28 Eylül 2015 Ay tutulması boğa burcunu nasıl etkileyecek? Bu sorunun cevabını detaylarıyla bu yazıda bulacaksınız. Boğa burcu 28 Eylül Ay tutulmasından nasıl etkilenir? Bu soruya doyurucu cevaplar arayalım dostlar. Doğrudan konuya girip, Ay tutulmasının etkilerini hangi alanlarda hissedeceğinizden bahsetmek istiyorum:

 1. bir süredir sizden gizlenen konu
 2. sizin gizlice yürüttüğünüz bir şey
 3. sorunlar yaşadığınız biriyle ilişkinizin geleceği
 4. istediğiniz doğrultuda gitmeyen gündeminiz
 5. olanı/düzeni koruma çabalarınız
 6. gündemdeki sağlık meselesi
 7. yardımlaşma
Bu konularda süregelen bir gündeminiz var mı? Mesela, bir süredir sorunlar yaşadığınız bir yakınınız var mı? Belki bir iş arkadaşı, ortağınız, eşiniz veya sevgiliniz olabilir. Bu konuda süregelen çatışma, Ay tutulması kapsamında değerlendirilmeli. Farklı bir gündem de olabilir elbette, sizi rahatsız eden bir sağlık sorunu gibi.. Ay tutulması, süregelen/devam eden bir konunun sonuçlanmasına ve bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını -tutulma öncesinde- zaten biliyor oluruz. Bir istisna var: sizden gizlenen bir konuysa elbette henüz bilginiz yoktur, bu durumda tutulmanın hemen öncesinde veya takiben ortaya çıkacaktır. “Şimdi beni neden meraklandırıyorsun Zafer Ceyhun” diyenleri duyar gibiyim…Elçiye zeval olmaz demişler 🙂 Ay tutulmasının tipik bir işleyişi vardır, onu da anlatayım:
 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının ertesinde bir dönem sona ermiş olacak gibi görünüyor. Tabi bir dönemin bitişi, aynı zamanda yeni bir dönemin başlaması anlamına da gelebilir. Ne dersiniz, sizdeki durum da öyle mi?

Ay tutulmasının boğa burcuna etkileri

Ay tutulması koç burcunda gerçekleşecek, tıpkı geçen yıl Ekim ayındaki tutulma gibi. O zaman neler yaşamıştınız, hatırlıyor musunuz? Yukarıda saydığım maddeler belki hatırlamanıza yardımcı olur değerli dostlar. Boğa burcu, 28 Eylül ile geçtiğimiz yıl Ekim arasında bağlantı kurması en kolay burç diye düşünüyorum. Hatırlanması kolay şeyler yaşanmıştır muhtemelen. Neyse, ben gündemi netleştirmek için yazmaya devam edeyim. Ay tutulmasından etkilerini daha iyi anlayabilmek için, tutulma sırasında etkin olacak Satürn ve Merkür’den de bahsetmek gerekiyor. İlk olarak Satürn etkisinden başlayalım. Satürn, tutulma sırasında Güneş/Ay ile olumlu açı yapıyor. Bu çok iyi bir haber çünkü Satürn etkileşimi olumlu olmasaydı, büyük bir baskı yaşanabilirdi. Meraklanmaya gerek yok, öyle olmayacaktır. Yine de, Satürn etkisinden bahsediyorken, uçuşan kelebeklerden bahsetmek mümkün değil. Sonuçta o varken baskı da vardır, eksiklik hissi de, harekete geçme zorunluluğu da.. Peki Satürn boğa burcunu hangi alanda etkiliyor?
 1. çok daha güçlü olmak
 2. hayatınızın kontrolünü yeniden elinize almak
 3. daha çok para, iyi bir iş
 4. korkusuz olmak, çatışmadan kaçınmamak
 5. hedefe ulaşmak için tüm engelleri aşmak
 6. işbirlikleri yapmak
 7. stratejik davranmak, hesaplı ilerlemek
 8. gerektiğinde insanların zayıf yanlarını lehinize kullanmak
Yazının başında bahsettiğim Ay tutulması gündeminizle, Satürn gündeminiz arasında bir ilişki olabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle, olasılıklara dair bazı örnekler vererek gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Ay tutulmasıyla ilgili gizli işlerden bahsetmiştim. Eğer bu gizli işleri siz yapıyorsanız, eminim hedefinizi belirlediniz ve hesaplı bir şekilde ilerliyorsunuz. Ay tutulması, bu konunun açığa çıkmasına ve bir çatışmaya neden olabilir. Tersine, size karşı gizlice yürütülen bir şey ortaya çıkarsa, kendinizi ihanete uğramış hissedip tüm gücünüzle, korkusuzca olayın üstüne gidebilirsiniz. Bir başka örnek vereyim: iş/özel hayatınızda bir şeylerin tersi gittiğine inanıyorsanız, artık sona geldiğinize karar verip, bazı önemli adımlar atmayı planlıyorsanız veya zaten o adımları attıysanız, Ay tutulması sırasında gelişmeler yaşanacaktır. Kısacası, ay tutulması gündeminiz yüksek ihtimalle işle ilgili, parasal bir mesele olacaktır. Diğer olasılık ise, çok yakınınızdaki biriyle (eşiniz, sevgiliniz, yakın arkadaşınız) aranızdaki özel bir mesele olacaktır. Her şekilde, hatırlanası bir gelişme yaşayacağınızı düşünüyorum çünkü dokunaklı bir şeyler olabilir. Sanıyorum ki büyük çoğunluk kendi gündemini tahmin ediyordur. Peki Merkür’ün etkisi ne olur? Biliyorsunuz şu anda Merkür gerileme sürecinde, tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bu nedenle, tutulma sonucunda netleşecek gündem, kesin/kalıcı olmayabilir çünkü Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir. Yani, Ay tutulmasıyla gündem sona erecek ancak ileride yeniden masaya gelecektir çünkü bir açık bir kapı kalacak mutlaka. Örnekte bahsettiğim gibi bir çatışma ortamı olursa, mesele ileride yeniden karşınıza gelebilir. Boğa burcuna 28 Eylül Ay tutulmasının etkilerini artık bildiğinize göre, konuya daha geniş bir pencereden bakmak isteyen okurlarıma bir önerim olacak. Ay tutulması koç burcunda gerçekleşiyor, bu yazıda adından hiç bahsetmediğim Uranüs de 2011 – 2018 arasında koç burcunda.. Aslında yaşadıklarınızla Uranüs etkisi arasında bir bağlantı var. Bu nedenle, Uranüs etkisini doğru anlarsanız, Ay tutulmasının sonuçlarını da uzun vadede doğru anlamış olursunuz. İşte geçen yıl boğa burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs boğa burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>