Boğa Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri boğa burcuna göre anlatıyor. Ay tutulmasının sonuçlarını nasıl yaşadığınızı merak ediyorum değerli dostlar. Her şey yolunda gidiyordur inşallah. Gerçi şöyle bir geriye bakınca, son aylarda peş peşe öyle çok olay oldu ki! Önce Venüs gerilemesi, derken Güneş tutulması, tutulmanın etkisi devam ederken Merkür gerilemesi, ardından Ay tutulması. Ne gündem ama! Çinliler sevmedikleri insanlara “ilginç zamanlarda yaşa” derlermiş 🙂 Zamanın ruhu epey zamandır çok ilginç aslında. Burcuna Göre bu süreçte kendine bir görev edinmişti: İlginç zamanları, okurları için anlaşılır ve öngörülebilir hale getirmek. Yazılarınızı düzenli olarak okuyup anlamaya çalıştıysanız, eminim ki zor ve ilginç dönemleri sorunsuz atlattınız. Zaten boğa burcu olmak, kriz anlarında bile avantajdır, zorluk da neymiş 🙂 Gelelim boğa burcu Ekim gündemine. 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, boğa burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂 Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Boğa Burcu Ekim 2015

Uranüs-Pluto etkileşimi üzerine geçmişte çok konuştuk, o günlerde Burcuna Göre okuyor muydunuz? Eğer cevabınız hayırsa, kısaca bilgi vereyim, hem diğer okurlarıma da hatırlatmış olurum: Geçtiğimiz 3 yıl, etki alanınızı genişletmek için hayatınızda önemli atılımlar yapmak istediniz. Kimi boğalar bunu eğitime odaklanarak yapmaya çalıştı, kimi yurtdışına gitmeye çalışarak, kimi hayatına yeni insanlar dahil ederek veya gelir kaynakları yaratmaya çalışarak.. Amaç hep aynıydı: mevcut hayat yeterli değildi, çok daha fazlasına ihtiyacınız vardı. Hayatınızı daha anlamlı ve gelişmiş yapmaya çabaladınız. Ancak, bunu yapmak kolay olmadı. Bazı anlar çaresiz kaldınız, sevdiklerinizden ayrıldınız, aldatıldınız, hayal kırıklıkları oldu, belki beklenmedik sağlık sorunlarıyla mücadele ettiniz. Sizin amacınız hayatınızı renklendirmekti ama 2011 sonrasında beklenmedik bir şekilde yalnızlaşma sürecine girdiniz. Sonrasında yaşadıklarınız sonucunda, doğru bildiğiniz neyse onu yaptınız! Bu dönemde yardımlaşmaya çok ihtiyacınız vardı, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi güçlü tuttunuz, bir düzen kurmaya çalıştınız, kendinizi işinize adadınız veya meşgul olduğunuz bir şeyler hep oldu. Zaman zaman perde arkasına gizlediğiniz işler de olmuş olmalı.. Uranüs-Pluto etkileşimi kısaca böyle etkiledi boğaları ve bu etkileşim yakında sona eriyor. Ekim 2015’te bu zorlu ve uzun sürecin -bir şekilde- sonuçlandığını göreceksiniz. Ektiklerinizi biçmenizin zamanı geldi, emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Eğer rüzgar ektiyseniz fırtına da biçebilirsiniz elbette. Ekim bu yönüyle çok önemli bir ay, bir dönüm noktasıdır değerli dostlarım. Gündeminize ilişkin temel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:
 1. sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız
 2. profesyonel destek ihtiyacınız (doktor, avukat gibi)
 3. aşk hayatınız
 4. çocuklarınız
 5. sağlıkla ilgili bir konu
 6. çatışma ve zarar görme ihtimali
 7. ayrılık veya finansal/sosyal kayıp
Sizin gündeminizin merkezinde hangisi var? Aslında aynı anda birçok konu olduğuna eminim. Ekim çok yoğun bir gündeme sahip. Güzel bir haber vereyim: Venüs, Mars ve Jüpiter başak burcunda, ki başakta olaylar sizin için aşk, mutluluk ve çocuklarla ilgildir. Mars’ın varlığı nedeniyle fiziksel enerjiniz ve cinsel isteğiniz artabilir, ayrıca kendinizi değerli hissetmek de isteyeceksiniz mutlaka. Bu his çok güçlüdür, “benle ilgilen” tarzında bir düşünce yapısı oluşturur, otoriter bir tavır getirir. Bu süreçte sevdiklerinizi üzmemeye çalışın. 6 Ekim – 12 Ekim arasında yaşanması muhtemel gündeminizden bahsedeyim:
 1. arkadaşlarınızdan biriyle aranızdaki mesele
 2. profesyonel hedefiniz
 3. sosyal/profesyonel çevrenizdeki olay
 4. çocuklarınızla ilgili gündem
 5. aşk hayatınızdaki konu
Bu noktada gündemi netleştirmek adına bir bilgi vereyim: Eylül ayının ilk haftasında yaşadığınız konu neyse, yukarıda saydıklarımla ilişkili olmalı. Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız arasında bağlantı olacak. Gündem devam ediyor olsa gerek. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün: Uranüs-Pluto etkileşimi nedeniyle geçmişten bugüne yaşadığınız olaylar silsilesi yeni bir safhaya geçiyor. Bu nedenle, son yılların en önemli gelişmelerinden birini Ekimde yaşayacaksınız. Uranüs-Pluto gündeminizi yukarıda anlattığım için tekrar değinmiyorum, gündeminizin ne olacağını zaten en iyi siz biliyorsunuz. Yorumlarda kendi gündeminizden bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

Peki 13 Ekimde gerçekleşecek Yeniay boğa burcunu nasıl etkileyecek? Şimdiye kadar yazdıklarımdan bağımsız olmasını bekleyemeyiz tabi ki, zaten tüm bu astroloji olayları hemen hemen aynı günlerde olacak. Aralarında mutlaka bağlantı olacaktır. Olasılıklar şöyle:
 1. iş hayatınızda yeni bir gelişme, başlangıç
 2. düzen değişimi, düzen kurma girişimi
 3. iş arkadaşları ve çalışma ortamına dair bir gelişme
 4. sağlıkla ilgili bir gelişme
Yeniay gündeminizin 18-19 Ekim gibi sonuçlanması muhtemeldir. Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>