Boğa Burcu Aralık 2016 Yorumu: Maddi Konular Temel Gündem

Yazar 

Boğa burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Boğa burcu olmanın çok ilginç hissiyatlar getirdiği, tutku ve hırsın olduğu, korkularla yüzleşmek zorunda kaldığınız benzersiz yıllar yaşıyorsunuz değerli dostlar.

Özellikle 2016 yılında yaşadıklarınıza dönüp bakınca belki de şaşırıyorsunuz, ben mi yaşadım onca olayı diyorsunuz. Şahsi fikrim, ölüm gibi sarsıcı kayıplar yaşamadıysanız, bu sürecinin nihai olarak size çok iyi geleceği yönünde!

Büyük dönüşüm yılları! Güç, tutku, para, kıskançlık, kayıplar, çaresizlik, korku ve sonunda tüm engelleri aştığınız anın hayaliyle hayata daha sıkı tutunmak! Size imreniyorum desem inanır mısınız?

“Manyak mısın Zafer Ceyhun, bu saydığın maddelerin hangisine imreniyorsun” diyen olacak mutlaka. Bazılarınız ise yaşadığı sarsıcı olayları düşünüp “benim yerime sen yaşayabilirsin” diyecek belki de. Haklı tabi 😊😊

Fakat bir zamanlar bunları ben de yaşadım, nasıl olduğunu, neler hissettirdiğini çok iyi biliyorum. (Yaşamamış olsam da bilirdim, astroloji böyle bir şey zaten ❤️)  Bugün sahip olduğum hayat algımı o günlerde inşa etmiştim çünkü mecbur kalmıştım. Yüzleşmek kolay değil fakat kadersel olarak kaçınılmaz!

Boğa burcunun zor gerçeklerle yüzleştiği zamanlardayız!

“The Ugly Truth” isimli bir komedi filmi vardı, izlediniz mi? Filmin adının birebir çevirisi “Çirkin Gerçek” ve gerçek hayatta çirkin gerçeklerden öyle kolayca komedi filmi çıkmayacağını da çok iyi biliyorum.

Çirkin gerçeklerle yüzleşme gerektiren son 1 yıla giriyorsunuz kıymetli dostlar! Gelecek yıllarda bu kadar hırslı, kararlı ve tutkulu olmayacaksınız. Edineceğiniz kazanımlar ileride çok işe yarayacak.

Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

Boğa Burcu Aralık 2016 Yorumu

Yazının girişinde bahsettiğim konuları elbette her boğa birebir yaşamıyor, doğum haritası olayın boyutlarını değiştirir.

Fakat maddi konularda hassasiyet ve kazanma hırsı oluşması, kaybetme ihtimalinin belirmesi, krediler kullanarak yatırımlar yapmak vb. finansal girişimler bu dönemin tipik olayları arasında yer alır.

Diğer yandan, yukarıda saydığım gibi hırs, korku ve tutkuları tetikleyen sosyal meseleler de klasiktir.

29 Kasım’da gerçekleşen Yeniay, bu kapsamda bir gündem oluşturuyor. Takiben 10 Aralıkta Güneş-Satürn kavuşumu olacak ve enerjisi 17 Aralık’a uzanacak.

Diyebiliriz ki 29 Kasım – 17 Aralık arasında önemli bir gündem oluşacaktır: bir karar alınır, bir olay yaşanır gibi..

2015 Aralıkta benzer bir kavuşum olmuştu, etki ve sonuçlarını Eylül ayına kadar yaşadınız. Özellikle Mart-Haziran 2016 arasında bu süreç evrilerek farklı boyutlar kazanmıştı.

Peki boğa burcu için hangi konularda gündem oluşur:

 1. para ihtiyacınızı karşılamak için bağlayıcı bir adım atarsınız (borç almak, çalışmak gibi)
 2. işe girmek, işten ayrılmak gibi geliri etkileyecek bir gelişme yaşanır
 3. bir gayrimenkul satın alımı veya işi büyütmek için kredi kullanırsınız
 4. bir anlaşmazlık mahkemeye taşınır
 5. dava aşamasında bir anlaşmazlık varsa, dava sürecinde önemli bir gelişme olur

Finansal boyutları olan bu süreci farklı konularda yaşayacak olanlar da var elbette, 8. evdeki gelişmelerin kapsama alanı çok geniştir.

Cinsel yönü ağır basan bir ilişkiye başlamak, ilişkinizi cinsellik anlamında sorgulamaya başlamak, talepkar olmak, heyecansız insanlardan ve olaylardan soğumak, iyi gitmeyen ilişkiden sıkılmak, birileri ile stratejik güç birliği yapmak, bir nedenle korku ile yüzleşmek, güç mücadelesine girmek vs.

Referans tarihleri hatırlatayım: 29 Kasım – 17 Aralık. Bu zaman dilimindeki gelişmeler Satürn kaynaklıdır ve 2017 yılın önemli gündem maddelerinden biri olacaktır.

Doğum haritanıza göre yukarıda saydığım konulardan farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe aynı gözle değerlendirilmeli.

Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart!

Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir!

Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz.

Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım:

Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay ilerlemelisiniz!

Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz.

Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️

Harika! Devam edelim öyleyse 👍

Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha olacak: Mars/Venüs

Aralıkta kariyerinizdeki gelişmeler, işteki değişimler, çalıştığınız insanların değişmesi iyi sonuçlar getirme potansiyeli taşıyor. Özellkle Aralık ayının ilk 15 günü!

Bu konular çerçevesinde alınacak kararlar, atılacak adımlar pişman etmez. Tabi pozitif motivasyonla atılması şart! Mesela müdüre kızıp istifa etmek kapsam dışında..

14 Aralık Dolunay: Boğa Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım! Gündeminiz 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, 19-20 Aralık gibi netleşecektir.

Gündem maddeleri ise şunlar:

 1. parayla ilgili konu sonuçlanır (borç/alacak vb)
 2. satın alma süreci tamamlanmış olur, ev alırsınız mesela.
 3. işe girme arifesinde iseniz haber gelir, netleşir
 4. iş değişimi, işten ayrılmak da benzer şekilde bu tarihlere denk gelir

Dolunay’ın olumlu bir enerjisi olacağını ve sonuçlarından memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. Dilekleriniz gerçekleşir inşallah. 🙏

29 Aralık Yeniay: Boğa Burcuna Etkisi

Yeni yıla girerken -önceki bölümlerde anlatığım- gündem başlamış olacak ve onun heyecanı ile meşgul olacaksınız. Fakat Aralık sonundaki Yeniay zamanın ruhunu bir ölçüde değiştirecektir.

Boğa burcu için Yeniay gündemine değinelim öncelikle:

 1. bir tatil ihtiyacı oluşabilir, yılbaşını değerlendirirsiniz
 2. zihninizi dağıtmak, daha keyifli hissetmek için bir yeni bir uğraş edinirsiniz
 3. eğitim hayatınız devam ediyorsa o konuda bir karar alırsınız veya bir gelişme olur
 4. yurt dışına yerleşmek veya yurt dışı kaynaklı gündemdeki konuda bir adım atarsınız
 5. dil öğrenmek, master/doktorada ilerlemek için girişimlerde bulunursunuz

Bir hatırlatma yapmak istiyorum: Yeniay sırasında oluşan fikirlere mesefali yaklaşın! Her ne yapmanız gerekiyorsa Ocak ortasına ertelemenizi öneriyorum. Böylece Ocakta ikinci bir değerlendirme yapma fırsatı bulursunuz.

Elbette önceden planlanmış, şartları önceden belirlenmiş konularda sorun yok. Sadece son dakikada fikir değiştirmeyin, eski karara sadık kalın!

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍

Boğa Burcu Aralık 2016 yorumunu, boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır.

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

70 Yorum

 1. Ümit

  11/12/2016

  09.05.1996 sabah 8.35de doğdu kızım nişanlı iş evlilik uyum kızımin hakkında bilgi almak istiyorum nişanlısı 03.12.1995 öğlen 11.45 dogumlu maddi manevi gelecekleri evlilikleri hakkında yorumlarınızı bekliyorum emeginize sağlık

 2. Sevim

  11/12/2016

  Merhabalar Zafer bey,
  Ben kendimi mutsuz huzursuz belirsiz hissediyorum sıkıcı geliyor herşey bu durum ruhsal halimdenmi yada gezegenlerin mi
  Umarım geçicidir konu Hakkı’nda sizlerden yorum bekliyorum lütfen
  24.04.1978 sabah 06-07 gibi dogumluyumluyum

 3. Melek

  11/12/2016

  Zafer Bey üniversitede doktora yapıyorum ve hocamla problem yaşıyorum.Hocamı değiştirmek istiyorum. Bu durum bana pahalıya patlar mı yoksa bundan sonrası için olumlu durumlar seyreder mi?

 4. Nurgül

  12/12/2016

  3 Aralık günü 2.5 yıllık sevgilimin benı 5 aydır aldattığını 3 yildir da annem üvey diye kandırdığını öğrendim astroloji nasıl bu kadar gerçek olur bilemedim baştaki yazıniz benim suanki durumumu ifade ediyor fazlasıyla..

 5. Eylem

  13/12/2016

  Evet yine çok isabetli yorumlariniz.. artik son bir kac yillik issizlik ve surekli para sikintisina neredeyse alistim. Hic duzelmeyecek gibi geliyor. Ustelik esim de issiz. Bir seneye varan saglik sorunlarim da cabasi. Burcum boga yukselenim basak. Esimin burcu balik yukseleni aslan. Niye mi yazdim bunlari. Bilmiyorum 🙁 gokyuzunu okumak buyu gibi sanki sihirli bir soz soylersiniz gibi.. 2017 yorumlarinizi merakla bekliyorum..sanirim ay sonunda okuruz. Kaleminize saglik. Bolca sevgiler..

 6. Gizem

  13/12/2016

  Zafer bey siz aslan burcusunuz ya hani bakiyorum yaylara aslanlara daha torpilli cevap veriyosunuz biz yaziyoruz hiiiicc sallamiyosunuz zaten is is is askta yok bize bu ay sizde vurun abaliya

 7. MURTEZA

  13/12/2016

  Büyük dönüşüm yılları! Güç, tutku, para, kıskançlık, kayıplar, çaresizlik, korku ve sonunda tüm engelleri aştığınız anın hayaliyle hayata daha sıkı tutunmak! Size imreniyorum desem inanır mısınız?

  HİÇ İMRENME AMK YERİNE HALEN DAHA PARAYI VURAMADIK AMA DAHA BİTMEDİ…
  YAKLAŞAIK 5-6 SENDEN BERİ BU İDDAYI OYNUYORUM BELKİDE DAHA FAZLA
  İLK DEFA BU KADAR PARA ALAMAMAZLIK OLDU BANA
  HIRS TAVAN YAPTI URANUSMUDUR JUPİTERMİDİR NEDİR O GEZEGENLERİ VARYA ONLARIN BEN 7 CEDD.
  DEMEK BU AYDA BATACAĞIZ GÖSTERİYOR GEZEGENLER AMA BENDE DİYOUM Kİ GEZEGENLER VIZ GELİR BU AY BU PARAYI VURUP BURAYA EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ATMASSAM NAMERDİM
  SEN Mİ BEN Mİ URANUS JJUPİTER NEPTUN SATÜRN HEPSİNİN AMK CAĞIM

  HIRSSS NEFRET KİN TUTKU HERŞEY TAVAN ŞU AN

 8. Ezgi

  16/12/2016

  Zafer bey inanamıyorum gerçekten söylediklerinizi birebir yaşıyorum, 2015 de doçent oldum, 2016 martta kariyerim yeni bir boyut kazandı ve 15 aralık 2016 da nihayet beklediğim iyi haber geldi ve muhtemelen ocak ayı ıçinde ve olumlusonuclanacak, şu anda da yazıda bahsettiğiniz gibi iki ayağımı bir pabuca sokmaya çalışıyorum ,yani tatlı ama çok yorucu bir telaş içindeyim….tesekkürler (sorularıma tanıt vermesenizde herşey olumlu gittiği için mutluyum) bu feedback hatırına 16/05/1979 Gümüşhane
  13.00 ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️

 9. nehir

  22/12/2016

  Merhaba Zafer Bey, sizinle bugün tanıştım ve aralık ayı yaşadığım her şeyi özetlemişsiniz!! sevgilimle yollarımız ayrıldı tam da 19unda ve ben boğa yükseleni aslan ve o da başak yükseleni terazi biri olarak hala umutlanmalı mıyım?

 10. Pingback: Boğa Burcu 2017 Yorumu

 11. mertcan

  08/02/2017

  İşimde pek mutlu değilim aşk hayatım bitik durumda ne zaman düzelecek bilmiyorum