Yükselen BoğaBoğa Burcu Ağustos 2015 Yorumu

Temmuz 30, 2015by Zafer Ceyhun29

Boğa burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in başak burcuna geçişinin etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ağustos 2015 Venüs gerilemesi ile başladı. Daha iyisi olabilirdi elbette ama olsun, Venüs önünde sonunda gerileyecekti 🙂 Unutmadan söyleyeyim, Venüs boğa burcunun yönetici gezegenidir, bu aralar yorgun ve sıkkın hissediyorsanız, ya da mutsuz, dert etmeyin geçecek. Ağustos sadece Venüs gerilemesi değil tabi, verilecek güzel haberler de var. Mesela Jüpiter başak burcuna geçiyor, sizin için çok iyi bir haber. Bir güzel haber daha vereyim: gerileyerek Haziran’da akrep burcuna dönen Satürn’ün gerilemesi 2 Ağustos’ta sona eriyor. Ağustos boyunca akrepte kalacak ama olsun, en azından gerileme bitiyor. İlişkilerden yana son zamanlarda oluşan baskı yakında azalacak. Ağustos boğa yorumunda önemli olayları yazacağım ama öncesinde, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Şimdi başlayabiliriz.

Boğa Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Ağustos ayının tamamında tüm burçları etkisi altına alacak konu Venüs gerilemesi olacak. Eminim ki son günlerde ruh halimizde belirgin, gözlemlenebilir bir değişim yaşanıyor, ben farkında değilim diyen var mı bilemiyorum, bana kalırsa fark etmemek imkansız. Zaten ülke gündeminden de anlaşılıyor. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Hep birlikte görüyoruz işte! Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükselir malesef. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi boğa burcu Ağustos 2015’te hangi etkileri yaşayacak sorusuna cevap arayalım.

Satürn gerilemesi bitiyor, boğa burcu nasıl etkilenecek?

Geri hareketi devam eden Satürn, son günlerde duraksadı ve 2 Ağustos’ta ileri gitmeye başlayacak. Haberler iyi, baskı yaratan Satürn gerilemesi sona eriyor. Peki boğa için Satürn gerilemesinin sona ermesi ne anlama gelir? Haziran’da başlayan gerileme çerçevesinde şuna benzer gelişmeler yaşanmış olmalı:
 1. eşiniz/sevgilinizle aranızda sorunlar oluştu, ya da size öyle geldi
 2. ilişkinizdeki sorunlar derinleşti, çözüm arayışı sürüyor
 3. evlilik hazırlıkları yapan boğaların hayatı hareketlendi
 4. sevgilinizden ayrıldınız veya yeni bir ilişki başladı, gündem bir şekilde ilişkileriniz oldu
 5. iş/sosyal ortamlarda iletişim kurduğunuz insanlar canınızı sıktı
Satürn gerilemesi Haziran’dan bu yana bu alanlardan en az birinde “bir şeylerin eksik olduğunu” hissettiriyordu veya zaten eksikti. Bu nedenle baskı altında kaldınız, bir şekilde bu konularla ilgilendiniz. Satürn gerilemesi öyle bir etki getirir ki, görmezden gelmek imkansızdır. Hemen ilgilenmemiz gerekiyor çünkü en temel meselelerden biri halini alır. Neyse ki Ağustos’un ilk haftasından itibaren rahatlama başlayacak. Satürn gerilemesinin bitmesiyle birlikte omuzlarınızdaki yük hafifleyecek ve Eylül ortasından itibaren tamamen yok olacak çünkü Satürn yay burcuna geçiyor. Satürn’ün yay burcuna geçmesiyle birlikte odağınız tamamen değişecek, sonuçta artık Satürn başka bir alanda olacak. Bu nedenle ilişkilerinizi düzenlemek/güzelleştirmekle ilgilenmek için şimdiki kadar istekli olmayacaksınız. Ağustos ayını ilişkilerinizdeki sorunları ve engelleri aşmak için kullanın, bu dönemi değerlendirmenin en iyi yolu emin olun ki bu! Ancak unutmayın, eğer yeni bir ilişkiye başlamak gibi bir niyetiniz varsa, Ekim’e kadar sabretmekte fayda var. Önce Venüs sonra Merkür gerilemesi…Doğru zaman değil!

Mars aslan burcunda, boğa burcu nasıl etkilenecek?

Mars 9 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor, yani Jüpiter’in 1 yıldır bulunduğu konuma. Geçtiğimiz yıl içinde evinizi, hatta yaşadığınız şehri/ülkeyi değiştirdiniz, belki de yeni gayrimenkul yatırımları yaptınız. Şimdi bu alana Mars geliyor, bir aydan uzun kalacak. Mars’ın varlığının iyi ve kötü yanları vardır. İyi olan, etkilediği alanda enerji ve cesaret vermesidir, kesin sonuçlar almaya sevk eder, güçlü hissettirir. Kötü yanı ise gergin ve agresif yapabilir, özellikle istediğinizi elde edemediğinizde veya zorluklarla karşılaştığınızda. Mars boğa burcunu şu alanda etkileyecek:
 1. aile ilişkileri, huzur ve güven
 2. ev hayatı, evle ilgili konular
 3. aile büyükleri ile iletişim
 4. yatırımlar, birikimler, finansal atılımlar
 5. geçmişte kalan konular, eski meseleler
Mars’ın yeni konumu, özellikle aile büyüklerinize karşı tahammülümüzün azalmasına neden olabilir, Ağustos’ta buna dikkat edin, onları üzmekten kaçının. Diğer yandan, eşiniz veya ebeveynleriniz size karşı sert olabilir, bu da Mars’ın diğer yüzüdür. 10 Ağustosu takip eden günlerde evde zaman geçirmek, evinizi güzelleştirmek veya evle ilgili alışveriş yapmak sizi rahatlatacaktır. Mars özünde harika bir enerjidir, doğru kullanıldığında mutlu eder. Geleceğe dönük finansal planlamalar ve bütçe yapmaya ne dersiniz?

31 Temmuz Dolunay

Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Burcuna Göre okurları zaten bunu defalarca gördü, yaşadı. 31 Temmuz’da kova burcunda gerçekleşecek Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle Dolunay kaynaklı olumsuz bir gündem beklemiyorum. Boğa burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. kariyerinizle ilişkili bir mesele netleşecek
 2. imajınızı/ünvanınızı ilgilendiren konu sonuçlanacak
 3. anne/baba olmak veya evli/bekar olmak gibi toplumsal rolünüzü ilgilendiren bir gündem varsa, gündem şekillenecek
Dolunay, insanların sizi nasıl gördüğü veya tanıdığı ile ilgili bir alanı etkiliyor. Sonuçlandığında, herkesin haberdar olduğu bir gelişme sonuçlanmış olacak. Dolunay gündeminiz 4-5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay başlangıçları temsil eder. Her Yeniay, gelecekte hasat etmek üzere dikilen bir tohum olarak değerlendirilmelidir. Boğa burcu, 14 Ağustos Yeniay gündemine dair bazı olasılıklar şunlar, Mars’ın desteği de aynı alanda olacak:
 1. ailenizle veya eşinizle ilişkili bir gelişme, sizi de ilgilendiriyor olacaktır
 2. evdeki yaşamınızı etkileyecek bir karar
 3. kendinizi güvende hissetmek için atılacak bir adım
 4. gayrimenkul vb yatırım hamlesi
Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak. Bu nedenle Yeniay’ın yüksek ihtimali finansal yansımaları olacaktır. Diğer yandan, finansal konular kadar ilişkileri de temsil eden Venüs’ün Güneşle kavuşumu, eşinizle veya ile büyüklerinizle alakalı sürpriz bir durum da oluşturabilir. Bir hatırlatma: Yeniay’ın ruhunda yeni adımlar atmak vardır ama Venüs gerilemesi varken yeni fikirlere tedbirli yaklaşmak gerekiyor. Detaylar Venüs gerilemesi yazımda! Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Boğa Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos hepimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacak ama sizinki ayrı bir güzel diyebilirim. Jüpiter, boğa burcuyla uyumlu başak burcuna geçiyor, aşk hayatınızı ve mutluluğu tetikleyen etkileri olacaktır, ayrıca çocuk isteyenler için de ideal bir dönem. Birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. daha mutlu olmak için ne gerekiyorsa yapacaksınız
 2. kendinizi anlatmak, farkınızı duyurmak isteyeceksiniz
 3. sevmek ve sevilmek bu dönemin konusu olacak
 4. aşk ve seks hayatınız hareketlenecek
 5. kendinizi enerjik ve dinamik hissedeceksiniz, neşeli olacaksınız
 6. eşiniz/sevgiliniz varsa ilişkiniz güzelleşecek
 7. eğer ilişkinizden ümidiniz yoksa, mutlu olmak cesur kararlar alacaksınız, gerekirse ayrılık düşüneceksiniz
 8. yalnızsanız, hayatınızın aşkı ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek olacak
 9. spora başlamanın tam zamanı, fit olacaksınız
 10. çocuk düşünüyorsanız en ideal yıllardan biri önünüzde duruyor
Önümüzdeki 1 yıl boyunca, içinizdeki mutluluk arayışı canlanacak, pozitif yanınız ayaklanacak. En güzel tarafı da kısa sürmüyor olması! Aceleye gerek yok yani, mutluluk arayışı başlamak üzere! Son bir not: eğer girişimcilik yanı güçlü biriyseniz, atılım yapmak için fırsatınız olacak, yeter ki siz karar verin! En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>

29 comments

 • leyla

  Temmuz 30, 2015 at 11:56 pm

  İyi akşamlar, ceyhun bey..Tam bir saat önce bir tanıdğımızn ölüm haberini aldım.. Bu sene gerçekten çok zor geçiyor. Annem ve ablam acil taşınmak zorunda kaldı(sene başında), eniştem kalp krizi geçirdi, benim evlilik ve kitap çıkarma durumlarım olumlu değil. Tam bir saat önce de eniştemin annesi vefat etti( hastaydı) …Allah sonumuzu hayır etsin… Artık iyi haberlere ihtiyacım var…

  Reply

  • Eda

   Temmuz 30, 2015 at 11:59 pm

   Uhhuuuv, kovaya 3 kala…

 • halil

  Temmuz 31, 2015 at 1:51 am

  Olumlu ve pozitif yazılarınız için kaleminize sağlık

  Reply

 • Derya

  Temmuz 31, 2015 at 4:07 pm

  Artık iyi bişeyler olsun ceyhun bey işsizlikten tembelleştim aşk para desen demeyin sinirler gergin oluyo tabiii oooofffff offf
  Nolcak bu boğaların hali

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 31, 2015 at 4:18 pm

   Derya hanım, Satürn yay burcuna geçtiğinde, para kazanmak için ne gerekiyorsa yapacaksınız, bence şansınız yüksek..
   yolunuz açık olsun 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Berfin

  Temmuz 31, 2015 at 8:53 pm

  Emeğimize sağlık hocam umarım bu sıkıntılar geçer yoksa bitkisel hayata gircem 🙁

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 3, 2015 at 11:48 am

   siz de sağ olun Berfin hanım,
   Ekimde hep beraber derin bir nefes alırız diyerek “sabredenler kervanında” yerimi aldım, sizi de beklerim 🙂

 • Şule

  Temmuz 31, 2015 at 11:00 pm

  valla ben 2010 dan beri türlü türlü bir canlının başına gelebilecek her şeyle sınandım .Bunu yapan satrün mü artık bilemiyorum amma hangi gezegen çalıştıysa çok sıkı çalıştı kendisini tebrik ediyorum.burcu BOĞA yükseleni IKIZLER olan ben ve benim gibi zavallıları daha ne bekliyor acaba artık dayanamama durumları vuku bulacak hani delirmem de ererim inşallah …….

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 3, 2015 at 12:17 pm

   Şule hanım ana konu ilişkiler mi oldu? ya da ne oldu, siz söyleyin ben geleceğe dair tahmini bir harita çizeyim..
   nasıl teklif? 🙂

  • sule

   Ağustos 5, 2015 at 10:45 pm

   Beni ilişkiler yordu zorladı komşuluk ,(arkadaşlık demeyeyim dostlarımla aram iyi çok iyide )komsularımla çok sıkıldım ve zorlandım.
   Teklifiniz iyi ne gerekiyor bunun için?
   15/05/1969
   07.00
   İstanbul

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 7, 2015 at 4:17 pm

   yeniden merhaba Şule hanım,
   Ay burcunuz da boğa..Ay yengeç burcunun yöneticisidir. Yani sizin hayatınızda iletişim, öğrenme ve ulaşım gibi konuları temsil eder, ayrıca kardeşler ve komşularla ilişkiniz de bu kapsamdadır.
   Akrep burcundaki Satürn, Ay burcunuzla karşıtlık yapıyordu geçtiğimiz yıllarda ancak bu durum Ekimden itibaren sona erecek, göreceksiniz bu sorunlar bir şekilde ortadan kaybolacak.
   sevgiler, Ceyhun

 • mutlu

  Temmuz 31, 2015 at 11:18 pm

  Sevgilim boga burcu ben ise akrep 1yil once cok guzel baslayan iliskimiz onun duzelmeyen psikolojisi sayesinde cikmaza girdi ve ayrildik duzelirmi sizce issiz adama bagladi resmen cok uzuluyorum ben bu duruma

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 3, 2015 at 12:34 pm

   Merhaba Mutlu hanım,
   ilişkiniz ne zaman bitti? Venüs gerilemesinden önce mi sonra mı?

 • Melek

  Ağustos 1, 2015 at 12:17 am

  Selamlar, dogrusu anlatim dilinizi cok begendigim icin mudaviminiz oldum tesekkurler. Boga burcu ve yukseken Ikizlerim ben de 2010 dan bu yana yasadigim sinanmalara yoook artik dersiniz hic girmeyeyim detaya kisa da olsa bi yorum yapsaniz boga-ikizler durumuna tesekkurler, sevgiler

  Reply

 • Gönül

  Ağustos 1, 2015 at 4:49 pm

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Gösterdiğiniz emeğe çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.
  Tavsiye ettiğiniz üzere önce Venüs gerilemesini sonra da burç yorumunu okudum. Jupiterin ve yeniayın olumlu etkilerini venüs gerilemesinin nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Sanki bir yanımız hadi kalk yapalım derken diğer taraf venüs gerilemesinin etkisinde aksi düşüncelere dalmış olacak gibi… Dengeyi nasıl bulacağız?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 3, 2015 at 1:56 pm

   Gönül hanım merhaba,
   Yeniay enerjisiyle Venüs gerilemesi çelişmeyecek diye düşünüyorum, yani ikilem olmaz…şu olur ama:
   bir karar alır harekete geçersiniz (yeniay) ama Venüs gerilemesi varken doğru olmaz, sonra pişman olursunuz..
   böyle bir risk var, denge arayışı yok aslında..

 • asli

  Ağustos 1, 2015 at 11:19 pm

  merhaba ceyhun bey venüs gerilemesi etkisinin olduğu dönemde temmuz ortasında eğitimimle alakali yeni kararlar aldım . Aldığım kararın peşinden gitmelimiyim ???teşekkürler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 2, 2015 at 1:24 am

   Aslı hanım merhaba,
   bu tür meselelerde sizler kendi şartlarınıza göre karar verebilesiniz diye yazıyorum ve yazdıklarım çerçevesinde en doğru kararı sizlerin alabileceğine inanıyorum..
   umarım en doğru kararı alırsınız.
   sevgiler, Ceyhun

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 3, 2015 at 2:25 pm

   Aslı hanım merhaba,
   elimde çok az bilgi olduğu için, aşağıda verdiğim boğa burcu yazılarımı okuyup doğru kararı sizin vermeniz en doğrusu olur, eminim kolayca sonuca ulaşacaksınız.
   sevgiler
   1- Venüs gerilemesi
   2- Temmuz 2015
   3- Ağustos 2015

 • Sevda

  Ağustos 2, 2015 at 4:56 pm

  Merhaba Ceyhun Bey yorumlarınız inanılmaz güzel ve doğru. Benim için hep bir yol ve yön haritası oldunuz. Emeğiniz için gönülden teşekkürler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 7, 2015 at 4:19 pm

   Sevda hanım merhaba 🙂
   teşekkür etmek için yorum yazmanız büyük incelik ve nezaket…
   her zaman beklerim 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Ilgın

  Ağustos 3, 2015 at 12:21 pm

  Merhaba Ceyhun Bey, bu aralar gezegensel hareketlerden dolayımıdır bilemiyorum ama boğalar çok zorlanıyor her konuda sabır taşına döndük adeta. Günlük hayatta ne kadar kuralcı olsamda esnekliğiö vardır ama iş hayatında kuralların dışına çıkıldığında sabrım zorlanıyor. Sizden küçük bir yönlendirme rica ediyorum şu anki iş hayatım üstlerin işi bilmeyip benim yönlendirdiğim çalışanları kendilerine göre yönlendirerek benim işi öğretmemi istiyorlar. Bu hafta içerisinde de başka bir iş yeri benden haber bekliyor baktığımda şartlar aynı pozisyon aynı tek fark orada bulunan üst yöneticiler daha fazla ama işi iyi biliyorlar sizce bir değişiklik olabilir mi ? En azından küçük bir yorum yaparsanız sevinirim çünkü yorumlarınız bile en azından güzel işaretlerden oluşuyor, Teşekkürler 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 7, 2015 at 4:22 pm

   Ilgın hanım merhaba,
   sorunuza kısa sürede cevap veremediğimi fark ettim, umarım bu cevap hala geç kalmamıştır, işinize yarar..
   Venüs gerilemesi sırasında mevcut şartları değerlendirmek ve sonuçta bu iş bana uymuyor demek yaygındır, birçok insan sizin gibi bir değerlendirme sürecinde..
   ben yerinizde olsam iş değiştirmek için acele etmezdim..
   Ekim ayının ortasına kadar değerlendirin ama bir değişiklik yapmayın..
   sevgiler, Ceyhun

 • ela

  Ağustos 5, 2015 at 2:26 pm

  meraba ceyhun bey cok sagolun yorumlarininz icin tesekkurler bende 16 mayis 1985 dogumluyum ve hatim berbat durumda hersey teppe taklak oluyor cok sikildim 4 senedir her sey kotu gidiyor acaba ne zaman rahat nefes aliriz?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 5, 2015 at 4:10 pm

   Ela hanım merhaba 🙂
   “4 senedir her şey tepetaklak oldu” demişsiniz ama biraz daha net bilgiler verirseniz, olumsuzlukların hangi gezegenin etkisiyle olduğunu anlar ve size net tarihler verebilirim.
   mesela, hangi alanda hangi yıl ne gibi gelişmeler oldu, gibi.
   sevgiler, Ceyhun

 • ayça aktay

  Ağustos 5, 2015 at 2:52 pm

  Ceyhun bey yorumlardan okuduğum kadarıyla venus gerilemesi boğa burclarını feci etkiledi.Benim üstelik yükselenimde terazi ikiside venüs yönetiminde.Herşey düzeldi derken hazirandan itibaren resmen sınav üstüne sınav yaşıyorum.Sizin telkinleriniz olmasa ilişkimi direk kesip atacaktım.Sevgisinden saakatinden kesinlikle şüphem yok ama venüs beni çok etkiledi,sürekli kuşku ve stres yaşıyorum.Saturn gerilemesi bitince bi nefes aldım ama bugün yine başladı o iğrenç duygular.Hayatıma ciddi anlamda hiçbir karşılık olmada yön veriyorsunuz sonsuz teşekkürler.
  İyiki varsınız..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 5, 2015 at 4:07 pm

   Ayça hanım duyduğum en güzel haberlerden birini sizden almış oldum 🙂 🙂
   amacım bu zaten, benim hayatımı güzelleştiren mucizevi astroloji bilgisi sizin hayatınızı da güzelleştirsin istiyorum…
   Venüs gerilemesinin zihnimizde yarattığı oyunlara direnmeye devam 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Zafer Ceyhun

  Ağustos 7, 2015 at 3:52 pm

  …ÖNEMLİ HATIRLATMA…
  Değerli okurlarım,
  SORU-CEVAP sona erdi, yeni yazılar yazacağım için sorulara cevap veremeyeceğim.
  Sevgilerimle, Ceyhun

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin