Birincisi, her ayın önemli astrolojik olaylarını video ile bizzat ben anlatmaya başlayacağım, yani yakında kim olduğumu öğreneceksiniz. Yeni Ay = yeni başlangıç 😉 İkincisi, çook önemli bir isteğim olacak, mutlaka yapmanızı istediğim bir istek: Facebook’ta, Burcuna Göre ya da Boğa Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden mi? Facebook gönderilerimi sadece 5.000 okurum görebiliyor, diğer 20.000 okurumun haberi dahi olmuyor. Bu olmamalı, tam zamanında yazılarımdan haberdar olmanızı çok önemsiyorum.

EYLÜL YORUMU

Eylül ayının genel enerjisi dinlenme ve sükunet enerjisi olsa da, size bir teklifim olacak: Eylülün sakin enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor, ama en çok da sizi, çünkü boğa burcunda güneş tutulması olacak, sizin için yılın en önemli ikinci olayı…ayrıca, Merkür retrosu da olacak. Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım, buyrunuz detaylar 🙂

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Merkür’ün terazi burcuna geçişi, sizin için çalışmak demek, iş demek…zaten boğa burcu motivasyonuna çok uygun. Önümüzdeki günlerde, Ekim ayındaki işlerinizi dahi bitirebilecek kadar zihinsel gücünüz olacak, bu fırsatı iyi değerlendirin. Gerekirse, bazı işleri öne alın ama ne var ne yok bitirin, yarım kalan iş olmasın. 2 Eylülde başlayacak Merkür etkisi sayesinde, zihniniz çok hızlı olacak, her türlü sorumluluğunuza yetişebilecek odaklanma gücünü bulacaksınız. Ayrıca, bir miktar hastalık hastası olabilirsiniz, küçük fiziksel huzursuzluklardan rahatsız olabilirsiniz, Eylül sonunda geçip gidecek, böyle bir şey olursa dert etmeyin. Eylül ayı huzurlu ve rahat, Ekim ayındaki zorlu günler öncesinde size bir toparlanma süreci veriyor. 10 Ekimde Merkür gerilemesi/retrosu başlayacak, hala 40 gününüz var. Önümüzdeki günlerde önemli işlerinizi bitirin, Ekim ayına elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs rahatın ve güzelliğin gezegenidir, sizin gezegeninizdir. Venüs varken konfor ararız, dertler uzak olsun isteriz. Tanıdık geldi mi? Boğa burcu, daha fazla rahat etmek için daha çok çalışan, hayatın zevklerini hiç kaçırmayın harika insanların burcudur, istikrar ve direnç deyince aklıma hemen sizler geliyorsunuz. Diğer burçların, boğa burcunda öğrenecekleri çok şey olduğunu düşünürüm hep. Eylül ayının büyük bölümünde; Venüs etkisi başak burcunda, dedim ya başak burcu size iyi geliyor diye, Eylül ayının neredeyse tamamında çok mutlu olacaksınız, tebrikler 🙂 Bazı öneriler:
 1. aşk ve romantizm zamanı, bu fırsat kaçmaz
 2. eşinizle/sevgilinizle yıllarca unutulmayacak saatler geçirin
 3. en çekici olduğunuz dönemlerden birine giriyorsunuz, haberiniz olsun
 4. hayat sadece mutlu olmak için var gibi hissedeceksiniz
 5. cesaretle güzel hatıraların peşinde koşun, elimizde hatıralardan başka ne kalıyor ki?
 6. varsa çocuklarınızla alakalı konularda atacağınız adımlar da olumlu sonuç getirecek, gündeminizde ne varsa artık
 7. Eylülde hem çok çalışın hem mutlu olun, size bu ay ikisi de çok yakışacak

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Balık burcu dolunayı, hayatınızdaki en büyük hedef, en büyük hayal ne ise, onunla alakalı olacak. Bunu da ancak siz bilirsiniz. Dolunay enerjisi, hayallerinize ulaşmak, mutlu ve başarılı olmak için destek arayışına girmenize neden olacak. Boğa burcu dolunay gündeminden bazı örnekler:
 1. insanlara çok kez yardımcı oldunuz, şimdi destek görme zamanı
 2. mutlu olmak, başarılı olmak için neye ihtiyacınız var, buna karar verin
 3. zaten ne istediğinizi çok iyi biliyor musunuz, o zaman hedefinize ulaşmanız için size kim yardımcı olabilir
 4. aradığınız şey aşk mı? neden yakın çevrenizde arayıp duruyorsunuz, yeni ortamlara girin
 5. dolunay, yeni insanlarla tanışmak için çok uygun bir zaman
 6. yeni bir hobi edinmek, yeni insanlarla tanışmak için harikadır
 7. belki de bir arkadaşınızın size uygun bir tanıdığı/arkadaşı vardır, mutlaka tanışın
 8. aile içi sorunlar yaşıyorsanız, kendiniz çözemediyseniz, tanıdıklarınız yeni kapılar açabilir
 9. unutmayın, hayallerinize her zaman kendi çabalarınızla ulaşamazsınız, bazen yardım eli çok şey değiştirir
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Dolunaya kadar geçen sürede, gelişmeler yaşandıkça, konunun ne olduğunu biliyor olacaksınız, belki de şimdiden biliyorsunuzdur.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Boğa burcu, Mars yay burcuna geçtiğinde, Ekim sonuna kadar, enerjisini iki farklı şekilde ortaya koyacak: birincisi harika bir cinsellik, ikincisi güç mücadeleleri veya aşırı sahiplenme… Örneğin,
 1. Venüs desteği de varken, eşinizle/sevgilinizle harika zamanlar geçireceksiniz
 2. eşinizle yakın olmak, birlik olmak en büyük tutkunuz olacak
 3. güzel hatıralar paylaşmak isteyeceksiniz
 4. eşinize/sevgilinize odaklanacaksınız, onu mutlu etmek isteyeceksiniz, sizi mutlu etsin isteyeceksiniz
 5. diğer taraftan, kıskanç olacaksınız, “sadece benle ilgilen” diyeceksiniz
 6. kaybetme korkusu yaşayacaksınız
 7. tehditkar bulduğunuz insanlara tahammül etmeyeceksiniz
 8. hayatınızı kontrol etme isteğiniz artacak
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, sizi üzen insanlara tereddüt etmeden agresif tepkiler verebilirsiniz. Özellikle eşinizle/sevgilinizle aranızda ciddi sorunlar varsa, keskin tepkiler vermek ilk seçenek gibi gelebilir. Bu enerji, büyük bir bir enerjidir, olumlu kullanılırsa mucize yaratır, olumsuz kullanılması halinde herkesi şaşırtır. En doğru yolu siz biliyorsunuz. Sevgilerimle.]]>