Boğa burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor. Boğa burcu olmanın çok ilginç hissiyatlar getirdiği, tutku ve hırsın olduğu, korkularla yüzleşmek zorunda kaldığınız benzersiz yıllar yaşıyorsunuz değerli dostlar. Özellikle 2016 yılında yaşadıklarınıza dönüp bakınca belki de şaşırıyorsunuz, ben mi yaşadım onca olayı diyorsunuz. Şahsi fikrim, ölüm gibi sarsıcı kayıplar yaşamadıysanız, bu sürecinin nihai olarak size çok iyi geleceği yönünde! Büyük dönüşüm yılları! Güç, tutku, para, kıskançlık, kayıplar, çaresizlik, korku ve sonunda tüm engelleri aştığınız anın hayaliyle hayata daha sıkı tutunmak! Size imreniyorum desem inanır mısınız? “Manyak mısın Zafer Ceyhun, bu saydığın maddelerin hangisine imreniyorsun” diyen olacak mutlaka. Bazılarınız ise yaşadığı sarsıcı olayları düşünüp “benim yerime sen yaşayabilirsin” diyecek belki de. Haklı tabi 😊😊 Fakat bir zamanlar bunları ben de yaşadım, nasıl olduğunu, neler hissettirdiğini çok iyi biliyorum. (Yaşamamış olsam da bilirdim, astroloji böyle bir şey zaten ❤️)  Bugün sahip olduğum hayat algımı o günlerde inşa etmiştim çünkü mecbur kalmıştım. Yüzleşmek kolay değil fakat kadersel olarak kaçınılmaz! Boğa burcunun zor gerçeklerle yüzleştiği zamanlardayız! “The Ugly Truth” isimli bir komedi filmi vardı, izlediniz mi? Filmin adının birebir çevirisi “Çirkin Gerçek” ve gerçek hayatta çirkin gerçeklerden öyle kolayca komedi filmi çıkmayacağını da çok iyi biliyorum. Çirkin gerçeklerle yüzleşme gerektiren son 1 yıla giriyorsunuz kıymetli dostlar! Gelecek yıllarda bu kadar hırslı, kararlı ve tutkulu olmayacaksınız. Edineceğiniz kazanımlar ileride çok işe yarayacak. Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

Boğa Burcu Aralık 2016 Yorumu

Yazının girişinde bahsettiğim konuları elbette her boğa birebir yaşamıyor, doğum haritası olayın boyutlarını değiştirir. Fakat maddi konularda hassasiyet ve kazanma hırsı oluşması, kaybetme ihtimalinin belirmesi, krediler kullanarak yatırımlar yapmak vb. finansal girişimler bu dönemin tipik olayları arasında yer alır. Diğer yandan, yukarıda saydığım gibi hırs, korku ve tutkuları tetikleyen sosyal meseleler de klasiktir. 29 Kasım’da gerçekleşen Yeniay, bu kapsamda bir gündem oluşturuyor. Takiben 10 Aralıkta Güneş-Satürn kavuşumu olacak ve enerjisi 17 Aralık’a uzanacak. Diyebiliriz ki 29 Kasım – 17 Aralık arasında önemli bir gündem oluşacaktır: bir karar alınır, bir olay yaşanır gibi.. 2015 Aralıkta benzer bir kavuşum olmuştu, etki ve sonuçlarını Eylül ayına kadar yaşadınız. Özellikle Mart-Haziran 2016 arasında bu süreç evrilerek farklı boyutlar kazanmıştı. Peki boğa burcu için hangi konularda gündem oluşur:
 1. para ihtiyacınızı karşılamak için bağlayıcı bir adım atarsınız (borç almak, çalışmak gibi)
 2. işe girmek, işten ayrılmak gibi geliri etkileyecek bir gelişme yaşanır
 3. bir gayrimenkul satın alımı veya işi büyütmek için kredi kullanırsınız
 4. bir anlaşmazlık mahkemeye taşınır
 5. dava aşamasında bir anlaşmazlık varsa, dava sürecinde önemli bir gelişme olur
Finansal boyutları olan bu süreci farklı konularda yaşayacak olanlar da var elbette, 8. evdeki gelişmelerin kapsama alanı çok geniştir. Cinsel yönü ağır basan bir ilişkiye başlamak, ilişkinizi cinsellik anlamında sorgulamaya başlamak, talepkar olmak, heyecansız insanlardan ve olaylardan soğumak, iyi gitmeyen ilişkiden sıkılmak, birileri ile stratejik güç birliği yapmak, bir nedenle korku ile yüzleşmek, güç mücadelesine girmek vs. Referans tarihleri hatırlatayım: 29 Kasım – 17 Aralık. Bu zaman dilimindeki gelişmeler Satürn kaynaklıdır ve 2017 yılın önemli gündem maddelerinden biri olacaktır. Doğum haritanıza göre yukarıda saydığım konulardan farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe aynı gözle değerlendirilmeli. Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart! Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir! Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz. Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım: Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay ilerlemelisiniz! Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz. Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️ Harika! Devam edelim öyleyse 👍 Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha olacak: Mars/Venüs Aralıkta kariyerinizdeki gelişmeler, işteki değişimler, çalıştığınız insanların değişmesi iyi sonuçlar getirme potansiyeli taşıyor. Özellkle Aralık ayının ilk 15 günü! Bu konular çerçevesinde alınacak kararlar, atılacak adımlar pişman etmez. Tabi pozitif motivasyonla atılması şart! Mesela müdüre kızıp istifa etmek kapsam dışında..

14 Aralık Dolunay: Boğa Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım! Gündeminiz 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, 19-20 Aralık gibi netleşecektir. Gündem maddeleri ise şunlar:
 1. parayla ilgili konu sonuçlanır (borç/alacak vb)
 2. satın alma süreci tamamlanmış olur, ev alırsınız mesela.
 3. işe girme arifesinde iseniz haber gelir, netleşir
 4. iş değişimi, işten ayrılmak da benzer şekilde bu tarihlere denk gelir
Dolunay’ın olumlu bir enerjisi olacağını ve sonuçlarından memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. Dilekleriniz gerçekleşir inşallah. 🙏

29 Aralık Yeniay: Boğa Burcuna Etkisi

Yeni yıla girerken -önceki bölümlerde anlatığım- gündem başlamış olacak ve onun heyecanı ile meşgul olacaksınız. Fakat Aralık sonundaki Yeniay zamanın ruhunu bir ölçüde değiştirecektir. Boğa burcu için Yeniay gündemine değinelim öncelikle:
 1. bir tatil ihtiyacı oluşabilir, yılbaşını değerlendirirsiniz
 2. zihninizi dağıtmak, daha keyifli hissetmek için bir yeni bir uğraş edinirsiniz
 3. eğitim hayatınız devam ediyorsa o konuda bir karar alırsınız veya bir gelişme olur
 4. yurt dışına yerleşmek veya yurt dışı kaynaklı gündemdeki konuda bir adım atarsınız
 5. dil öğrenmek, master/doktorada ilerlemek için girişimlerde bulunursunuz
Bir hatırlatma yapmak istiyorum: Yeniay sırasında oluşan fikirlere mesefali yaklaşın! Her ne yapmanız gerekiyorsa Ocak ortasına ertelemenizi öneriyorum. Böylece Ocakta ikinci bir değerlendirme yapma fırsatı bulursunuz. Elbette önceden planlanmış, şartları önceden belirlenmiş konularda sorun yok. Sadece son dakikada fikir değiştirmeyin, eski karara sadık kalın!

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız. Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır. Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍 Boğa Burcu Aralık 2016 yorumunu, boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır. Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️ Zafer Ceyhun]]>