.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında tamamen farklı bir senaryo olacak çünkü Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Marsın enerjisi sinirlidir, istediğini hemen elde etmek ister ve hesaplı davranmaz. Kısaca agresiftir, kavgadan yanadır. Bu nedenle, 11 – 15 Mart arasında, atmosfere öfke hakim olacak. Bundan en az siz etkileneceksiniz diye düşünüyorum ama diğer insanlar sizin gibi olmayacak. Bu nedenle kavga gürültü artabilir. Siz sakin olun, tansiyonu yükseltmemeye çalışın çünkü 15 gün içinde bu enerji geçip gidecek. 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

38 comments

 • merve

  Mart 1, 2015 at 9:19 pm

  İs durumunda bi acilma yok mu ama 🙁 yine ayni seyleri yasayip durucaz anladigim kadariyla.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 1, 2015 at 9:54 pm

   bu yazıda yok Merve hanım ama güneş tutulması + terazideki ay tutulması işle ilgili gelişmeler getirecektir.
   sevgiler

 • leyla

  Mart 1, 2015 at 9:28 pm

  Sabirsizlikla bekliyordum kac gundur. Detayli ve guzel yorumlariniz icin cok sag olun İyi ki varsin burcunagore.Elinize yureginize kaleminize saglik

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 1, 2015 at 9:53 pm

   tşk ederim Leyla hanım 🙂
   sevgiler

 • Ipek

  Mart 1, 2015 at 9:53 pm

  Vay arkadas demek istiyorum. Muthis olmus.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 1, 2015 at 10:01 pm

   çoook tşk İpek hanım 🙂
   Ceyhun

 • emre

  Mart 1, 2015 at 11:20 pm

  Biginize ve yorumunuza saglik mükkemmelsiniz zafer bey …sabirsizlikla koć burcu mart ayi yorumunuzu bekliyrum…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 1, 2015 at 11:39 pm

   siz de sağ olun 🙂

 • Özlem

  Mart 1, 2015 at 11:50 pm

  Merhaba,
  Bireysel danışmanlık veriyormusunuz zafer bey?
  İyi akşamlar
  Teşekkürler
  Ozlem

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 2, 2015 at 12:49 am

   Özlem hanım merhaba,
   Nisan-Mayıs gibi başlamayı planlıyorum, duyuracağım başladığımda..
   sevgiler, Ceyhun

 • Gözde

  Mart 2, 2015 at 10:20 am

  Merhaba Zafer bey:) Yazılarınızı severek takip edıyorum. Burcum boğa, yukselenim aslan, satürn akrep de, uranüs yay da

  Reply

 • ahsen

  Mart 2, 2015 at 7:01 pm

  Sevgili Ceyhun, yorumların ve yaklaşımın harika. Dilerim gğzrl yerlere gelir bu çalışmanız. 4-18 mart arası umreye gidiyorum. . Sanırım her türlğ değişim için uygun zaman:)

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 2, 2015 at 11:50 pm

   Ne güzel karar vermişsiniz, yolunuz açık olsun 🙂
   siz yine de diş/eklem ağrılarına hazırlıklı olun, bu konularda dikkatli olun.
   yolunuz açık olsun, sevgiler.
   Ceyhun

 • emriye

  Mart 3, 2015 at 11:44 am

  Ceyhun bey merhaba,
  bu aralar desteğini çok ihtiyacım var
  evet akrep burcuyum yükselenim boğa zor günler geçirdim evet işimden de oldum şimdi ise yeni biri is ortaklığı kuruyorummaya çalışıyorum ve ortaklık için tarih verebilir mısınız hangi tarihler uygundur özellikle mart ayı icin, nisan ayına da kayabilir belki. Teşekkür ederim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 3, 2015 at 2:07 pm

   Emriye hanım,
   Nisanın son haftasına kadar bekleyemez mi? O zamana kadar hazırlıkları tamamlasanız hem?

  • emriye

   Mart 5, 2015 at 12:46 pm

   Zafer bey merhaba, bu yoğunlukta cevap verebileceğinizi düşünmemiştim bizi unutmadığınız için çok teşekkür ederim. makina siparişleri mi versem de yer kiralama ve şirket kuruluşunu nisanın son haftası yapsam. Uzunbir zaman fakat siz öyle diyorsanız 1,5 ay daha beklerim artık 20 nisandan sonra mı yani şirket kuruluş tarihi de boğa olacak, ben akrep yükselenim boğa, 1 ortağımın da güneş burcu boğa uyumlu oluyoruz gibi? Sayenizde güzel olacak inşallah, karşılıksız destek veriyorsunuz hakkınızı helal edin, bir gün danışanınız oluruz inşallah.

  • Zafer Ceyhun

   Mart 5, 2015 at 2:33 pm

   Kesinlikle güneş boğa burcundayken başlayın, güneş tutulması ertesinde siparişleri verebilirsiniz.
   yani Mart sonu hızlanın, Nisan sonu-Mayıs ortası başlayın.
   Yolunuz açık olsun.
   Ceyhun

 • bukettt

  Mart 3, 2015 at 7:02 pm

  Zafer Bey öncelikle iyi akşamlar diliyorum sizi büyük bir ilgiyle takip ediyorum yazılarınız hoşuma gidiyor yıldız haritamı öğrenmek istiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 3, 2015 at 8:12 pm

   Nisandan sonra yeniden konuşalım Buket hanım, sevgiler

 • seda

  Mart 5, 2015 at 10:08 am

  zafer bey merhaba
  2.bölümün yorumunu merak ediyorum

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 5, 2015 at 2:30 pm

   Güneş tutulması boğa burcunu çok güzel etkileyecek 🙂
   10 gün sonra yazacağım, sevgiler.
   Ceyhun

 • sevil

  Mart 5, 2015 at 12:53 pm

  Ceyhun bey,
  ben 01.05.1987 doğumluyum mart ayından umudum vardı şimdi yüzüm düştü, biz niye iyi olamıyoruz , lanetli burç falan mıyız? hani 2015 boğa burcunun yılı olacaktı ne iş, ne kariyer , ne para daha ortalıkta gözle görülür hiç bişe yok . yazık bize :((
  Sevgilerle,
  Mutsuz.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 5, 2015 at 2:35 pm

   Sevil hanım az kaldı, Mayıs ayından yıl sonuna kadar atmosfer güzel.
   yalnız 2015 yılının boğa burcu yılı olacağını kimden duyduysanız yanlış söylemiş, aklınızda olsun.
   sevgiler, Ceyhun

  • sevil

   Mart 5, 2015 at 2:58 pm

   Merhaba Ceyhun bey,
   Yorumuma cevap verdiğiniz için teşekkur ederim, çok naziksiniz. Evet biraz içim rahatladı, o duyumu okuduğum farklı sitelerde ki astrolog yorumcularından duydum elbette. Mümkün olduğu kadar burç yorumumu her yerden takip etmeye çalışıyorum. İşte boğa burcunun yılı 2015, harika bir yıl sizin için, istediğiniz ve beklediğiniz her şey bu yıl içerisin de gerçekleşecek, daha neler neler 🙂 Peki bende mayısı beklerim :)) tabii mart ayı yorumu 2. kısımı heyecanla bekliyor olacağım Sevgiyle kalın efendim. İyi günler.

 • Ayşe

  Mart 5, 2015 at 2:56 pm

  Zafer Beyciğim, bu kadar isabetli olur, venüs ü hissediyorum ve dediğiniz gibi son 2 yıldır gündemim olan konu uzun süredir üstü kapalı duruyordu dün tekrar pik yaptı. Şu an için olumlu görünüyor ama ilerleyen günlerde bu olumlu durum devam eder mi acaba?? Rica etsem bu 6 adet uranüs-pluto etkileşim tarihleri ne zamandı? Geriye dönük bi bakmak istiyorum?

  Reply

 • seda

  Mart 5, 2015 at 4:36 pm

  Bu zamana kadar takip ettiğim en güzel bilgilendirme yorumlar detaylı inşallah dediğiniz gibi olur ceyhun bey sabırsızlıkla bekliyorum:)daha erken yazın:)

  Reply

 • emriye

  Mart 5, 2015 at 6:49 pm

  Zafer bey yavaşta olsa sizin söylediginiz yolda ilerleyeceğim inşallah. Sizden Allah razı olsun.güneş tutulması ertesinde siparişlerinizi verin derken bahsettiğiniz 20 mart güneş tutulması değil mi? Hoşçakalın

  Reply

 • Özlem

  Mart 6, 2015 at 10:47 pm

  Ceyhun bey iyi aksamlar,
  Güneş tutulması boğa burcunu çok güzel etkileyecek ,
  Demişsiniz … Cok merak ediyoruz ayrıntıları ve neden
  10 gün sonra ???
  Hep beklemedeyiz zaten… Boga sabırlı TMm ama artık bir cok boganin Sabri kalmadı 🙁
  Takipteyim :)) yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..

  Reply

 • seda

  Mart 9, 2015 at 11:03 am

  zafer bey merhaba
  sayfayı sabırsızlıkla takip ediyorum boğa burcu 2.bölümle
  ilgili açıklamalarınızı günler gergin ve sıkıntılı geçiyor.
  Ayrıca bireysel danışmanlık eğitimi veriyormusunuz?iyi günler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 9, 2015 at 3:18 pm

   Merhaba Seda hanım,
   bireysel danışmanlığa henüz başlamadım ama çok güzel planlarım var, yakında inşallah 🙂
   1 hafta sonra yazacağım güneş tutulması hakkında.
   sevgilerimle, Ceyhun

  • yasemin

   Mart 9, 2015 at 3:45 pm

   Merhaba Zafer Bey,
   2012’den bu yana yaşadıklarımı anlatmışsınız sanki. Okuduğumda çok şaşırdım bu kadar doğru olmasına. Şu 9 günde de beni şaşırtacak şeyler yaşadım, 2012 yılında tanıdığım biri tekrar karşıma çıktı. Hiç beklemediğim anda beklemediğim şeyler oluyor. Benim için durum şimdilik bu. Yazılarınızı takipteyim, Sevgiler,

  • Zafer Ceyhun

   Mart 9, 2015 at 4:58 pm

   Yasemin hanım merhaba,
   güneş tutulması da hayatınızı değiştirecektir, bölüm 2 de bölüm 1 kadar heyecanlı 🙂
   ilginize tşk ederim, yazmaya devam ediyorum; her zaman beklerim.
   Ceyhun

 • arzu

  Mart 11, 2015 at 11:20 pm

  2012 den buyana Dogum sancisi gibi .. Hersey ters gidiyor. . 20 marttan sonrasini heyecanla bekliyorum yazilarinizi. 😉

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 11, 2015 at 11:33 pm

   tşk ederim, az kaldı yazacağım yakında..
   Ceyhun

 • no name

  Mart 12, 2015 at 5:54 pm

  Öncelikle sizi buldugum için cok sanslıyum..size ve emeklerinize cok tesekkür ederim. 2012 mart ayından beri mahvoldum 25 nisan 82 öğlen dogmusum tam bi saatim yok. . 2012 marta baslası hersey. işten cıkarıldım yeni iş kurdum ii gibi gözüküyor ama birde bana sorun.2013 temmızda yanlıs bi kararla büyütmeye calıştım 2014 subatta tepetaklak oldum yine geriledim işimi küçülttüm olanıda kaybettim eksiye düşürdüm. İş hayatımda Birtürlü verim alıp toparlayamıuorum.işlerimi büyüteyim dedim ama tam tersi oldu böyle devam ediyor. Ne zaman bitecek bu boğaların cilesi baska boga tanıdıklarım var ama onların hayatında surekli olumlu gelişmeler oluyor anlayamıyorum..

  Reply

 • halil

  Mart 13, 2015 at 10:11 am

  Merhabalar. 26 nisan 1985 saat 15:30 doğumluyum. Yeni bir iş (mağazacilik) baslangıci yaptim. Ancak tecrübem hiç yok. Umut vaat ediyor mu geleceğe yönelik? Yoksa is arayisina devam mi etmeliyim bilemiyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 13, 2015 at 9:40 pm

   Halil bey merhaba,
   bu konu öznel bir karar/tercih meselesi olduğu için, söz söyleyebilecek tek kişi sizsiniz..
   sevgiler, Ceyhun

 • seda

  Mart 18, 2015 at 1:09 pm

  Merhaba zafer bey
  keşke hep yazsanız ve bizi bilgilendirseniz sonucunu beklediğim özel bir
  durum var güneş tutulması nasıl etkileyecek ayrıca boğa burcu 2.bölümü merakla bekliyorum hiç olmazsa biraz bilgilendirin
  saygılar

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin