Boğa Burcu Ekim 2015 Yorumu

Yazar 

Boğa Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri boğa burcuna göre anlatıyor.

Ay tutulmasının sonuçlarını nasıl yaşadığınızı merak ediyorum değerli dostlar. Her şey yolunda gidiyordur inşallah.

Gerçi şöyle bir geriye bakınca, son aylarda peş peşe öyle çok olay oldu ki! Önce Venüs gerilemesi, derken Güneş tutulması, tutulmanın etkisi devam ederken Merkür gerilemesi, ardından Ay tutulması.

Ne gündem ama!

Çinliler sevmedikleri insanlara “ilginç zamanlarda yaşa” derlermiş 🙂

Zamanın ruhu epey zamandır çok ilginç aslında. Burcuna Göre bu süreçte kendine bir görev edinmişti: İlginç zamanları, okurları için anlaşılır ve öngörülebilir hale getirmek.

Yazılarınızı düzenli olarak okuyup anlamaya çalıştıysanız, eminim ki zor ve ilginç dönemleri sorunsuz atlattınız. Zaten boğa burcu olmak, kriz anlarında bile avantajdır, zorluk da neymiş 🙂

Gelelim boğa burcu Ekim gündemine.

9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim.

Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum.

Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, boğa burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂

Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Boğa Burcu Ekim 2015

Uranüs-Pluto etkileşimi üzerine geçmişte çok konuştuk, o günlerde Burcuna Göre okuyor muydunuz? Eğer cevabınız hayırsa, kısaca bilgi vereyim, hem diğer okurlarıma da hatırlatmış olurum:

Geçtiğimiz 3 yıl, etki alanınızı genişletmek için hayatınızda önemli atılımlar yapmak istediniz. Kimi boğalar bunu eğitime odaklanarak yapmaya çalıştı, kimi yurtdışına gitmeye çalışarak, kimi hayatına yeni insanlar dahil ederek veya gelir kaynakları yaratmaya çalışarak..

Amaç hep aynıydı: mevcut hayat yeterli değildi, çok daha fazlasına ihtiyacınız vardı. Hayatınızı daha anlamlı ve gelişmiş yapmaya çabaladınız.

Ancak, bunu yapmak kolay olmadı. Bazı anlar çaresiz kaldınız, sevdiklerinizden ayrıldınız, aldatıldınız, hayal kırıklıkları oldu, belki beklenmedik sağlık sorunlarıyla mücadele ettiniz.

Sizin amacınız hayatınızı renklendirmekti ama 2011 sonrasında beklenmedik bir şekilde yalnızlaşma sürecine girdiniz. Sonrasında yaşadıklarınız sonucunda, doğru bildiğiniz neyse onu yaptınız!

Bu dönemde yardımlaşmaya çok ihtiyacınız vardı, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi güçlü tuttunuz, bir düzen kurmaya çalıştınız, kendinizi işinize adadınız veya meşgul olduğunuz bir şeyler hep oldu. Zaman zaman perde arkasına gizlediğiniz işler de olmuş olmalı..

Uranüs-Pluto etkileşimi kısaca böyle etkiledi boğaları ve bu etkileşim yakında sona eriyor. Ekim 2015’te bu zorlu ve uzun sürecin -bir şekilde- sonuçlandığını göreceksiniz.

Ektiklerinizi biçmenizin zamanı geldi, emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Eğer rüzgar ektiyseniz fırtına da biçebilirsiniz elbette.

Ekim bu yönüyle çok önemli bir ay, bir dönüm noktasıdır değerli dostlarım.

Gündeminize ilişkin temel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:

 1. sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız
 2. profesyonel destek ihtiyacınız (doktor, avukat gibi)
 3. aşk hayatınız
 4. çocuklarınız
 5. sağlıkla ilgili bir konu
 6. çatışma ve zarar görme ihtimali
 7. ayrılık veya finansal/sosyal kayıp

Sizin gündeminizin merkezinde hangisi var? Aslında aynı anda birçok konu olduğuna eminim. Ekim çok yoğun bir gündeme sahip.

Güzel bir haber vereyim: Venüs, Mars ve Jüpiter başak burcunda, ki başakta olaylar sizin için aşk, mutluluk ve çocuklarla ilgildir.

Mars’ın varlığı nedeniyle fiziksel enerjiniz ve cinsel isteğiniz artabilir, ayrıca kendinizi değerli hissetmek de isteyeceksiniz mutlaka. Bu his çok güçlüdür, “benle ilgilen” tarzında bir düşünce yapısı oluşturur, otoriter bir tavır getirir. Bu süreçte sevdiklerinizi üzmemeye çalışın.

6 Ekim – 12 Ekim arasında yaşanması muhtemel gündeminizden bahsedeyim:

 1. arkadaşlarınızdan biriyle aranızdaki mesele
 2. profesyonel hedefiniz
 3. sosyal/profesyonel çevrenizdeki olay
 4. çocuklarınızla ilgili gündem
 5. aşk hayatınızdaki konu

Bu noktada gündemi netleştirmek adına bir bilgi vereyim: Eylül ayının ilk haftasında yaşadığınız konu neyse, yukarıda saydıklarımla ilişkili olmalı. Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız arasında bağlantı olacak.

Gündem devam ediyor olsa gerek.

Devam edelim.

12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var.

Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün:

Uranüs-Pluto etkileşimi nedeniyle geçmişten bugüne yaşadığınız olaylar silsilesi yeni bir safhaya geçiyor. Bu nedenle, son yılların en önemli gelişmelerinden birini Ekimde yaşayacaksınız.

Uranüs-Pluto gündeminizi yukarıda anlattığım için tekrar değinmiyorum, gündeminizin ne olacağını zaten en iyi siz biliyorsunuz.

Yorumlarda kendi gündeminizden bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

Peki 13 Ekimde gerçekleşecek Yeniay boğa burcunu nasıl etkileyecek?

Şimdiye kadar yazdıklarımdan bağımsız olmasını bekleyemeyiz tabi ki, zaten tüm bu astroloji olayları hemen hemen aynı günlerde olacak. Aralarında mutlaka bağlantı olacaktır.

Olasılıklar şöyle:

 1. iş hayatınızda yeni bir gelişme, başlangıç
 2. düzen değişimi, düzen kurma girişimi
 3. iş arkadaşları ve çalışma ortamına dair bir gelişme
 4. sağlıkla ilgili bir gelişme

Yeniay gündeminizin 18-19 Ekim gibi sonuçlanması muhtemeldir.

Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor.

Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

74 Yorum

 1. bahar

  08/10/2015

  merhaba ceyhun bey yazınızı hayretler içinde okudum. şöyle ki bundan 3-4 yıl önce üniversite devam ederken ailemin maddi sorunları yüzünden bende kendi harçlığımı çıkarabilmek için part time çalışmaya başladım. liseyi kolejde okuyan bi insan için bu denli bir düşüş psikolojimiinanılmaz zorladı. özel hayatta berbattı aynı dediğiniz gibi aldatmalar falan.. mart 2014 de hayatımın aşkıyla tanıştım o da burnumun dibindeymiş meğer, o yıl üniversiteden mezun oldum 2014 ağustosta mesleğimi yapmaya başladım. çok zorlu bir çalışma hayatıydı çok yıprandım hem psikolojik hem fiziksel. mart 2015te işten ayrıldım ve 7 aydır işsizim çalmadığım kapı kalmadı kendimi köşeye sıkışmış gibi hissediyorum (yine dediğiniz gibi 🙂 ) bu zorlu sürecin bitmesini istiyorum öncelikle umarım iş kapıları açılır bu ay umudumu kaybetmemek için direniyorum. yazınız da bana umut verdi açıkçası mutlu etti inşallah bu ay o iş kapıları açılır vee evlilik de gelir ardından ne dersiniz 🙂

 2. Ruya

  09/10/2015

  Ceyhun bey gundeminizi yazin paylasin demissiniz ama ne eylulde ne de su ana kadar ekim ayi icerisinde bir gelisme oldu.
  Cok ilginc dolu dolu guzel seyler yazmissin ama bir tanesi bile bana denk gelmedi. Ask hayatiyla ilgili guzel yorumlarin vardi cok mutlu olmustum okuyunca ama maalesef 🙁

 3. Sevgi

  12/10/2015

  Burcum terazi yükselenim boğa
  Tesadüfen karşılaştım bu sayfa ile iyiki de karşılaşmışım. Geçtiğimiz 3 yıl ile ilgili bahsettiğiniz konuları okadar derinden yaşadımki.. bundan sonra ne olacak, bu kısır döngü sona erecek mi yoksa aynen devam mı edecek, beni iyice çıkmaza mı sürükleyecek?
  Yeni ay neler getirecek?
  Kariyerimle ilgili bir gelşme olacak mı?
  Özel yaşantım nereye gidecek?
  Kafamda okadar çok soru varki.. lütfen yardım…

  • Zafer Ceyhun

   12/10/2015

   Sevgi hanım merhaba,
   aramıza hoş geldiniz 🙂
   doğum haritanıza özel analizler yapmaya başladım, buradan iletişime geçebilirsiniz:
   burcunagore@gmail.com
   sevgiler, Ceyhun

 4. Necati

  12/10/2015

  Birkaç gün önce 10 ve 11 Ekim tarihlerinde aşırı derecede bir duygusallığım oldu. Daha önceden izlemiş olup ağlamadım bir filmde hıçkıra hıçkıra ağladım diyebilirim. Ayrıca şu sıralarda üzerimde garip bir boşluk hissi mevcut. Bu olanların neden olduğu ile ilgili pek bir bilgi edinemedim. Cevaplarsanız sevinirim. Ayrıca 25 Nisan 1998 doğumluyum. Saat akşam saatlerinde doğmuşum ve doğum saatimi tam bilmediğim için yıldız haritamı çıkaramıyorum. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler…

 5. Esra

  15/10/2015

  Merkür gerilemesini acı bir biçimde yaşıyorum pazartesinden beri patronumla anlaşmazlıklar yaşıyoruz neredeyse istifami verip çıkacak duruma gelmistim ama sizin yorumlarınızi okunca bitaz daha sabırlı olmaya karar verdim ve yeni yazinizsida merakla bekliyorum en önemlisi yıllardır durgun giden aşk hayatımı da merak ediyorum doğrusu

 6. nilgün

  17/10/2015

  ikinci bölümü bekliyoruz:)

 7. Handan

  18/10/2015

  Venüs ve neptün çok güzel karşılaştı boğa ile başak dün tarihi itibari ile çok şiddetli kavga etti.Ceyhun Bey yorum sizin.

 8. Pingback: Boğa Burcu 27 Ekim Dolunay Etkileri