Bu yazı boğa burcuna göre yazılmıştır, 4 Mayısta akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın boğa burcuna etkilerini anlatmaktadır. Burcuna Göre’yi yeni okumaya başlayan okurlarım henüz bilmiyor olabilir, onları için kısaca Dolunayın genel etkisinden bahsedeyim: Dolunay, isteklerimizi temsil eden güneş ile duygularımızı temsil eden ayın karşıt burçlarda olmasıdır. Dolunayın etkisi yaklaşık 1 hafta sürer, sonuna gelindiğinde ya bir konuda karar vermemiz gerekir ya da gündemimizdeki bir olay sonuçlanır. Peki karşıt burcunuz olan akrepte gerçekleşecek olan 4 Mayıs Dolunayı, sizi nasıl etkileyebilir? Muhtemel başlıklar şunlar:

 1. bir süredir eşinizle bir konuda anlaşmazlık yaşıyorsanız, o konu sonuçlanacaktır
 2. bir meseleyi çözmek için eşinizle konuşmanız gerekebilir
 3. sevgiliniz/eşinizle birlikte takip ettiğiniz konu çözülebilir veya çözülemeyeceği belli olabilir
 4. evlenme kararı alabilirsiniz
 5. ilişkinizdeki sorunlar tahammül edilemez hale geldiği için ayrılık yaşanabilir
 6. eşinizin/sevgilinizin veya sizin gizli kapaklı yaptığınız işler ortaya çıkabilir
 7. hoşlandığınız biri varsa, ona hislerinizi açmak isteyebilirsiniz
 8. sizden hoşlanan birisi size bunu açıklayabilir, sevgili olmak isteyebilir
 9. sosyal/profesyonel çevrenizde yaşanan bir mesele sonuçlanabilir
Her ne kadar 4 Mayıs 2015, Dolunayın gerçekleşeceği tarih olsa da, gündeminiz 2 – 9 Mayıs arasında yaşanacak ve sonuçlanması 9 Mayısı bulacaktır. Bir ek bilgi vereyim: Dolunay sırasında Jüpiter, Neptün ve Pluto da etkin olacak. Bu gezegenlerin aynı anda işin içinde olması, huzursuz ve şüpheci olmanıza neden olabilir. Eğer kendinizi Dolunay sırasındaki olumsuz enerjiye kaptırırsanız, mutsuz bir hafta yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, olumsuz bir gündem olursa, sakin kalmak ve kontrolü elde tutmak en iyisi. Özellikle Jüpiter ve Pluto nedeniyle huzursuz hissetme ihtimaliniz yüksek. Olmasını istediğiniz ancak olmayan ne varsa, engellere ve zorluklara rağmen, hemen olsun isteyebilirsiniz. Basit bir örnek vereyim, siz kendi gündeminize göre hayatınıza uyarlayın: Temmuz ayında tatile gitmek istiyorsunuz ancak eşiniz sıcak bakmıyor. Siz her şeye rağmen olsun isteyeceğiniz için, onun düşüncelerini kabullenmek zor gelebilir. Önerim:
 1. eşinizle/sevgilinizle birlikte geçireceğiniz güzel bir ortam ayarlayın
 2. o tatili mutlaka ayarlayın 🙂
 3. özel veya sosyal ilişkilerinizde sorun varsa çözmek için fedakarlık yapmaktan çekinmeyin
 4. sevgiliniz size uygun değilse, buna emin olduysanız, vakit kaybetmeyin
 5. size zarar veren arkadaşlardan uzaklaşın, ayak bağınız kalmasın
 6. içinizi şüphe kaplarsa ya da aklınıza olumsuz anılar gelirse, yok sayın
 7. kısacası, onu seviyorsanız, birlikteliğinizi güzelleştirmenin yollarını ayırın
4 Mayıs 2015 Dolunay’ı, ilişkilerinizde gündem olan bir olayın veya zihninizde şekillenen bir düşüncenin olgunlaşmasıyla sonuçlanacaktır. Geleceğinizin potansiyeli içinden, en güzel olanı yaşamanızı dilerim.]]>