Boğa burcu Ekim 2017 yorumu, 5 Ekim Dolunay ve 19 Ekim Yeniay etkileri ile Ekim ayının önemli astroloji olaylarını içeriyor. Burcuna Göre’nin benzersiz yorumlarından maksimum yararlanmak için değerli dostlar, yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Örneğin, burcunuz boğa olduğu için bu yazıyı okuyorsanız fakat yükselen burcunuz terazi ise, terazi burcu yorumunda yazdıklarım hayatınıza daha uygun olacaktır. 👍 Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Hesaplama Ayrıca terazi burcu okurlarımın doğum gününü kutluyorum, mutlu sağlıklı başarılı bir yıl diliyorum. ❤️

Ekim 2017 Boğa Burcu Yorumu

Kıymetli okurlarım, Eylülün son haftası ile Ekimin ilk 3 haftasında Güneş terazi burcundan geçer. Bu süreçte terazide Yeniay ve koçta Dolunay gerçekleşir. Peki bu bilgi ne işimize yarıyor? Şöyle anlatayım: Koç burcundaki Dolunayın (5 Ekim) öncesindeki ve sonrasındaki günler size iyi gelmez. Zaten geçmiş zamanlara dönerseniz göreceksiniz, Ekim aylarında tatsız bir ruh hali ve yorgunluk oluşur ki bunu sonbaharın gelişine bağlamış olabilirsiniz. Sonbahar yükseleni boğa olanlara iyi gelmiyor aslında, olayın özeti budur. Aslında Dolunayı bir kenara koyacak olursak, Ekimin enerjisi güzel. Özellikle Temmuzla birlikte başlayan baskının Eylülün ortasında sona ermesiyle hafiflemeye başlamış olmalısınız. Adım adım daha iyiye gidecek, gerginlik dağılacak.. Baskının kaynağı için söylenebilecek şeyleri geçmişte söyledik ama bir kez daha tekrarlayalım ki farkınalık pekişsin: parayla ilgili her şey, güçlü ve güvende olma ihtiyacı ve cinsellik. Baskı bazen finansal darlık, bazen güç mücadeleleri, bazen yakınlarınızla anlaşmazlıklar, bazen tehdit ve risk altında kalmak şeklinde gösterebiliyor kendisini.. Bunlardan en az birini 2016/2017’de yaşamış olmalısınız, kaçınılmazdı zaten. Temmuz-Eylül arasında baskıdan çıkmak için çok uğraşmış olmalısınız veya yetersiz kaldığınızı düşünüp strese girmiş olabilirsiniz. Ne olursa olsun, sonuçta sona erdi ve aylarca tekrar etmeyecek. Bu birinci haberdi. İkinci haber, yükselen dereceniz 0-20 derece arasında (boğa) ise, bu durumda günler geçtikçe aşk ve ilişki anlamında işler sizden yana ilerlemeye başlayacak. Yükselen dereceniz ne kadar küçükse (sıfıra yakınsa) o kadar erken yaşayacaksınız. Mesela yükseleniniz ilk 5 derecede ise, Ekimin sonundan Kasımın sonuna kadar uzanacak zaman diliminde bir ilişki başlayabilir. Tabi bunu bir ilişkinizin olmaması halinde söylüyorum. Zaten bir ilişkiniz varsa bir sonraki safhaya (evlilik) geçiş mümkün olacaktır. Evli olanlar da hem eşleriyle ilişkilerinin daha keyifli olacağını görecek, hem de eşlerinin hayatında ilerleme kaydetmesine tanık olacak. Bunlar da yine güzel haberler. Eğer yükselen dereceniz 2o sonrası ise (20-29) ilişkilerle ilgili söylediklerim bu yılın konusu değil. Özetleyecek olursak, Ekimde Dolunay civarındaki 5-6 günü saymazsak Ekim güzel, sonrasındaki aylar da güzel..

5 Ekim Dolunay

Astroloji yorumlarının büyük bölümünün birbirine çok benzemesi ve de bazılarının çok farklı olması sizi şaşırtmasın. Anlık ve dönemsel olarak incelenmesi gereken o kadar çok gezegen etkileşimi var ki, astrologlar genelde 3-5 etkiyi referans alıp sadece onlar üzerinden gidiyor. Bu nedenle bazı yazılar, üslup dışında çok benzer. Burcuna Göre’de tüm gezegenler inceleniyor, haritanızda nereye denk geldiği derece derece anlaşılmaya çalışılıyor. Arka planda yapılan bu çalışmaya rağmen, yalın ve astroloji jargonundan arındırılmış bir yorum okumanız hedefleniyor. Neden bunu anlattım? Ekimde öyle çok olay var ki. 😊 Aylar süren sıkışmış hayatlarımız Ekimde çözülecek gibi görünüyor fakat şu dolunay da olmasaymış ahh! Neyse, ben bazı ihtimaller vereyim size önce, sonra devam edelim.
  1. yorgunluk ve enerjisizlik olarak geçiştirebilirsiniz
  2. bir ayrılık/kayıp yaşayabilirsiniz
  3. uğraşıp emek verdiğiniz bir şey olumsuz sonuçlanır
  4. çalışma ortamınızda istemediğiniz bir gelişme olur
  5. bir fedakarlık yapmanız veya taviz vermeniz beklenir
Gördüğünüz gibi bu ihtimaller yaşamak istediğimiz türden şeyler değil aslında. Bunun dışında, gizlediğiniz bir şey varsa, o konuda bir gelişme olur. Mesela ciddi ciddi hayatınızda yer etmeye başlar veya tamamen sona erer, artık devam edemezsiniz. Pozitif bir istisna ekleyelim. Eğer hayatınızda üniversite, akademik kariyer veya yurt dışı kaynaklı konular varsa Dolunayın hemen öncesi, Ekimin ilk günlerinde olumlu sonuç alabilirsiniz. Bu konuda 10 Ekimi takip eden birkaç gün içinde yine gelişme olacaktır.

19 Ekim Yeniay

Geçtiğimiz yıl boyunca kariyer ve çalışma hayatı, pozitif yaklaştığınız bir konu oldu. Zaten gelişmeler de sizden yana olmuştur. İyi bir iş ortamında doğru insanlarla çalışma fırsatları yakaladığınızı umuyorum. Olmadı mı? O zaman Ekim sonundan itibaren olacaktır, daha fazla bekleyemez. Çalışma hayatınızla ilgili güzel gelişmeleri Ekimde yaşıyor olmalısınız, kadersel çünkü.. Bu nedenle iddialı adımlar atmaktan çekinmemek gerekiyor. İş teklifi var, şartları çok güzel görünüyor ama tereddüt ediyorsunuz: / hadi beklemediğim bir şey çıkarsa!? / Ben giderdim, şartlar lehte. Diğer yandan, sağlıkla ilişkili her türlü konu şanslı.. Bu konular Ekimde tetiklenecek ve aylarca sürecek.(Marta kadar) Elinizi korkak alıştırmayın, aklınızda kilo vermek varsa harekete geçin, doktora gitmeniz gerekiyorsa gidin, alternatif tedaviler deneyecekseniz deneyin. Kontrollü ve temkinli bir şekilde ve Dolunaydan uzak günlerde.. Ayrıca, Yeniay ile birlikte bu yazıda birkaç kez bahsettiğim [sıkışmışlık hissi] sona eriyor. Ben Ekimi güzel yapan en önemli şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Güzellikler, keyif ve mutluluk diliyorum; en güzel ihtimalleri yaşayın! Boğa burcu Ekim 2017 yorumu burada bitiyor, aydınlık günler. ☀️ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>