Boğa Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor. Kasım ayına da geldik değerli dostlar, şaka maka koca bir yıl yakında geride kalıyor. Şöyle bir geriye dönüp bakınca, sakin bir yıl oldu demek de mümkün değil, epey yoğun ve hareketliydi 2015. Kasım ayında hayatın bir miktar daha sakin olacağını söylemek mümkün. Ekimle birlikte iyiden iyiye şekillenen yeni bir dönemin içindeyiz artık, Kasım ayında ve takip eden aylarda, yeni döneme uyum sağlamak ve hayatımızı güzelleştirmek için çabalamalıyız. Yeni dönem hepimiz için hayırlı olsun. Kasım ayının neler getireceğini anlamaya çalışalım 🙂

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Her ay olduğu gibi, Kasım ayında da Yeniay ve Dolunay etkileri çok önemli olacak. Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlarken, Dolunayla birlikte bir konu karara bağlanacak/netleşecek. Her ikisini de ayrı başlıkta inceleyeceğiz. Öncesinde Kasımın genel enerjisine değinmek istiyorum. Geçen ay olduğu gibi Kasımda da Venüs ve Mars başak burcunda. Boğa burcu için aşkı, mutluluğu ve çocukları temsil eder başaktaki gelişmeler. Tabi işin içinde Venüs/Mars gibi güzel etkiler taşıyan gezegenler olunca, olumlu konuşmak gerekiyor. Kasımın ilk 8 günü, her ikisi de başak burcunda olacak, üstelik 3 Kasımda aynı noktada bir araya gelecekler. Bu nedenle, eğer gündeminizde şimdi sayacağım konular varsa, adım atmak için gecikmeyin, 8 Kasıma kadar mümkünse harekete geçin:
 1. çocuk yapma kararı, belki tıbbi tedavi
 2. çocuğunuzun geleceğini ilgilendiren gelişmeler
 3. yeni tanıştığınız biriyle ilişkinizin adını koyma
 4. spor veya benzeri mutluluk getirecek bir hobiye başlama
 5. yeni bir ticari girişim için ilk adımı atma
Kasımın ilk haftasında yaşananların, Ekimde yaşananların doğal bir uzantısı/sonucu olacağını tahmin ediyorum, ki zaten düşününce öyle olduğunu siz de fark edeceksiniz. Geçen ayın devamını yaşıyoruz Kasımın ilk haftasında. Devam edelim. 8 Kasımda Venüs, 13 Kasımda ise Mars terazi burcuna geçecek, üstelik Kasımın kalan günlerinde terazi burcunda birlikte hareket edecekler. Demek oluyor ki, Kasımın ikinci haftasından itibaren gündeminiz değişiyor. Venüs ve Mars’ın desteği, özel/profesyonel hayatınızdaki pürüzleri gidermenizi, işleri yoluna koymanızı kolaylaştıracaktır. Bu gözle bakınca, özel hayatınızda özellikle sağlıkla ilgili gelişmeler ön plana çıkabilir. Profesyonel/iş hayatınızda ise, geçmiş aylarda attığınız adımların sonucunda oluşan yeni dönemin sorunlarını çözmek, çalışma arkadaşlarıyla ilgili meseleleri halletmek ve sorunsuz çalışan bir sistem/düzen inşa etmek için çaba sarf etmek yerinde tercihler olur. Marsla ilgili bir bilgi vereyim: 13 Kasım-4 Ocak arasında yukarıda saydığım alanda size enerji ve azim getirecektir. Ocaktan itibaren evlilik ve ilişkiler alanınıza geçiyor ve epeyce bir süre bu alanda kalacak. Bu esnada 2 yılda bir yaşanan Mars gerilemesi de olacak. Mars gerilemesi çok önemli bir gelişme olduğu için, zamanı geldiğinde uzun uzun anlatacağım ancak şimdi bir not düşmüş oldum, 2016 yılının ilk yarısı, Mars etkileri açısından epey önemli.

11 Kasım YeniAy boğa burcunu nasıl etkiler?

Yeniay evlilik ve ilişkiler alanınız temsil eden akrep burcunda gerçekleşiyor, tarihi ise 11 Kasım. En güzel yanı, yılın en iyi Yeniaylarından biri olması, bu dönemde başlayacak süreci seveceksiniz diye düşünüyorum çünkü işin içinde Jüpiter de var. Yeniay 11 – 17 Kasım arasında etkin olacak ve hayatınıza getirecekleri muhtemelen şöyle:
 1. evlilik, söz veya nişan
 2. aşık olabilirsiniz, çok yüksek bir ihtimal; tanıştığınız insanlara alıcı gözle bakın 🙂
 3. çocuk sahibi olabilirsiniz, çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir
 4. bir ortak ile aklınızadaki iş fikrini hayata geçirmek için de doğru zaman
 5. eşiniz/sevgilinizle aranızda küskünlükler varsa gönlünü alın, barışma zamanı
 6. cinsellik anlamında da son derece olumlu bir enerji taşıyor Yeniay
Yeniay yeni bir süreç başlatır, bu nedenle, Yeniay enerjisi atmosferi sarmışken atılacak adımlar uzun süreli olur, bir trend başlatır. Hani “nasıl başlarsa öyle devam eder” denir ya, kim demişse doğru demiş.

26 Kasım Dolunay boğa burcunu nasıl etkiler?

26 Kasımda gerçekleşen Dolunay, gündeminizdeki bir konunun 1 Aralık gibi sonuçlanmasına veya bir karar alınarak meselenin gündemden düşmesine vesile olacak. Dolunay gündeminiz finansal konular, iş hayatınızdaki gelişmeler ve kazancınızla ilgili.. Dolunay gündemi netleştiğinde, önümüzdeki 2 yıl etkin olacak yeni Satürn gündeminiz şekillenecek. Daha önce yazmıştım ancak bu yazıda bir kez daha Satürn etkilerine değinmek istiyorum:
 1. daha fazla para gerekecek/isteyeceksiniz
 2. kaybetmemek için çok çalışacaksınız
 3. hırsınız gözünüzü bürüyecek, yenilgi ihtimali sizi korkutacak
 4. gayrimenkul meseleleri gündemizde olacak
 5. iş hayatınızdaki gelişmeler hayatınızın merkezinde yer alacak
 6. kaderinizi kendi ellerinize almak isteyecekiniz
İşte bu saydığım konular, Dolunay gündeminiz netleştiğinde gerçek anlamda ilk kez gündeminize giriyor ve 2 yıllık bir trendi başlatıyor. Dolunayla birlikte üzerindeki baskı ve sorumluluk artacaktır. Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacağı için, iş hayatınızdaki gelişmeler ve finansal konularla ilgili olarak birilerinden destek almanız gerekebilir, ikinci alternatif ise bir arkadaşınızın size baskı yapmasıdır. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Ceyhun]]>