Boğa burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, 2017 boğa burcu gündemine ışık tutuyor. 2017 yılı yorumlarını yazıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum kıymetli dostlar. 🙏 Zor geçen bir yılı tamamladık, zor olacağını yılın en başında konuşmaya başlamıştık ama konuşmakla yaşamak bir olmuyor! 2017 için umutluyum! 🍀 Umuyorum ki en güzel olasılıkları yaşarsınız. ❤️ Hepimiz birçok ders aldık, ne yapacağımızı daha iyi biliyoruz ve çok daha güçlüyüz! Boğa burcu 2017 yorumunun amacını kısaca tarif edeyim: Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri burcunuza özel olaylar üzerinden anlatabilmek! Bu hedef doğrultusunda, aylık yorumlardan farklı bir bakış açısıyla, 2017 yılına geniş bir perspektiften bakalım istiyorum. ☀️ Ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının boğa burcuna özel etkileri olacak. Hadi başlayalım.

Boğa Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Her gezegenin kendine has bir enerjisi vardır değerli okurlarım. Jüpiter enerjisini “inançla ileri atılmak” şeklinde tarif edebiliriz çünkü Jüpiter’in özünde iyimserlik ve inanç vardır. İleri atılan insanların engellerle karşılaşma ihtimali artıyor elbette. Engellere rağmen karamsarlığa yenik düşmeyen, inancını yitirmeyen insanlar Jüpiter tarafından destekleniyor. Diğer yandan “eldekini kaybeder miyim acaba?” korkusuyla yerinden kıpırdamayanlar, Jüpiter’in nimetlerini pas geçebilir. Şunu da eklemeliyim, yanlış anlaşılma olmasın: Jüpiter, rahatından vazgeçip ileri atılan herkesin başarılı olacağını garanti etmiyor maalesef.  Sonuçta hayat böyle değil mi? En çok emek eden, çaba sarf eden kazanıyor! Kısacası, Jüpiter şansını tatmak için “ben yaparım” diyor olmanız ve gerçekten yapabiliyor olmanız gerekiyor. Bununla da yetinmeyip yapmak için harekete geçmiş olmalısınız. Kurallar net aslında ve bunlar yaşamın klasik kuralları! Jüpiter’i anladığımıza göre, 2017 yılında boğa burcunu hangi alanda etkilediğinden bahsedebiliriz, değil mi?
 1. çalışmayanların işe girme ihtimalleri artacaktır
 2. daha iyi gelir ve çalışma koşulları isteyebilirsiniz, iş değiştirme isteğiniz artabilir
 3. çalışma hayatınız ile özel hayatınız arasında sürdürülebilir bir denge kurmanın tam zamanıdır
 4. iş arkadaşlarınız ve yöneticilerden yana şanslı bir dönemdesiniz
 5. son derece üretken bir dönemdesiniz, üstlendiğiniz projelerde başarı şansı yüksek
 6. kilo sorunu olanlar beslenme düzeni değişikliği veya sporla hedefine ulaşabilir
 7. sağlık sorunlarınız varsa çözmek için ideal zamanlar
 8. ilaç veya bitkisel tedaviler sonuç verme eğiliminde olacaktır
 9. sigara bağımlısı iseniz, bırakmak için karar vermelisiniz, doğru zaman!
Somut olarak neler olabilir? İnsanların kilolardan kurtulmak için en yüksek motivasyona sahip olduğu döneme girdiniz. Aslında Eylül 2016’da başladı ve Ekim 2017’ye kadar devam edecek. Diğer yandan, başta sağlık sorunları olmak üzere, sizi rahatsız eden her bir sorunun üstesinden gelmek için eşsiz bir coşkunuz olacaktır. Arayışta olun, mutlaka bir çıkış yolu bulursunuz. Eğer işinizden memnun değilseniz, çalışma koşullarının iyi olduğunu bildiğiniz, mümkünse yönetici konumunda olanları tanıdığınız bir işe transfer olmaya çalışabilirsiniz. Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım: Jüpiter Şubat 2017’de gerilemeye başlayacak. Bu nedenle Şubat’tan itibaren iyimser Jüpiter enerjisi kaybolacaktır. Daha çok çaba sarf etmeniz, karamsarlığa yenilmeden devam etmeniz gerekecek. Haziran’da gerileme sona erdiğinde son sürat kaldığınız yerden devam edeceksiniz, hem de çok daha iyi koşullarda! Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun! Bol şans!

Boğa Burcu 2017 Satürn Etkisi

Satürn olumlu bir enerji taşır desem inanır mısınız, değerli dostlar? İnanın! Satürn etkisi altındaki konularda -şaşmaz bir şekilde- sarsıcı olaylar oluyor! Peki neden olumlu bir enerji olduğunu söylüyorum? Çünkü Satürn, gerçeklerle yüzleşmemize vesile oluyor. Gerçekler acı olabilir ama iyidir. Satürn geldiğinde kıymetli okurlarım; sorunlarla, insanlarla, gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyoruz! Erteleme şansımız kesinlikle olmuyor. Daha önce görmezden geldiğimiz, zaman ayırmadığımız veya ötelediğimiz konular artık acil hale geliyor. Çünkü sorunlar çıkıyor! Çünkü köşeye sıkışıyoruz! Çünkü kaçacak yer kalmıyor ve mücadele etmekten başka seçenek kalmıyor! Bu sayede sorunların üzerine gidiyoruz ve onlarla mücadele etmeyi öğreniyoruz. Dersimize çalışmak zorunda kalıyoruz. Peki ne zaman rahatlıyoruz? Satürn gittikten sonra! Çünkü artık ne yapmamız gerektiğini öğrenmiş, deneyim kazanmış oluyoruz. Kısacası dostlar, evet doğrudur! Satürn demek “sancı” demektir. Fakat doğum sancısı gibi sonrasında kazanımlar elde ederiz, yaşadıklarımıza değer! Bu nedenle zorluk, belirsizlik ve baskı oluştuğunda dik durmaktan başka yolumuz yok! 2017 yılını bu çerçevede değerlendirelim. Bu noktada Aralık 2016 yorumunuza atıfta bulunmak istiyorum, Satürn etkisini detaylıca konuşmuştuk. Hala okumadıysanız öneriyorum: Boğa Burcu Aralık 2016 yorumu 2017 yılındaki olası gündeminizi bir kez daha tekrar edelim:
 1. parasal ihtiyaçlarınızı gidermenin yollarını arayacaksınız
 2. belki kredi kullanacak, belki borç alacaksınız: bir şekilde bütçenizle ilgileneceksiniz
 3. finansal hesaplamalar hayatınızın merkezinde yer alacak
 4. işinizi geliştirmek/kazancınızı değerlendirmek için gayrimenkul satın alacaksınız
 5. mülklerinizi satmanız gerekecek çünkü farklı bir ihtiyaç doğacak
 6. finansal anlaşmazlıkla ilgilenmeniz gerekecek, belki dava sürecine taşınacak
 7. giderinizin gelirinizi karşılayabilmesi için arayış halinde olacaksınız
 8. doğru insanlarla ittifaklar kurmanın yollarını bulmaya çalışacaksınız
Aralık 2016’da nasıl bir olay oldu? Aralık’taki gelişmelerin Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler oluşturacağını bilmenizi isterim. Eğer Aralık 2016 olaysız olduysa, söz konusu tarihlerde yeni bir gündem oluşacaktır. Bu süreci 3 safha olarak görmek mümkün: Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir. İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız. Hem mücadele etmekten kaçmak olmaz! Baskıya direnmek, belirsizliğin zamanla kaybolacağını bilmek rahatlatıcı değil mi dostlar? Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Boğa Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:
 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler
Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Herkes için geçerlidir. Bu nedenle mesela işiniz değişir, eviniz değişir, çalışma koşullarınız değişir, çevrenizdeki insanlar değişir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir. Bir hatırlatma yapmalıyım: Venüs boğa burcunun yönetici gezegenidir. Bu nedenle her Venüs gerilemesi sizin için ayrıca önem taşır değerli okurlarım.❗️Diğer burçlardan daha fazla etkilenirsiniz, kesin bilgidir! Venüs gerilemesi tarihleri: 4 Mart – 15 Nisan Fakat gerilemenin etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz. Bu nedenle bu başlıkta konuştuğumuz her şey 15 Şubat itibarı ile geçerlidir. Venüs gerilemesinin ortak etkilerinin haricinde boğa burcuna özel etkileri olabilir mi? Evet olabilir, ihtimaller ise şöyle:
 1. geçmişte yaptıklarınızı düşünüp geleceğe yönelik önemli kararlar alabilirsiniz
 2. eski hatalarınızı düzeltmek, telafi etmek isteyebilirsiniz
 3. gereksiz fedakarlıklar yapmaktan vazgeçmeye karar verebilirsiniz
 4. çocukluktan gelen olumsuz davranış kalıplarından kurtulma arayışına girebilirsiniz
 5. bir ayrılık/kayıp olabilir
 6. geçmişteki ayrılık/kayıp yeniden kavuşma/kazanç ile sonuçlanabilir
 7. eski ilişkiler canlanabilir, küslükler sona erebilir
 8. gizli bazı konular açığa çıkabilir, hayatınızın seyrini değiştirebilir
Bu konuların dışında genel bir ekleme yapmam gerekiyor: Gerileme sırasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale geliyor, aklınızda olsun.❗️ İlişkiler özelinde de bir hatırlatma yapayım: Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü zamanlar! Üstelik gerilemenin hemen öncesinde başlayan ilişkiler de gerileme sırasında ciddi bir teste tabi tutulmuş olur. Eskiden tanıdığınız ama sevgili olmadığınız biriyle başlamak da doğru değildir bu arada. Fakat eski eşle/sevgiliyle yeniden denenebilir, zamanın enerjisine uygundur. ✌️☀️ Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Boğa Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş/Ay tutulmaları sırasında -normalde oluşana kıyasla- katbekat yoğun enerji açığa çıkar kıymetli okurlarım. Bu nedenle tutulmalar önemlidir, hayatın istikametini değiştirme gücü bulunur. 2017 Şubat ve Ağustos aylarında 4 tutulma gerçekleşecek. İlk tutulma 11 Şubat’ta aslan burcundaki Ay tutulması! Yaşadığınız yerin değişmesi, eviniz/mülkünüzle ilgili bir meselenin netleşmesi mümkündür. 26 Şubat Güneş tutulması balık burcunda! 2015-2016 Mart’taki tutulmalar da balık burcunda olduğu için “tanıdık” bir tutulma. Sosyal hayatınızı etkileyecek sonuçları olacağını söyleyebiliriz. Gelelim ikinci tutulma serisine: 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması. Görünen o ki, 2017 yılının ikinci yarısında hem iş hayatınızda hem de özel hayatınızda önemli gelişmeler olacak. Şimdiden uzun uzun konuşmayalım, nasıl olsa zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla hep birlikte inceleyeceğiz, etkilerini birlikte yaşayacağız. ❤️ ❤️

2017 Özeti

2017 yılında hayatınızdaki gelişmeler başlıca iki ana koldan ilerleyecektir kıymetli okurlarım. Birincisi, parasal konularda baskı ve belirsizlik olacak, mücadele etmeniz gerekecek. İkincisi, sağlıklı ve mutlu olmak için ne gerekiyorsa yapacaksınız. Endişe ve sorunlardan arınmış bir şekilde yolunuza devam etmek için yeni yöntemler bulacağınızdan eminim. Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim. Boğa burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️ Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️ Bu yazıyı boğa burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle.. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>