Boğa Burcu Ağustos 2014

Yazar 

Boğa burcu için geçtiğimiz ay çok önemliydi, Satürn retrosunun bitmesi en çok sizi etkiledi. Umarım ki Satürn retrosu yazımı okumuş, yazdıklarımı dikkatlice incelemişsinizdir. Ağustos ayı, Temmuz ayına ve geçmiş aylara göre çok daha güzel bir enerjiye sahip, bu nedenle Satürn baskının ortadan kalkması nedeniyle açığa çıkan güçlü enerjiyi olumlu şekilde kullandıysanız, bu ay güzellikler yaşayacaksınız. Ağustos ayı ile birlikte başlayan yeni döneme dair güzel haberleri şu yazımla vermiştim: Temmuzu Sevmek için 5 Sebep

Ağustos ayında ilk defa Merkür-Venüs etkilerini yazacağım, BurcunaGöre için büyük bir olay elbette. Daha önce neden yazmadığıma gelince, Satürn ve Uranüs Retrosu varken, Mars-Uranüs karşıtlığı hayatımızı değiştirmeye çalışırken, Merkür-Venüs etkisini yazmanın bir anlamı olamazdı. Bu nedenle, siz değerli okurlarımın dikkatini doğru yöne çevirmek, hayatınızdaki olumsuz enerjinin sebebi olarak yanlış kişi/olayları suçlu ilan etmenizi engellemek tek hedefimdi. İyi ki de öyle yapmışım, sizden gelen yorumlar hep olumlu oldu.

En doğru yerdesiniz, yanlış anlamaların önünü almak için detayları kaçırmadan okumaya devam.

10 AĞUSTOS DOLUNAY

10 Ağustosta kova burcunda dolunay yaşanmasına şahit olacağız, bir yıl önce bu zamanlarda yine kova burcunda bir dolunay yaşamıştık. Sağlıklı mutlu günlerde dolunaylar yaşamaya devam edelim, üstesinden geliriz, dolunay da neymiş 🙂  Hele ki boğa burcu, 2 yıldır kendi burcunda güneş tutulmaları, 7. evinde Satürn retroları yaşarken…

Her dolunayda, güneş ve ayın karşıt burçlarda olması nedeniyle bir çelişki yaşarız, her ay yaşadığımız ve alışık olduğumuz dolunay enerjisi, ikilik/zıtlık yaratır ve bir dönemin fikren veya fiilen sona ermesine yol açar. Peki boğa burcu dolunayı nasıl yaşayacak? Şöyle:

 1. ailem en büyük önceliğim, (varsa) eşimi de seviyorum evimi de; ben buraya aitim, kendimi burada, evimde ve ailemin yanında iyi/güvende hissediyorum
 2. kendimi insanlara göstermemin zamanı geldi, evimde oturup kendimi kime ispat edeceğim ki; daha çok çalışacağım, hem daha iyi bir işi hak ediyorum, hem de daha fazla saygıyı..göreceksiniz, en iyisi olacağım.

Boğa burcu, dolunayın 15 Ağustos’a kadar sürecek çatışma enerjisiyle birlikte, iki taraftan çekildiğini hissedecek: evimde ailemle birlikte mi yoksa kendimi ispat etmek için dışarı, yani hayatın kaotik sahnesinde mi?

10 Ağustos dolunayı, her dolunayda olduğu gibi, bir dönemin sonu olacak; böylece Temmuz sonundaki yeni ayda başlayan yeni dönemin yerleşmesini/kesinleşmesini sağlayacak.

SATÜRN ETKİSİ

Satürn Retrosu, boğa burcu için çok önemliydi, ki zaten Satürn Retrosu yazımda (okumak için tıklayın: Satürn Retrosu) boğa burcunu örnek olarak verdim ve sizleri gemileri yakmamanız için uyardım. Boğa burcu en istikrarlı insanların burcudur, evet, kolay kolay hayatını baştan sona yeniden inşa etmek istemez ama Satürn bu, öyle ağır bir enerjisi var ki, size bile “eehh, yetti bee” dedirtebilirdi. Bu nedenle şöyle demiştim:

“1 Temmuzda çaresizlik ve çözümsüzlük hissimiz sona erecek, çözümü bulduğumuzu düşüneceğiz ve harekete geçmek isteyeceğiz, ancak dikkatli olun, duygusal tepkiler verme ihtimalimiz yüksek, karar vermeden önce en azından Ekim ayını bekleyin” demiştim.

Okurlarımdan mesajın alındığına dair pek çok geribildirim aldım ve sevindim. Satürn retrosuyla birlikte biten çaresizlik hissi ve harekete geçme isteğimiz 2 sonuç doğurabilir:

 1. hayatımızda köklü değişiklikler yapmadan olumlu bir çözüm üretmek mümkünse, sorunları çözer ve rahatlarız
 2. çözüm üretmenin tek yolunun bir şeye/ilişkiye son vermek veya bir tavrımızı toptan değiştirmek olduğuna karar verirsek, gerekeni de yapmak üzere harekete geçeriz ya planlamaya başlarız

Boğa burcu; Satürn baskısını eşi/sevgilisi konusunda yaşadığı için benliği de çok sarsıldı. Satürn akrep burcundayken en çok akrep ve boğa burcunu zorlar, bu kaderin kaçınılmaz yüzüdür, bir gün hepimizin burnunun dibinde belirir. Örneğin, Satürn terazi burcundayken, kaçınılmaz olan terazi ve koç burcunu etkilemişti. Çevrenizde koç burcu arkadaşlarınız varsa bir düşünün, 2010-2012 arasında evliliklerinin/ilişkilerinin sarsıldığını göreceksiniz.

Neyse ki çoğu gitti azı kaldı, Mayıs ayının sonlarında doğmadıysanız, Satürn etkisini büyük ölçüde atlattınız.

Hatırlatma: Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli! Satürn, etkilediği alanda bazen yoktan sıkıntı yaratır, bir sorun olmasa dahi  “bir sorun varmış gibi” hissetmemize neden olur. Eğer Satürn’ün etki alanında yaşadığınız sorunlar 2013 sonrasında oluştuysa, gerçeklere dayanmıyor olabilir. İki kere düşünün!

MERKÜR ETKİSİ

Merkür, 15 Ağustosa kadar aslan burcunda olacak, 16 Ağustos’ta ise başak burcuna geçip ay boyunca başak burcunda kalacak.

Boğa burcu, Merkür’ün aslan burcunda olduğu süreçte geçmiş günleri hatırlayacak, eski hatıraları canlanacak. Son yıllar çok keyifli geçmediği için aklınıza tatsız olaylar gelebilir, üzerinde durmayın, 15 Ağustos son.

16 Ağustos sonrasında Merkür 5. evinizde olacak ki süper bir etki başlamış olacak. Eğlenmek, romantizm, aşk ve cinsellik aklınızın ilk sırasında olacak. Geçmişi değil bugünü yaşayacaksınız, anı güzel yaşamak isteyeceksiniz. “Tatil Mode: On”  durumu yani, hayat eşinizle/sevgilinizle ilgilenmek, romantik zamanlar yaşamak için var diye düşüneceksiniz 🙂

Ayrıca, varsa çocuklarınızın ihtiyaçlarına odaklanmak kolay olacak. Bir not: aşk/romantizm ve çocuklarımız aynı astrolojik etkinin ürünüdür, hayata bir de bu gözle bakın.

Hatırlatma: Merkür zihnimizdir, iletişim kurma isteğimizdir; bu nedenle bizi hangi alanda etkiliyorsa, zihnimiz o alana yönelmek ister.

VENÜS ETKİSİ

Venüs boğa burcunun yönetici gezegenidir, bunu biliyor muydunuz? Boğa burcu işte bu nedenle hem çok çekicidir hem de konfor/rahat düşkünü..İşin ilginç yanı, daha rahat etmek için en çok boğa burcu çalışır, hayatın şifreleri çok ilgi çekici, öyle değil mi 🙂

Venüs, 12 Ağustos’a kadar yengeç burcunda olacak, sonrasında ise Ağustos sonuna kadar aslan burcunda olacak.

Venüs bir süredir sizi hoşsohbet birisi yaptı, konuşarak etkilemek, isteklerinize ulaşmak kolaylaştı. Ayrıca, Venüs’ün rahatlatıcı pırıltısı sayesinde, az konuşan biriyseniz bile daha konuşkan oldunuz. Bu süreç 12 Ağustos’ta sona erecek sonrasında Venüs’ün güzellikler saçan etkisini aileniz/evinizde hissedeceksiniz. Bence tam zamanı!

13 Ağustos sonrasında Venüs aslan burcunda olacak, huzurlu bir aile ortamı yaratmak için mü-kem-mel bir enerjiniz olacak. Küçük şeylerin dahi sizi mutlu edeceği, öyle Havai tatillerine ihtiyaç duymayacağınız bir süreç yani. Siz bakmayın benim her yaz Havai tatiline çıktığıma, şimdi de oradan yazıyorum zaten, hava da miss 🙂

Geçtiğimiz ayların zorlayıcı aile/evlilik enerjisi sonucunda yıpranan aile bağlarını tamir etme zamanı, hem de Eylül başına kadar devam edecek. Keşke Uranüs değil de Venüs 7 yıl bir burçta kalsaydı, ne bu hemen burç değiştirip gidiyor, daha biz tadına varamadan. Olacak iş değil ama bunun adı astroloji, bir anlamda yazgı!

Sevgiler.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

6 Yorum

 1. yy

  07/08/2014

  Yukseleni boga olanlards ayni sekilde etkilenecekse süper 🙂

  • burcunagorecom

   07/08/2014

   yükselen boğa da tabi 🙂

 2. heidi

  09/08/2014

  Güzel gelismeler var gorünüyor ama beni hic etkilemiyor nedense. Yukselenim de boga olmasina rağmen onceki zamanlarda yazilan olumlu gelismelerden de hic etkilenemedim. Benim kisisel yildizimda mi sorun var acaba? Yillardir böyle. Bir turlu çıkamıyorum kabugumdan. Artik kabullenmeyi ogrendim ama her olumlu yorumda yine umitleniyorum. Ah yildizlar bir de beni etkileseniz ya.

  • burcunagorecom

   09/08/2014

   doğum haritamızdaki bazı etkiler, özellikle güneş-ay-satürn arasındaki olumsuz etkileşimler, hayatı olduğundan daha karamsar algılamamıza neden olur; bu etki hep var olur ancak çok doğru tespit ettiğiniz üzere, “kabullenmeyi öğrenmek” gerekir ancak kabullenilmesi gereken hayatınızın kötü olduğu değildir, hayatı olduğundan daha kötü algılıyor olduğunuz gerçeğini kabullenmelisiniz. Sonuç orta vadede güzelleşen bir hayat olacaktır 🙂 sevgiler.

 3. leyla

  13/08/2014

  iyi günler, yorumlarınızı hep takip ediyorum. doğum haritasını çıkarıyormusunuz diye merak etmiştim de, kişiye özel? şimdiden teşekkürler

  • burcunagorecom

   17/08/2014

   Leyla hanım öncelikle ilginiz için çok tşk ederim, kişisel analizler yapacak vakit bulamadığım için bir süre daha yapamayacağım malesef 🙁