Boğa burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in başak burcuna geçişinin etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ağustos 2015 Venüs gerilemesi ile başladı. Daha iyisi olabilirdi elbette ama olsun, Venüs önünde sonunda gerileyecekti 🙂 Unutmadan söyleyeyim, Venüs boğa burcunun yönetici gezegenidir, bu aralar yorgun ve sıkkın hissediyorsanız, ya da mutsuz, dert etmeyin geçecek. Ağustos sadece Venüs gerilemesi değil tabi, verilecek güzel haberler de var. Mesela Jüpiter başak burcuna geçiyor, sizin için çok iyi bir haber. Bir güzel haber daha vereyim: gerileyerek Haziran’da akrep burcuna dönen Satürn’ün gerilemesi 2 Ağustos’ta sona eriyor. Ağustos boyunca akrepte kalacak ama olsun, en azından gerileme bitiyor. İlişkilerden yana son zamanlarda oluşan baskı yakında azalacak. Ağustos boğa yorumunda önemli olayları yazacağım ama öncesinde, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Şimdi başlayabiliriz.

Boğa Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Ağustos ayının tamamında tüm burçları etkisi altına alacak konu Venüs gerilemesi olacak. Eminim ki son günlerde ruh halimizde belirgin, gözlemlenebilir bir değişim yaşanıyor, ben farkında değilim diyen var mı bilemiyorum, bana kalırsa fark etmemek imkansız. Zaten ülke gündeminden de anlaşılıyor. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Hep birlikte görüyoruz işte! Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükselir malesef. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi boğa burcu Ağustos 2015’te hangi etkileri yaşayacak sorusuna cevap arayalım.

Satürn gerilemesi bitiyor, boğa burcu nasıl etkilenecek?

Geri hareketi devam eden Satürn, son günlerde duraksadı ve 2 Ağustos’ta ileri gitmeye başlayacak. Haberler iyi, baskı yaratan Satürn gerilemesi sona eriyor. Peki boğa için Satürn gerilemesinin sona ermesi ne anlama gelir? Haziran’da başlayan gerileme çerçevesinde şuna benzer gelişmeler yaşanmış olmalı:
 1. eşiniz/sevgilinizle aranızda sorunlar oluştu, ya da size öyle geldi
 2. ilişkinizdeki sorunlar derinleşti, çözüm arayışı sürüyor
 3. evlilik hazırlıkları yapan boğaların hayatı hareketlendi
 4. sevgilinizden ayrıldınız veya yeni bir ilişki başladı, gündem bir şekilde ilişkileriniz oldu
 5. iş/sosyal ortamlarda iletişim kurduğunuz insanlar canınızı sıktı
Satürn gerilemesi Haziran’dan bu yana bu alanlardan en az birinde “bir şeylerin eksik olduğunu” hissettiriyordu veya zaten eksikti. Bu nedenle baskı altında kaldınız, bir şekilde bu konularla ilgilendiniz. Satürn gerilemesi öyle bir etki getirir ki, görmezden gelmek imkansızdır. Hemen ilgilenmemiz gerekiyor çünkü en temel meselelerden biri halini alır. Neyse ki Ağustos’un ilk haftasından itibaren rahatlama başlayacak. Satürn gerilemesinin bitmesiyle birlikte omuzlarınızdaki yük hafifleyecek ve Eylül ortasından itibaren tamamen yok olacak çünkü Satürn yay burcuna geçiyor. Satürn’ün yay burcuna geçmesiyle birlikte odağınız tamamen değişecek, sonuçta artık Satürn başka bir alanda olacak. Bu nedenle ilişkilerinizi düzenlemek/güzelleştirmekle ilgilenmek için şimdiki kadar istekli olmayacaksınız. Ağustos ayını ilişkilerinizdeki sorunları ve engelleri aşmak için kullanın, bu dönemi değerlendirmenin en iyi yolu emin olun ki bu! Ancak unutmayın, eğer yeni bir ilişkiye başlamak gibi bir niyetiniz varsa, Ekim’e kadar sabretmekte fayda var. Önce Venüs sonra Merkür gerilemesi…Doğru zaman değil!

Mars aslan burcunda, boğa burcu nasıl etkilenecek?

Mars 9 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor, yani Jüpiter’in 1 yıldır bulunduğu konuma. Geçtiğimiz yıl içinde evinizi, hatta yaşadığınız şehri/ülkeyi değiştirdiniz, belki de yeni gayrimenkul yatırımları yaptınız. Şimdi bu alana Mars geliyor, bir aydan uzun kalacak. Mars’ın varlığının iyi ve kötü yanları vardır. İyi olan, etkilediği alanda enerji ve cesaret vermesidir, kesin sonuçlar almaya sevk eder, güçlü hissettirir. Kötü yanı ise gergin ve agresif yapabilir, özellikle istediğinizi elde edemediğinizde veya zorluklarla karşılaştığınızda. Mars boğa burcunu şu alanda etkileyecek:
 1. aile ilişkileri, huzur ve güven
 2. ev hayatı, evle ilgili konular
 3. aile büyükleri ile iletişim
 4. yatırımlar, birikimler, finansal atılımlar
 5. geçmişte kalan konular, eski meseleler
Mars’ın yeni konumu, özellikle aile büyüklerinize karşı tahammülümüzün azalmasına neden olabilir, Ağustos’ta buna dikkat edin, onları üzmekten kaçının. Diğer yandan, eşiniz veya ebeveynleriniz size karşı sert olabilir, bu da Mars’ın diğer yüzüdür. 10 Ağustosu takip eden günlerde evde zaman geçirmek, evinizi güzelleştirmek veya evle ilgili alışveriş yapmak sizi rahatlatacaktır. Mars özünde harika bir enerjidir, doğru kullanıldığında mutlu eder. Geleceğe dönük finansal planlamalar ve bütçe yapmaya ne dersiniz?

31 Temmuz Dolunay

Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Burcuna Göre okurları zaten bunu defalarca gördü, yaşadı. 31 Temmuz’da kova burcunda gerçekleşecek Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle Dolunay kaynaklı olumsuz bir gündem beklemiyorum. Boğa burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. kariyerinizle ilişkili bir mesele netleşecek
 2. imajınızı/ünvanınızı ilgilendiren konu sonuçlanacak
 3. anne/baba olmak veya evli/bekar olmak gibi toplumsal rolünüzü ilgilendiren bir gündem varsa, gündem şekillenecek
Dolunay, insanların sizi nasıl gördüğü veya tanıdığı ile ilgili bir alanı etkiliyor. Sonuçlandığında, herkesin haberdar olduğu bir gelişme sonuçlanmış olacak. Dolunay gündeminiz 4-5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay başlangıçları temsil eder. Her Yeniay, gelecekte hasat etmek üzere dikilen bir tohum olarak değerlendirilmelidir. Boğa burcu, 14 Ağustos Yeniay gündemine dair bazı olasılıklar şunlar, Mars’ın desteği de aynı alanda olacak:
 1. ailenizle veya eşinizle ilişkili bir gelişme, sizi de ilgilendiriyor olacaktır
 2. evdeki yaşamınızı etkileyecek bir karar
 3. kendinizi güvende hissetmek için atılacak bir adım
 4. gayrimenkul vb yatırım hamlesi
Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak. Bu nedenle Yeniay’ın yüksek ihtimali finansal yansımaları olacaktır. Diğer yandan, finansal konular kadar ilişkileri de temsil eden Venüs’ün Güneşle kavuşumu, eşinizle veya ile büyüklerinizle alakalı sürpriz bir durum da oluşturabilir. Bir hatırlatma: Yeniay’ın ruhunda yeni adımlar atmak vardır ama Venüs gerilemesi varken yeni fikirlere tedbirli yaklaşmak gerekiyor. Detaylar Venüs gerilemesi yazımda! Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Boğa Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos hepimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacak ama sizinki ayrı bir güzel diyebilirim. Jüpiter, boğa burcuyla uyumlu başak burcuna geçiyor, aşk hayatınızı ve mutluluğu tetikleyen etkileri olacaktır, ayrıca çocuk isteyenler için de ideal bir dönem. Birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. daha mutlu olmak için ne gerekiyorsa yapacaksınız
 2. kendinizi anlatmak, farkınızı duyurmak isteyeceksiniz
 3. sevmek ve sevilmek bu dönemin konusu olacak
 4. aşk ve seks hayatınız hareketlenecek
 5. kendinizi enerjik ve dinamik hissedeceksiniz, neşeli olacaksınız
 6. eşiniz/sevgiliniz varsa ilişkiniz güzelleşecek
 7. eğer ilişkinizden ümidiniz yoksa, mutlu olmak cesur kararlar alacaksınız, gerekirse ayrılık düşüneceksiniz
 8. yalnızsanız, hayatınızın aşkı ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek olacak
 9. spora başlamanın tam zamanı, fit olacaksınız
 10. çocuk düşünüyorsanız en ideal yıllardan biri önünüzde duruyor
Önümüzdeki 1 yıl boyunca, içinizdeki mutluluk arayışı canlanacak, pozitif yanınız ayaklanacak. En güzel tarafı da kısa sürmüyor olması! Aceleye gerek yok yani, mutluluk arayışı başlamak üzere! Son bir not: eğer girişimcilik yanı güçlü biriyseniz, atılım yapmak için fırsatınız olacak, yeter ki siz karar verin! En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>