Boğa burcu Ağustos 2016 yorumunuz, Ağustos ayı astroloji gündemi ile 2016 yılının kalanı hakkında bilgiler içeriyor. Kıymetli dostlar, 2016 yılının baskı oluşturan gündemi nihayet bu ay sonunda bitecek. Biraz daha sabır, çoğu gitti azı kaldı diyebiliriz artık. Burcuna Göre’nin düzenli okurları çok iyi biliyor, 2016 yılı için daha ilk günden bir tanım yapmıştık: <Bir geçiş yılı olacak> 2016 bizi şaşırtmadı, değil mi? Büyük resme bakarsak şu noktaya varırız: Aralık 2014’te ilk defa kendini gösteren bazı duygu ve düşünceler, yaşanmaya başlayan olaylar, hayata giren yeni insanlar, oluşan yeni şartlar vs. 2016 yılında güçlü bir gündem oluşturdu. Mart-Haziran boyunca birçok gelişme yaşadınız ve şimdi ben diyorum ki; zor olan geçti, artık bu zorlu gündem sona eriyor. Ve hatta artık güzel günlerin geleceğini de söylüyorum. Söylüyorum söylemesine de neye dayanarak? Hadi başlayalım 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek. Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım. 2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi. Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı. Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek. Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda. Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli. Bir uyarı: Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir. Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var: Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu. Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor. Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz. Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi. Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı! Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵 1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫 Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor. Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka! Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar. Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi.

Boğa burcu Ağustos 2016 Yorumu

Ne yıl ama! Boğalar kendi tarihlerinin en tutkulu ve sarsıcı dönemini yaşıyor desek yeridir aslında değerli okurlarım.. Hırs, para, aşk, kavga, cinsellik, korku ve belki de ölümle yüz yüze gelme.. Yok yok. Elbette herkesin doğum haritası ve sonucunda hayatı çok farklı, bunun farkındayım. Fakat yine de, öyle bir sürecin içinden geçiyorsunuz ki, yıllar sonra bile unutabileceğinizi hiç sanmıyorum. Neler yaşadınız geçtiğimiz aylarda, ana gündem ne oldu?
 1. borç baskısı mı?
 2. finansal kriz veya hırslar mı?
 3. tutku ve aşkla dolu bir gündem mi?
 4. cinsellik çerçevesinde gelişen olaylar mı?
 5. güven bunalımları mı?
 6. “bu kadar bağlı/sadık olmama gerek var mı ki” sorusuna cevap aramak mı?
 7. ölüm korkusu ile yüzleşmek mi?
Bunlar kolay konular değil dostlar. 2015’in ilk günlerinden itibaren kendini göstermeye başlamış olsa da, gözle görülür bir gündemin oluşması Aralık 2015’i bulmuştu. Asıl sorun ve baskı ise Mart 2016 ile açığa çıkmıştı. Ağustos 2016 son.. Geniş anlamda bu süreç 1,5 yıl daha devam edecek olsa da, 2o16 yılında oluşan gündem sona ermek üzere. Bundan sonra, geçmiş aylarda yaşananlar üzerinden kararlar alarak yeni bir durum oluşturacaksınız. Zaten böyle bir sürecin eşiğinde olan çok okurum vardır, kuşku yok.

2 Ağustos Yeniay Etkileri

2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşen Yeniay takip eden 1 hafta boyunca etkin olacak, 6-8 Ağustos aralığında enerjisi zirve yapacak. Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır. Enerji de bu yönde olur.
 1. evinizle ilgili bir konu, ev değişimi, satın alma gibi
 2. şehir değişikliği
 3. aile büyüğünüzle ilgili bir gündemin oluşması
 4. yalnızlıktan kurtulmak, sevdiklerinizin desteğine başvurmak
 5. aile kurmak veya çocuk sahibi olarak ailenizin büyümesi
 6. evden birinin ayrılması
Yeniay gündeminiz bu konular çerçevesinde gelişiyor fakat aynı günlerde açığa çıkacak Satürn enerjisi farklı bir alanda. 2016 yılının temel gündemini üst başlıkta sorular sorarak sıralamıştık. İşte o konular çerçevesinde bir adım atmak isteyebilirsiniz. Fakat bu noktada bir uyarım olacak. Ağustosun ilk haftasında olumsuz motivasyonla, sırf bir şeylerden kaçmak için önemli kararlar almayın değerli okurlarım. Satürn enerjisi, baskıdan kurtulmak için “kaçış odaklı” kararlar almaya sevk edebilir. Önerim şu: Ağustosun ilk haftasında olumlu bir motivasyonla adım attığınızdan emin olun, kurtulmak için değil “güzel olsun” diye yapın her ne yapacaksınız. Eğer “yeter artık” mantığı ile bir şey yaptığınızı fark ederseniz, Ağustos’un ikincisi yarısını beklemenizi öneriyorum. Satürn gerilemesi bitmiş olacak, baskıdan ari karar almanız kolaylaşır. Hem zaten ay sonunda Mars-Satürn kavuşumunda benzer bir enerji daha pozitif bir şekilde var olacak.

18 Ağustos Dolunay Etkileri

18 Ağustosta gerçekleşecek Dolunayın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır. Biliyorsunuz, her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi/sonuçlanması veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanıyor. Peki Dolunay sizin için hangi alanda sonuçlar doğurur?
 1. kariyerinize ilişkin bir konunun netleşmesi
 2. işe girmek, iş değiştirmek
 3. toplumdaki yerinizi/statünüzü etkileyecek konunun sonuçlanması
 4. anne/baba olmak veya evli/bekar olmak gibi ünvanı değiştirecek gelişme
 5. imajınızın güçlenmesi/zayıflamasına neden olacak bir hususun belirginleşmesi
Bu noktada, aynı zaman aralığında var olacak Uranüs etkisi nedeniyle, bazı gizli konuların açığa çıkabileceğini de hatırlatayım. Boğa burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪 Bu yazıyı boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️ Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>