Boğa burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor. Eylül’ün gelmesi sizin için yılın en güzel haberlerinden biri değerli dostlar, Venüs gerilemesi 6 Eylülde sona eriyor. Venüs, boğa ve terazi burcunun yönetici gezegeni olduğu için, Venüs gerilemesi sizleri derinden etkiliyor. Hayatınızda bir şeyleri değiştirme, yolunda gitmeyeni düzeltme isteği artıyor. Biliyorum ki birçok boğa okurum önemli adımlar attı, maddi/finansal konular ve ilişkiler ana konuydu. Bilmiyorum Venüs gerilemesi hakkındaki yazımı okumuş muydunuz, umarım ki okudunuz ve yanlış kararlar vermediniz. Geçtiğimiz 40 gün, yanlış kararlar vermeye çok müsaitti, özellikle uyarmıştım tüm okurlarımı. İş hayatınız ve ilişkiniz/evliliğiniz hala yolundaysa, emin olabilirsiniz, bu konularda düzeltmeye ihtiyaç yokmuş, yani hayatınızı doğru kurmuşsunuz. Tartıya koyduğunuzda, olumlu taraflar ağır geliyormuş demek ki. Bu harika 🙂 Eylül sadece Venüs gerilemesinin bitmesiyle sınır değil, çok önemli 2 olay daha var: 13 Eylül Güneş tutulması ve 28 Eylül Ay tutulması. Yepyeni bir dönem başlıyor diyebilirim, Eylül tam bir dönüm noktası… Önümüzdeki dönem düzen kurucu bir dönem olacak, düzen bozucu günler geride kalıyor. Yine de 7 Eylüle kadar temkinli olun, düzeninizi değiştirmek istiyorsanız, gerekçelerinizin makul olduğundan emin olun. Hadi Eylül yorumunuzun diğer konularına geçelim, öncesinde önemli olayları tarihleri ile görelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş tutulmasının boğa burcuna etkileri

Güneş tutulması başak burcunda gerçekleşiyor ve başak burcundaki gelişmeler sizin için harika gelişmeler olduğu için güzel haberler vereceğim 🙂 Hem Jüpiter de artık başak burcunda, üstüne başakta Güneş tutulması yaşıyoruz! Çok önemli bir şeyler olacak gibi görünüyor, her şey üst üste geliyor çünkü. Güneş tutulmalarının önemi şuradan gelir:
 1. yeni bir dönemi başlatır
 2. kalıcı değişiklik yapar
 3. yeni bilgiler ediniriz, kararlar alırız
 4. farkındalığımız artar, “daha önce neden düşünemedim” deriz
 5. önemli haberler alırız, gündem şekillenir
Bence buradaki en önemli madde, kalıcı değişiklik maddesi. Kendi hayatımdan bir örnek vereyim: Bir Güneş tutulmasının etkisiyle iş değiştirdim, işle birlikte yaşadığım şehir de değişti ve yıllardır aynı işte çalışıyorum, aynı şehirde yaşıyorum. Bir diğer Güneş tutulması sırasında, hayatıma dair çok önemli bir karar aldım ve sonrasındaki süreçte Burcuna Göre hayat buldu 🙂 Sanırım son yıllardaki en büyük ve güzel kararım o olmuştur. Kısacası, tutulmalar yeni fırsatlar/bilgiler getirir, hayatımızı değiştirir. 13 Eylül tutulmasının çok güzel bir enerjisi olacak, hemen herkes sonuçlardan memnun olacaktır. Bu nedenle olumlu/iyimser olmak için yeterince sebep var 🙂 Peki Güneş tutulması boğa burcunu nasıl etkileyecek? Bazı olasılıklar:
 1. aşk hayatınızda yeni bir dönem, belki bir ilişki
 2. çocuklarınızla ilgili bir gündem
 3. yeni bir ticari girişim kararı, o da çocuğunuz sayılır sonuçta 🙂
 4. kendinizi ispat etme dönemi başlıyor
 5. değerli hissetmek, beğenilmek için yeni kararlar
 6. finansal veya duygusal risk alma isteği
 7. içinizdeki enerjiyi açığa vurmanın yeni bir yolu: spor/sanat vs.
 8. mutlu olmak, hayatın tadını çıkarmak için önemli kararlar
 9. aşk, romantizm ve cinsellik yeni dönemin parçası olacak
Güneş tutulmasını takip eden günlerde kendinizi son derece dinamik ve hazır hissedeceksiniz. Şu anda farklı hissediyor olabilirsiniz, gayet normal, bu enerji tutulmayla birlikte gelecek. Elbette herkes farklı hayatlar yaşıyor, bu nedenle tutulma gündemi de farklı olacaktır. Ancak sonuçta, hepiniz aynı soruyu soracaksınız: mutlu olmak, hayatımı zevkle/doyasıya yaşamak için neler yapmalıyım? Hepimizin değerli olduğumuzu hissetme isteği yok mu? Bizler eşsiz bireyler değil miyiz? İşte harika bir fırsat kapınızı çalmak üzere. Eğer sevgiliniz  yoksa ve olsun istiyorsanız, tutulma günü ve takip eden günlerde sosyal ortamlarda olmaya çalışın, kimle tanışacağınız belli olmaz 🙂 Belki de hayatınızın aşkı karşınıza çıkar, kim bilir? İhtimal yüksek doğrusu.

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Merkür gerilemesine bu yazıda yer veriyorum fakat amacım etkilerini anlatmak değil, değil Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor artık. Asıl sebep şu: Merkür gerilemesinin etkileri 10 Eylülde başlayacak ve Güneş tutulması sırasında da hissedeceğiz. Bu dikkate değer bir konu ve tutulma gündeminizi olumsuz etkilemesini istemiyorum. Bazı önerilerim olacak. Eğer Güneş tutulmasıyla birlikte oluşan gündeminizde gecikmeler, ertelemeler, zaman baskısı veya aksamalar olursa sakın zorlamayın. Mesela, biriyle tanıştınız veya tanıştırıldınız, birbirinize uygun olduğunuzu düşünüyorsunuz. Buraya kadar harika! Ancak sizin/onun yapması gereken acil işleri olduğu için, ilk görüşmeden sonra 2-3 hafta görüşemeyeceksiniz. Olabilir mi? Merkür gerilemesinde böyle şeyler daha sık olur. Acele etmeyin, baskı hissetmeyin ve ona da baskı yapmayın, zamana bırakın. Farklı bir gündeminiz olursa, bu örnek üzerinden değerlendirin, gündeminizi zorlamayın, zamana bırakmanın bazen en iyi sonuç olabileceğinizi lütfen unutmayın. Ekim ayında işler yoluna girecektir, Ekim için hasat zamanı demek mümkün 🙂 Peki Merkür hangi süreçte etkin? 10 Eylülden itibaren yavaşlamaya başlayacak, 17 Eylül ve 9 Ekim arasında gerileyecek. Son olarak bir kez daha hatırlatayım: Jüpiter de başak burcunda ve güneş tutulmasının etkilediği alanda tam 1 yıl sizi destekliyor olacak. Önünde sonunda işlerin yolunda gideceğine dair inancınızı koruyun, Jüpiter varken -olaylar tek tek değerlendirildiğinde olumlu görünmese bile- sonuç hep iyi olur.  Değerli okurlarım, boğa burcu eylül yorumu en az iki bölümden oluşacak, birinci bölümü burada bitiriyorum, devamı yakında gelecek 🙂 İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri dahil diğer konuları yazacağım. En güzelini yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>