Boğa Burcu Kasım 2015 Yorumu

Yazar 

Boğa Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor.

Kasım ayına da geldik değerli dostlar, şaka maka koca bir yıl yakında geride kalıyor. Şöyle bir geriye dönüp bakınca, sakin bir yıl oldu demek de mümkün değil, epey yoğun ve hareketliydi 2015.

Kasım ayında hayatın bir miktar daha sakin olacağını söylemek mümkün. Ekimle birlikte iyiden iyiye şekillenen yeni bir dönemin içindeyiz artık, Kasım ayında ve takip eden aylarda, yeni döneme uyum sağlamak ve hayatımızı güzelleştirmek için çabalamalıyız.

Yeni dönem hepimiz için hayırlı olsun.

Kasım ayının neler getireceğini anlamaya çalışalım 🙂

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Her ay olduğu gibi, Kasım ayında da Yeniay ve Dolunay etkileri çok önemli olacak. Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlarken, Dolunayla birlikte bir konu karara bağlanacak/netleşecek. Her ikisini de ayrı başlıkta inceleyeceğiz. Öncesinde Kasımın genel enerjisine değinmek istiyorum.

Geçen ay olduğu gibi Kasımda da Venüs ve Mars başak burcunda. Boğa burcu için aşkı, mutluluğu ve çocukları temsil eder başaktaki gelişmeler. Tabi işin içinde Venüs/Mars gibi güzel etkiler taşıyan gezegenler olunca, olumlu konuşmak gerekiyor.

Kasımın ilk 8 günü, her ikisi de başak burcunda olacak, üstelik 3 Kasımda aynı noktada bir araya gelecekler. Bu nedenle, eğer gündeminizde şimdi sayacağım konular varsa, adım atmak için gecikmeyin, 8 Kasıma kadar mümkünse harekete geçin:

 1. çocuk yapma kararı, belki tıbbi tedavi
 2. çocuğunuzun geleceğini ilgilendiren gelişmeler
 3. yeni tanıştığınız biriyle ilişkinizin adını koyma
 4. spor veya benzeri mutluluk getirecek bir hobiye başlama
 5. yeni bir ticari girişim için ilk adımı atma

Kasımın ilk haftasında yaşananların, Ekimde yaşananların doğal bir uzantısı/sonucu olacağını tahmin ediyorum, ki zaten düşününce öyle olduğunu siz de fark edeceksiniz. Geçen ayın devamını yaşıyoruz Kasımın ilk haftasında.

Devam edelim.

8 Kasımda Venüs, 13 Kasımda ise Mars terazi burcuna geçecek, üstelik Kasımın kalan günlerinde terazi burcunda birlikte hareket edecekler. Demek oluyor ki, Kasımın ikinci haftasından itibaren gündeminiz değişiyor.

Venüs ve Mars’ın desteği, özel/profesyonel hayatınızdaki pürüzleri gidermenizi, işleri yoluna koymanızı kolaylaştıracaktır. Bu gözle bakınca, özel hayatınızda özellikle sağlıkla ilgili gelişmeler ön plana çıkabilir.

Profesyonel/iş hayatınızda ise, geçmiş aylarda attığınız adımların sonucunda oluşan yeni dönemin sorunlarını çözmek, çalışma arkadaşlarıyla ilgili meseleleri halletmek ve sorunsuz çalışan bir sistem/düzen inşa etmek için çaba sarf etmek yerinde tercihler olur.

Marsla ilgili bir bilgi vereyim: 13 Kasım-4 Ocak arasında yukarıda saydığım alanda size enerji ve azim getirecektir. Ocaktan itibaren evlilik ve ilişkiler alanınıza geçiyor ve epeyce bir süre bu alanda kalacak. Bu esnada 2 yılda bir yaşanan Mars gerilemesi de olacak.

Mars gerilemesi çok önemli bir gelişme olduğu için, zamanı geldiğinde uzun uzun anlatacağım ancak şimdi bir not düşmüş oldum, 2016 yılının ilk yarısı, Mars etkileri açısından epey önemli.

11 Kasım YeniAy boğa burcunu nasıl etkiler?

Yeniay evlilik ve ilişkiler alanınız temsil eden akrep burcunda gerçekleşiyor, tarihi ise 11 Kasım.

En güzel yanı, yılın en iyi Yeniaylarından biri olması, bu dönemde başlayacak süreci seveceksiniz diye düşünüyorum çünkü işin içinde Jüpiter de var.

Yeniay 11 – 17 Kasım arasında etkin olacak ve hayatınıza getirecekleri muhtemelen şöyle:

 1. evlilik, söz veya nişan
 2. aşık olabilirsiniz, çok yüksek bir ihtimal; tanıştığınız insanlara alıcı gözle bakın 🙂
 3. çocuk sahibi olabilirsiniz, çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir
 4. bir ortak ile aklınızadaki iş fikrini hayata geçirmek için de doğru zaman
 5. eşiniz/sevgilinizle aranızda küskünlükler varsa gönlünü alın, barışma zamanı
 6. cinsellik anlamında da son derece olumlu bir enerji taşıyor Yeniay

Yeniay yeni bir süreç başlatır, bu nedenle, Yeniay enerjisi atmosferi sarmışken atılacak adımlar uzun süreli olur, bir trend başlatır. Hani “nasıl başlarsa öyle devam eder” denir ya, kim demişse doğru demiş.

26 Kasım Dolunay boğa burcunu nasıl etkiler?

26 Kasımda gerçekleşen Dolunay, gündeminizdeki bir konunun 1 Aralık gibi sonuçlanmasına veya bir karar alınarak meselenin gündemden düşmesine vesile olacak.

Dolunay gündeminiz finansal konular, iş hayatınızdaki gelişmeler ve kazancınızla ilgili..

Dolunay gündemi netleştiğinde, önümüzdeki 2 yıl etkin olacak yeni Satürn gündeminiz şekillenecek. Daha önce yazmıştım ancak bu yazıda bir kez daha Satürn etkilerine değinmek istiyorum:

 1. daha fazla para gerekecek/isteyeceksiniz
 2. kaybetmemek için çok çalışacaksınız
 3. hırsınız gözünüzü bürüyecek, yenilgi ihtimali sizi korkutacak
 4. gayrimenkul meseleleri gündemizde olacak
 5. iş hayatınızdaki gelişmeler hayatınızın merkezinde yer alacak
 6. kaderinizi kendi ellerinize almak isteyecekiniz

İşte bu saydığım konular, Dolunay gündeminiz netleştiğinde gerçek anlamda ilk kez gündeminize giriyor ve 2 yıllık bir trendi başlatıyor. Dolunayla birlikte üzerindeki baskı ve sorumluluk artacaktır.

Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacağı için, iş hayatınızdaki gelişmeler ve finansal konularla ilgili olarak birilerinden destek almanız gerekebilir, ikinci alternatif ise bir arkadaşınızın size baskı yapmasıdır.

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

52 Yorum

 1. Sevda

  06/11/2015

  Saturn etkisini daha cok anlatirmisiniz. Bir de mars gerilemesinden korkalım mı?

  • Sevda

   06/11/2015

   Bu arada yazılarınızı dört gözle bekliyorum. Emeğiniz için çok tesekkürler

 2. serpil

  07/11/2015

  Merhaba Ceyhun bey,okudum ama pek bir ksramsarim heralde ki,pek umutlanmadim.. Ekim ayi ve kasim 5 hic iyi gecmedi,esim issiz kaldi,ben de bir yildir sahip olmak istedigimiz ikinci yavrumuza hala sahip olamadik,cok uzgunum.ben bogayim,yukselenim de boga.esim ise basak burcu.bu beklentilerimiz ile ilgili( bebek ve is konusu)nasil sonuclanir yorum alabilirsem sevinirim.

 3. Bahar

  07/11/2015

  Günaydın! Son iki aydır, yorumlarınızı okumaya başladım, çoğu kadın gibi herhalde halime dair ipucları bulmak üzere.. Gökyüzünün yeryüzüne düşürdüğü izleri görmek şaşırtmadı dersem yalan olur. O kadar ki, size yazıyorum şu an.. Biten ilişkime dair sorum. 2.5 yıldır, beraberdik. Eylül başı ani bir kararla ayrıldı. Güzel bir ilişkimiz vardı, dolayısıyla beklemediğim bir karardı. Boğayım, yükselenim terazi (30.04.1974), ayrıldığım sevgilimin burcu da yükseleni de aslan (09.08.1968). Ne dersiniz, bize düşen ortak gökyüzü paydamız var mıdır geleceğe dair? Yorumunuz? Olası tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

 4. sumru üstündağ

  09/11/2015

  Merhaba yaklaşık 4 aydır yorumlarınızı okuyorum 15 nisan 1977 doğumlu koç burcuyum yükselenim aslan ve kasım ayının ilk günleri bir gelişme olabilir demiştiniz gerçekten hayati beklediğim bişey oldu 27 ekim dolunay yorumlarınızında hedefi tam vurduğunu söyleyebilirim.Teşekkürler.Fala inanma ama gexegen hareketlerine inanıyorum.

  • Zafer Ceyhun

   10/11/2015

   Hayırlı olsun, ben de fala inanmam 🙂

 5. kerim"

  13/11/2015

  2015 şanslı olacak öyle olacak boyle olacak bi sik olduğu yok. hiçbiri tutmuyor boğa burcuyum 19 mayıs . . 2015 dediniz ama fıss çıktı…

  • Ruya

   19/11/2015

   Haklisin Kerim arkadasim. Benim de ayni. Hicbir sey oldugu yok. Geriye donuk de yorumlari okudum benim hayatima dair bir sey yansitmiyor.

 6. seren

  13/11/2015

  Merhabalar Ceyhun Bey. Yorumlarınızı her ay sabırsızlıkla bekliyorum ve gerçekten beğenerek okuyorum. 1 mayıs 1993 doğumluyum. Bir iş teklifi aldım ve kabul edip etmeme konusunda çok tereddüt yaşıyorum. Yaptığınız yorumlara göre çok doğru bir zaman. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı beklicem sabırsızlıkla. Şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   14/11/2015

   Hayırlı olsun diyelim 🙂

 7. Alara

  14/11/2015

  Boğa burcuyum, yükselenim de boğa. Satürn 8.ev transiti bana hiç yaramadı. Bu ay kanser olduğumu öğrendim. Oysa 5. Evimden Jüpiter geçerken çocuk sahibi olacağımı bekliyordum. Artık böyle bir hayalim bile olamaz.

 8. havin

  18/11/2015

  ceyhun bey daha öncesinde de size yazmıştım.beni sürmüşlerdi iş yerinde.boğa burçlarının bu iş konusundaki talihsizliği nedir ya.ne zaman düzelecek.ya işssiz kalıyorum ya da iyi bir iş bulduğumda işler bi süre sonra terse dönüyor.
  yılın son ayı aralık ya da 2016 da böyle mi geçecek??bi el atın su gezegenlere ceyhun bey yazık bu boğa burçlarına.

 9. gizem

  19/11/2015

  Merhabalar bu siralar olan saturn neptun karesi 85 88 dogumlulari 1 sene etkileyecegini duymustum.hangi yonlerden etkilerini hissedicegimizle ilgili bilgi verir misiniz. Iyi calismalar

 10. dilara

  20/11/2015

  Merhabaaa Ceyhun Bey
  Yorumlarınız gerçekten iyi. Ben ve arkadaşım okuduklarımıza inanamıyoruz bazen.Bu kadar mı 12’den vurulur diye..
  Size bir sorum olacak..Güneş burcu Boğa olup yükseleni ayı Terazi olanlar ve yıllardır hayatına kimse girmeyenler için güzel bir haberiniz olur mu? Tabi ki her şey kişisel doğum haritasında bitiyor ama insanoğlu güzel şeyler duymak istiyor:)

 11. çiçek

  27/11/2015

  Merhaba Ceyhun bey 7 Mayıs 1978 doğumluyım bu ay daha önce hiç düşünmediğini bir karar aldım yaptığım işin yöneticiliğine karar verdim ve zorlu bir sınava hazırlanmaya başladım sınav martta sizce başarabilecek miyim bu iş hayırlı olacak mı lütfen cvp bekliyorum şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   27/11/2015

   9 Martta güneş tutulması var, neden olmasın, iyi hazirlanin tabi siz.. Başarılar dilerim
   Ceyhun

  • Çiçek

   30/11/2015

   Ceyhun bey çok sıkı hazırlanıyorum ihtimallere bırakmadan bu güneş tutulması olumlu mu etkileyecek onu anlamadım sizi yoruyorum teşekkürler

 12. derya

  30/11/2015

  merhabalar Ceyhun bey;
  boğa aralık bekliyorum…:)) biliyorum işiniz çok ama :))
  2016 yorumlarıda yakında geçer mi acaba..:))
  emeğiniz için teşekkür ediyorum

  bu arada; kişisel doğum hritası çıkartıyomusunuz size nasıl ulaşabilirim bu konuda

  saygılarımla;

 13. Shabnam

  02/12/2015

  Aralik ayi yorumlar ne zmn yayinlanacak Ceyhun bey? Sabirsizlikla bekliyorum. Tesekkurler onceden

 14. deniz

  03/12/2015

  Boğa burcu Aralık 2015 yorumlarını bekliyoruz 🙂