Boğa burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Kasım ayına çok da keyifli olmayan bir atmosferde girmiş olabilirsiniz kıymetli dostlar, geçen ay bahsetmiştim. Ekimdeki Dolunay, Mars/Uranüs etkileşimleri ters etkiler getirmiş olma potansiyeli taşıyordu. Neyse ki Kasımda zamanın ruhunu güzelleşecek, şartlar iyileşecek, işler yoluna girme eğiliminde olacak. Diyebiliriz ki Kasımda zamanın ruhu hemen herkese iyi gelecek. Hem burcunuzda bir Dolunay da yaşanacak, önemli sonuçlar alacaksınız mutlaka. Boğa burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Boğa Burcu Yorumu

İki gezegen var ki değerli okurlarım, etkilerini hissettiğimiz alanlarda ya güzellikler olur ya da öyle olsun isteriz: Venüs ve Neptün. Kasım 2016’da her ikisini de yoğun olarak hissedeceğiz. Bu nedenle güzellikler bekleyebiliriz, öyle olacaktır zaten. Üstelik Venüs, Kasım’a girmek üzere iken Satürn ile, Kasım bitmek üzere iken Pluto ile temas edecek. Bu gezegenler baskı ve gerginlik oluşturan enerjiler taşıdıkları için, Venüs teması çok iyi gelecek. Şöyle diyebiliriz: Venüs varsa rahatlık vardır, işlerin yolunda gitme olasılığı yüksektir, olumlu sonuçlar alma ihtimali ağır basar. 🍀🍀 Unutmadan söyleyeyim: Venüs sizin yönetici gezegeninizdir! Diğer yandan, Kasım’ın ilk gününden Aralık’ın ikinci haftasına kadar Neptün de etkin olacak. Özellikle 15-25 Kasım arasında gerçekleşecek duraklama safhasını önemsemek gerekiyor çünkü zihinsel olarak karmaşa oluşabilir. Neptün kaynaklı meseleleri izah edeceğim birazdan. Venüs etkisiyle devam edelim. 30 Ekim’de gerçekleşen Venüs/Satürn kavuşumu, son zamanların en olumlu astroloji olayları arasında yer alıyor. Satürn etkisiyle 2016 yılının büyük bölümünde oluşan baskı, belirsizlik ve sorunlar; Venüs’ün gelişiyle birlikte güzel bir istikamete ve keyifli gelişmelere evrilecektir. Eğer şimdi sayacağım alanlarda insiyatif alma imkanınız varsa, Kasım ayının ilk günlerine/haftasına yönelik planlar yapmanızı öneriyorum.
 1. para ihtiyacı: kredi ve borçlanma
 2. bütçe planları, finansal hesaplar
 3. mal paylaşamı: evlilik, miras gibi
 4. işle ilgili konular
 5. gayrimenkul yatırımları
 6. size/başkasına ait varlıklarla ilgili konular
 7. korku ve endişeler, hırs ve tutkular
 8. cinsellik deneyimleri
Geçtiğimiz 2 yılda hayatınızda para ve güç tutkusu, satın alma imkanı, hırslar, kıskançlık, çatışmalar, korkular, ölümle ilişkili düşünce ve deneyimler, cinsel tutkular önemli yer etmiş olsa gerek. Geçmişte konuşmuştuk zaten.. Neyse ki Kasımda Venüs işleri düzeltme imkanı veriyor. 12 Kasım’a kadar etkisi sürüyor, iyi kullanmak lazım. 👍 12 Kasım’dan itibaren Venüs oğlak burcunda olacak. Venüs’ün ikinci teması Pluto ile olacak. 25 Kasım’da gerçekleşecek Venüs/Pluto kavuşumu, parasal konular ve ilişkilerle ilgili olumlu bir gündem oluşturacaktır. Kasımda Venüs kaynaklı güzelliklerin sizi etkileyeceği alanlar şunlar:
 1. para, finansal konular
 2. borç alacak mevzuları
 3. yayıncılık, öğretmenlik, danışmanlıkla ilişkili konular
 4. yurt dışı kaynaklı gelişmeler
 5. eğitim hayatınız
Bu noktada bir ekleme yapmak istiyorum çünkü zamanın enerjisini sizlere doğru şekilde anlatmayı çok önemsiyorum: Kasım 2016 gündemi, Ekim’de yaşananların uzantısı olacak çünkü Kasım’da Venüs’le temas edecek gezegenler, Ekim’de enerjik/agresif Mars ile temas etmişlerdi. Bu nedenle Ekim’de gündeminizi meşgul eden sorun ve gelişmeler, Kasım sonunda olumlu bir noktaya gelecektir.
Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek; Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak.
Neptün’e gelecek olursak.. Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme sürecini tamamlayacak.♆ Peki Neptün boğa burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. dahil olduğunuz çevre/ortam, sosyal grup
 2. sosyal ilişkiler: arkadaşlar, tanıdıklar
 3. profesyonel tanışıklıklar: müşteriler vb
 4. hizmet/destek aldığınız kişi ve kurumlar
 5. bilgisine ve görüşlerine önem verdiğiniz insanlar
Neptün etkisinde olduğumuz konularda sınırsız bir iyimserlik hissederiz değerli okurlarım. Her şey kendiliğinden yolunda gidecekmiş gibi görünür! Aksi olduğu zaman ise hayal kırıklığı yaşarız. Ayrıca sorunlardan uzak durmaya çalışmak isteriz, sorumluluklardan kaçmaya meyilli oluruz. Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım ayında bazı adımlar atmak ve sorumluluk almak gerektiğine yönelik işaretler görebilirsiniz!

30 Ekim Yeniay: Boğa Burcuna Etkileri

Yeniay karşıt burcunuz olan akrepte gerçekleşiyor, bu önemli bir haberdir! Önce Yeniay enerjisini tarif edeyim: Başlangıç demektir Yeniay! Yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi verir. Bu nedenle Yeniay’da yeni bir dönem başlar. Güçlü/atak bir odaklanma sağladığı için karar vermeyi ve harekete geçmeyi tetikler. Bazen her şey kendiliğinden gelişir ve yaşanan bir olay sonucu bir dönem başlayıverir. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn kavuşumu ve pozitif Güneş/Neptün etkileşimi olacağı için zamanın ruhu gayet güzel! Gerçi Ekim yorumunuzda bahsettiğim 29 Ekim Mars/Uranüs etkileşiminin olumsuz havası bir süre kendini gösterecektir fakat sonra yerini keyifli bir atmosfere bırakır. Boğa burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. yeni bir ilişkiye başlamak
 2. eşiniz/sevgilinizle ilgili gelişme
 3. onun hayatındaki olayların yeni bir safhaya geçmesi
 4. ilişkinizde önemli gelişme (evlilik dahil)
 5. ticari ortaklıklara girişmek, zaten ortaklık varsa yeni bir aşamaya geçmek

14 Kasım Dolunay: Boğa Burcuna Etkileri

Yeniay dönem başlatırken, Dolunay dönem bitirir değerli okurlarım. Gündemdeki bir konu olgunlaşır ve gündemden düşer. Dolunay sırasında bir yol ayrımına gelinmiştir, istikamet seçilir/belli olur ve devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! Bu arada Dolunay sizin burcunda gerçekleşiyor! 14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu, haritanızda Güneş’in hangi evde olacak fakat bir genelleme yapalım:
 1. hayatınızın yönünü değiştirecek önemli bir karar alınır
 2. sağlıkla, görüntüyle ilgili bir adım atılır
Burcumuzda gerçekleşen Dolunay duygusal olarak kırılgan olabildiğimiz zamanlardır. Bu nedenle normalde alınmayacağınız şeylere tepki vermeye neden olabilir. Aklınızda olsun. Dolunay etkisinin hakim olduğu zaman aralığında Neptün duraklamış olacacağı için, Neptün başlığında konuştuğumuz konulara ilişkin gündeminiz de Dolunay gündemine dahil olabilir.

29 Kasım Yeniay: Boğa Burcuna Etkileri

Hatırlarsanız kıymetli okurlarım, Kasım ayının başrol oyuncu olan Venüs, Ekim sonunda Satürn ile temas ederek hayatı kolaylaştıracak demiştik.. Venüs/Satürn teması yay burcunda gerçekleşecek. Şimdi neden bu konuya yeniden döndüm? Çünkü Kasım sonundaki Yeniay da yay burcunda.. Yeniay 29 Kasım’da gerçekleşiyor ve Aralık ayında başlayarak 2017 yılı boyunca gündem oluşturacak Satürn enerjisine zemin oluşturuyor. Olasılıklar ve konu başlıkları da tahmin edeceğiniz üzere Venüs etkisiyle aynı alanda. Yani,
 1. para ihtiyacı: kredi ve borçlanma
 2. bütçe planları, finansal hesaplar
 3. mal paylaşamı: evlilik, miras gibi
 4. işle ilgili konular
 5. gayrimenkul yatırımları
 6. size/başkasına ait varlıklarla ilgili konular
 7. korku ve endişeler, hırs ve tutkular
 8. cinsellik deneyimleri
Şimdiden en güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Boğa burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>