Boğa Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Yaz geldi! Benim gibi kışlardan haz etmeyen biri iseniz, yüzünüz gülmeye başlamış olmalı. Geçtiğimiz ay Güneş boğa burcunun sahasındaydı. Burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay ile 2015-2016 sezonuna başlamış oldunuz. Şimdi boğa burcu yeni yılının ikinci ayındayız. Umarım ki hayatınıza yepyeni bir soluk gelmiştir, yeni hedefleriniz ve arzularınız vardır. Artık önümüze bakmanın zamanı geldi, Haziran’da sizi neler bekliyor? Bu soruya cevap arayalım. Öncelikle Haziran 2015 astroloji görünümünü maddeler halinde vereyim, sonra önemli gördüğüm konuları anlatacağım:

  1. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
  2. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
  3. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
  4. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
  5. 16 Haziran Yeni Ay
  6. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
  7. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Boğa Burcu Haziran 2015 Görünümü

“Zamanın Ruhu”nu anlamak için büyük resmi görmek gerektiğine inanırım. Zaten yazılarımda amacım -benimle birlikte- büyük resmi görmenizi sağlamak. Haziran 2015’i bu çerçevede değerlendirdiğimizde, Mars etkisinin baskın olduğu bir dönem olacağını açıkça görülüyor. Bunun anlamı, önemli hedefler peşinde koşanların işini kolaylaştıracak bir Haziran yaşayacağız. Hepimiz Mars’ın dinamik, coşkulu ve bazen agresif olan enerjisini hissedecek. Mars’ın 12 burcun tamamını gezmesi yaklaşık 2 yıl sürer. Bu nedenle, (gerileme süreci hariç) Mars etkisini 2 yılda 1 kez, yaklaşık 45 gün hissederiz. Bunu özellikle belirttim çünkü Mars’ın değerli enerjinin aynı zamanda nadir bulunduğunu bilmenizi istiyorum. Mars, Mayıs ayının ortasında beri iş hayatınızı, kazancınızı ve harcamalarınızı temsil eden alanda yer alıyor ve 24 Haziran’a kadar kalacak. Mars’ın geldiğini anlamak kolay olmuştur. Muhtemelen şimdiden dünya kadar harcama yaptınız, belki zorunlu olarak belki de daha güzel yaşama isteğinizi gerçekleştirmek için.. Diğer yandan, iş hayatınıza yönelttiğiniz enerji de artmış olmalı. Özellikle işe girme veya iş değiştirme arifesinde olanlar için çok faydalı bir enerji… Eğer Haziran ayında gelir artıcı bir adım atacaksanız, gayrimenkul gibi büyük tutarlı bir şey alıp-satacaksanız veya iş hayatınızla ilgili bir girişim planlıyorsanız, 14 Haziran’da Güneş-Mars kavuşumunu beklemenizi öneriyorum. Bu günün önemini vurgulamak adına söyleyeyim: Güneş-Mars kavuşumu 2 yılda 1 kez olur. Aslında Haziran ayının son haftasına kadar güzel ve capcanlı Mars enerjisini hissedeceksiniz ama biliyorsunuz Merkür gerilemesi devam ediyor. 11 Haziran’da gerileme sona erdikten sonra harekete geçmek akılcı olacaktır. Kritik adımlar atmak için 14-24 Haziran arasını tercih etmenin doğru olacağını düşünüyorum.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayının ruhu, Mars’ın coşkulu enerjisinden geliyor, orası kesin! Bu eneryiyi daha iyi anlamak ve farklı açılardan bakabilmek istiyorsanız, bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

2 Haziran Dolunay

Haziran’ın ilk haftası olumlu olmayabilir. Bunun tek bir nedeni var: 31 Mayıs’ta kendini gösterecek olan Neptün! Haziran 3 bölüm olarak görülmeli: 1 – 7 Haziran, 8 – 24 Haziran ve 25 – 30 Haziran. İlk bölümü keyifsiz, ikinci bölümü ise dinamik ve enerjik. Dolunay 2 Haziran’da gerçekleşiyor olsa da, 31 Mayıs Neptün etkileşiminin gölgesinde kalacak. Dolunay’ın boğa burcuna göre gündemini birkaç farklı alternatif olarak anlatayım. Birinci gündem, para/finans ile ilgili…Bir harcama yapmanız gerekebilir, borç/alacak mevzu olabilir, finansal bir anlaşmazlık olabilir. İkincisi, sosyal ve iş hayatınızda huzursuzluk, gerginlik yaratan bir konu varsa, o konuda sonuç alınabilir. Başarmak için ya stratejik davranmanız ya da aldığınızdan daha azınız vermeniz gerekecektir. Son olarak, düşük ihtimal de olsa, bir bitiş/ölüm gerçekleşebilir. Şöyle ki, bir projeniz varsa bitirmek zorunda kalabilirsiniz, bir hastanız varsa vefat edebilir, gibi. Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. İşin içinde Neptün olacağı için, sadece sorunsuz atlatmaya odaklanmanızı istiyorum. Ayrıca bir hatırlatma daha yapayım: Neptün kafa karışıklığına neden olabilir. Eğer bir finansal mesele varsa, yanılgıya düşmemek için güvendiğiniz birkaç kişinin görüşlerini almayı ihmal etmeyin. Dolunay etkileri 1 Haziran’da başlayacak ve oluşacak gündem 7 Haziran gibi sona erecek. Diğer yandan, 21 Haziran’da, sonuçlanan Dolunay gündeminize yeniden dönmek ve o konuda bir düzeltme yapmak isteyebilirsiniz. 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımlar, yerinde adımlar olma potansiyeli taşıyor. Bu nedenle, Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa ve geçiştirmek ve ertelemek mümkün olursa, 21 Haziran bir fırsat olarak değerlendirmeli.

16 Haziran Yeni Ay

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak… 16 Haziran Yeni Ay’ı için geliriniz, kazancınız ve mutluluk/güzellik için harcama isteğiniz ile ilgili bir başlangıç diyebiliriz. Dolunay’dan farklı olarak, Yeni Ay sırasında sadece Mars enerjisi olacak. Bu nedenle, önemli bir finansal hedefiniz varsa, Mars’ın size verdiği gücü hissedeceksiniz, buna emin olun. Yazının başında söylediğim gibi, 14 Haziran’da gerçekleşecek Güneş-Mars kavuşumu zaten başlı başına önemli. O gün oluşacak enerji, Yeni Ay ile birleşip iyice yükselecek. Eğer önemli bir şeylere hazırlanıyorsanız ve bu tarihlerde başlarsanız, bilin ki gezegenlerin desteğini alacaksınız. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Mars coşku ve azim verdiği gibi, aksaklıklara karşı tahammülsüzlük de getirir. Mesela, iş arkadaşlarınıza karşı agresif olabilirsiniz ya da sırf rahatlamak için lükse yönelik harcama yapmak isteyebilirsiniz, aklınızda olsun. Haziran olumsuz bir hava ile başlayabilir ancak öyle devam etmeyecektir. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>