Boğa burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor. 2016 yılının kasvetli havası sona ermek üzere değerli dostlar. Ağustos umuyorum ki iyi gelmiştir. Eylül 2016 ile birlikte atılımlar ve açılımlar için fırsatlar doğacak. Belirsizlik ortadan kalkacak, ne olacaksa olacak. Geçmiş aylarda yaşananlar sonucunda vardığınız yer/sonuç ve aldığınız kararlar sayesinde bundan sonra seneye Marta kadar rahatlama imkanı bulacaksınız. Bu noktada Ekim ayını bir miktar riskli bulduğumu belirtmem gerekiyor. 🙄 Ekimde gerçekleşecek Güneş – Uranüs karşıtlığı boğa burcuna özel olarak zorluklar getirme potansiyeli taşıyor. Ne diyelim, kaderden kaçılmıyor. Biz iyi düşünelim iyi olsun! 🍀 🍀 🍀 Peki Eylül 2016 nasıl bir ay olacak? Öncelikle, Eylül’de Güneş ve Ay tutulması gerçekleşiyor: 1 Eylülde başak burcunda Güneş tutulması, 16 Eylülde ise balık burcunda Ay tutulması var. 1 Eylül’de başaktaki tutulma ile balık-başak Güneş tutulmaları serisi sona eriyor. Mart 2017’de son kez balıkta tutulma olacak, sonraki birkaç yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları aslan-kova ve yengeç-oğlak burçlarında olacak. 1 Eylüldeki tutulmanın etkilerini net olarak anlayabilmeniz için – referans olması açısından- size bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde Eylül 2016’daki tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, Eylül 1997’de ne olmuştu? Ayrıca, 97 sonrasında başak burcunda gerçekleşen tutulmalar 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. 🕵 Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Boğa Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Eylül ayının ilk günü Güneş tutulması yaşanacak kıymetli okurlarım, bu önemli haberdir! Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır ve şunlar yaşanır:
 1. yepyeni bilgiler alırız, bazı şeyler netleşir
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar
Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli şeyler olur. Öncelikle Güneş tutulmasının boğa burcuna özel etkilerine ve sonuçlarına dair -konu başlıkları üzerinden- genel bir çerçeve çizelim.
 1. kendiniz veya sevdikleriniz için cesur kararlar almak
 2. kontrolü ele almak, girişken davranmak
 3. sosyalleşmek için açılımlar yapmak
 4. bir ticari/sosyal girişime öncü olmak, bir projeye başlamak
 5. beğenilmek ve takdir edilmek için çabalamak
 6. aşık olmak, bir ilişkiye başlamak
 7. enerjinizi cinsellik, spor, dans, müzik vb alanlara yöneltmek
 8. var olanın ilişkinin uyumsuzluk nedeniyle sonlanmasına karar vermek
 9. çocuk kararı almak, çocuklarınızın geleceğiyle ilgili harekete geçmek
Öte yandan, Güneş tutulmasının ertesi günü gerçekleşecek 2 önemli olay daha var: Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş ile temas edecekler. Peki bu ne demektir, nasıl etkiler getirir? Önce yine konu başlıklarını sıralayalım, sonra olasılıklardan topluca bahsederiz. Bu konular, yıl boyunca zaten gündemdeydi.
 1. parasal darlığı aşmak
 2. yatırımların karşılığını almak
 3. parasal konudaki ihtilafı çözmek
 4. yaşanan çatışmada elinizi güçlendirmeye çalışmak
 5. hırs veya tutkunun peşinden gitmek veya dizginlemek
 6. profesyonel destek almak
 7. arkadaşların görüşlerine başvurmak
 8. yeni bir sosyal çevreye girmek
Bazı olasılıklardan bahsederek mantığı anlatmaya çalışayım. Olasılık 1 Bir anlaşmazlık nedeniyle süren dava varsa, gerekiyorsa risk de alarak davanın sona ermesi için avukatınız/mahkeme nezdinde girişimlerde bulunabilirsiniz. Dava sonuçlanırsa her koşulda rahatlayacağınızı söylemek de mümkün. Olasılık 2 Aşık olabilirsiniz! Aşkın ve tutkuların peşinden gitmek için hiç olmadığınız kadar cesur/keskin adımlar atmanız mümkün. Olasılık 3 Finansal sorunlarınızı aşmak veya ihtiyacınız olan parayı elde etmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu durumda kendinizi insanlara/kurumlara anlatmanız gerekebilir. Olasılık 4 Çocuk sahibi olmak için tıbbi tedaviye başlayabilir, tedaviden sonuç alabilirsiniz. Çocuklarınızın varsa, daha iyi bir gelecek sunmak/rahat ettirmek için eğitim/spor gibi hizmetlere veya bakıcıya ihtiyacınız olabilir. Bu süreci yönetmeye çalışırsınız, belki de okul değişikliğine gidersiniz. Bu noktada bir hatırlatma yapayım:
Güneş tutulması; yepyeni bilgiler ve/veya motivasyon getirerek hayatımızı değiştirir, yeni bir dönem başlatır.
Yukarıda saydığım konulardan bağımsız olabileceği alakalı da olabilecek bir konudan bahsetmek istiyorum değerli okurlarım. Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız. Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur! Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor.

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz! Jüpiter etkisini detaylıca anlattığım bir yazı yazacağım için bu bölümü uzun tutmayacağım. Bundan sonraki 1 yıl boyunca Jüpiter’in açılımlar getiren etkisini şu alanlarda hissedeceksiniz:
 1. çalışmıyorsanız işe girmek ve çalışmak
 2. daha çok kazanmak için fırsatlar bulmak
 3. güzel ve keyifli bir çalışma ortamı, iş yerinde ferahlık
 4. endişelerden arınmak, işleri oluruna bırakabilmek
 5. varsa sağlığınızla ilgili sorunları aşmak
 6. kilolu iseniz kilolardan kurtulmak, fit olmak
Bu etkileri getirecek olan Jüpiter, 26 Eylül’de Güneşle bir araya geliyor. Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji açığa çıkacaktır. Bu nedenle Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen bir hareketlenme olması güçlü ihtimaldir. Eğer yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa ve süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse hiç sorun değil, daha erken/geç de olabilir. Eylül’de bu konular çerçevesinde atacağınız adımlar Venüs’ün koruyucu şemsiye altında olduğu için güvendesiniz. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok. 😊 Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu ideal diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının Boğa Burcuna Etkileri

Güneş tutulması kadar olmasa bile Ay tutulması da önemlidir; içsel bir enerji, odaklanma gücü verir. Aslında Ay tutulması bir Dolunaydır. Bu nedenle, Dolunayda olduğu gibi, bir gündemin sonuçlanması veya netleşmesi, kararın verilmesi veya beklenen haberin alınması ile sonuçlanır. Böylece bir konu gündemden düşer, bir dönem kapanır ve önümüze bakma imkanı buluruz. 16 Eylüldeki Ay tutulmasını da bu gözle görmek gerekiyor! Öte yandan, tutulmadan birkaç gün önce, 13 Eylül’de gerçekleşecek Güneş-Mars karesi de son derece önemli bir olay. Neden? 2016 yılının ana gündemi, Aralık 2015’te başlamış, Mart-Nisan’da gelişmeler kendini göstermeye başlamış, Mayıs sonu-Haziran başında konu zirve yapmıştı. Tüm bunlar, eş zamanlı gerileyen Mars/Satürn etkilerinin ürünüydü. Ağustos başındaki Güneş-Satürn etkileşimi ve Ağustos’un son haftasındaki Mars-Satürn kavuşumu, bu sürecin istediğimiz yola girmesi açısından imkan/güç vermişti bizlere. 2 Eylül’deki Güneş-Satürn karesi ve 13 Eylül’deki Güneş-Mars karesiyle birlikte, yıl boyunca yaşadığımız gelişmeler tamamen sonuçlanıyor, gündem netlik kazanıyor. Çünkü artık gündem sona erdi, düzeltme hamlelerini yapmak için son bir fırsatımız daha var Eylül’de. Konu başlıkları mı? Parasal konular, hırs ve tutkular, mücadele ve anlaşmazlıklar, yatırımlar ve geri dönüşü, ölüm veya başarısızlık korkusu.. 2016 yılı boyunca demlenen konu, nihayet olgunlaşacak. Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek. Son olarak, Ay tutulmasının etkilerinden ayrıca bahsedelim:
 1. sağlık, eğitim, hukuki konularda uzmanlardan alacağınız görüş gündemi netleştirecek
 2. yeni bir sosyal/profesyonel çevreye girmeniz veya birinden çıkmanız gerekecek
 3. arkadaşlardan biriyle aranızdaki mesele çözülecek
Son olarak zamanın değişen ruhunu özetlemek istiyorum kıymetli okurlarım. 2016 yılındaki temel gündeminiz her ne olduysa, Eylül’le birlikte artık geride kalıyor! Kesin olarak söylemek mümkün: Yeni bir dönem başlamak üzere. Bundan sonra ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, gerekli adımları atıp, kararı verip siz çıkarmalısınız. Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı! Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz:  burcunagore@gmail.com Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır. Boğa burcu Eylül 2016 yorumunu, boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. 👍 En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>